Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

RENTA CHOROBOWA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 el.wiatrakos

el.wiatrakos

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 01 luty 2010 - 21:58

Witam,
Mam rentę chorobową grupy pierwszej z całkowitą niezdolnością do pracy, ale ze słyszenia się dowiedziałem że jeśli w orzeczeniu nie ma słowa że potrzebuję osób trzecich do wykonywania podstawowych czynności to mogę się starać o pracę. Czy ktoś zna podobny przypadek i mógłby udzielić mi odpowiedzi czy tak jest czy to tylko plota???
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Paweł
  • 0
LAS MACHINAS DE LA MUERTE

#2 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 01 luty 2010 - 22:12

ZAWSZE się możesz starać o pracę. Nie ma czegoś takiego jak "zakaz pracy" (odsyłam do Konstytucji RP). Mało tego - wcale nie musisz pracować w ZPCh, możesz pracować na otwartym rynku pracy. Możesz pracować nawet na dwóch etatach. Jednak jest pewien drobny problem z godzinami nadliczbowymi, na ktore musisz mieć zgodę lekarza (formalność)
  • 0

KNP


#3 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 02 luty 2010 - 10:52

Ja mając również rentę I grupy z całkowitą niezdolnością do pracy i samodzielnej egzystencji pracowałam kilka lat jako recenzent w jednym z wydawnictw.
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#4 el.wiatrakos

el.wiatrakos

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 02 luty 2010 - 12:54

Dziękuję Wam za rozjaśnienie wątpliwości.

pozdrawiam
  • 0
LAS MACHINAS DE LA MUERTE

#5 EMMA230280

EMMA230280

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 luty 2010 - 15:42

witam,jestem po operacji endoproteza biodra, w marcu mam komisję ZUS, jaką mam szansę na grupę umiarkowaną, czy jeżeli dostanę mniejszą powinnam się odwoływać?
  • 0

#6 el.wiatrakos

el.wiatrakos

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 11 luty 2010 - 17:08

EMMA230280///
tego nie wiem, ale powinnaś się od razu dowiedzieć co możesz a czego nie możesz, bo w niewiedzy będziesz żyć jak ja. Teraz nie chcę iść do ZUS-u bo to uciążliwe aby się tam dopchać i uzyskać info, ale jeśli zapytasz od razu to...
pozdrawiam i życzę powodzenia


(ech ten ZUS)
  • 0
LAS MACHINAS DE LA MUERTE

#7 gosia636

gosia636

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 15 marzec 2010 - 09:25

jestem na rencie 30 lat dopiero od 7 lat jestem w remisji od 3lat pracuje na czarno mogę przejść do zakładu chronionego robiłabym to samo ale właśnie boję się że zabiorą mi rente może tak być?
  • 0

#8 el.wiatrakos

el.wiatrakos

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 08:34


z tego co się orientuję to mając II grupę można dorobić legalnie do 2000zł bez problemu. ZUS się nie czepi. A z każdą następną grupą(tj. III itd.) pewnie nawet więcej. Tylko nie wiem czy 2000 razem z rentą czy 2000 nie licząc renty
  • 0
LAS MACHINAS DE LA MUERTE

#9 gosia636

gosia636

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 09:40

jestem od 10 lat na 1grupie na stałe koleżanki radzą żebym tak popracowała do 50 że potem to już nie zabiorą gdybym była na 2 grupie to wiem że mogłabym pracę mam bardzo dobrą nikt nademną nie stoi wyrabiam się kiedy chce odpoczywam
  • 0

#10 el.wiatrakos

el.wiatrakos

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 20:14

No. Jak masz grupę I to lepiej pracuj tak jak pracujesz i się nie wychylaj, bo mając I grupę to nie można wykonywać każdej pracy, nie na każdym stanowisku pracować, na zmiany itp.
pozdrawiam i życzę powodzenia
Paweł
  • 0
LAS MACHINAS DE LA MUERTE


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych