Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zwierzaki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

#181 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 24 luty 2013 - 17:09


Lubie zwierzęta ale nie mam ich bo nie stać mnie na ich utrzymanie i opiekę

Kicuś ale nikt nie mówi, że każdy powinien mieć zwierzątko w domu. Nie wszystkie jednak wymagają jakiś ogromnych środków finansowych. Jednak to czy ktoś ma zwierzę w domu czy nie to jego wybór.
  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#182 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 24 luty 2013 - 18:36

Lubie zwierzęta ale nie mam ich bo nie stać mnie na ich utrzymanie i opiekę

Trzeba było tak od razu napisać, to nie rozpętałaby się taka dyskusja.

Samo utrzymanie zwierzaka na co dzień, nie jest zbyt kosztowne, ale gorzej, jeśli zwierzak okazuje się chory lub zachoruje nagle, ma wypadek itp. - Wtedy koszta wzrastają, niestety i to czasem bardzo mocno. - Wiem coś o tym, bo mój kocurek miał struwity w moczu i od tamtej pory wymaga stałej, specjalnej diety, która do tanich nie należy... ale cóż, nie oddam go przecież nikomu, bo jego dieta jest droższa, niż przeciętnego, zdrowego kota.


  • 2
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#183 Gość_Falka_*

Gość_Falka_*
  • Gość

Napisano 24 luty 2013 - 20:09

Samo utrzymanie zwierzaka na co dzień, nie jest zbyt kosztowne, ale gorzej, jeśli zwierzak okazuje się chory lub zachoruje nagle, ma wypadek itp. - Wtedy koszta wzrastają, niestety i to czasem bardzo mocno. 

 

Nooo ja jak się tak zastanowiłam ile kosztuje kocie utrzymanie to:

około 7 zł za karmę w saszetkach  

Około 7 zł za karmę suchą

przeciętny drapak dla kota od 30 zł do 200 zł

zabawki około 20 - 35 zł

żwirek dla kotów - około 25 zł za 10 kg

kuwetka + szufla - 10 zł + 5 zł

Miski ze dwie co najmniej - 10 zł za każdą

kocyk + legowisko - 30 zł + 25-30zł?

mięsko - od 8 do 12 zł

szczepienia -> od około 200 zł do 250 zł

szeleczki plus smycz - około 40-50 zł

 

to należałoby podzielić przez 12 miesięcy i pomnożyć przez 15-20 kocich lat życia :)

Pomogłam???  :rumieniec:

 

 

coś na uspokojenie dla właściciela :P 10 zł za czteropak Lecha  :hehe:

zjedzone meble od 1 500zł do 3 000 zł ... żartuje :P  :coffee:

 

Jak się kocha zwierzątko to jakoś się ukula kasę... :) wiem że wszyscy mamy kryzys finansowy  :P


  • 0

#184 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 24 luty 2013 - 20:10

Gloria - "nie lubić" to znaczy nie mieć ochoty na kontakty z nimi, nie czuć do nich sympatii, czuć niechęć do posiadania.

- No i dlaczego uważasz, że uogólniam, jeśli odniosłam się tylko do wypowiedzi Kicusia? - I gdzie tu stereotypy?

OK. Chodzilo mi o ostatnie zdanie gdzie piszesz, ze "masz swoje zdanie na temat ludzi, ktorzy nie lubia zwierzat, ale go publicznie nie zacytujesz"

Zabrzmialo to dla mnie troche zlowieszczo i stereotypowo.

1. Czesto ludzie wyglaszaja takie opinie ze jesli ktos nie lubi zwierzat , to nie lubi ludzi. Sadzilam, ze o to Ci chodzi, a z tym sie do konca nie zgadzam, na co podalam przyklady sytuacji wrecz odwrotnych.

2. Drazni mnie troche sprowadzanie tego "lubienia zwierzat" do psow i kotow, czyli tych najpopularnieszych. Kiedy mowilam, ze nie chce psa w domu to zaraz byl atak, ze nie lubie zwierzat i w zwiazku z tym nie lubie ludzi.

Jest to bzdura. Kocham zwierzeta tylko troche inne i troche inaczej, chcialabym miec krolika, a osobowosc psa i kota po prostu mi nie odpowiada. Zreszta nie kazdy musi miec zwierzaka w domu, a to tez nie swiadczy o nie lubieniu, bo przyczyny moga byc rozne.

Czy wyjasnilysmy kontrowersje? Mam nadzieje, ze tak.


  • 0

#185 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 24 luty 2013 - 20:29

Glorio, właśnie to napisałam, nie każdy musi mieć zwierzaka w domu, a to czy go posiada czy nie o niczym nie świadczy. Są osoby które kochają np. konie tylko ciężko by było konika trzymać w domu:)
Kicuś w pierwszym, swoim poście napisał w taki sposób, że trudno było odczytać jego myśli, dopiero potem sprostował o co Jemu chodzi. Ty lubisz leśne zwierzęta i chyba każdy się zgodzi, że zobaczyć w lesie sarenkę, jelenia czy zajączka to miły widok:) Dziki szczególnie małe też są śliczne ale spotkanie z ich mamą możemy nie zbyt mile wspominać:) Każdy lubi coś innego i nie ma powodu do uszczypliwości.
Osobiście chciałabym zobaczyć delfiny ale nie w niewoli tylko te na pełnym oceanie.

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 24 luty 2013 - 20:31

  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#186 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 24 luty 2013 - 22:23

Falka, piszesz o kosztach utrzymania kota i chyba te koszty trzeba pomnożyć przez 12 miesięcy, a nie podzielić ;) No i nie wszystko musimy kupować co miesiąc. Szczepienia i inne usługi weterynaryjne też są rzadziej.

No i masz fajnie, że kupujesz suchą karmę dla kota za 7 zł - na ile to wystarcza Nikosiowi? - Mój kot je karmę specjalistyczną, weterynaryjną (urinary), za opakowanie 1,5 kg ponad 50 zł (wystarcza na miesiąc), oprócz tego saszetki, puszeczki (5-9 zł/szt.)... - Są karmy tańsze i droższe, ale inne niespecjalnie mu smakują lub omija miskę szerokim łukiem, nawet nie zaglądając do niej, więc szkoda wydawać pieniądze na co innego. Niestety, nie każdy producent ma w swojej ofercie próbki karmy, a nie będę kupować opakowania 400 g, za jakieś 20 zł, żeby później zastanawiać się co z tą karmą zrobić - kotom piwnicznym dawać jej nie powinnam, bo mogłaby być dla nich niekorzystna.

Jednak nie będę oszczędzać na jego zdrowiu i nie kupię mu zwykłej karmy, bo mógłby znowu bardzo cierpieć i leczenie byłoby jeszcze bardziej kosztowne.


Użytkownik Kicia edytował ten post 24 luty 2013 - 22:28

  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#187 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 25 luty 2013 - 12:58

Glorio, właśnie to napisałam, nie każdy musi mieć zwierzaka w domu, a to czy go posiada czy nie o niczym nie świadczy. Są osoby które kochają np. konie tylko ciężko by było konika trzymać w domu:)
Kicuś w pierwszym, swoim poście napisał w taki sposób, że trudno było odczytać jego myśli, dopiero potem sprostował o co Jemu chodzi. Ty lubisz leśne zwierzęta i chyba każdy się zgodzi, że zobaczyć w lesie sarenkę, jelenia czy zajączka to miły widok:) Dziki szczególnie małe też są śliczne ale spotkanie z ich mamą możemy nie zbyt mile wspominać :) Każdy lubi coś innego i nie ma powodu do uszczypliwości.
Osobiście chciałabym zobaczyć delfiny ale nie w niewoli tylko te na pełnym oceanie.

Gdzie Ty w mojej wypowiedzi widzisz uszczypliwosc?

Widzialam delfiny na wolnosci i chcialam poplywac z delfinem ale juz nie zdazylam przed choroba.

W domu oprocz krolika, chcialabym miec albo zolwia, albo jeza, albo malego gryzonia, ptaszka,, tropikalne akwarium. Takie moje upodobania .

Cale zycie bylam oskarzana przez milosnikow psow, ze nie lubie zwierzat, bo nie chce psa w domu, no i stad moja wypowiedz.


  • 0

#188 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 25 luty 2013 - 13:07

Och Glorio, przeczytaj jeszcze raz, nie napisałam, że Ty jesteś uszczypliwa a ogólnie. Nie ma co się spierać, kto jakie zwierzęta lubi, jedni wolą psy, inni ptaki ale są też miłośnicy egzotyki i kochają pająki i węże. Brrr. A np. ja tych dwóch ostatnich się boje i za nic na świecie nie chciałabym mieć pająka czy węża w domu. Oczywiście dom bez pająków nie istnieje ale jak któregoś wypatrzę to kapciem go, kapciem;)
  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#189 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 29 kwiecień 2013 - 13:43

Naki - pies, który dzięki protezą jest w pełni sprawny.
http://pej.cz/Naki-p...utm_source=o2_O
  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#190 puntodivista

puntodivista

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 19 maj 2013 - 19:28

Psiaki są niesamowite. Moje serce ukradła Chihuahua BeeBee :D Ma swój wózek i dzielnie śmiga :D

 

 

 

Jednak nie będę oszczędzać na jego zdrowiu i nie kupię mu zwykłej karmy, bo mógłby znowu bardzo cierpieć i leczenie byłoby jeszcze bardziej kosztowne.

 

Zawsze trzeba się liczyć z tym, że zwierzak, jak człowiek, może zachorować, mieć wypadek czy jakiś inny poślizg ze zdrowiem. Wtedy kasę trzeba wyłożyć. Nasz pies też je dietetyczną karmę, sporo droższą, ale nie wyobrażam sobie dawać jej zwykłe jedzenie i patrzeć jak cierpi. 

Popieram przemyślane i odpowiedzialne decyzje co do posiadania zwierzęcia :) Wiadomo, nie zawsze można przewidzieć co będzie w przyszłości, ale chociażby na chwilę obecną.


Użytkownik puntodivista edytował ten post 19 maj 2013 - 19:36

  • 0

Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami...


#191 amber47

amber47

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 136 postów
  • Skąd:Przemyśl

Napisano 19 maj 2013 - 21:42

mój najwierniejszy "przyjaciel" :)
 

 
Zdj%C4%99cie0050.jpg

Użytkownik amber47 edytował ten post 19 maj 2013 - 21:58

  • 0

#192 amber47

amber47

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 136 postów
  • Skąd:Przemyśl

Napisano 19 maj 2013 - 21:51


"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie"
George G. Vest

Użytkownik amber47 edytował ten post 19 maj 2013 - 21:57

  • 0

#193 AnAsTaZjAa

AnAsTaZjAa

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 maj 2013 - 22:23

A ja mam kota..kotkę właściwie;) Zwie się Lucyna i jest mega kochaną ciamajdą:D Dostałam ją w prezencie 3 lata temu i tak jak kiedyś zawsze bałam się kotów tak teraz świata poza moją Lusią nie widzę heh.Mój brat czasem nawet się śmieje,że mam bzika na jej punkcie bo jaj jej dłużej nie widzę w moim zasięgu wzroku to zaczynam poszukiwania;)Czasami moje obawy bywają słuszne ponieważ Lucyna chyba usilnie stara się popełnić samobójstwo..;p np.pare dni temu w ostatnim momencie moja bratowa złapała ją jak już wisiała za oknem,które było uchylone na lufcik..dodam że 9piętro;) innym razem przeskoczyła na balkon sąsiada ..no wtedy to ja miałam chyba zawał hehe ale na szczęście wróciła;p
  • 2

#194 aurasop

aurasop

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Skąd:Zachodniopomorskie

Napisano 25 czerwiec 2014 - 21:07

Mam trzy charty : dwunastoletni weteran Zet, dziewięcioletnia dama Lenka i ich sześcioletni syn Okruszek .Witamy 

:)

 


  • 0

#195 marsalina

marsalina

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Skąd:Sosnowiec

Napisano 27 czerwiec 2014 - 12:21

Ja mam trzy koty i psa, chyba otworzę zoo :)


  • 2

#196 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 28 czerwiec 2014 - 19:24

Odkąd pisałam ostatnio (ponad rok temu) trochę się zmieniło - teraz mam kota i psa :)


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#197 Lilia5

Lilia5

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 sierpień 2014 - 14:38

:heart:Kocham koty.Mrr


  • 0

#198 wiesia1

wiesia1

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 21:10

Ja mam kotkę wabi sie Milcia.Uwielbiam ja ma ponad 5 lat.Mam pytanie jak wklić fotkę?

 


Użytkownik wiesia1 edytował ten post 15 marzec 2015 - 21:15

  • 0

#199 rys1

rys1

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 21:54

https://plus.google....160339721634583Ja mam kotkę wabi sie Milcia.Uwielbiam ja ma ponad 5 lat.Mam pytanie jak wklić fotkę?

 

 

 

 

 

to jest pomyłka! wiesia nie ma kotki lecz ja ja mam.Czyli rys1.


Użytkownik rys1 edytował ten post 15 marzec 2015 - 21:56

  • 0

#200 rys1

rys1

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 00:03

to jest pomyłka! wiesia nie ma kotki lecz ja ja mam.Czyli rys1.


micia%2B2012%2Br..JPG


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 19 marzec 2015 - 11:42
cytat.

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych