Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

prawo jazdy z mpd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 aneczka18

aneczka18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 28 grudzień 2010 - 22:33

Witam
Mam kochani do was pytanie, myślałam ostatnio nad prawo jazdy i się zastanawiam czy to możliwe, choruję na mpd od urodzenia mam 20 lat, , jestem 1,5 roku po zabiegu podcięcia ścięgna Achillesa teraz chodzę samodzielnie ale mam problemy równowagą ja większość z mpd.Kochani czy ktoś z was ma prawo jazdy jak to u was wygląda , jakie badania trzeba zrobić i gdzie to wszystko po załatwić. będę wdzięczna za każdą radę.
Pozdrawiam serdecznie
  • 0

#2 Gość_89pops_*

Gość_89pops_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2010 - 00:41

witam cie serdecznie jest możliwe robienie prawo jazdy z mpd tylko musisz przejść badania lekarskie badania psychologiczne pozdrawiam powodzenia w uzyskaniu prawa jazdy
  • 0

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 29 grudzień 2010 - 15:36

Przydatne:
http://www.niepelnos...l/ledge/x/13428
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 Anka_20

Anka_20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 02 styczeń 2011 - 16:05

Ja mam porażenie, st lekki 20 lat na karku i od 2 lat prawo jazdy :) mimo ze mam właśnie problem z prawą stopą to na każdy problem jest sposób :)
  • 0
marzenia się spełniają, lecz sama wiara nie wystarcza.

#5 Banerx

Banerx

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 02 styczeń 2011 - 16:41

Prawko jazdy od lipca 2010 czyli pół roku.Spastyka prawostronna wpisane do prawka że tylko automaty :) czym śmigam 98 Opel Corsa :)
  • 0

#6 Anka_20

Anka_20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 02 styczeń 2011 - 16:45

dokładnie :D tak jak uczysz się codziennych rzeczy tak samo jest z jazdą autem :D jak nie spróbujesz to się nie przekonasz :D
  • 1
marzenia się spełniają, lecz sama wiara nie wystarcza.

#7 aneczka18

aneczka18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 04 styczeń 2011 - 19:14

Dziękuję kochani za sprawcie,jesteście dowodem że można i dajecie mi motywację do działania i na pewno spróbuję zrobić badania i morze mi się uda zrobić prawo jazdy, na pewno prawo jazdy ułatwiło mi życie i dało mi większe możliwości. kochani mam do was jeszcze jedno pytanko jak wyglądają te badania na prawo jazdy dla nas ? Pozdrawiam serdecznie
  • 0

#8 Aruna39

Aruna39

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 04 styczeń 2011 - 22:59

Dziękuję kochani za sprawcie,jesteście dowodem że można i dajecie mi motywację do działania i na pewno spróbuję zrobić badania i morze mi się uda zrobić prawo jazdy, na pewno prawo jazdy ułatwiło mi życie i dało mi większe możliwości. kochani mam do was jeszcze jedno pytanko jak wyglądają te badania na prawo jazdy dla nas ? Pozdrawiam serdecznie


Witam serdecznie ja choruje od dziecka na mpd mam 40 lat. Prawko zrobiłam 5 lat temu. Zdałam za pierwszym razem. (nie chwaląc się). Oczywiście auto mam przystosowane tylko na ręce. Naprawde uwierz w siebie i dąż do celu. Trzymam za Ciebie kciuki:) Pozdrawiam cieplutko i głowa do góry :)
  • 1

#9 apacz

apacz

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 07 styczeń 2011 - 10:46

Jeśli chcesz się przekonać, czy dasz radę być kierowcą, to zapraszam Cię do Przemysłowego Instytutu Motoryzacji w Warszawie, gdzie nie tylko za darmo przymierzysz się do samochodu, ale po przymiarce dostosujemy to auto do Twoich możliwości, abyś mogła się w nim wygodnie szkolić i zdawać egzamin. Również nieodpłatnie uzyskasz wszelkie bardzo szczegółowe informacje o sposobach dochodzenia do mobilności, aby wybrać najlepsze dla Ciebie opcje. Jeśli nie jesteś z Warszawy, to i tak warto wybrać się na wycieczkę do PIMOTu, bo po przymiarce będziesz dokładnie wiedzieć, jakiego auta wymagać od szkoły nauki jazdy, którą wybierzesz. Lekarzowi przedstawisz opinię PIMOT dotyczącą sposobu indywidualnego dostosowania pojazdu do Twoich potrzeb, a na tej podstawie lekarz będzie mógł określić w orzeczeniu europejskie kody do prawa jazdy. Trzeba pamiętać, że kod 107 nie jest uznawany na drogach Europy, a jest nadmiernie często używany przez lekarzy orzekających osoby niepełnosprawne. Zapraszam! (tel.514.891.300).
  • 0

#10 aneczka18

aneczka18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 07 styczeń 2011 - 21:22

Apacz dziękuję za informacje, mieszkam Władysławowie, nad morzem do warszawy mam kawal drogi, ale dobrze wiedzieć o takim ośrodku Pozdrawiam
  • 0

#11 Mrozon

Mrozon

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 18 maj 2012 - 18:28

Odświeżę nieco temat:)
Jestem na etapie zastanawiania się czy warto wyrobić sobie prawko, znaczy warto na pewno, ale teraz postanowiłem się za to zabrać na poważnie.

Najpierw planuje udać się do lekarza celem dokładnego zbadania mnie czy mam nawet teoretyczne szanse na prawko i tu moje pytanie.
Jaki rodzaj lekarza wchodzi w grę neurolog, ogólny jakiś specjalny lekarz do badania kierowców? Jak to się zwykle odbywa?

Naprawdę zależy mi na kompleksowych badaniach, żeby sprawdzić czy przypadkiem zrobienie komuś krzywdy na tej drodze.
  • 0

#12 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 18 maj 2012 - 19:22

Jak to się zwykle odbywa?

http://formalnosci.pl/niepelnosprawnosc/wazne-dla-niepelnosprawnych/a207-prawo-jazdy-dla-niepelnosprawnych-jak-uzyskac-prawo-jazdy-jesli-jest-sie-osoba-niepelnosprawna/1
W powyższym artykule jest wzmianka o tym, że:

Jeśli osoba niepełnosprawna chce podjąć kurs nauki jazdy, w pierwszej kolejności musi udać się do lekarza u którego leczy swoje schorzenia. Lekarz ocenia, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do prowadzenia samochodu.

I tu małe sprostowanie z mojej strony. Otóż ja najpierw udałam się do lekarza pierwszego kontaktu (zwanego rodzinnym), który zwyczajnie pokierował mnie dalej wydając odpowiednie wtedy jeszcze tzw. skierowanie, (czyli mały świstek papieru z danymi osobowymi i informacjami na temat stanu zdrowia/choróB). Powodzenia :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#13 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2012 - 14:40

Otóż ja najpierw udałam się do lekarza pierwszego kontaktu (zwanego rodzinnym), który zwyczajnie pokierował mnie dalej wydając odpowiednie skierowanie.


A to w ośrodku szkolenia kierowców nie mają lekarza, który ocenia zdolność do prowadzenia samochodu??? Zawsze tak to sobie wyobrażałam - przychodzi ktoś do ośrodka i tam go przebadają czy może czy nie może... :huh:
  • 0

#14 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 19 maj 2012 - 16:36

A to w ośrodku szkolenia kierowców nie mają lekarza, który ocenia zdolność do prowadzenia samochodu???

Ja robiłam prawo jazdy w 2003 roku, więc trochę czasu już minęło. Wtedy nie było tak łatwo ;) Nie tylko ze znalezieniem ośrodka szkoleniowego dla kierowców, gdzie będzie przystosowany odpowiednio samochód dla osoby niepełnosprawnej ruchowo, ale i wykonaniem samych badań. Dziś bardzo często przy ośrodkach szkoleniowych dla kierowców działają przychodnie, gdzie jest dostęp do lekarza medycyny pracy, który wykonuje właśnie te badania. Zdecydowanie jest łatwiejszy dostęp do wszystkiego.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#15 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2012 - 17:06

Ja się cały czas ,,czaję" na te prawko, ale nadal się nie zapisałam :rumieniec: Moje samce: tata oraz brat mi mówią, żebym sobie odpuściła, bo zabiję siebie samą oraz wszystko co się rusza, wisi lub pływa tj w zasięgu kół :D ale nie słucham tych szowinistów i w końcu się i tak zapiszę :devil:

_Aniołku_ a jeśli np zataję to, że jestem niepełnosprawna (nie takie rzeczy się robiło mimo, że mówi się, że ,,zdrowy może udawać chorego ale chory nie może udawać zdrowego" :devil: ) i zapiszę się na prawko to czy mogę potem mieć jakieś konsekwencje prawne czy finansowe z tego oszustwa ???
  • 0

#16 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 19 maj 2012 - 18:08

_Aniołku_ a jeśli np zataję to, że jestem niepełnosprawna (nie takie rzeczy się robiło mimo, że mówi się, że ,,zdrowy może udawać chorego ale chory nie może udawać zdrowego" :devil: ) i zapiszę się na prawko to czy mogę potem mieć jakieś konsekwencje prawne czy finansowe z tego oszustwa ???

Nie jest to dobry pomysł i szczerze Ci go odradzam. Zatajenie czegokolwiek zawsze ma jakieś konsekwencje prędzej czy też później. W takim przypadku jedyne, co mi przychodzi do głowy to świadome (ukryłaś coś ważnego i istotnego na swój temat) narażenie innych na niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nie warto!
Lepiej po prostu iść i spróbować. Nie zawsze diabeł taki straszny, jak go malują ;) :angel:

P.S. Jak się zapiszesz daj znać :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#17 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 19 maj 2012 - 18:30

Ja się cały czas ,,czaję" na te prawko, ale nadal się nie zapisałam :rumieniec: Moje samce: tata oraz brat mi mówią, żebym sobie odpuściła, bo zabiję siebie samą oraz wszystko co się rusza, wisi lub pływa tj w zasięgu kół :D ale nie słucham tych szowinistów i w końcu się i tak zapiszę :devil:

_Aniołku_ a jeśli np zataję to, że jestem niepełnosprawna (nie takie rzeczy się robiło mimo, że mówi się, że ,,zdrowy może udawać chorego ale chory nie może udawać zdrowego" :devil: ) i zapiszę się na prawko to czy mogę potem mieć jakieś konsekwencje prawne czy finansowe z tego oszustwa ???


A czy zrobienie prawa jazdy na automacie stanowiloby w Twoim przypadku jakas istotna roznice/udogodnienie, a co za tym idzie realna mozliwosc bezpiecznej jazdy?
  • 0

#18 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2012 - 18:44

Gloria - oczywiście, że ogromną różnicę! Jak się nauczę na automatycznej to nie wiem czy potem dam radę kierować manualną jak usiądę w ,,zwykłym samochodzie". Obawiam się, że jak powiem prawdę to od razu wsadzą mnie na automat bez dania szansy nauki na normalnym :( a w rodzinie nikt się nie podejmie dania mi tej szansy przed kursem bo się boją - nie wierzą w moje możliwości. Słyszałam też że jak jest ON to na prawku w uwagach wpisują: możliwość jazdy tylko na skrzyni automatycznej
  • 0

#19 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 19 maj 2012 - 20:28

Słyszałam też że jak jest ON to na prawku w uwagach wpisują: możliwość jazdy tylko na skrzyni automatycznej

Pierwsze słyszę o takiej możliwości. Jeśli lekarz będzie miał jakiekolwiek wątpliwości, co do Twojej sprawności psychoruchowej to nie wyda Ci orzeczenia o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów mechanicznych (i sam "automat" nie wiele wtedy może pomóc). W końcu jest odpowiedzialny za dopuszczenie Cię do ruchu drogowego. Natomiast sam wybór z jakiej skrzyni biegów skorzystasz jest Twoja osobistą decyzją podczas zakupu samochodu, gdy już zdobędziesz wymarzone prawo jazdy :)
W moim przypadku przystępując do kursu prawa jazdy lekarz zalecił mi korzystanie z automatycznej skrzyni biegów (i też jestem ON), ale w międzyczasie okazało się, że dobrze radzę sobie na manualnej i tak już zostawiłam. Zmian jednak nie wykluczam :) Innymi słowy-wiele zależy od nas samych :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#20 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2012 - 21:14

_Aniołku_ dziękuję za informacje i dobre słowa. Tak wiele w twoich postach optymizmu :) Jak już zdam to na pewno się pochwale i napisze jak było ;) pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych