Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

prawo jazdy z mpd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 20 maj 2012 - 14:04

Gloria - oczywiście, że ogromną różnicę! Jak się nauczę na automatycznej to nie wiem czy potem dam radę kierować manualną jak usiądę w ,,zwykłym samochodzie". Obawiam się, że jak powiem prawdę to od razu wsadzą mnie na automat bez dania szansy nauki na normalnym :( a w rodzinie nikt się nie podejmie dania mi tej szansy przed kursem bo się boją - nie wierzą w moje możliwości. Słyszałam też że jak jest ON to na prawku w uwagach wpisują: możliwość jazdy tylko na skrzyni automatycznej

A dlaczego Ci tak zalezy zeby jezdzic na manualnej skrzyni biegow?
Automat to normalne auto, tyle ze wygodniejsze w prowadzeniu, bezpieczniejsze, dla zdrowego a tym bardziej dla osoby z ograniczeniami. Nie tylko, ze mozesz prowadzic jedna reka, ale nie musisz zaciagac recznego i ruszac z niego na wzniesieniu.
Z automatem jest tak, ze jak robisz prawko na automacie to potem masz wpisane, ze tylko na automacie mozesz jezdzic, obojetnie czy jestes sprawna czy nie, ale ja widze tylko same plusy.
  • 0

#22 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 20 maj 2012 - 17:20


Gloria - oczywiście, że ogromną różnicę! Jak się nauczę na automatycznej to nie wiem czy potem dam radę kierować manualną jak usiądę w ,,zwykłym samochodzie".


A dlaczego Ci tak zalezy zeby jezdzic na manualnej skrzyni biegow?
Z automatem jest tak, ze jak robisz prawko na automacie to potem masz wpisane, ze tylko na automacie mozesz jezdzic, obojetnie czy jestes sprawna czy nie, ale ja widze tylko same plusy.

Po, co w ogóle o tym teraz myślisz? Wiadomo, że jak przesiądziesz się z samochodu z manualną skrzynią biegów do auta ze skrzynią automatyczną to zawsze będzie odczuwalna różnica dla każdego kierowcy nie tylko Ciebie. Notabene nie znaczy to jednak, że od razu zapomniałaś całkowicie, jak się jeździ?! Po prostu więcej musisz "ogarnąć", a to nie jest aż tak straszne. Zaczniesz kurs to sama się przekonasz, że mam rację i to chyba najlepsze wyjście :)
Podsumowując Gloria ma rację, automatyczna skrzynia biegów to same plusy (pod warunkiem, że się nie popsuje, ale przecież nic nie trwa wiecznie ... ;), więc nie warto o tym myśleć na początku). Rób tak, aby Tobie było dobrze oraz komfortowo za kierownicą i nie patrz na nic więcej. Najważniejsze to otrzymanie prawka do ręki i własna satysfakcja z tego faktu, a potem to już tylko drogi są Twoje ;) :rumieniec: :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#23 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 21 maj 2012 - 08:00

Ja uczyłem się jeździć na dwóch rodzajach skrzyń manual i automat, prawko zdawałem na automacie bo oczywiście łatwiej, ale nie mam nigdzie wpisane, że muszę jeździć tylko i wyłącznie na automacie, bo tak się składa, że już 3 rok śmigam na manualnej skrzyni i jest ok ?

Pytanie do Apacza ? skoro kod 107 nie jest uznawany zagranicą to co trzeba mieć wpisane, żeby nie dostać mandatu ?
  • 0

#24 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 21 maj 2012 - 11:43

Kochani ale ja wolę na manualnej się uczyć- choćby po to żeby przytrzeć nosek instruktorom którzy nawet nie pytają: czy woli Pani manualna czy automatyczną tylko od razu jak się zorientują że przychodzi do nich ktoś z nie do końca sprawnymi łapkami to od razu do jednego worka wrzucają z napisem NIEPEŁNOSPRAWNA i robią łaskę że w ogóle się podejmą nauki takiej osoby która ma drobne kłopoty ze swoją fizycznością... Dzwoniłam nawet niedawno po kilku OSK i jakoś byli mało entuzjastyczni że mieliby uczyć kogoś takiego a najczęściej odmawiali nauki. Ale już ja ich przystosuje do ON... :D A poza tym ta osoba od której chcę ,,pożyczyć na kilka ciemnych nocy" auto ma manualną u siebie :) :devil:
  • 0

#25 Spencer

Spencer

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 maj 2012 - 21:27

Poszukuję gałki na kierownicę do samochodu osobowego. Ostatnio kupiłem gałkę na Allegro okazało się ze pasuje ... ale do samochodów ciężarowych lub busów :( a mi potrzebna do Skody :) Jakby ktoś wiedział gdzie można taką gałkę kupić przez internet, Z góry dziękuję za pomoc :)
Jeśli ten post powinien być w innym miejscu sorki :)
  • 0

#26 zbychunt

zbychunt

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano 24 maj 2012 - 08:00

Ja kupilem Galke do swojego golfa w sklepie z czesciami samochodowymi
  • 0

#27 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 24 maj 2012 - 10:12

[quote name=''Spencer' pid='182169' dateline='1337804866']Jakby ktoś wiedział gdzie można taką gałkę kupić przez internet' date=' Z góry dziękuję za pomoc :)[/quote']
http://rallycarart.b...kierownice.html

http://www.przyjazne...k/PA-cennik.pdf
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#28 zbychunt

zbychunt

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano 25 maj 2012 - 05:58

http://rallycarart.b.../2...wnice.html
dokladnie mam taka jak na tej stronie srebrna ale nie polecam bo est mala szyjka a duze kolko czasem wyrywa sie z rak jak trzeba skrecic - sliska
  • 0

#29 Spencer

Spencer

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 maj 2012 - 20:05

Dziękuję Wam wszystkim ;) coś sobie wybiorę może nie za 500 zeta hihi ale cuś tak. zbychunt właśnie taką sobie kupiłem na allegro :) Ale to moje początki są kierowcy wiec wybrałem taką jaką miałem na kursie :)pewnie są i lepsze ale to z czasem będę widział , na razie na autko czekam :D
  • 0

#30 apacz

apacz

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 12:31

Odpowiedź dla Oli: Kod 107 jest czytany za granicą tak, jakby nie było żadnego wpisu. Prowadząc za granicą auto oprzyrządowane narażamy się na egzekucję prawa miejscowego. W europejskim prawie wymagane są szczegółowe kody wraz z subkodami, wpisywane w prawo jazdy ze wzgledów medycznych oraz w związku z wymaganym ograniczeniem korzystania z pojazdu. Wyjaśniam przy okazji problem automatycznej skrzyni biegów. Lekarz nie orzeka kodu dotyczącego takiej skrzyni. Jest to kod administracyjny (78), który wpisuje się na egzaminie na żądanie każdej osoby egzaminowanej, która chce zdawać w aucie z aut. skrzynią biegów. Ten kod oznacza wyłączne prawo jazdy samochodami z taką skrzynią. Z tym kodem mylony jest orzekany przez lekarza ze względu na dysfunkcję kod 10.02, który dokładnie oznacza: "bez pedału sprzęgła". Nie ma tu znaczenia rodzaj skrzyni biegów, tylko brak tego pedału. Są bowiem na rynku samochody, często wybierane przez ON ze zwykłą, ale zautomatyzowaną skrzynią (np. dualigic u Fiata lub w Skodzie Citygo). Ponieważ kody zapisane w orzeczeniu lekarskim znajdą się w prawie jazdy, zdecydowanie polecam przed wizytą u lekarza, jazdę próbną w wybranej szkole nauki jazdy, podczas której przy pomocy specjalisty dobierzemy optymalną, najtańszą i najwygodniejszą dla nas opcję oprzyrządowania. Będziemu wtedy mogli zasugerować lekarzowi najwłaściwsze kody. Podczas badania lekarskiego nie ma możliwości "przymiarki" do samochodu i często kody wpisane intuicyjnie są błędne lub wbijają w niepotrzebne koszty.
  • 0

#31 Gość_Forest_82_*

Gość_Forest_82_*
  • Gość

Napisano 22 czerwiec 2012 - 17:14

Urodziłem się z MPD, mam niedowład prawostronny. Zapisałem się na kurs prawa jazdy w Bydgoszczy, która szkoli również ON. W moim przypadku jest to automatyczna skrzynia biegów. Problem się zaczął kiedy do szkoły jazdy przyszedł lekarz który wydaje orzeczenia co do prowadzenia samochodu. Lekarz stwierdził, że nie wystawi mi pozytywnego orzeczenia dopóki nie uzyskam od neurologa zaświadczenia o tym że jestem zdolny do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Poszedłem więc do neurologa, ten po zbadaniu mnie miał wątpliwości i wysłał mnie, jak to on określił "do wyższej instancji" czyli do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy. Tam neurolog mnie zbadał i stwierdził, że nie jestem zdolny do prowadzenia samochodu. Wiec dostałem orzeczenie, które mówi że nie mogę prowadzić samochodu. Odwołałem się od tej decyzji i teraz czekam na powtórne badanie. Paranoja...Ludzie bez rąk ,czy nóg prowadzą samochód, a ja z lekkim niedowładem nioe mogę.
  • 0

#32 ewampd

ewampd

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 11:25

Witam, czy ktoś orientuje się jak jest z refundacją do kursu na kategorię b i ze zdawaniem egzaminu w przypadku osoby chorej na mpd?
  • 0

#33 Patulinda

Patulinda

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 16 październik 2012 - 16:01

Ważne dla przyszłych kierowców!:
www.spinka.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=99&Itemid=34
  • 0

#34 bini6

bini6

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 124 postów

Napisano 06 listopad 2013 - 16:20

Tez choruje na mpd i bardzo chciala bym miec prawo jazdy ale u mnie chyba to niemozliwe poniewaz gdy cos czasnie ja sie wystrasze 


  • 1
nasza miłość trwa

#35 ozmo

ozmo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 456 postów
  • Skąd:Konin

Napisano 11 grudzień 2013 - 22:48

Ja miałbym ten sam problem po za tym względy finansowe odgrywają tu też kluczową rolę.


  • 0

#36 oczko85

oczko85

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 14:20

Czy przy  drobnej spastyce  macie kod 78 w prawku jako automat 


  • 0

#37 oczko85

oczko85

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 26 wrzesień 2018 - 08:58

Urodziłem się z MPD, mam niedowład prawostronny. Zapisałem się na kurs prawa jazdy w Bydgoszczy, która szkoli również ON. W moim przypadku jest to automatyczna skrzynia biegów. Problem się zaczął kiedy do szkoły jazdy przyszedł lekarz który wydaje orzeczenia co do prowadzenia samochodu. Lekarz stwierdził, że nie wystawi mi pozytywnego orzeczenia dopóki nie uzyskam od neurologa zaświadczenia o tym że jestem zdolny do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Poszedłem więc do neurologa, ten po zbadaniu mnie miał wątpliwości i wysłał mnie, jak to on określił "do wyższej instancji" czyli do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy. Tam neurolog mnie zbadał i stwierdził, że nie jestem zdolny do prowadzenia samochodu. Wiec dostałem orzeczenie, które mówi że nie mogę prowadzić samochodu. Odwołałem się od tej decyzji i teraz czekam na powtórne badanie. Paranoja...Ludzie bez rąk ,czy nóg prowadzą samochód, a ja z lekkim niedowładem nioe mogę.

i jak to rozwiązałeś mam podobny problem, udało się też mam drobną spastykę, prawej nogi dawałeś radę na automacie z kodem 78.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 26 wrzesień 2018 - 09:45
połączono posty.

  • 0

#38 oczko85

oczko85

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 12:58

dokładnie :D tak jak uczysz się codziennych rzeczy tak samo jest z jazdą autem :D jak nie spróbujesz to się nie przekonasz :D
 

Prawko jazdy od lipca 2010 czyli pół roku.Spastyka prawostronna wpisane do prawka że tylko automaty :) czym śmigam 98 Opel Corsa :)

 

Spastyka prawej nogi czy ten kod 78 i zwykły automat


Użytkownik kuba edytował ten post 24 marzec 2019 - 12:42
Poprawiono cytowanie - usunięto zbędny cytat

  • 0

#39 monikawand

monikawand

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 83 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 12:05

Ja mam MPD stopień umiarkowany i mam prawo jazdy od 7 lat. Badania przechodziłam "na miejscu" przez lekarza w auto- szkole z tego co pamiętam. Teraz co 2-3  lata mam badania kontrolne u lekarza, który mi przedłuża ważność prawa jazdy. Musisz znaleźć auto-szkołę, która posiada samochody przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W Łodzi jest to np. "Wota". to co jest minusem to to, że ja musiałam płacić za podstawienie auta na egzamin z placu auto- szkoły, bo Word nie posiadał takich aut. Nie wiem, jak jest teraz. W końcu to było 7 lat temu.  :wub: jak ten czas leci :blink:. Krótko mówiąc można mieć prawo jazdy z MPD. Dodatkowo możesz później starać się o dofinansowanie z Pfron na przystosowanie już twojego auta do twojej niepełnosprawności. Życzę powodzenia:) Post jest z przed 9 lat, ale może komuś innemu przyda się mój wywód  ^_^ .


  • 0

#40 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1787 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 12:57

Co jakiś czas temat prawa jazdy dla osób z niesprawnościami przewija się przez nasze forum i każda wypowiedź jest przydatna.


  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych