Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

CYTATY JANA PAWŁA II O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 kasieńka22_punbb_import9478

kasieńka22_punbb_import9478

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 22:10

Witajcie!

Piszę pracę magisterską na temat Postrzeganie niepełnosprawności przez studentów płockich uczelni. Pomyślałam, że dobrze by było umieścić na początku pracy cytat Jana Pawła II dotyczący niepełnosprawności lub osób niepełnosprawnych. Muszę to oczywiście skonsultować z moim promotorem, ale mam problem ze znalezieniem odpowiedniego cytatu na ten temat i liczę na Wasze propozycje.

Koniecznie podajcie źródło, z którego te cytaty pochodzą. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • 0

#2 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2010 - 14:21

kasienka22

Bez urazy...
Znam mase takich słów, które przemawiają, ale do mnie...
Nie wiem czy to uczciwe, podpierać się cytatami, które są Ci obce.

Takim szczególnym zdaniem które jest mi bliskie to:

""Jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy jeżeli nie pozwolimy, by pokonał nas lęk przed własną słabością"

Pozdrawiam.
  • 0

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 19 styczeń 2010 - 16:49

Kolejny przykładowy cytat:

"... wstań, nie skupiaj się na słabościach i wątpliwościach, wyprostuj się... Wstań i idź.

Pozdrawiam.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 sith

sith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 324 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 17:55

Witajcie!

Piszę pracę magisterską na temat Postrzeganie niepełnosprawności przez studentów płockich uczelni. Pomyślałam, że dobrze by było umieścić na początku pracy cytat Jana Pawła II dotyczący niepełnosprawności lub osób niepełnosprawnych. Muszę to oczywiście skonsultować z moim promotorem, ale mam problem ze znalezieniem odpowiedniego cytatu na ten temat i liczę na Wasze propozycje.

Koniecznie podajcie źródło, z którego te cytaty pochodzą. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Cytaty JP II na początku pracy to klucz do sukcesu
Spróbowałby ktoś Cie oblać
Możesz właściwie wpisać byle co Ważne żebyś cytowała JP II
Wejdź ze skupioną twarzą Otwórz prace Uklęknij i pocałuj cytat
Wygrałaś :cool:

60 lat temu Twoje pytanie wygladałoby tak :

Piszę pracę magisterską na temat Postrzeganie niepełnosprawności przez studentów płockich uczelni. Pomyślałam, że dobrze by było umieścić na początku pracy cytat Józefa Stalina dotyczący niepełnosprawności lub osób niepełnosprawnych. Muszę to oczywiście skonsultować z moim promotorem, ale mam problem ze znalezieniem odpowiedniego cytatu na ten temat i liczę na Wasze propozycje.
Koniecznie podajcie źródło, z którego te cytaty pochodzą. Z góry dziękuję i pozdrawiam
  • 0
Istnieje tylko jeden rozsądny powód by wejść w paszczę Śmierci: żeby ukraść mu złote zęby.

#5 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 18:17

BARDZIEJ godnym zacytowania wydaje nam się Jezus z Nazaretu, teraz jak i 2000 lat temu kiedy żył w Galilei! Źródło Biblia Tysiąclecia i proszę poszukać odp. cytat!
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#6 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2010 - 15:57

Cytaty JP II na początku pracy to klucz do sukcesu
Spróbowałby ktoś Cie oblać
Możesz właściwie wpisać byle co Ważne żebyś cytowała JP II
Wejdź ze skupioną twarzą Otwórz prace Uklęknij i pocałuj cytat
Wygrałaś

Piszę pracę magisterską na temat Postrzeganie niepełnosprawności przez studentów płockich uczelni. Pomyślałam, że dobrze by było umieścić na początku pracy cytat Józefa Stalina dotyczący niepełnosprawności lub osób niepełnosprawnych. Muszę to oczywiście skonsultować z moim promotorem, ale mam problem ze znalezieniem odpowiedniego cytatu na ten temat i liczę na Wasze propozycje.
Koniecznie podajcie źródło, z którego te cytaty pochodzą. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Widać już taka Twoja "uroda" że lubisz "jeździć po bandzie"
Nie wiem.... bo i śmiech i boleść się przeplata na te porównanie...

A że mam poczucie humoru, to śmiech wzioł góre :lol:
  • 0

#7 sith

sith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 324 postów

Napisano 22 styczeń 2010 - 19:40

Cytaty JP II na początku pracy to klucz do sukcesu
Spróbowałby ktoś Cie oblać
Możesz właściwie wpisać byle co Ważne żebyś cytowała JP II
Wejdź ze skupioną twarzą Otwórz prace Uklęknij i pocałuj cytat
Wygrałaś

Piszę pracę magisterską na temat Postrzeganie niepełnosprawności przez studentów płockich uczelni. Pomyślałam, że dobrze by było umieścić na początku pracy cytat Józefa Stalina dotyczący niepełnosprawności lub osób niepełnosprawnych. Muszę to oczywiście skonsultować z moim promotorem, ale mam problem ze znalezieniem odpowiedniego cytatu na ten temat i liczę na Wasze propozycje.
Koniecznie podajcie źródło, z którego te cytaty pochodzą. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Widać już taka Twoja "uroda" że lubisz "jeździć po bandzie"
Nie wiem.... bo i śmiech i boleść się przeplata na te porównanie...

A że mam poczucie humoru, to śmiech wzioł góre :lol:

Nie - ja zawsze uwielbiam śmiać sie z głupoty :cool: i to wcale nie jest "jeżdżenie po bandzie"
A zwłaszcza lubie dowalić emisariuszom sił nadprzyrodzonych Religia to kłamstwo które idealnie sprzedaje :icon_evil: żerując na strachu i nadziei
  • 0
Istnieje tylko jeden rozsądny powód by wejść w paszczę Śmierci: żeby ukraść mu złote zęby.

#8 Mrozon

Mrozon

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 22 styczeń 2010 - 19:59

Sith coraz bardziej Cię lubię:)
Ewentualnie jeśli piszę o płocku można się podeprzeć autorytetem towarzysza Bieruta - jest jak znalazł.
  • 0

#9 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 23 styczeń 2010 - 16:38

Sith coraz bardziej Cię lubię:)
Ewentualnie jeśli piszę o płocku można się podeprzeć autorytetem towarzysza Bieruta - jest jak znalazł.

Ja też, bo uwielbialem felitony w których można było komuś przyłożyć:|
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#10 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 27 styczeń 2010 - 20:59

Proponuję cytat:
"Cudów nie ma."
(Józef Stalin)

Niezłe otwarcie pracy :)
  • 0

KNP


#11 haliczanka

haliczanka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 98 postów

Napisano 27 styczeń 2010 - 22:23

Drodzy bracia i siostry, swoją obecnością potwierdzacie, że inwalidztwo oznacza nie tylko potrzebę pomocy, ale jest także bodźcem i wezwaniem. Oczywiście jest także prośbą o pomoc, ale bardziej jeszcze jest prowokacją dla egoizmów indywidualnych i zbiorowych; jest wezwaniem do poszukiwania wciąż nowych form braterstwa. Przez to, czym jesteście, ukazujecie złudną wizję życia, której jedyne wartości to zaspokojenie potrzeb, zachowanie pozorów, pośpiech i skuteczność.

(...) wspólnota kościelna słucha was z szacunkiem; odczuwa potrzebę zastanowienia się nad sensem tego trudu, jakim jest życie wielu z was, naznaczone tajemniczym znamieniem cierpienia i zmagające się ze skutkami inwalidztwa, wrodzonego lub nabytego. Chce być bliższa wam i waszym rodzinom, jest bowiem świadoma, że obojętność pogłębia cierpienie i samotność, natomiast wiara poświadczona przez miłość i bezinteresowność pomnaża siły i nadaje sens życiu.

Drodzy niepełnosprawni bracia i siostry, przy tej uroczystej okazji pragnę wezwać tych, którzy pełnią odpowiedzialne funkcje polityczne na różnych szczeblach, aby starali się zapewnić wam takie warunki życia i możliwości rozwoju, by wasza godność była naprawdę uznawana i chroniona.

Przy tej okazji warto może wspomnieć, że Watykan nie podpisał i nie planuje podpisać Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych ONZ. Cytaty z Homilii Jana Pawła II wygłoszonej 3 XII 2000 w czasie Jubileuszu Niepełnosprawnych: KOŚCIÓŁ JEST DLA WAS «GOŚCINNYM DOMEM» http://www.opoka.org...i_03122000.html
  • 0
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota
Albert Einstein

#12 kasieńka22_punbb_import9478

kasieńka22_punbb_import9478

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 30 styczeń 2010 - 16:31

Dziękuję wszystkim za propozycje i tak duży odzew. Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych