Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Farsz do naleśników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 amelix

amelix

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 15 grudzień 2009 - 12:26

Ja czasami dodaje jako farsz zwykłą pasztetową , wątrobiankę lub inny pasztet . Po zawinięciu naleśnika zasmażam i jest palce lizać ;)
  • 0

#2 K71

K71

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 15 grudzień 2009 - 12:51

Witaj amelix! z tym farszem to nawet fajna koncepcja, musze spróbowac tak zrobic, mysle ze ten pasztet z puszki z kogutem sie kwalifikuje! ja jak nie mam pomysłu na farsz to zwijam w rulonik, oblewam gęsta smietaną, obsypuje pudrem i jest wyzerka jak sie patrzy!!

Dodano śro 16 gru 06:41:18 2009 :
Witaj amelix.Wczoraj zrobiłam nalesniki z farszem z pasztetu, akurat mialam taki zwykły z kogutkiem, własciwie to były krokiety ale nie bardzo mi to wydanie smakowało, własciwie to wcale!nastepnym razem zrobie z kaszą gryczaną i pieczarkami, no trzeba eksperymentowac haha !!!
  • 0

#3 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 10 grudzień 2009 - 15:51

Naleśniki można podawać z różnymi farszami mam przepis na farsz z kaszy gryczanej i pieczarek
Gotujemy kaszę gryczaną następnie myjemy pieczarki należy pokroić jelub zetrzeć na tarce jak kto woli i Kasze należy zgnieść i dodać do niej podsmażone na patelni starte bądź pokrojone pieczarki i cebulkę Na koniec do tego farszu czyli kaszy pieczarek i cebulki dodać żółtko jajka żeby farsz się " skleił " posolić popieprzyć do smaku

Smacznego :)

Farsz jest prosty i dobry ja bardzo lubię naleśniki z tym farszem:) Ciekawa jestem czy będzie wam smakował :)
  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#4 attrea

attrea

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 10 grudzień 2009 - 18:39

MariannaS swietny przepis bo mi zawsze brakuje farszu z pieczarek a tak wiecej bedzie. cool

podam inny farsz

twaróg ze smietaną rozrobic, szczypior podsmażyc na tłuszczu (najlepiej masło) i dodać do twarogu, dodać troche cukru waniliowego, soli szczyptę. a na koniec naleniki wypełnione farszem jeszcze podsmażyć na patelni.
  • 0

#5 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 16 grudzień 2009 - 07:03

[quote name='amelix]Ja czasami dodaje jako farsz zwykłą pasztetową ' date=' wątrobiankę lub inny pasztet . Po zawinięciu naleśnika zasmażam i jest palce lizać ;)[/quote']
jak dla mnie to ta koncepcja odpada :( ale każdy ma inny gust :)
  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#6 amelix

amelix

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 16 grudzień 2009 - 09:13

Widocznie co osoba to inne podniebienie ;) farszu z kogutka nie robiłam to nie wiem jak smakuje ale pasztetowa z naleśnikiem znika u nas z talerza :) Oczywiście farsz w postaci serków , twarożków też uwielbiam . Gdy zostają mi warzywa podsmażam rozdrobnione na patelni jak mam gotowane mięsko z rosołu to też dodaje i dusze to w odrobinie wody . Mieszam z całym rozmąconym jajkiem i zapiekam naleśniki w piekarniku . Inny wariant to wkładam parówki w naleśnik i no prawie hot dog wyjdzie ;) również jest zapieczone ...syn lubi na to jeszcze plaster sera położyć lub potraktuje taki naleśnik keczupem . :) A na słodko naleśnik robię z rozgotowanych owoców czasami jest dodana odrobina alkoholu by aromat owoce nabrały i takim prawie dzemem obsmarowywuje naleśniczki :)
  • 0

#7 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 16 grudzień 2009 - 11:02

Fajne propozycje :)
  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#8 AGATAwroclaw

AGATAwroclaw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 110 postów

Napisano 16 grudzień 2009 - 12:39

Więc i jak powiem kilka słów "farszu"
U mnie nie jemy mięska, wię farsz z kaszy i pieczarek to super pomysł.

Moja propozycja.

-pieczarki starte na dużych oczkach tarki.
-ser żółty starty też na dużych oczkach tarki.
-cebulka drobno pokrojona
-dodaje czasami grzybka, suszony zmielony tak jak pieprz.
wszystko razem wymieszać dodać przypraw, sól, pieprz ja czasami nawet dodaje miszanki do pizzy.
Najlepiej na naleśnika nakładać tak około dużej łyżki farszu, i składać naleśnika tylko na pół, tak, że na patelnie wchodzą dwa złożone naleśniki z farszem.
Opiekać tylko minutę z jednej strony i później z drugiej.

SMACZNEGO:)
  • 0
zawsze możesze [you] na nas liczyć.

#9 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 16 grudzień 2009 - 13:50

Też super przepis :) mam tez wersję przepisu dla wegetarian :) pamiętam przepis na naleśniki z kaszą gryczaną i białym serem niestety nie pamiętam go dokładnie gdyż miałam go na pudełku od kaszy gryczanej ale pudełka niestety nie mam w każdym razie to jest kasza gryczana + ser biały a z dodatkami mozna improwizować :)
  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#10 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 16 grudzień 2009 - 16:07

A ja najlepiej lubię naleśniki z farszem rybnym - rybka wędzona lub z puszki ,natka pietruszki,ser biały,przyprawy.Naleśniki okręcam jak mam ochotę cieniutkim plasterkiem bekonu i zapiekam.Osobiście bardzo mi smakuje takie połączenie.
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#11 olimpia

olimpia

    Podpowiadacz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPip
  • 227 postów

Napisano 17 grudzień 2009 - 08:08

Więc i jak powiem kilka słów "farszu"
U mnie nie jemy mięska, wię farsz z kaszy i pieczarek to super pomysł.

Moja propozycja.

-pieczarki starte na dużych oczkach tarki.
-ser żółty starty też na dużych oczkach tarki.
-cebulka drobno pokrojona
-dodaje czasami grzybka, suszony zmielony tak jak pieprz.
wszystko razem wymieszać dodać przypraw, sól, pieprz ja czasami nawet dodaje miszanki do pizzy.
Najlepiej na naleśnika nakładać tak około dużej łyżki farszu, i składać naleśnika tylko na pół, tak, że na patelnie wchodzą dwa złożone naleśniki z farszem.
Opiekać tylko minutę z jednej strony i później z drugiej.

SMACZNEGO:)

Pychotka ..... Mniam ....Polecam :)
  • 0
"Pamiętaj, szczęście nie zależy od tego, kim jesteś i co wiesz. Zależy wyłącznie od tego co myślisz" (Dale Carnegie)

#12 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 29 czerwiec 2010 - 10:53

Wy tu o farszu a ja się o ciasto nalesnikowe zapytam. kurde jak usmażę z jednej strony to potem nie umiem go przewrócić, zawsze się zawinie w połowie. ech. noga ze mnie kulinarna. może są jakieś patenty zeby to tak ciach przewrócić ładnie?
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#13 majjkka

majjkka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 29 czerwiec 2010 - 17:37

Pod farsz smaruję naleśnik sosem pomidorowym: smażę cebulkę i czosnek na maselku, dodaję przecier pomidorowy.
  • 0

#14 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 05 lipiec 2010 - 13:53

[quote name='Marta S]Wy tu o farszu a ja się o ciasto naleśnikowe zapytam. kurde jak usmażę z jednej strony to potem nie umiem go przewrócić' date=' zawsze się zawinie w połowie. ech. noga ze mnie kulinarna. może są jakieś patenty zeby to tak ciach przewrócić ładnie?[/quote']
Patent nr 1

tak jak na tym filmie www.youtube.com/watch?v=kLjKMaxShV0

patent nr 2 kupić patelnie zamykaną z 2 spodami Dołączona grafika

patent nr 3 kupić SUPER Urządzenie do naleśników CM 2198 SEVERIN http://83.14.135.219...m2198.jpg&w=600

patent nr 4 to po pierwsze zrobić dobre ciasto tzn 3jajka 3 szkl maki i 2 szkl mleka 1 szkl wody odrobinka oleju tzn mała łyżeczka
po drugie naleśnik nie może być gruby no i po trzecie przewracamy dopiero kiedy nie ma surowego ciasta na wieszczku wtedy nie ma prawa się zlepić nawet po złożeniu się ciasta na pół


życzę wprawy i powodzenia w smażeniu naleśników :)
  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#15 jwr1952

jwr1952

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 11:48

[quote='MariannaS' pid='149797' dateline='1278334407']
[quote name='Marta S]Wy tu o farszu a ja się o ciasto naleśnikowe zapytam. kurde jak usmażę z jednej strony to potem nie umiem go przewrócić' date=' zawsze się zawinie w połowie. ech. noga ze mnie kulinarna. może są jakieś patenty zeby to tak ciach przewrócić ładnie?[/quote']
Patent nr 1

tak jak na tym filmie www.youtube.com/watch?v=kLjKMaxShV0

patent nr 2 kupić patelnie zamykaną z 2 spodami Dołączona grafika

patent nr 3 kupić SUPER Urządzenie do naleśników CM 2198 SEVERIN http://83.14.135.219...m2198.jpg&w=600

patent nr 4 to po pierwsze zrobić dobre ciasto tzn 3jajka 3 szkl maki i 2 szkl mleka 1 szkl wody odrobinka oleju tzn mała łyżeczka
po drugie naleśnik nie może być gruby no i po trzecie przewracamy dopiero kiedy nie ma surowego ciasta na wieszczku wtedy nie ma prawa się zlepić nawet po złożeniu się ciasta na pół


życzę wprawy i powodzenia w smażeniu naleśników :)
[/quote]

dodam jeszcze:nie roztrzepywać za mocno(ciasto na naleśniki tego nie lubi), można odstawić na pół godziny przed smażeniem
  • 0

#16 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 05 kwiecień 2011 - 21:28

a ja uwielbiam nalesniki na slodko... nic oryginalnego ale robi sie szybciutko :P
moj farsz to :
w nalesniku ( nutella, bita smietana - spray,lody ,orzechy roznego rodzaju)
- nalepiej sos toffi do polania
:)
  • 0

#17 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 06 kwiecień 2011 - 20:48

[quote='jwr1952' pid='162484' dateline='1300618136']
[quote='MariannaS' pid='149797' dateline='1278334407']
[quote name='Marta S]Wy tu o farszu a ja się o ciasto naleśnikowe zapytam. kurde jak usmażę z jednej strony to potem nie umiem go przewrócić' date=' zawsze się zawinie w połowie. ech. noga ze mnie kulinarna. może są jakieś patenty zeby to tak ciach przewrócić ładnie?[/quote']
Patent nr 1

tak jak na tym filmie www.youtube.com/watch?v=kLjKMaxShV0

patent nr 2 kupić patelnie zamykaną z 2 spodami Dołączona grafika

patent nr 3 kupić SUPER Urządzenie do naleśników CM 2198 SEVERIN http://83.14.135.219...m2198.jpg&w=600

patent nr 4 to po pierwsze zrobić dobre ciasto tzn 3jajka 3 szkl maki i 2 szkl mleka 1 szkl wody odrobinka oleju tzn mała łyżeczka
po drugie naleśnik nie może być gruby no i po trzecie przewracamy dopiero kiedy nie ma surowego ciasta na wieszczku wtedy nie ma prawa się zlepić nawet po złożeniu się ciasta na pół


życzę wprawy i powodzenia w smażeniu naleśników :)
[/quote]

dodam jeszcze:nie roztrzepywać za mocno(ciasto na naleśniki tego nie lubi), można odstawić na pół godziny przed smażeniem
[/quote]

Miałam taką patelnię, u mnie się nie sprawdziła.
Po pierwsze, ciężka, po drugie mam za małe dłonie aby objąć uchwyt, po trzecie, ciasto wylewa się przy odwracaniu.
Odradzam szczególnie osobom z niesprawnymi rękami.
  • 0

#18 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3580 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 07 kwiecień 2011 - 16:26

Michalino, mnie również nie przekonuje ta patelnia. Do smażenia naleśników i placków ziemniaczanych, wolę patelnię o bardzo niskiej krawędzi takiej jak ta, której zdjęcie jest w załączniku.

Załączone pliki


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#19 jachna05

jachna05

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 maj 2011 - 13:11

Świetny farsz do naleśników Sparzone brokuły, szynka konserwowa w paski ,ser żółty,
  • 0

#20 kris.

kris.

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 22 maj 2011 - 16:43

A może komuś przypadnie do gustu farsz ze szpinakiem i serem feta?
Oto przepis;

Składniki

ciasto naleśnikowe:

* 1 szklanka maki
* 1,5 szklanki mleka
* 3 łyżki oleju
* 1 jajko
* szczypta soli

farsz:

* 500 g szpinaku
* ok. 270 g sera feta
* sól i pieprz (pieprz polecam grubo mielony)

Na patelni podsmażam szpinak, jeśli to szpinak mrożony to kładę na patelni i on tam się spokojnie rozpuści, nadmiar wody wytopi i wtedy go chwilkę podgrzewam. Doprawiam solą i pieprzem.
Ser feta kroje na mniejsze kawałki, dodaję do szpinaku i mieszam.
Na każdy naleśnik kładę farsz i zwijam :) gotowe, smacznego.
Jeśli trzeba to naleśniki lekko podsmażam aby były gorące lub podgrzewam (to głównie tyczy się żeby podgrzać kolejnego dnia).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych