Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

czy jak ktoś straci pamięc po ataku...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 09 październik 2010 - 10:28

Jak mi sie udaje uprzedzić lekarzy to "żądam" hydroxyzyny ale w ostatnim przypadku mieli to w dooopie

Jakie leki bierzesz?
Ja tobie radze żeby lekarz dał skierowanie na morfoliogie.
A co do relanium to na miejscu tego leku dał KEPPRE.
A co jeszcze do leku relanium to ja tyljko dostaje do żylnie po ataku jeśli tylko karetka przyjedzie ( oczywiście jak dostaniesz ataku na ulicy lub w skllepie )

  • 0

#2 onylka

onylka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 08 październik 2010 - 21:03

Jak mi sie udaje uprzedzić lekarzy to "żądam" hydroxyzyny ale w ostatnim przypadku mieli to w dooopie
  • 0
...Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca...

#3 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 07 październik 2010 - 11:05

Piszę tu do wszystkich chorych na padaczkę.
Nie bierzcie leku relanium bo to szkodzi na jeszcze gorsze nasze zdrowie. Raz się z tym spotkałem u przyjaciół jak oni się czują po dawkach brania tego leku.
Pozdrawiam.
  • 0

#4 onylka

onylka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 02 październik 2010 - 20:50

No właśnie.....
Ja po dużym ataku Kilka dni chodze otumaniona i mam "białą plamę". Nie pamiętam nic od kilku sekund przed atakiem, po odzyskaniu nieprzytomności i ustapieniu działania relanium (którym zawsze jakis debil mnie nafaszeruje a tyle tłumaczę wokół, ŻE NIE!!!) mam problemy z zapamiętywaniem faktów z kilku następnych dni (dużo sytuacji ''niezakodowania'') i następnych juz dalej (już mniejsze braki w pamięci). I tak np. Ostatni napad (a własciwie dwa) miałam 2 lipca po urodzeniu dziecka i do około 15 lipca zdarzały mi sie "zamroty". Dzisiaj mamy 2 październik (czyli 3 miechy) a ja nie ogarnęłam wszystkiego co miało miejsce w ciągu tych kilkunasty\u dni po atakach
  • 0
...Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca...

#5 lewek

lewek

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 17:26

to jest szansa że kiedyś sobie przypomni chociaż częśc, czy będzie musiał się wszystkiego uczyc od początku?
  • 0

#6 barbara123

barbara123

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 18:46

Jest szansa. Dużo zależy jak duży był napad. Czym większy napad tym bardziej powoduje zniszczenia.Niektóre napady pozostawiają ślady. Jednak po napadach jest możliwe by wróciła pamięć sprzed... czasami potrzeba trochę czasu.
  • 0

#7 PIMOT

PIMOT

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1842 postów

Napisano 07 lipiec 2010 - 18:34

Ja po duzym ataku nic nie pamietalem , ale pozniej pamiec ''wracala''.
  • 0

Ludzie buduja za duzo murow a za malo mostow

 

Issac Newton


#8 pol90

pol90

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 12 lipiec 2010 - 22:26

O jakiej pamięci wy mówicie
  • 0

#9 madgus

madgus

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 październik 2010 - 07:49

Witam
Ja choruję od 10 lat.
Biore keppre i depakine.
  • 0

#10 iwonq

iwonq

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów

Napisano 23 listopad 2010 - 21:26

czy może mi ktoś wytłumaczyć PO CO podaje się relanium po ataku ??? czy to jest konieczność ???

przepraszam jeśli zadaje głupie pytanie...
  • 0

#11 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 04 grudzień 2010 - 20:53

czy może mi ktoś wytłumaczyć PO CO podaje się relanium po ataku ??? czy to jest konieczność ???

przepraszam jeśli zadaje głupie pytanie...


A kto ci każe brać relanium po ataku.
Nie musimy brać relanium.
Jedynie to jak jesteśmy zabrani przez karetkę pogotowia to dają nam zastrzyk z relanium (jak dostaliśmy ataku na dworze czy w innych miejscach)
  • 0

#12 iwonq

iwonq

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów

Napisano 06 grudzień 2010 - 17:27


czy może mi ktoś wytłumaczyć PO CO podaje się relanium po ataku ??? czy to jest konieczność ???

przepraszam jeśli zadaje głupie pytanie...


A kto ci każe brać relanium po ataku.
Nie musimy brać relanium.
Jedynie to jak jesteśmy zabrani przez karetkę pogotowia to dają nam zastrzyk z relanium (jak dostaliśmy ataku na dworze czy w innych miejscach)


zapytałam po co się podaje relanium... sama sobie po ataku nie podam relanium...to chyba oczywiste... miałam na myśli naszych lekarzy z karetki pogotowia... którzy zawsze to robią! a tyle razy mówię, że nie chce wszystkim dookoła...

i zastanawiam się po co podają nam relanium... relanium jest na uspokojenie prawda? po co mi je podają skoro ja się nie denerwuje... a jak to robią to czuje się źle...przez relanium jestem otumaniona przez najbliższe kilka godzin... a do tego ta cholerna pustka w pamięci...
  • 0

#13 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 23 grudzień 2010 - 18:40



czy może mi ktoś wytłumaczyć PO CO podaje się relanium po ataku ??? czy to jest konieczność ???

przepraszam jeśli zadaje głupie pytanie...


A kto ci każe brać relanium po ataku.
Nie musimy brać relanium.
Jedynie to jak jesteśmy zabrani przez karetkę pogotowia to dają nam zastrzyk z relanium (jak dostaliśmy ataku na dworze czy w innych miejscach)


zapytałam po co się podaje relanium... sama sobie po ataku nie podam relanium...to chyba oczywiste... miałam na myśli naszych lekarzy z karetki pogotowia... którzy zawsze to robią! a tyle razy mówię, że nie chce wszystkim dookoła...

i zastanawiam się po co podają nam relanium... relanium jest na uspokojenie prawda? po co mi je podają skoro ja się nie denerwuje... a jak to robią to czuje się źle...przez relanium jestem otumaniona przez najbliższe kilka godzin... a do tego ta cholerna pustka w pamięci...


To mówisz sanitariuszowi żeby nie podawali relanium bo jesteś uczulona na ten lek.
W przypadku swoim to do nich mówię i dają mi inny lek w zastrzyku.
  • 0

#14 D0ti_01

D0ti_01

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 22:03

Witam,
Mój brat ma padaczkę pourazową konkretnie pooperacyjną, kiedyś miał "normalne" ataki drgawkowe a teraz ( po 2 operacji) od kilku dni (po operacji jest kilka miesiecy) nic nie pamięta na bieżąco, pamięta wydarzenia sprzed kilku dni i logicznie odpowiada na pytania i zachowuje się normalnie ale nie pamięta nic z chwili obecnej. Niby nie miał ataku ale miał jedynie kilka razy jakby dreszcze i wielokrotnie w ciągu dnia np gęsią skórke, nie wiemy czy to jakaś inna forma ataku ? Może wiecie czy napady mogą się tak objawiać i jak długo może trwać taka niepamięć? Bierze Depakine, eeg podobno dobre Prosze o pomoc i dziekuję bo moja wiedza na ten temat jest niewielka. POdrawiam i czekam na odpowiedzi
  • 0

#15 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 15 lipiec 2011 - 06:04

Może wiecie czy napady mogą się tak objawiać

Mogą. Padaczka to nie tylko ataki typu grand mal.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#16 Ewelina (Ewi)

Ewelina (Ewi)

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 20 lipiec 2011 - 12:34

Piszę tu do wszystkich chorych na padaczkę.
Nie bierzcie leku relanium bo to szkodzi na jeszcze gorsze nasze zdrowie. Raz się z tym spotkałem u przyjaciół jak oni się czują po dawkach brania tego leku.
Pozdrawiam.


Swego czasu w trakcie ataku ładowali we mnie tylko Relanium, pamiętam że później miałam problem nie tylko z poruszaniem się (zawroty głowy) ale przede wszystkim z kojarzeniem podstawowych czynności..
  • 0
"Secundas res splendidiores facit amicitia et adversa partiens communicansque leviores(...)"

#17 papuga

papuga

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 21 styczeń 2012 - 21:29


Piszę tu do wszystkich chorych na padaczkę.
Nie bierzcie leku relanium bo to szkodzi na jeszcze gorsze nasze zdrowie. Raz się z tym spotkałem u przyjaciół jak oni się czują po dawkach brania tego leku.
Pozdrawiam.


Swego czasu w trakcie ataku ładowali we mnie tylko Relanium, pamiętam że później miałam problem nie tylko z poruszaniem się (zawroty głowy) ale przede wszystkim z kojarzeniem podstawowych czynności..

 
Co do powracania pamięci .Ja raczej nie mam dużych ataków.Mam napady nieświadomosci.czase słychę co się dzieje wkoło , i pamiętam , tylko nie kogę zareagować .Tak na codzień mam napady nieświadomości , jak ktoś mówi do mnie to wcale nie pamiętam i nie wiem co mówił.To podobno widać , jak się ze mną rozmawia .ja nie pamiętam , czasem sobie przypomnę , ale zwykle nie.Pozdrawiam 



Piszę tu do wszystkich chorych na padaczkę.
Nie bierzcie leku relanium bo to szkodzi na jeszcze gorsze nasze zdrowie. Raz się z tym spotkałem u przyjaciół jak oni się czują po dawkach brania tego leku.
Pozdrawiam.


Swego czasu w trakcie ataku ładowali we mnie tylko Relanium, pamiętam że później miałam problem nie tylko z poruszaniem się (zawroty głowy) ale przede wszystkim z kojarzeniem podstawowych czynności..

 
Co do powracania pamięci .Ja raczej nie mam dużych ataków.Mam napady nieświadomosci.czase słychę co się dzieje wkoło , i pamiętam , tylko nie kogę zareagować .Tak na codzień mam napady nieświadomości , jak ktoś mówi do mnie to wcale nie pamiętam i nie wiem co mówił.To podobno widać , jak się ze mną rozmawia .ja nie pamiętam , czasem sobie przypomnę , ale zwykle nie.Pozdrawiam

 

Ja po duzym ataku nic nie pamietalem , ale pozniej pamiec ''wracala''.


nie wiem , czy odpisuję we właściwych miejscach(ale może się nauczę:)))
chciałam jeszcze dodać , że to nie jest zabawnie , ale ja nie pamiętam nazwisk, coraz słabiej liczę, przestawiam litery jak czytam
.Szczerze mówiąc trochę mnie to przeraża.
I sama się już nad tym zastanawiam .Mam tego świadomość, że tak się dzieje .Nie wiem ,czy to ma bezpośredni związek z tą chorobą:(
  • 0

#18 swistak2112

swistak2112

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 02 maj 2012 - 23:04

Piszę tu do wszystkich chorych na padaczkę.
Nie bierzcie leku relanium bo to szkodzi na jeszcze gorsze nasze zdrowie. Raz się z tym spotkałem u przyjaciół jak oni się czują po dawkach brania tego leku.
Pozdrawiam.

Nie należy wprowadzać chorych w błąd.
Relanium podane domięśniowo przerywa stan padaczkowy. Doraźne, ale autentycznie doraźne zastosowanie Relanium choremu na padaczkę nie zaszkodzi.
  • 0

#19 rafus30

rafus30

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 lipiec 2012 - 19:04

Jeżeli chodzi o podawanie nam chorym przez lekarzy lub sanitariuszy pogotowia relanium to nie raz się już z tym spotkałem jednak ostatnio jak miałem atak drgawkowy - bywają też takie u mnie choć jest to rzadkość mój sąsiad który był wtedy u mnie wezwał pogotowie i dostałem właśnie relanium po czym odjechali.Nie minęło długo a ja dostałem drugi atak więc pogotowie zostało wezwane ponownie lecz tym razem zabrali mnie do szpitala a tam na izbie przyjęć dostałem drugi zastrzyk relanium i atak ustąpił.Mało tego - zostałem po 2 atakach jednej nocy i przywiezieniu karetką do szpitala wypuszczony bez jakichkolwiek badań czy bardziej zaawansowanej interwencji lekarskiej.Tak więc jeśli chodzi podawanie nam relanium jestem temu przeciwny
  • 1

#20 ofelia

ofelia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 15 sierpień 2013 - 14:55

to jest szansa że kiedyś sobie przypomni chociaż częśc, czy będzie musiał się wszystkiego uczyc od początku?

Ja po 1 większym ataku zmuszona była zakończyc swoją edukacje na studiach ( filologia angielska).
Nie byłam w stanie przypomniec sobie najłatwiejszych zasad i wiadomości z zajęć. Dalsza nauka była bezowocna. Do filologii wróciłam po 2 latach (oczywiście ponownie od 1 roku pomimo wcześniejszego  zaliczenia 2,5 lat) we wrześniu się bronię, także proszę o trzymanie kciuków :)


  • 2


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych