Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Poczucie własnej wartości ON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Catherine

Catherine

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 22 marzec 2010 - 16:35

Witam,

Dawno tutaj nie zaglądałam. To z powodu pracy nad moim doktoratem pt. "Poczucie własnej wartości u osób niepełnosprawnych", który chcę jak najszybciej skończyć i obronić.

Nie oszukujmy się... o poczuciu własnej wartości mówi się powszechnie mało, a tym bardziej jeśli chodzi o osoby z naszego środowiska - osoby niepełnosprawne. Możnaby się zapytać " a po co osobie niepełnosprawnej pozytywne poczucie własnej wartości? Czy nie lepiej, aby siedziała w domu i nigdzie się nie wychylała?". Ja osobiście uważam, że jest inaczej, że ON jak każdy może wiele zdziałać, musi tylko uwierzyć w siebie. Ten właśnie punkt widzenia staram się promować w mojej pracy doktorskiej, w różnego rodzaju artykułach naukowych oraz na konferencjach naukowych.

Część teoretyczna doktoratu jest już napisana i gotowa do publikacji, jednak, aby zakończyć prace muszę jeszcze przeprowadzić badania, które także są już w toku. Nie obejdzie się to bez chętnych do udziału a badaniach, o co bardzo proszę.

Kwestionariusz jest całkowicie anonimowy i skierowany do osób z każdym stopniem niepełnosprawności narządu ruchu w wieku od 20 do 60 roku życia. Znajduje się na stronie internetowej: www.psychoresearch.szu.pl

Będę wdzięczna za poświęcenie odrobiny czasu na wypełnienie ankiety.
Pozdrawiam :-)
  • 0
"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali"

#2 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 22 marzec 2010 - 17:22

Ankieta wypełniona.
Pozdrawiam i gratuluję doktoratu. Mam nadzieję, iż na stopniu doktoranckim się nie skończy a dalsza praca naukowa rozkwitnie :)
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#3 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 22 marzec 2010 - 21:25

[...] Ten właśnie punkt widzenia staram się promować w mojej pracy doktorskiej, w różnego rodzaju artykułach naukowych oraz na konferencjach naukowych.

[...]

Czy któryś z Twoich artykułów jest dostępny online? Lub jeżeli nie - to czy jest możliwość jego udostępnienia?

Pozdrawiam,
  • 0

KNP


#4 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 22 marzec 2010 - 22:28

Zrobione ;)
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#5 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 22 marzec 2010 - 23:15

Cieszę się,że mogłam pomóc :)
  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#6 chmurek

chmurek

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 23 marzec 2010 - 04:07

Pozytywnych efektów pracy i powodzenia :o
  • 0

#7 don't_believe_me

don't_believe_me

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 23 marzec 2010 - 10:36

Powodzenia :)
  • 0

#8 zaba1

zaba1

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 23 marzec 2010 - 12:54

poczucie wlasnej wartosci jest bardzo wazne dla kazdego z nas .Panstwo polskie sukcesywnie jednak nas z tej godnosci obdziera.Chore przepisy rozbudowana biurokracja nie tylko pogorszaja nasza godnosc ale i zamykaja milo woli w naszych domach .Wielu z nas rezygnuje z samohodu i wogole z wielu podtawowych potrzeb takze temat pracy zapewne ciekawy ale tylko teoretycznie.pozdrawiam......
  • 0

#9 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 23 marzec 2010 - 12:55

A mi coś s' nie otwiera ankieta, wczoraj tu też zagl. jedynie...?
Trochę dziwne jest to, iż księdzem nie może zostać os niepełnospr. skoro WSD cierpi na braki alumnów. Naście lat temu chciałem być klerykiem w/w WSD, lecz na kalekę kaliskie WSD s'wypieło. Uczelnia świecka APS przyjeła mnie bez problemui umożliwiała studia ON o kulach, to takze zaniza naszą samoocene- niepełnosprawnych po studiach, bo NIE MA KALEKI JEST CZŁOWIEK!!!
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#10 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 23 marzec 2010 - 13:06

Czy któryś z Twoich artykułów jest dostępny online? Lub jeżeli nie - to czy jest możliwość jego udostępnienia?

Także jestem tymi artykułami zainteresowana.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#11 Gość_Dominisia_*

Gość_Dominisia_*
  • Gość

Napisano 23 marzec 2010 - 14:22

wypełniony :)
  • 0

#12 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 24 marzec 2010 - 13:49

Wypełnione muszę przyznać że całkiem ciekawy temat i ankieta również pozdrawiam i powodzenia
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#13 Marinka

Marinka

    Sufler

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPip
  • 331 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 24 marzec 2010 - 18:26

Również wypełniłam i życzę Kasiu powodzenia :)
  • 0
Serce miej otwarte dla wszystkich, zaufaj niewielu.

#14 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 24 marzec 2010 - 21:24

Nie ładuje mi się ta strona :(
  • 0

#15 Catherine

Catherine

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 26 marzec 2010 - 11:44

Dzięki wielkie za odzew, już sporo kwestionariuszy uzbierałam, lecz nadal potrzebuję ich jeszcze trochę, dlatego chętnych wciąż zapraszam na moją stronkę. Ja także z mężem wypełniam wszystkie możliwe ankiety na tym forum w ramach odwdzięczenia się :-)

Jeśli chodzi o artykuły to publikuję w kwartalniku pedagogicznym "Nasze Forum", kwartalniku KULu "Społeczeństwo i rodzina", przygotowana do druku jest również publikacja pokonferencyjna z Akademickiego Forum Pedagogicznego "Aktywność zawodowa i edukacyjna osób niepełnosprawnych w społeczenstwie wielokulturowym", również Zeszyty Naukowe PWSZ w Legnicy opublikują któreś z moich wystąpień.

Dziękuję za kibicowanie i życzenie powodzenia.
Paulla, właśnie w tym tygodniu (w czasie, kiedy miałam bana za nieprawidłowy nick) się dowiedziałam, że się nie skończy...otóż udało mi się przeskoczyć rok na studiach, a po doktoracie będę mogła się habilitować :-)

Jeszcze raz dzięki wielkie, dzięki również za to, co tutaj piszecie, wykorzystam to w pracy. Mam nadzieję, że będę mogła anonimowo cytować :-)

Pozdrowionka serdeczne.

Dodano ptk 26 mar 11:53:05 2010 :
Jeśli chodzi o problemy z otwarciem strony, to może trzeba spróbować w innej przeglądarce, chociaż mi otwiera się we wszystkich możliwych. Powinna działać, dziwne to, ze jednak nie działa niektórym osobom.
Skądinąd widzę, że sporo ankiet przychodzi, także wielu osobom działa poprawnie.
  • 0
"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali"

#16 elagra

elagra

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 119 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 26 marzec 2010 - 22:02

wypełniona :)
  • 0

"Kiedy przeskoczysz, to i wtedy nie mów hop. Zobacz najpierw w co wskoczyłeś." ~ Julian Tuwim


#17 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 27 marzec 2010 - 20:18

[...]
Jeśli chodzi o artykuły to publikuję w kwartalniku pedagogicznym "Nasze Forum", kwartalniku KULu "Społeczeństwo i rodzina", przygotowana do druku jest również publikacja pokonferencyjna z Akademickiego Forum Pedagogicznego "Aktywność zawodowa i edukacyjna osób niepełnosprawnych w społeczenstwie wielokulturowym", również Zeszyty Naukowe PWSZ w Legnicy opublikują któreś z moich wystąpień.
[...]

Czyli ogólnie nie jest to do dostania, bo to mocno specjalistyczne wydawnictwa. W kiosku przy biedronce tego nie kupi się...

Ja ostatnio znalazłem bazę danych doktoratów i prac habilitacyjnych pisanych w zachodniej Europie. Wszystko dostępne online. My to jednak 100 lat za murzynami jesteśmy w tej dziedzinie...
  • 0

KNP


#18 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 00:28

Kasiu!
A znasz z legnickiej WSZ dr hab. Drążek od filozofii?
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#19 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 08:56

Wypełniona, powodzenia!
  • 0
Daga

#20 Catherine

Catherine

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 07 kwiecień 2010 - 16:57

Kasiu!
A znasz z legnickiej WSZ dr hab. Drążek od filozofii?

Niestety nie wszystkich jeszcze tam znam ;-) Ale robię postępy ;-) Dostałam kolejne już zaproszenie na kolejną konferencję w tych szacownych murach, także może poznam ;-)

Dodano śro 7 kwi 18:20:48 2010 :

[...]
Jeśli chodzi o artykuły to publikuję w kwartalniku pedagogicznym "Nasze Forum", kwartalniku KULu "Społeczeństwo i rodzina", przygotowana do druku jest również publikacja pokonferencyjna z Akademickiego Forum Pedagogicznego "Aktywność zawodowa i edukacyjna osób niepełnosprawnych w społeczenstwie wielokulturowym", również Zeszyty Naukowe PWSZ w Legnicy opublikują któreś z moich wystąpień.
[...]

Czyli ogólnie nie jest to do dostania, bo to mocno specjalistyczne wydawnictwa. W kiosku przy biedronce tego nie kupi się...

Ja ostatnio znalazłem bazę danych doktoratów i prac habilitacyjnych pisanych w zachodniej Europie. Wszystko dostępne online. My to jednak 100 lat za murzynami jesteśmy w tej dziedzinie...

No niestety w kiosku przy biedronce nie bardzo, a szkoda....chętnie bym popisała do takich czasopism z kiosku przy biedronce, ale niestety punktów KBNu za to nie chcą dawać ;-) a druga sprawa...nie wiem, czy szerszej publice podpasowałyby takie niezbyt popularne tematy zamiast standardowych: seks, moda, kosmetyki ;-)

Z tymi bazami on line to zgadzam się, na szczęście widzę, że i nasze biblioteki zaczynają się powoli komputeryzować, tylko niestety to musi potrwać. Sama pamiętam jeszcze czasy, kiedy przesiadywałam w katalogach bibliotek i wertowałam katalogi kartkowe (pomieszczenia katalogów nie były w ogóle dostępne dla ON). Dziś już tego nie robię, czyli jednak coś idzie do przodu.
  • 0
"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali"


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych