Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Turnus rehabilitacyjny - gdzie byliście? Wasze opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#61 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 10 październik 2012 - 20:12

Był ktos w Lądku Zdroju, w ośrodku Złoty Łan?

Zostawiam "garść" opinii do poczytania i powodzenia ;)
http://www.zloty-lan...net/opinie.html
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#62 laska

laska

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 16:48

Witam
W ubiegłym roku w listopadzie byłam w Perle w Międzywodziu. W dalszym ciągu porażka. Zimno, pokoje niedogrzane, ściany szczytowe przemarznięte. Po skargach pensjonariuszy, którzy spali w dresach, swetrach, dano im grzejniki gazowe, reszta zmarznięta do wyjazdu. W części zabiegowej też zimno, rehabilitantów zbyt mało, organizacja "pod psem". Wyżywienie kiepskie, monotonne, z brakiem dżemu i chleba razowego. Lepiej trzymajcie się od tego ośrodka z daleka.
  • 0

#63 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 09 listopad 2012 - 22:17

Witam
W ubiegłym roku w listopadzie byłam w Perle w Międzywodziu. W dalszym ciągu porażka. Zimno, pokoje niedogrzane, ściany szczytowe przemarznięte. Po skargach pensjonariuszy, którzy spali w dresach, swetrach, dano im grzejniki gazowe, reszta zmarznięta do wyjazdu. W części zabiegowej też zimno, rehabilitantów zbyt mało, organizacja "pod psem". Wyżywienie kiepskie, monotonne, z brakiem dżemu i chleba razowego. Lepiej trzymajcie się od tego ośrodka z daleka.


Popieram twoje opinie.
Perłe mieli już wcześniej zlikwidować ze względu na ich organizacje jak i warunki.
Większość osób na turnusach i w sanatorium uczęszczało i uczęszcza na imprezy do RZEMIEŚLNIKA.
Byłem we wrześniu w Międzywodziu w ORW JANTAR, NEPTUN, MORSKIE OKO. Przy okazji weszłem do środka w Perle i widziałem jaką mają recepcje - WSTYD
  • 0

#64 jarek1973

jarek1973

    Milczek

  • R.I.P.
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 05 luty 2013 - 12:45

CZY MOŻE KTOŚ MA JAKIEJŚ OPINIE NA TEMAT OŚRODKA WYPOCZYNKOWO-REHABILITACYJNEGO EWA W USTRONIU MORSKIM??.


  • 0

#65 marysiak47

marysiak47

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 17 luty 2013 - 12:54

Muszyna, ośrodek Nestor. Po pierwsze, jeden z nielicznych w Polsce przeznaczony dla niewidomych i słabowidzących. Po drugie, znakomicie prowadzona rehabilitacja osób niepełnosprawnych ruchowo. Po trzecie, niskie ceny. Po czwarte, dobra kuchnia. Po piąte, podpisana umowa z PFRON. Jeżdzę tam co roku. Link: http://www.pznmuszyna.pl/
  • 0

#66 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 18 luty 2013 - 01:05

Marysiak47 - jeśli jeździsz tam co roku, napisz proszę coś więcej o tym, w jaki sposób udaje Ci się co roku tam być. - Czy dostajesz dofinansowanie z PFRON i jak je motywujesz, że Ci przyznają?

Napisz też o samym ośrodku, wyposażenie pokoi, ile łóżek, czy jest czysto, czego brakuje, co warto mieć ze sobą, jak wyposażona jest łazienka (wanna, brodzik, prysznic, poręcze), jakie wyżywienie - jak duże posiłki, czy są urozmaicone, czy monotonne, czy są warzywa, owoce, surówki, desery - napisz wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy. - To, co podają na stronach ośrodków zwykle jest pokazywane z najlepszej strony i nie zawsze zgodne z prawdą, a ponadto, nie piszą o wszystkim, co mogłoby nas interesować. - Acha... - powiedz jeszcze, w jakim wieku przyjeżdżają tam kuracjusze w okresie wiosenno-letnim i wczesnojesiennym - to też bardzo mnie ciekawi :)

Napiszę o sobie - nie jeżdżę na wózku, ale mam trochę problemów z chodzeniem i rehabilitacja bardzo by mi się przydała. - Na ten rok pewnie już nie załatwię sobie dofinansowania, ale zorganizuję sobie wszystko na przyszły rok :)


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#67 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 22 luty 2014 - 20:17

Latem wybieram się na turnus reh. do AMBER w Kołobrzegu. W związku z tym proszę o opinie tych którzy tam byli. Interesuje mnie wszystko co związane jest z obsługą i dostosowaniem dla osób na wózkach.


  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#68 AnulkaW:-)

AnulkaW:-)

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 23 luty 2014 - 15:06

Latem wybieram się na turnus reh. do AMBER w Kołobrzegu. W związku z tym proszę o opinie tych którzy tam byli. Interesuje mnie wszystko co związane jest z obsługą i dostosowaniem dla osób na wózkach.

 

W Amberze byłam w 2011 roku. Poruszam się samodzielnie, ale na tym samym turnusie były osoby jeżdżące na wózkach i one miały zakwaterowanie na parterze. Sam Amber jest przystosowany do przyjmowania Gości na wózkach - są wygodne podjazdy przed i za budynkiem. Baza zabiegowa jest na parterze i na 1 piętrze - na które dojeżdża winda. Jest też w miarę łatwe dojście nad morze. Amber mieści się prawie na końcu strefy uzdrowiskowej Kołobrzegu. Baza zabiegowa: do tej pory pamiętam jak w wannie z hydromasażem pływał osad z kamienia - prawdopodobnie efekt niedbałego mycia wanny do hydromasażu. Ogólnie baza zabiegowa skromna. Jeśli chodzi o stołówkę: były tam 2 pomieszczenia, gdzie można było zjeść: śniadania i kolacje były w formie bufetu, obiad był serwowany. Muszę przyznać że posiłki były bardzo smaczne i urozmaicone.


  • 1

#69 Daisy

Daisy

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 23 luty 2014 - 17:52

Jaa wlasnie analizuje osrodki i niewiem gdzie wybrac sie, Moze ta Muszyna Nestor, dzieki za podpowiedz


  • 0

#70 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 24 luty 2014 - 19:08

AnulkaW  dzięki za informacje, wynika z nich że nie będzie tak źle. Co do pokoi dla wózkowiczów to mają tylko trzy, ale tym się akurat nie martwię, bo już mam miejsce zarezerwowane.


  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#71 wiciu1952

wiciu1952

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 19:22

W Amberze byłam w 2011 roku. Poruszam się samodzielnie, ale na tym samym turnusie były osoby jeżdżące na wózkach i one miały zakwaterowanie na parterze. Sam Amber jest przystosowany do przyjmowania Gości na wózkach - są wygodne podjazdy przed i za budynkiem. Baza zabiegowa jest na parterze i na 1 piętrze - na które dojeżdża winda. Jest też w miarę łatwe dojście nad morze. Amber mieści się prawie na końcu strefy uzdrowiskowej Kołobrzegu. Baza zabiegowa: do tej pory pamiętam jak w wannie z hydromasażem pływał osad z kamienia - prawdopodobnie efekt niedbałego mycia wanny do hydromasażu. Ogólnie baza zabiegowa skromna. Jeśli chodzi o stołówkę: były tam 2 pomieszczenia, gdzie można było zjeść: śniadania i kolacje były w formie bufetu, obiad był serwowany. Muszę przyznać że posiłki były bardzo smaczne i urozmaicone.

 

W roku 2012 byłem kierownikiem turnusu w Amberze. Do tego co napisała AnulkaW mogę dodać, że na wyposażeniu ośrodka jest „dyżurny” wózek. Mieliśmy jedną uczestniczkę na wózku i z tego co zauważyłem, to same pokoje nie miały zbyt wiele miejsca na manewrowanie. Poza tym w ośrodku nie ma basenu [jest po sąsiedzku – ale płatny] ,a żeby skorzystać z kąpieli morskich to trzeba pokonać piaszczystą plażę. Jeżeli chodzi o bazę zabiegową, to faktycznie spełnia minimalne wymagania – trudno ocenić terapeutów, bo chyba są pracownikami sezonowymi. Właściciele ośrodka dbają o sprawy bytowe szczególnie wyżywienie, utrzymanie techniczne i dobór pracowników [wszyscy byli bardzo życzliwi]. Polecam


  • 0

#72 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 14:11

Trochę mnie zmartwiłeś, bo ja mam zamiar zabrać ze sobą dwa wózki (elektryczny i aktywny). A widziałeś pokój dostosowany dla osoby na wózku ?  Ja właśnie taki mam zarezerwowany i myślałam, że skoro jest specjalnie dla nas to oprócz dostosowanej łazienki jest więcej  miejsca w pokoju.


  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#73 Halidy

Halidy

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • Skąd:Dolnośląskie

Napisano 28 marzec 2014 - 19:54

W Osrodku "PERŁA" i"WILLA POD SOSNAMI"w Międzywodziu pow. Kamień Pom. gdzie byłem 6-8lat temu z turnusu lekarzy JJ Kołeckich byłem b. niezadowolony gdyż :
1. Warunki były mierne, często psuła się elektryka w budynku i światła nie było 5-7 godz.,
2. Jedzenie w karcie- menu wypisywali iż na śniadanie w dn... będzie szynka, a był salceson, na obiad miała być pieczeń, a była wątróbka, a kiedyś w MENU na kolacje zamiast kiełbasy na gorąco była kaszanka.
3. Kadra byla małokompetentna, gdyż pielęgniarka była też recepcjonistka i kelnerką, a konserwator pracownikiemKO i sanitariuszem.... W budynku brudno i zimno-budynek typu bunkier... Za turnus płaciło się ok 350-550zł za tydzien. 3 Rehabilitantów na 70-80 uczestników to zbyt malo by oni się wyrabiali z pracą

Nic dodać, nic ująć...tylko współczuć. Lecz od tamtego czasu sądzę, że nastąpiła zmiana na lepsze.Może ktoś na ten temat się wypowie jak jest teraz. Czy ta "Perła" i "Willa" nadal takie ubogie? Bo jeżeli taka prawda, to nie radzę nikomu tam się wybierać.


  • 0

#74 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 28 marzec 2014 - 23:59

W listopadzie zeszłego roku(2011) byłem w Iwoniczu-Zdrój w ośrodku Górnik http://www.sanatorium-gornik.pl/ bardzo ładny ośrodek przystosowany dla wózkowiczów i nie tylko, jedzenie dobre, obsługa miła, ogromna baza zabiegowa było bardzo fajnie. O ile ośrodek bardzo wygodny to miasteczko położone jest bardzo górzyście jest stromo i nie równo żeby dojść z centrum do ośrodka trzeba pokonać 200-300 m pod górkę i to stromą, poza tym nie bardzo jest gdzie chodzić, osobą szczególnie na wózkach radzę sie przygotować na spore wyzwanie lub nie wychodzenie po za ośrodek choć nie tylko niepełnosprawnym, a wszystkim tym którym to nie przeszkadza to POLECAM GÓRNIKA
Górnik
Iwonicz

Byłam dwa lata temu- w 2012. też polecam Górnik w Iwoniczu. Teraz jadę do sanatorium EXCELSIOR w Iwoniczu w ramach sanatorium z NFZ. Warto brać sanatorium, bo jest więcej ćwiczeń


  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#75 darek344

darek344

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 09 maj 2014 - 12:07

Czy ktoś był może w Serpelicach nad Bugiem?


  • 0

Regulamin serwisu punkt 11:

Zabrania się umieszczania w sygnaturze linków zewnętrznych i adresów e-mail, oraz informacji reklamowych.


#76 Fiolka1974

Fiolka1974

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 maj 2014 - 19:32

:PHej jeśli chodzi o rehabilitacje to polecam gorąco Popielówek koło Jeleniej Góry super ośrodek fantastyczna kadra rehabilitantów .


Użytkownik Fiolka1974 edytował ten post 22 maj 2014 - 19:37

  • 0

#77 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 25 maj 2014 - 15:47

Czy ktoś był może w Serpelicach nad Bugiem?

Byłam, ale bardzo dawno temu, w ośrodku Relax. - Ośrodek ładny, położony w bardzo malowniczym miejscu, wokół dużo drzew.

Wtedy to był dobry ośrodek do rehabilitacji dla dzieci i do wypoczynku rodzinnego - jest basen odkryty i hipoterapia. Sala rehabilitacyjna była marnie wyposażona. Na terenie kilka kortów tenisowych (prawie cały czas zajęte).

Nie polecam pokoi w domu piętrowym - są dosyć ciasne i słabo wyposażone. Polecam pokoje w domu, przy recepcji - wyższy standard, blisko do stołówki, basenu.


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#78 magdylena

magdylena

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 17:34

Krywań w Murzasichlu, czyli prawie Zakopane. Ośrodek to byłoby za dużo powiedziane, to po prostu duży kameralny dom. Zabiegi bardzo podstawowe, ale za to niedrogo, pyszne jedzenie, jest oczywiście umowa z NFZ. W czasie turnusu jest zapewniony fajny pakiet wycieczek i animacji, codziennie jest jakaś "akcja". Super górskie powietrze, polecam miejsce dla osób szukających relaksu i odpoczynku. Byłam dwa razy, na pewno jeszcze się skuszę (jak dożyję :P )


  • 0

#79 izunia86

izunia86

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 01 wrzesień 2014 - 12:00

Żeby się nie powtarzać:

 

Opinia


Użytkownik izunia86 edytował ten post 01 wrzesień 2014 - 12:01

  • 0

#80 barbara123

barbara123

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 12:41

Ponawiam zapytanie, ktos był ostatnio w Złotym Łanie-Łądku Zdroju? Czy latem też tak ciężko z dojściem do osrodka, jest bardzo pod górę? Czy pod sam ośrodek można podjechać autem? Jakie te baseny , czy to ciepłe wody termalne czy jak zwykły basen?Jakie zejście do basenu po drabince czy jakieś przyjazne dla niepełnosprawnych, jest głęboko czy brodziki też? I w ogóle czy warto tam jechać? Jechałabym z wiekszym dzieckiem z niesprawnyością narządu ruchu ale po płaskich powierzchniach chodzi dobrze.

Byłam w Ewie  w Ustroniu Morskim w zeszłym roku, Do morza kawałek- jakieś 450m, w ramach zabiegów basen ale latem dużo ludzi, atrakcją dla dzieci zjeżdżalnie do wody, jakuzi. Zakwaterowanie mieliśmy w Ośrodku Ankier, było ok,  łóżka jakieś niskie 2 materace b, miękkie dla osoby niepełnosprawnej, z chorym kręgosłupem to może kłopot? Nikt nie sprzątał w pokoju,ale pokój zastaliśmy czysty. Wyżywienie w Ewie dość dobre, ale mało nabiału, ciagle wędlina, mleko rozcieńczane wodą!, Zabiegi znajdują sie na parterze i 1 pietrze bez windy. Jedna z pań była arogancka-ćwiczenia na kręgosłup i nie można na takie chodzić jak miałam dziecko towarzyszące bo by przeszkadzało, jakby siedziało na sali. No więc ćwiczenia odpuściliśmy. Była siłownia bez instruktora. Zabiegi prowadzone sprawnie, miła obsługa, obsługa sali jadalnej też bez zarzutu, ogólnie ok. No jesli ktoś będzie zakwaterowany w Ewie z narządem ruchu to zwracam uwagę na pokoje na 1 piętrze, dużo zewnętrznych schodów, w razie deszczu ślisko. Ciekawa baza KO, wycieczki w wiekszości płatne, jest co robic, plac zabaw dla dzieci, zajęcia dla dzieci i dorosłych. Nie nudzilismy się mimo,że pogoda była trochę grymaśna i morzem nie nacieszyliśmy się dużo. Nad morzem promenada można nawet z wózkiem dać radę, jest też zjazd dla wózków na gumie na plażę do lini piasku nie do samego morza, ale na plażę można się dostać.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych