Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Comiesięczne spotkania osób LGBT z niepełnosprawnościami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 izobara

izobara

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 30 wrzesień 2010 - 22:59

Nie w pełni sprawni!
Ideą naszych spotkań jest:- wzajemne wsparcie, - możliwość wygadania się o tym co przynosi trudność w odbiorze przez innych ludzi, -zobaczenia, że nie jesteśmy sami, że są tacy jak my, -nawiązywanie znajomości, -wspólne spędzanie czasu.
Sięgajmy po siłę grupy, niech będzie motorem do dalszych działań.
Organizujemy też warsztaty rozwojowe i komunikacji interpersonalnej. Najbliższy 24 października będzie poświęcony "akceptacji siebie". Wstęp wolny i wolne miejsca.
Na razie jest nas mała grupka, może z czasem się wykluje potrzeba zamanifestowania swojej obecności i udziału w życiu społecznym, kulturalnym i sportowym większej liczby osób.
Tego typu inicjatywa w Polsce jest pierwsza, więc dopiero uczymy się błądząc po omacku. Próbujemy stworzyć dla nas stronkę internetową. Pomóżcie nam w zainicjowaniu jej. Bez Was my też nie możemy istnieć.
Siła wielu daje nadzieję na inne jutro.
  • 0

#2 Stach

Stach

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 30 wrzesień 2010 - 20:08

Hmmm A przedstawcie ideę takich spotkań bo nie widzę takowej. Wzajemne wsparcie dwóch wyalienowanych grup?
  • 0

#3 izobara

izobara

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 06 kwiecień 2010 - 22:17

Najbliższe spotkanie odbędzie się 25 kwietnia ( niedziela) w godzinach 13.00-15.00 w siedzibie
Stowarzyszenia Lambda, przy ulicy Żurawiej 24a lok. 4 w Warszawie.
Tematyka różnorodna i zależna od osób uczestniczących. To od nas zależy, co nam w duszy zagra.
Kontakt:
niepelnosprawnosc@lambdawarszawa.org Kolejne nasze spotkanie odbędzie się 30 maja (niedziela). Zmieniła się godzina, bo obecnie czas trwania naszej grupy jest od 15.00 do 17.00.
Serdecznie zapraszamy do Lambdy.
  • 0

#4 dariazapora

dariazapora

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 16 luty 2011 - 12:10

BARDZO CHĘTNIE WYBIORE SIĘ NA TAKIE SPOTKANIE(NIE UKRYWAM ŻE TROCHE Z CIEKAWOŚCI)ALE NIE BĘDZIE TO CIEKAWOŚĆ ZWIĄZANA Z ODMIENNOŚCIĄ TYLKO Z CIEKAWOŚCIĄ TEMATÓW ORAZ ZAGADNIEŃ PORUSZANYCH NA TYCH SPOTKANIACH.
  • 0

#5 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 11:59

W niedzielę - 19 czerwca 2011 r. o godz. 15.00 w Warszawie,w siedzibie "Lambdy" (ul. Żurawia 24 A, lokal Nr 4) odbędzie się spotkanie dla osób niepełnosprawnych z kręgu LGBT.
Ostatnio niestety sama spędziłam ten czas.
Może ktoś ma pomysł jak zachęcić ludzi do uczestnictwa?


Sprawa jest trudna, bo wiele ON jest uzależnionych o innych, zwłaszcza od członków rodziny. Jeśli ktoś porusza się na wózku inwalidzkim to może mieć problem w dotarciu (podobnie jak z niewidomymi). Aby uzyskać wsparcie rodziny, należałoby się ujawnić.

Czy lokal w jakim odbywają się spotkania jest pozbawiony barier architektonicznych? a otoczenie budynku?
  • 0

#6 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 17 lipiec 2011 - 16:26

Hejka!
Spotkania w Lambdzie na okres wakacyjny są zawieszone.
Tymczasem moja koleżanka organizuje spotkanie w Warszawie w Szwejku przy Pl.Konstytucji.
Jest to dogodne miejsce, gdzie spokojnie można wjechać też wózkiem. Jeśli będzie problem z dojazdem lub ktoś potrzebuje opieki to ja chętnie podskoczę w wyznaczone miejsce.
Także już 6 sierpnia (sobota) o godz.17.00 mamy zarezerwowany stolaainik. Na razie jest nas trójka. Może ktoś dołączy?


O fajnie.moja łysa głowa powinna się tam zjawić.:)
  • 0

#7 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 17 lipiec 2011 - 20:31

Cudownie, że zjawi się kolejna Osóbka. Trzymamy za słowo.
Już jest czwórka smakoszy Szwejka. Czekamy na dalsze kroki....


A jak Was poznam?Nie chciałbym się pomylić.:s
  • 0

#8 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 20 lipiec 2011 - 11:57

A jak Was poznam?Nie chciałbym się pomylić. :s


Staniew, może za mało taktowny jestem, ale ciekaw jestem jaką literkę reprezentujesz ze skrótu LGBTQ skoro nie jesteś "homosex" jak sam to ująłeś?
Czy mówiłeś już Izobarze, że chcesz ją "wyleczyć" z lesbijstwa? :hehe:

Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 22 grudzień 2015 - 14:00
cytat.

  • 0

#9 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 20 lipiec 2011 - 15:46

Staniew, może za mało taktowny jestem, ale ciekaw jestem jaką literkę reprezentujesz ze skrótu LGBTQ skoro nie jesteś "homosex" jak sam to ująłeś?
Czy mówiłeś już Izobarze, że chcesz ją "wyleczyć" z lesbijstwa? :hehe:


No ja jej nie znam i nie wiem czy jest szczęśliwa.Ale po to idę na to spotkanie aby poznać Was.Pisanie na forum, czy wypowiedzi przed kamerą nie pokazują wiernego obrazu osoby. :angel: = :devil:
  • 0

#10 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 20 lipiec 2011 - 22:03

Cudownie, że zjawi się kolejna Osóbka. Trzymamy za słowo.
Już jest czwórka smakoszy Szwejka. Czekamy na dalsze kroki....


Izobara, spotkanie zapowiada się obiecująco, dla równowagi możesz spróbować "wyleczyć" Staniew'a z jego heteroseksualizmu :D
  • 0

#11 izobara

izobara

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 18:23

Czytam, czytam i nie mam potrzeby z nikim walczyć ani nikogo leczyć. Mam potrzebę się spotkać i mile spędzić czas na rozmowie. Zapraszam wszystkich, na żywo można podyskutować, wymienić się poglądami.
Dobrze jest wcześniej potwierdzić przybycie, żeby ewentualnie zarezerwować więcej miejsc.
  • 0

#12 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 22:39

Czytam, czytam i nie mam potrzeby z nikim walczyć ani nikogo leczyć. Mam potrzebę się spotkać i mile spędzić czas na rozmowie. Zapraszam wszystkich, na żywo można podyskutować, wymienić się poglądami.
Dobrze jest wcześniej potwierdzić przybycie, żeby ewentualnie zarezerwować więcej miejsc.

o fajoska ta Izobara .A ty shinjin z chin to ludzi próbujesz skłócić?
  • 0

#13 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 22 lipiec 2011 - 09:47

o fajoska ta Izobara .A ty shinjin z chin to ludzi próbujesz skłócić?


Oooo... wypraszam sobie, nie z Chin tylko z Japonii.

Twoja opinia na mój temat chyba się poprawia. Wcześniej uważałeś mnie zadymiarza, teraz już tylko pytasz czy ludzi chcę skłócić. W takim tempie to niedługo chyba kolegami zostaniemy :D
Wpadłbym na spotkanie, ale odemnie to jakieś 5-8 godzin pociągiem
  • 0

#14 AGATAwroclaw

AGATAwroclaw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 110 postów

Napisano 25 lipiec 2011 - 10:00

Witam wszystkich cieplutko.
Dość często tu zaglądam, obserwacja, czytanie nowych postów, i jak na razie tyle mi wystarcza.
Wpadłam by zaproponować spotkanie 30 lipca (sobota) w Warszawie. Czy są chętne osoby?? Spotkanie "luźne" może wędrówka na kawę, może pogaduchy, czy też zwykłe milczenie... Nie mam kontretnego miejsca gdzie pójdziemy, możemy spotkać się w centrim, czy też czekam na inne propozycje.
Izabara, dziękuję, że jesteś, i dajesz mi dużo energi do dalszego działania.
Pozdrawiam i czekam na propozycje!
  • 0
zawsze możesze [you] na nas liczyć.

#15 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 25 lipiec 2011 - 22:03

Witam wszystkich cieplutko.
Dość często tu zaglądam, obserwacja, czytanie nowych postów, i jak na razie tyle mi wystarcza.
Wpadłam by zaproponować spotkanie 30 lipca (sobota) w Warszawie. Czy są chętne osoby?? Spotkanie "luźne" może wędrówka na kawę, może pogaduchy, czy też zwykłe milczenie... Nie mam kontretnego miejsca gdzie pójdziemy, możemy spotkać się w centrim, czy też czekam na inne propozycje.
Izabara, dziękuję, że jesteś, i dajesz mi dużo energi do dalszego działania.
Pozdrawiam i czekam na propozycje!


O z Wrocławia do Warszawy przyjedziesz?No to jak nie ma komu, to ja Cię ugoszczę :) Za kawą nie przepadam ale jakieś hamburgery możemy wciągnąć.Tylko maluj o której godzinie Ci pasi spróbuję się dostosować.
  • 0

#16 AGATAwroclaw

AGATAwroclaw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 110 postów

Napisano 25 lipiec 2011 - 22:49

staniew- O z Wrocławia do Warszawy przyjedziesz?No to jak nie ma komu, to ja Cię ugoszczę Za kawą nie przepadam ale jakieś hamburgery możemy wciągnąć.Tylko maluj o której godzinie Ci pasi spróbuję się dostosować.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hej hej, pewnie jeszcze ktoś się znajdzie do spotkania. Moja propozycja to "Novotel" to znaczy przed tym Hotelem, o godzinie może 15? sobota godzina 15 Novotel róg Marszałkowskiej.
Czy jest ktoś chętny?
Nie musi być kawai tp...
  • 0
zawsze możesze [you] na nas liczyć.

#17 Anna

Anna

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 31 lipiec 2011 - 12:18

AGATAwroclaw, izobara, staniew - dzięki za wczorajsze spotkanie.
Pozdrawiam i do zobaczenia niebawem :)
  • 0

#18 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 31 lipiec 2011 - 15:20

Staniew, jak tam spotkanie? :)
Nadal chcesz leczyć wszystkich, którzy nie są hetero? Czy też Twoje poglądy ewoluują?
  • 0

#19 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 31 lipiec 2011 - 15:26

Staniew, jak tam spotkanie? :)
Nadal chcesz leczyć wszystkich, którzy nie są hetero? Czy też Twoje poglądy ewoluują?


shinjin z chin na razie zbieram informacje , wprowadzę do analizy i dopiero coś powiem.żartowałem .
No ja już się zakochałem ale we wszystkich trzech. :)
  • 0

#20 AGATAwroclaw

AGATAwroclaw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 110 postów

Napisano 06 grudzień 2011 - 21:39

Cześć. Będzie mi miło być z Wami na spotkaniu! Będę w tym czasie w Warszawie :)
  • 0
zawsze możesze [you] na nas liczyć.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych