Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zapalenie pęcherza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 damianstef

damianstef

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 luty 2010 - 18:58

Od pewnego czasu mam je bardzo nagminnie stąd zastanawiam się nad podcięciem zwieraczy?
Jakie macie doświadczenia w tym temacie. Czy to komuś z was pomogło?
Dzieki wszystkim za pomoc
  • 0

#2 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 25 luty 2010 - 19:33

Se wrota dla bakterii do pęcherza otworzysz. Ostrożnie z samookaleczaniem. To jest tylko moje subiektywne zdanie
  • 0

KNP


#3 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 26 luty 2010 - 18:47

Od pewnego czasu mam je bardzo nagminnie

A czy była ustalana dokładna przyczyna częstego zapalenia? Czy były badania lekarskie?
Popieram to, co napisał @rodys
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#4 damianstef

damianstef

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 luty 2010 - 14:26

No tradycyjnie bakterie, które to powstają przez zaleganie moczu. Każdy tetrusów zna ten stan oraz tą teorie- stąd me ukierunkowanie w stronę pocięcia zwieraczy, które wydaje mi się zapewni ochronę naszych nerek przez zniwelowanie możliwości refluksu moczu do nerek podczas zapalenia pęcherza. pozdrawiam
  • 0

#5 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 27 luty 2010 - 18:17

Wiem, że wielu tetrusów ma ten problem, ale:
Po pierwsze gdy masz zapalenie zapewne lekarze faszerują Cię antybiotykami niszcząc Twoją florę bakteryjną jelit, bo skoro jesteś tetrusem to uznano, że ten typ tak ma. Trzeba zrobić posiew i sprawdzić jakie to są bakterie i na co wrażliwe. A może zrobiłeś badanie moczu kilka lat temu i myślisz, że na tym koniec? Antybiotyk się dobiera pod bakterie, odwrotnie niestety działa to słabo.
No ja bym poszukała innego rozwiązania niż podcięcie zwieraczy.
Więcej info szukaj na pl.sci.medycyna
Mocz zalega m.in. dlatego, że nie oddajecie go swobodnie z wiadomych przyczyn, co sprzyja zapaleniu.
A czy urolog wspominał m.in. o założeniu na zwieracze cewki STENT UROLUME ?
Czy próbowano rozluźnić pęcherz farmakologicznie?
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#6 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 28 luty 2010 - 07:17

polecam
http://www.pecherz.pl/
http://www.pecherz.pl/forum/
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#7 mmys

mmys

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 marzec 2010 - 11:14

Witam tez miałem duże problem z zaleganiem moczu i częste zapalenia pęcherza przez co nabawiłem się kłopotów z nerkami (częste szpitalne wizyty). Miałem podcięty zwieracz ale nie za dużo mi pomogło :/ i zdecydowałem się na stomia pęcherza moczowego i od 4 lat mam względny spokój z 2 - 3 miałem zapalenie pęcherza ale obywało się bez szpitala. Jestem zadowolony chociaż na początku sceptycznie podchodziłem do tego.
  • 0

#8 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 25 marzec 2010 - 22:19

kilka dni temu dostałem parę razy ostrej gorączki każda 41 st!! Nie moglem się wycewnikować mocz nie chciał schodzić. Zrobiłem sobie badania moczu i posiew. Na USG wyszło ze mam powiększony pęcherz i jakaś bakterie! Obecnie biorę Ciprinol i Nolicin a mój lekarz kazał mi trzymać cewnik przy każdym cewnikowaniu ponad godzinę do 6 godzin. Jesli taki sposób nie pomoże powiedział ze będzie zmuszony założyć mi cewnik stały :(:( Jestem załamany. Mam już tylko jedna nerkę bo w 2005 roku miałem wycinana jedna bo była po prostu zgniła i powodowała u mnie wysokie gorączki 40-41 st..!!

Mam rozczep
  • 0

#9 Jerychonka

Jerychonka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 25 marzec 2010 - 23:52

Jacku1982
Jestes mlodym czlowiekiem a masz juz bardzo powazne problemy z nerkami (wlasciwie juz z jedna nerka).
Musisz jej bardzo pilnowac.
Nie powinienes czekac az dostaniesz wysoka goraczke jak teraz.
Wlasciwie juz przy temp. powyzej 37°C powienienes natychmiast robic badanie moczu rownoczesnie z posiewem aby bylo jak najszybciej wiadomo jaka bakteria jest w moczu i na jaki antybiotyk reaguje.
Badanie USG tej pozostalej nerki i pecherza lekarz urolog (mysle ze u takiego specjalisty sie leczysz jesli nie to powinienes takiego szukac) powinien kontrolnie robic przynajmniej co pol roku.
Co do leczenia takich nawracajacych albo przewleklych zapalen to nie moze to byc tylko przeleczenie tymi antybiotykami ktore bierzesz obecnie (je mozna brac tylko 2 tygodnie i nie wolno wychodzic przy nich na slonce) ale leczenie dlugotrwale, przynajmniej do 3 miesiecy a nawet twoj lekarz powinien sie zastanowic czy nie dac oslonowo jakiegos leku na stale.
Bliska dla mnie osoba tez miala nawracajace zapalenia drog moczowych i byla leczona jednym z antybiotykow ktore bierzesz ty obecnie przez dwa tygodnie, nastepnie brala 2 tygodnie biseptol (to byly leki ktore dzialaly na jego bakterie) a nastepnie furagin przez 3 miesiace.
Po odstawieniu lekow po 2 tygodniach byl zrobiony nastepny posiew moczu ktory nie wykazal zadnych bakterii.
Po tej kuracji jest juz przerwa bez zapalenia okolo 3 lata.
Jesli nadal beda te zapalenia u ciebie sie powtarzaly to rozmawiaj z lekarzem o metodzie tej o ktorej napisal mmys, czyli stomia pecherza, bo tylko ta metoda bedziesz w stanie uchronic swoja jedyna nerke ktora jeszcze powinna ci dlugo sluzyc.
Jesli nie bedziesz dbal o swoja nerke to moze cie czekac w nastepnej kolejnosci tylko dializa, a to jest bardzo uciazliwe.
Pozdrawiam i zycze zdrowka
  • 0

#10 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 30 styczeń 2011 - 16:24

Z własnego doswiadczenia odradzam podcięcie zwieraczy.
popierwsze bedzie mocz z ciebie kapał z jak odkręconego kranu
po drugie bakterie bedą mialy łatwiej sie przedostac do pecherza i kolo sie zamyka w sumie i tak infekcje jak i tak.
Rozważył bym na twoim miejscu zanstalowanie cewnika nadlonowego - ja wlasnie sie do tego przymierzam i na dniach zamierzam zalozyc temat aby sie cos wiecej dowiedziec odnosnie tego cewnika nadlonowego ale lekarze mówią ze to bedzie dobre rozwiązanie które pozwoli mi wmiare dobrze zabezpieczyc przed uszkodzeniem moją pozostałą jedyną sprawną jeszcze w miare nerke gdyz druga juz nie w zasadzie nie dziala.
pozdrawiam
Alex
  • 0

#11 Pablopk

Pablopk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 17 luty 2011 - 08:45

Jestem zdania , że na tak radykalny krok jest za wcześnie. Zbadaj dokładnie co możne być przyczyną tych zapaleń. Kiedyś miałem problemy i jeden taki spec chciał mnie szczepić na bakterie. A inny powiedział, że jak to zrobię to dopiero będę miał kłopot. Przyczyną był kamień w pęcherzu o tyle dziwny bo płaski a tam są zwykle chyba owalne ze względu na kształt pęcherza. Miałem po wypadku dość długo cewnik foleya założony. Tak czy inaczej po usunięciu kamienia problem zniknął.
  • 0

#12 latwoja

latwoja

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 maj 2014 - 10:22

Proszę o podpowiedź, czy można czymś zastąpić badanie urodynamiczne? Mam bardzo nieprzyjemne wspomnienia z pierwszego badania i powtórzenie go doprowadza do tego, że nie mogę zdecydować się na leczenie. Bardzo proszę o pomoc, opłaty za badanie nie grają większej roli, tylko jak się bez tego pobyć?


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 23 maj 2014 - 13:08
poprawki.

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych