Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Niepełnosprawny pedagog, a praca - jak to z nami jest?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_Dominisia_*

Gość_Dominisia_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2010 - 21:53

co prawda nie jestem po studiach pedagogicznych, ale w PUP i ZUSie poinformowano mnie, że nie mogę mieć stażu, gdyż pobieram rentę...
  • 0

#22 Fiona

Fiona

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 01 luty 2010 - 21:57

co prawda nie jestem po studiach pedagogicznych, ale w PUP i ZUSie poinformowano mnie, że nie mogę mieć stażu, gdyż pobieram rentę...

A powiedzieli w czym ta renta im przeszkadza? :rolleyes: Dziwne to ...
  • 0
Gdybym miała powiedzieć co dziś myślę o świecie...
Z prawą ręką na sercu tak szczerze.
Powiedziałabym, że jeszcze,
Jeszcze nie jest najgorzej...

#23 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 01 luty 2010 - 22:03

Dowalić im większe podatki na PFRON za niezatrudnianie nas i zwiększyc obowiązek zatrudniania!!!

To nie jest dobre myslenie. Ja bym poszedł w kierunku zmniejszania podatków, ale za zatrudnianie ON. Czyli marchewka zamiast kija.
 

To przed podjęciem studiów nie musieliście ośc do lekarza po opinie czy "nadajecie się: na dany kierunek?

Ten cały lekarz to najczęściej pic na wodę. Np. kulawy na wózku dostanie się na kazdy kierunek, gdznie nie ma egzaminów sprawnosciowych. Co później będzie z pracą to lekarza nie obchodzi.
 

Wybierając kierunek trzeba się przede wszystkim liczyć z mozliwością otrzymania pracy. Im trudniejszy kierunek studiów - tym lepsza kasa po skończeniu (na ogół). Każdy kierunek studiów jest do skończenia przy odrobinie samozaparcia. Przecież programy studiów są układane dla ludzi. Ja mimo wszystko nie powielałbym sobie dokładnie tego samego zawodu na studiach I i II stopnia. Zawsze to łatwiej na rynku pracy....


  • 0

KNP


#24 Fiona

Fiona

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 01 luty 2010 - 22:34

Ja jeszcze chciałabym nawiązać do stazu i renty socjalnej, to nie jest tak, że na pewno zabierają - jest określona kwota do której nie zabiora renty. Tak wyczytałam w internecie.

No cóz przyszłościowe jest prawo, ale jest to kierunek jednolity 5 letni ;> medycyna trwa 6 lat. Nie wierzę, że np na magisterkę z informatyki dostaniesz się np po pedagogice - przecież trzeba nadrobić 3 lata licencjackich. Administracja tez nie jest taka przyszłościowa i nie jest pewniakiem w znalezieniu pracy. Poza tym żeby znaleźć dobra pracę to nie oszukujmy się trzeba mieć znajomości. I czasem czlowiek po zawodówce jak jest sprytny to potrafi uczciwie zarobić dwa razy więcej niż osoba z np pięcioma fakultetami i innymi świstkami.

Poza tym są studia podyplomowe.
  • 0
Gdybym miała powiedzieć co dziś myślę o świecie...
Z prawą ręką na sercu tak szczerze.
Powiedziałabym, że jeszcze,
Jeszcze nie jest najgorzej...

#25 Jamisia

Jamisia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 141 postów

Napisano 01 luty 2010 - 22:41

Kierunki z zakresu pedagogiki i pedagogiki specjalnej maja to do siebie ze wymagaja nie tylko umiejetnosci akademickich ale empatii w stosunku do innych wytrzymalosci psychicznej i kreatywnosci. Pracodawcy nie wiedza ze czasem wystarczy byc dla dzieci swoiska ostoja i wystarczy zawrzec z nimi madry kontrakt aby wszystko bylo ok.Coz lek pracodawcy wazniejszy


  • 0
Nie daj mi Boże, broń Boże skosztować tak zwanej życiowej mądrości dopóki życie trwa, dopóki życie trwa/ A.Osiecka

#26 Fiona

Fiona

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 01 luty 2010 - 22:45

Kierunki z zakresu pedagogiki i pedagogiki specjalnej maja to do siebie ze wymagaja nie tylko umiejetnosci akademickich ale empatii w stosunku do innych wytrzymalosci psychicznej i kreatywnosci. Pracodawcy nie wiedza ze czasem wystarczy byc dla dzieci swoiska ostoja i wystarczy zawrzec z nimi madry kontrakt aby wszystko bylo ok.Coz lek [pracodawcy wazniejszy

Zgadzam się, jak byłam na praktykach w przedszkolu tow idziałam babki tam pracujące, które kompletnie nie miały podejścia do dzieci - jedna nawet chamskim tonem parskneła do dziecka "co się gapisz?!" - generalnie nie nadawały się do tej pracy.
  • 0
Gdybym miała powiedzieć co dziś myślę o świecie...
Z prawą ręką na sercu tak szczerze.
Powiedziałabym, że jeszcze,
Jeszcze nie jest najgorzej...

#27 Jamisia

Jamisia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 141 postów

Napisano 01 luty 2010 - 22:56

A ja robilam badania w przedszkolu masowym do pracy licencjackiej w grupie 25 dzieci i wszystko bylo ok mimo ze wedlug opinii coniektorych nie nadawalam sie do tego przez 2 aluminiowe brunetki
  • 0
Nie daj mi Boże, broń Boże skosztować tak zwanej życiowej mądrości dopóki życie trwa, dopóki życie trwa/ A.Osiecka

#28 Gość_Dominisia_*

Gość_Dominisia_*
  • Gość

Napisano 02 luty 2010 - 11:57

Ja jeszcze chciałabym nawiązać do stazu i renty socjalnej to nie jest tak, że na pewno zabierają - jest określona kwota do której nie zabiora renty. Tak wyczytałam w internecie.

To prawda, tak zwane progi, zmieniające się co kwartał, dowiadywać się należy w Zus.
  • 0

#29 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 02 luty 2010 - 12:50

To nie jest dobre myslenie. Ja bym poszedł w kierunku zmniejszania podatków, ale za zatrudnianie ON. Czyli marchewka zamiast kija.

rodys
ALE PRACODAWCY W naszej RP wolą płacić na PFRON i nawet za "marchewki" nie przyjmą kaleki, chyba że marchewki będą ze złota


  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#30 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 02 luty 2010 - 16:09

Dokładnie ja też jestem z Wrocławia, tyle że po psychologii. Nikt niestety nie jest zainteresowany psychologiem na wózku...

może zatem czas na własny gabinet? ;)
  • 0

#31 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 02 luty 2010 - 18:43

może zatem czas na własny gabinet? ;)


Aby otworzyć gabinet, trzeba zrobić szkołę terapeutyczną, a o swoich problemach z tym związanych pisałam w innym wątku...


  • 0

#32 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 02 luty 2010 - 19:25

Aby otworzyć gabinet, trzeba zrobić szkołę terapeutyczną, a o swoich problemach z tym związanych pisałam w innym wątku...


Agato nie mieszkamy od siebie daleko,bo ok60km. ;)
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#33 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 03 luty 2010 - 09:28

Agato nie mieszkamy od siebie daleko,bo ok60km. ;)

:)


  • 0

#34 Gość_szarotka_*

Gość_szarotka_*
  • Gość

Napisano 03 luty 2010 - 09:56

Witam koleżankę po fachu!

Ja kończyłam pedagogikę terapeutyczną wieki temu, czyli w 1997 roku. Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności ruchowej. Jeszcze przed obroną pracy magisterskiej wybrałam się pośredniaka, aby zorientować się w ofertach. Oczywiście nic dla mnie nie było, poszukiwali tylko terapeutę uzależnień - i tak z pedagoga terapeuty przekształciłam się w specjalistę terapii uzależnień - teraz nie żałuję. I myślę sobie, że warto rozejrzeć się również w pokrewnych dziedzinach.

Pozdrawiam
  • 0

#35 Fiona

Fiona

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 03 luty 2010 - 14:22

Ja kończyłam pedagogikę terapeutyczną wieki temu, czyli w 1997 roku. Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności ruchowej. Jeszcze przed obroną pracy magisterskiej wybrałam się pośredniaka, aby zorientować się w ofertach.

Czyli musiałas skończyć jakieś 2 letnie studium na kierunku terapeuta czy wystarczyłaby np podyplomówka?

Na identyczną magisterkę co licencjat raczej nie pójdę, tylko tak jak radzisz na pokrewną - w kierunku chyba rehabilitacji niż terapi :rolleyes: i bez jednej podyplomówki sie nie obejdzie :)
  • 0
Gdybym miała powiedzieć co dziś myślę o świecie...
Z prawą ręką na sercu tak szczerze.
Powiedziałabym, że jeszcze,
Jeszcze nie jest najgorzej...

#36 Gość_szarotka_*

Gość_szarotka_*
  • Gość

Napisano 04 luty 2010 - 09:13

Miałam szczęście, przyjęli mnie zaraz po studiach, a szkoliłam się już pracując u nich. W tej chwili odbywa się to u nas w ten sposób, że najpierw osoba przychodzi zazwyczaj na staż, potem pracuje w Biurze Obsługi Pacjenta, czyli sekretariacie medycznym i z czasem włączana jest do pracy terapeutycznej równocześnie odbywając szkolenia (Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Terapii Uzależnień - po 8 zjazdów 5-dniowych) Zazwyczaj finansuje to dyrekcja.
  • 0

#37 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 12 luty 2010 - 00:18

Mnie się wydaje, że wszystko zależy od kreatywności studenta po studiach takich jak pedagogika. Ja właśnie mam zamiar podjąć studia z promocji zdrowia i socjoterapii na kierunku pedagogicznym. Gdyby szczęśliwie studia udało się zakończyć to mam pomysł na własny gabinet terapeutyczny.
Jako, że skończyłam studium informatyczne zawsze mogę rozpocząć studia z informatyki. (studium dało jakieś przygotowanie) Oczywiście w każdym przypadku preferuję własną działalność. W przypadku projektów informatycznych ma być gotowy projekt to, że ktoś jeździ na wózku klienta mało obchodzi.
Zresztą przy zamówieniach przez internet to inna bajka :)
A czy ktoś z Was planuje otworzyć własny gabinet pedagogiczny?

@Efaa Jak z tym gabinetem? Planujesz coś?
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#38 Student90

Student90

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 12 luty 2010 - 18:12

Nie wiem w jakim wy swiecie zyjecie...
To ze,nie umiecie znalesc pracy tak jak i wielu innych ZDROWYCH absolwentow pedagogiki to nic dziwnego bo nie ma na to ZAPOTRZEBOWANIA.
A te propozycje o zlych pracodawcach,ktorych trzeba zmusic zeby zatrudnili inwalidow to juz po prostu zenada .
Oczywiscie sami nie chcecie zalozyc biznesu, bo latwiej narzekac na zly kraj , pracodawcow etc.
Naprawde z takim podejsciem to Wy dlugo nie znajdziecie pracy i nie ma co sie dziwic.
  • 0

#39 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 12 luty 2010 - 18:22

Nie wiem w jakim wy swiecie zyjecie...

A Ty z jakiego miasta jesteś i w jakim świecie żyjesz?
Ile masz lat, jakie jest Twoje wykształcenie? Od kiedy pracujesz i na czym polega Twoja praca?
I napisz na jakie kierunki wg Ciebie jest zapotrzebowanie?
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#40 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 12 luty 2010 - 19:50

Wydaje mi się że osoby potrzebujące pomocy psychologa chętniej korzystali by z porad osoby niepełnosprawnej bo to przekonywało by ich że ta osoba mimo problemów pracuje i daje sobie radę z życiem mimo trudności. Bo cóz o problemach z trudnościami życiowymi może wiedzieć lasencja w szpilkach o idealnej figurze. to tak z punktu widzenia pacjentów albo uczniów zwracających się do pedagogów szkolnych na przykład
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych