Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Monitor, Telewizor, Wyświetlacz, Kino... - a "padaczka"?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 21 październik 2010 - 19:20

Witajcie Przyjaciele :)

Mam malutkie pytanko... - od 4 lat jestem szpikowany Depakiną.
Nigdy nie miałem żadnego ataku, jednak skoro już tak wmawiają, to wypadałoby mi przynajmniej wiedzieć - jak MAKSYMALNIE ZMINIMALIZOWAĆ prawdopodobieństwo/ zagrożenie???... (wieeem - głupio..., jednak nic nie robię: - Jest to ~siła perswazji/ - Jakby wmawianie: "białe jest czarne, a czarne: białe"...)

Miałem badania oczywiście, przeprowadzane ok. rok temu, jednak nie powiadomiono mnie o szczegółowych wynikach. - Ogłoszono, że jest: prawdopodobieństwo zagrożenia (schodzę z tego leku, jednak: stopniowo, bo zawsze "coś grozi"...).


- Moje pytanie, [więc]:


- Bardzo dużo pracuję na komputerze... (3-4h dziennie). - Jaki EKRAN, byłby najodpowiedniejszy? (słyszałem o LCD, jednak nie wiem, jak później to ustawiać? - Ile Hz? - Czyli czy patrzeć, na maksymalną częstotliwość odświeżania??/ Czy monitorek, może być z laptopa, - czy raczej jak z komórki, (wyświetlacz tylko?) / może też jakiś PAD/ netbook / TFT - stacjonarny... (głównie poświęcam pracy w Internecie)???

Mógłbym prosić, o podanie sprawdzonych i konkretnych wymagań (wieeem.. powinienem pogadać z neurologiem... - ale się wstydzę Mu w ogóle powiedzieć, że tyle siedzę...)

- Czyli: typ monitora, maksymalna częstotliwość, coś jeszcze?, ...polecany producent/model / możliwe szczegóły...???


z góry dziękuję za odpowiedź:)

pozdrooffka 4 All :)

NeO :)
  • 0

==================

 

&->


#2 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 21 październik 2010 - 22:10

Witam.
Zależy jaki rodzaj padaczki mamy. Komputer szkodzi nam przy dłuższych siedzeniach. Monitor komputera promieniuje na nasze oczy jak i na chorobę.
To samo tyczy się telewizora np. szkodzi nam jak siedzimy blisko ekranu a nawet jak w ciemności oglądamy telewizję czy przy siedzeniu komputera
Ja również biorę depakine od dłuższego czasu ponad 10 lat i mnie to denerwuje.
To prawda że ona szkodzi na nasz organizm. Od depakiny to mi się ręce trzęsą a koleżance włosy opadają.

  • 0

#3 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 22 październik 2010 - 07:44

Czyli niezależnie od rodzaju monitora - szanse zawsze te same? (słyszałem, że inaczej jest w LCD, inaczej w TFT a inaczej jeszcze w innym??)

- Wszystko wytwarza jakieś swoiste promieniowanie... - Jeżeli byśmy tego unikali, to byśmy żyli dalej wśród dinozaurów i pteredoktyli :D ...

Depakine chronosphere od początku 1000 (2x500mg) później 1x300mg i 1x500mg, jeszcze później 1x300 i 1x300, a teraz 1x500mg rozpuszczalną, bo ponoć się rozkłada dłużej :)

Nie ma już dzisiaj czegoś, co by nam: zupełnie NIE szkodziło...
  • 0

==================

 

&->


#4 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 22 październik 2010 - 13:15

Chce się ciebie spytać jakie lekarstwa bierzesz .
Bo ja spożywam sporo leków.
Depakina 500 mg 2-0-2
Keppra 1000 mg 1-0-1
Lamitrin 100 mg 1-0-2
Z tych lekartw to jestem z jednego zadowolony. Z Keppry
  • 0

#5 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 22 październik 2010 - 14:56

Depakine Chronosphere 1x500mg
Nootropil 2x 1200mg (jestem po udarze, konsekwencją - kraniektomia...)
reszta to witaminki...
  • 0

==================

 

&->



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych