Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Paryż


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jerychonka

Jerychonka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 15 lipiec 2010 - 23:02

Hotele Formula nie sa przystosowane dla ON.
Wozkowicz raczej sie nie bedzie mogl sie w nim poruszac.
Jest to hotel dla turystow na jedna noc.
Bez obslugi - tylko rano przychodzi ktos kto przygotowuje sniadanie i okolo 18 wieczorem aby zakwaterowac tych czekajacych na nocleg.
Cena sniadania dla 3 osob przekracza cene noclegu.
Mielismy swoj prowiant a wrzatek na kawe czy herabate dostalismy bez problemu ale tylko w godzinach bycia obslugi.
Korytarze sa bardzo waskie i raczej trudno sie poruszac na wozku (kiedy tam bylismy to moj maz jeszcze poruszal sie o kulach i nie wyciagal wozka z auta wcale).
Pokoiki sa bardzo male 3 osobowe, tak ze z wozkiem raczej nie da sie wjechac.
W pokoiku jedno lozko normalne a drugie pietrowe, maly stolik i telewizor.
Bardzo czysto.
Ubikacje i lazienki jak w samolocie, dojazd wozkiem niemozliwy.
Po wyjsciu samoistnie sie zamykaja (tak ze druga osoba musi czekac) i wszystko automatycznie sie myje - deska sedesowa, prysznic. A na koniec zapalaja sie lampy dezynfekujace i to trwa.
Osoba o kulach jak dostanie pokoj na parterze (taki dostalismy) moze sie poruszac bez problemu.
Obiad w Paryzu za 15 euro?
To cos nowego dla mnie.
We Francji ceny kilka lat temu byly wyzsze niz w Niemczech i to czasami o 100%.
Kawa jest bardzo droga i niedobra.
Francuzi bardzo niechetnie rozmawiaja w jezyku angielskim czy niemieckim pomimo ze wielu z nich zna te jezyki. Jedynie w hotelach rozmawiano z nami po angielsku. Na ulicy lepiej rozmawiac na "migi" to szybciej sie dostanie informacje czy pomoc zwlaszcza jak sie zorietuja ze ktos jest z Polski lub z Rosji.
Francuzi sa bardzo szarmanccy i nigdy mi sie nie przytrafilo nic nieprzyjemnego.
Natomiast uwaga na samochod w Paryzu. Francuzi wcale nie uwazaja czy kogos sie stuknie czy tez nie.
Nawet jak nie ma miejsca na parkingu to - raz do przodu, raz do tylu przesuna inny samochod i miejsce maja.
Kiedys syn bardzo chcial do Mc Donalda. Nie bylo zadnego parkingu dla ON w poblizu i zadnego wolnego parkingu. Zatrzymalismy sie pod Mc Donald na pasach (maz siedzial w samochodzie) i przyszedl policjant zapytal go gdzie tak ucza zeby sie na pasach zatrzymywac. Maz pokazal znaczek inwalidzki i wytlumaczyl ze nie ma takiego parkingu. Policjant mandatu nie wypisal tylko stal i pilnowal zeby inny policjant nie przyszedl i nie dal mandatu.
Francuzi sa bardzo uprzejmi, tolerancyjni i chetni do pomocy.
  • 0

#2 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 02 lipiec 2010 - 17:15

Witam,
Planuje wyjazd do Francji dokładnie do Brestu a po drodze chcę się zatrzymać w Paryżu na 3 dni.
Hotel w sumie już mam wyszukany po Paryżem, za 3 osoby 52 euro także cena chyba dobra.
Mam pytanie do osób poruszających się na wózku którzy byli w Paryżu o informację na co trzeba zwrócić uwagę, gdzie wózkiem można dotrzeć i ogólnie jakieś wskazówki i porady.
Czy metro dla ON jest bezpłatne bo nie ma żadnego info na ich stronce.
Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#3 Gość_Pudlarz_*

Gość_Pudlarz_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2010 - 20:57

W 2004 r. było tak:
- praktycznie wszystkie ważniejsze miejsca można zwiedzać na wózku (najczęściej winda lub podjazd "rzucają się w oczy" - jeśli nie, trzeba zapytać, jak np. w Muzeum Numizmatycznym (Musee de la Monnaise). Do muzeów czy ciekawych miejsc dojeżdżałem samochodem. Metrem nie jeździłem. Autobusy są z podjazdami (nie jeździłem - widziałem). Muzea są bezpłatne dla wózkowicza i opiekuna. Wieża Eiffla płatna (spółka prywatna) - osoby na wózkach, wyjazd do drugiego poziomu.

Ciekawsze miejsca:
Luwr (Musee du Louvre)
Katedra Notre Dame,
Wzgórze Męczenników (Montmartre) - oczywiście Bazylika Sacre-Coeur i obok Plac duTertre - można bliżej podjechać na górny parking
Wersal - oczywiście pod Paryżem
Pałac Inwalidów (Les Inwalides), Muzeum Armii (Musee de l'Armee), Mauzoleum Napoleona i przy okazji bo niedaleko Most Aleksandra III
Wieża Eiffla (Tour Eiffel) z najbardziej znanym i ponoć najpiękniejszym widokiem w Paryżu z placu Trocadero - ponad ogrodami z fontannami i Sekwaną w kierunku wieży Eiffla (nie licząc widoku z samej wieży)
Panteon i niedaleko Ogród Luksemburski, Sorbona
Opera Paryska i niedaleko Plac Vandome z Kolumną Napoleona
oczywiście trzeba przejechać (choćby samochodem) "drogę triumfalną" od Luwru - Plac Zgody, Pola Elizejskie, Plac de Gaulle'a

3 dni to mało czasu. Wybrałbym Luwr, wieżę Eiffla i Wersal - przejażdżka po zmroku, nocą, jest również ciekawa.

Szerokiej drogi i niezapomnianych wrażeń
  • 0

#4 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 06 lipiec 2010 - 00:13

A Cimentare per la Chaise cmentarz per la Szez, gdzie jest grób F. Chopina,J. Morissona ja na wozku tez zwiedziłem pod Paryzem w ciagu 2 dni. + placPigal okolice Luvru widziałem avec l'arc du triumph.
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#5 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 10 lipiec 2010 - 18:40

a czy nie orientujecie się czy mamy jakieś zniżki na metro?
  • 0

#6 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 10 lipiec 2010 - 22:36

nic o znizkach nie wiem, gdyz poza turystyczna wycieczka- 9 dni 14lat nie byłem en France
Sadze, ze koazty metra to pikus w porównaniu z innymi cenami. Wtedy byłem tez w Blois nad Loarą w hotelu NOCTUELL- polecam!!!
W Musee du Luvre et a Verseill- w Wersalu sa windy dla ON, o których pol. przewodnicy nie zawsze wiedza!!
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#7 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 11 lipiec 2010 - 14:59

Jadę indywidualnie także żadni przewodnicy nie są mi potrzebni.
Koszt metra na 3 dni strefa 1-3 20 euro także mało nie jest.
Z tego co wyczytałem to w większości muzeów są zniżki dla nas.
Czy orientuje się ktoś jak wygląda pokój dla ON w hotelu Formule 1?
Pytam bo fotek brak na necie a jest na kich stronkach napisane że są takie pokoje.
  • 0

#8 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 11 lipiec 2010 - 15:27

W hotelu Formula byłem, ale w Champani 1-2 noce, są to hotele XXI wieku- nowoczesne.
Ile Cie taki prywatny wyjazd bedzie kosztował- orientacyjnie powiesz?
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#9 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 12 lipiec 2010 - 19:37

Dojazd 4 tys. km, koszt autostrad, 3 noclegi w Paryżu, w Paryżu bilety wstępu do muzeum, rejs tatkiem po Sekwanie, wjazd na wieżę, wyżywienie, bilety na metro, 2 tyg. pobyt nad oceanem (jedzenie itp., nocleg za darmo), w drodze powrotnej nocleg w Kolonii - jadę z żoną i dzieckiem - bez dużego oszczędzania 6 tys.

Dodano Mon Jul 12 20:40:01 2010 :

W hotelu Formula byłem, ale w Champani 1-2 noce, są to hotele XXI wieku- nowoczesne.
Ile Cie taki prywatny wyjazd bedzie kosztował- orientacyjnie powiesz?

Na champani mnie nie stać, jak byłeś w Formule to opowiedz jak wyglądają te pokoje dla ON
  • 0

#10 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 15 lipiec 2010 - 13:23

Hej
na sam szczyt wieży nie dojedziesz,do metra sa schody które trzeba pokonac ..Paryż jest fajnym miastem do zwiedzania dla O/N.
miłej wycieczki
serdusio28
  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#11 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2010 - 15:14

Hej
na sam szczyt wieży nie dojedziesz,do metra sa schody które trzeba pokonac ..Paryż jest fajnym miastem do zwiedzania dla O/N.
miłej wycieczki
serdusio28

żarty sobie robisz? takie miasto jak Paryż i są bariery? kiedy byłaś?
ostatnio byłem w Berlinie i we Wiedniu i żadnego problemu z wjechaniem wózkiem do metra stąd się dziwie że w Paryżu jest problem.
  • 0

#12 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 15 lipiec 2010 - 15:48

WChampanii spałem 1-2 noce na wycieczce objazdowej zamków nad Loarą, wtedy w96r nie bylo az tak drogo, jedynie wstep do zamku Chambot bez zniżek żadnych...Hotel formula nie jest szczegolnie przystosowany dla ON, ale ja chodzę, chodziłem wtedy troche o kulach....Barier specjalnie tez nie bylo w w/w hotelu...W Paryzu mieszkalismyw starym budow. w hotelu, niedaleko Pigall.
Jadąc do Francji jesli nie znasz jezyka francuskiego trudno porozumiec sie w innym jezyku, chyba, iz bedzie to angielski + inny jęz. obcy spośród: hiszpański, włoski, niemiecki lub rosyjski...
Zywność najlepiej kupowac w marketach, najtańsza....
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#13 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2010 - 21:15

Jeżeli chodzi o język to znam angielski w stopnie średnim ale to nie problem bo ja od nich nic nie potrzebuję :) dam sam sobie radę jeżeli chodzi o logistykę.
Żywność to wiadomo że w markecie, ale tak jak napisałem będę tylko 3 dni w Paryżu a później jadę nad ocean do rodzinki (kuzyn pracuje jako kucharz) także z wyżywieniem problemu nie będzie, a na jakiś obiadek w Paryżu też mi starczy - info z pierwszej ręk, obiadek w Paryżu z dwóch dań dostaniesz już za 15 euro.
  • 0

#14 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 16 lipiec 2010 - 00:10

W innych jez.romanskich porozumiec s'idzie.Zobsługa w Hotelu NOCTiuell w Blois porozumiec szło sie równiez po ang.i rosyjsku...Dobrze jest s' usmiechać i rano mówic "BONŻUR", a takze "MERSi"
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#15 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 16 lipiec 2010 - 15:27

Hotele Formula nie sa przystosowane dla ON.

wejdź sobie na stronkę jakiegoś hotelu formula i zobacz że dysponują chyba 4 pokojami dla ON - może coś się zmieniło od Twojego pobytu.

Obiad w Paryzu za 15 euro?
To cos nowego dla mnie.

mam taką infomrmację od osoby która często bywa w Paryżu, że można znaleźć takie bary że dostanie się obiad za 15 euro.
  • 0

#16 Angelina

Angelina

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 sierpień 2010 - 13:35

Witam,
Mam nadzieję, że na tym forum znajdę dobrą duszę, która pomoże rozwikłać mi zagadkę jaką zadał mi chłopak. Wybieramy się do Paryża. Czytaliśmy, że w niektórych obiektakch są znizki dla osób niepełnosprawnych (mój chłopak ma orzeczony umiarkowany stopień niepełnopsrawności). W związku z tym czy może ktoś z Was się orientuje, czy te zniżki obowiązują tylko osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich i osoby niewidome, czy wszystkie osoby niepełnosprawne? a jeżeli tak to na podstawie jakiego dokumentu można te zniżki uzyskać?
Byłabym wdzięczna za pomoc, ponieważ szukałam w Internecie, ale nie znalazłam żadnej konkretnej odpowiedzi na mój problem
  • 0

#17 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2010 - 20:38

Wg mnie jeśli nie jest widoczna niepełnosprawność to nie masz szans na zniżki, nie ma jeszcze legitymacji unijnych także zonk, ale mogę się mylić, ja poruszam się na wózku także myślę że problemu nie będzie.
  • 0

#18 mautki1

mautki1

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 marzec 2011 - 21:26

Witam
Pozwólcie ze odświeżę temat oturz w maju wybieram się na 3 dni do Paryża i szukam w miarę taniego noclegu blisko centrum lub zeby nie było problemu z dojazdem do centrum komunikacją miejską proszę pomóżcie coś znaleźć tak żeby chociaż łazienka była przystosowana !!!!!!!!!
pozdrawiam 
http://www.infomobi.com/1.php
przewodnik dla ON dotyczący przemieszczania się po Paryżu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych