Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Padaczka... - czy mam czy nie mam? - don't disturb them...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kasde

Kasde

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 05 kwiecień 2010 - 21:51

Przepraszam neo ale nie zrozumiałam twojej wypowiedzi... czyli nie masz padaczki tak?
  • 0

#2 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 05 kwiecień 2010 - 21:58

Może mam, a może nie mam... Tego nikt nie wie... Ataku nie miałem - podejrzenia były nie jeden raz... - ale myślę, że takowe powątpiewanie... wynikały z możności nieuznania przez NFZ kosztów dojazdu karetek Pogotowia...

pozdroofka ;)
  • 0

==================

 

&->


#3 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 27 marzec 2010 - 15:04

Witam :)

Jestem niepełnosprawny po udarze mózgowym... - 3 lata temu się to "przytrafiło".. Już oki,(...) Nie o to chodzi... .

- Czytałem w książce, że lekarze powinni podawać depakine tylko w przypadku podejrzeń padaczki... - Po takim udarze tylko przez max. 13 dni, a później sprawdzić czy są jakieś objawy kolejne czy nie..

U mnie tego nie sprawdzano... =/ "Uzależnili" mnie takim lekiem podobno, gdyż już chyba będę musiał go przyjmować do końca życia =/...

- Czy tak powinno być?
Od początku nie miałem, żadnego ataku...
- Czy Oni się bali tak naprawdę o jakieś ich umowy z producentem tego leku - czy rzeczywiście coś jest ze mną nie tak??? =|

Nie rozumiem tych ze szpitali... ;/ Domowy i z mojej miejscowości neurolog mi mówią, że już za późno żeby się nad tym zastanawiać... =,( - To jest "przygłupiające"... =/ - w tym roku podchodzę do matury szkolnej (mam 21 lat..) - Czy są jakieś lekarstwa (nie tyczyć narkosów...) które pomagają w zapamiętywaniu - mam nootropil... - słabo działa.. ;/

Proszę o pomoc...

z poważaniem
Łukasz
  • 0

==================

 

&->


#4 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 27 marzec 2010 - 21:22

Łukasz.
Lekarze powinni ciebie skierować na tomografie komputerową i na EEG.
Ja choruje od trzeciego roku życia. Ostatnio atak miałem !.03.2009r.
A jeśli chodzi o moje dawkowanie leków to bioreŁ
Depakine 500 mg
Keprre 750 mg
Nurotop 300 mg
lamitrin 100 mg

  • 0

#5 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 27 marzec 2010 - 21:45

Biorę Nootropil 1200 =| Doktorek mi powiedział, że nie zna nic lepszego.. Z tego co znajduję na internecie są wiele lepsze niektóre - potrafi się ktoś wypowiedzieć na taki temat? -

Miałem EEG i tomografię wykonaną już chyba 3 razy - ostatnio w zeszłym roku - nie rozumiem nic z tych wykresów/kresek/wskaźników... =| z tego co tam piszą, to jedynie podejrzenia... ;/ Zna się ktoś profesjonalnie i może mi sprawdzić to co miałem wykonane - żeby nie było znowu czegoś związanego z pieniędzmi głupimi... Tak jakoś dziwnie mi się wszystko kojarzy bo mi w Reptach gdy chcieli zmniejszyć dawkę tej Depakiny to zamienili to na Valprolek - pisze i mówią, że to to samo jest.. - jednak właśnie nie jestem do końca pewny - jakim powodem było tego zamiana - z powrotem na depakine już też pisze na ulotce, że nie można tego cofnąć już...

Proszę o wypowiedzi znających ten temat...

pozdrawiam!
  • 0

==================

 

&->


#6 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 27 marzec 2010 - 22:15

Ja chwalę jeden lek który biorę od roku. Keprra.
I lepiej się czuję niż poprzednio.
  • 0

#7 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 28 marzec 2010 - 06:56

Porozmawiamy prywatnie na gg :( ?? :>


Można te wszystkie lekarstwa "w kupkę" przyjmować? - Czy raczej z osobna?? - Ile łącznie bym mógł - maks. brać na dzień - mam 21 lat / 71kg

pozdrawiam
  • 0

==================

 

&->


#8 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 29 marzec 2010 - 12:11

Łukasz.
Lekarze powinni ciebie skierować na tomografie komputerową i na EEG.
Ja choruje od trzeciego roku życia. Ostatnio atak miałem !.03.2009r.
A jeśli chodzi o moje dawkowanie leków to bioreŁ
Depakine 500 mg
Keprre 750 mg
Nurotop 300 mg
lamitrin 100 mg

Te lekarstwa dzisiaj się dowiedziałem od Jedynego mojego najbardziej mnie rozumiejącego lekarza - to jest na padaczkę a nie na pamięć ;| ;/ ...

Może mnie ktoś nie do końca zrozumiał... -> chodzi mi o leki które polepszają pamięć (tak jakby odwrotność depakiny )...

...=/ - Pomoże ktoś =( ?? ;/... Czy już tylko Nootropil zostaje? ;/ ...
  • 0

==================

 

&->


#9 Kasde

Kasde

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 04 kwiecień 2010 - 21:15

Ja biore 1000 keprry rano popołudniu i wieczorem depakine rano i wieczorem i laitrina rano popołudniu i wieczorem tylko lamnitrin stopniowo wycofuje. A co do depakini to jest naprawde pomocne lepiej sie poniej czuje .
  • 0

#10 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 04 kwiecień 2010 - 21:44

Ja słyszałem, że keprra jest na padaczkę - a nie pomocne w zapobieganiu utraty pamięci ;| ??
  • 0

==================

 

&->


#11 Kasde

Kasde

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 04 kwiecień 2010 - 21:59

Chyba każdy z tych leków jest na padaczke . Przyznaje ze te lęki czasami powodują senność i chwilowe zamroczenie . I zgadzam się z Neo.
  • 0

#12 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 04 kwiecień 2010 - 22:04

TO chorRRRroba... ;/ Co mam zrobić?? :( - Może coś na staruszkową sklerozą pomóc może? - Zna się ktoś? :( :( ;(
  • 0

==================

 

&->


#13 Kasde

Kasde

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 04 kwiecień 2010 - 22:07

drogi neo:) nigdy sie nie zastanawiałam dlaczgo czesto mi sie pare rzeczy zapomina. ale to nie chyba przez leki które bierzesz :) a 20 lat to rezczywiscie starość az boje sie bo to juz za rok:)
  • 0

#14 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 05 kwiecień 2010 - 08:34

heh ;p rozumiem Twoją wypowiedź :P jestem stary fizycznie..., ale wg psycholi i psychików z Warszawy, w zeszłym roku miałem 13 lat ;| ;/ ...

Co do pamięci - sugerujesz, że to nie przez Depakinę? - To dlaczego miałem gorszą pamięć (zapominałem o tym co godzinę wcześniej robiłem, nie umiałem czytać ze zrozumieniem, pisać na komputerze - korzystać z internetu... ;| ), gdy przyjmowałem 500x2 dziennie [zeszły miesiąc po oczywiście wmawianiu mnie, że miałem atak padaczki...]
< - >
Po przejściu z powrotem na 300(również x2 i to z własnej woli - przeciwni byli NIEKTÓRZY lekarze...), jakoś dziwno: 'eureka!' - nie ma tak źle chyba, skoro jestem świadomy co czuję, co robię, mówię i piszę, nic mnie nie boli?

- Jesteś kolejną osobą która chce mi wmówić, że mam padaczkę?? ;|

ChorrrRRRrrre... ;/

Lekarze się mnie już boją, bo wiedzą, że jak się w czymś pomylą - to ich do Sądu jestem gotów podać... - Jak ja zdam tą maturę, to nie wiem... ;/ :(

Help!... ;/
  • 0

==================

 

&->


#15 fiolecik

fiolecik

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 05 kwiecień 2010 - 10:44

Witaj NEO! Fakt ja przyznaję że lekarstwa mogą spowodować kłopoty z pamięcią. Nie chcę kogoś dołować- a czy są lekarswta na poprawę pamięci to nie sądzę. Proszki, chemia - to dla mnie trucizna. Ja tak jak ty miałam kiedyś usuniety kwiak mózgu strony lewej. Po latach pojawiło się u mnie EPI. I jak dotąd żadny jeszcze lek mi nie pomógł. Spróbuj się podleczyc poprzez naturę. Minerały , witaminy tj. komplet wit. B, magnez, potas, wapń podobno poprawiają funkcjonowanie ukł. nerwowego. Spożywaj je w zdrowym pozywieniu np. w owocach , warzywach, bakaliach - np. słonecznik łuskany, pestki dyni, migdały itd. I przede wsztystkim ćwicz mózg róznymi sposobami- pamięć wzokową, słuchową, dotykową . Są odpowiednie ćwiczenia -jak uda mi się znaleźć to ci przekażę. Graj w te różne gry, gdzie trzeba się skupić, pomysleć, poprzypominać sobie - to na pewno pomoże , a zarazem rozluźni, rozbawi. Jestes młody i wierz w to że to tylko chwilowe, że minie ,że jakos temu przeciwdziałasz ( wiem że łatwo powiedzieć) , ale lepiej mieć nadzieję niż się załamać. Trzymaj się !
  • 0

#16 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 05 kwiecień 2010 - 15:30

:) Dziękuję... Czyli już nic nie da rady zrobić ;/ ?

A są może jakieś inne lekarstwa przeciw padaczce, które tak nie "mieszają" w głowie?

- Kiedyś byłem dosyć daleko od mojej miejscowości Mieście (ok chyba 150km) u jakiejś podobnie wykształconej Pani neurolog... - Wtedy to chodziło nam o nie wpływającej - depakinie - na uczucia i umysł... - Przepisała coś innego, lecz nie przeszliśmy na to "inne coś", gdyż to również było niebezpieczne i z zapowiedzią stosowania do końca życia... - ja chcę skończyć z tym lekarstwem po maturze... ;|
  • 0

==================

 

&->


#17 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 06 kwiecień 2010 - 09:55

Na padaczkę masz dużo leków tak jak:
Convulex
Topamax
Phentolina
Lamitrin
Neurotop
Keprra
Depakina
Witamina A, B, C

Na uspokojenie:

Thioridazin
Alertec


Dodano wto 6 kwi 10:58:25 2010 :

Ja biore 1000 keprry rano popołudniu i wieczorem depakine rano i wieczorem i laitrina rano popołudniu i wieczorem tylko lamnitrin stopniowo wycofuje. A co do depakini to jest naprawde pomocne lepiej sie poniej czuje .

A ja biore w dawkach:
Depakine 500 mg 2-0-2
Keprre 750 mg 1-0-1
Nurotop 300 mg 1-0-1
lamitrin 100 mg 1-0-2

  • 0

#18 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 06 kwiecień 2010 - 10:03

Przepraszam za wypowiedź.. - Te wszystkie to lekarstwa przeciw padaczce z tego co się orientuję?...
Czy aż takie napady mieliście, że musicie przyjmować taką "mieszaninę chemii"?? :( - ja tak nie chcę ;(
  • 0

==================

 

&->


#19 barbara123

barbara123

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 06 kwiecień 2010 - 12:42

To nie prawda,że trzeba przyjmować lek przeciw padaczce do końca życia, ale taki lek można odstawić tylko stopniowo i tylko na zlecenie lekarza neurologa, to on zdecyduje czy można tak uczynić np. na podstawie badania eeg i wywiadów/jeśli nie ma napadów np. 2 lata/ Nie można robić tego samemu bo można sobie zaszkodzić.Jeśli uważasz,że masz kłopoty z nauką, lek na Ciebie źle działa to może będzie możliwość wymiany na inny (który nie będzie Cię tak tłumił) -porozmawiaj o tym z lekarzem, a na pamięć może preparat z kwasem omega 3 -dobrze robi na mózg- popytaj w aptece można nabyć bez recepty.
  • 0

#20 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 06 kwiecień 2010 - 12:59

Przepraszam za wypowiedź.. - Te wszystkie to lekarstwa przeciw padaczce z tego co się orientuję?...
Czy aż takie napady mieliście, że musicie przyjmować taką "mieszaninę chemii"?? :( - ja tak nie chcę ;(

Niestety ja taką dawkę lekarstw biorę co podałem powyżej.
Zwłaszcza każdy z nas który choruje na padaczkę ma różne dawkowanie leków i różne nazw lekarstw.
Oraz też zależy od naszego organizmu.
Ja jestem niezadowolony z leku DEPAKINY.

A co do wypowiedzi barbary123 to ma rację.
Samemu nie można odstawiać lekarst. Bo może się gorzej skończyć.
Od tego jest nasz prowadzący specjalista.

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych