Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Ustawienie drukarki EPSON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Pudlarz_*

Gość_Pudlarz_*
  • Gość

Napisano 26 listopad 2009 - 08:42

Witam,
zwracam się z prośbą o informację na temat ustawienia drukarki.
Mam urządzenie wielofunkcyjne EPSON Stylus DX 7400 -
Wydruk "normalny" jest zbyt ciemny, ubytek tuszu spory
Wydruk "ekonomiczny" jest zbyt blady - trzeba wzrok wysilać przy czytaniu
Czy jest możliwość regulacji intensywności wydruku? We właściwościach są jakieś elementy sterujące ale nie mam pojęcia co z tym robić.
Wdzięczny będę za podpowiedź
- serdecznie pozdrawiam
  • 0

#2 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 30 listopad 2009 - 10:46

pierwsze co musisz zrobić to zainstalować najnowsze sterowniki i nie oczekuj od wydruku ekonomicznego cudów no od epsona też bym za wiele nie wymagał lol
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#3 Gość_Pudlarz_*

Gość_Pudlarz_*
  • Gość

Napisano 01 grudzień 2009 - 09:34

Dzięki
- pozdrawiam
  • 0

#4 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 01 grudzień 2009 - 18:14

zapomniałem dodać i napisz czy to coś dało czy szukamy rozwiązania dalej ??
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#5 mika

mika

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 23:32

Może spróbuj w ten sposób: wejdz w program sterowania drukarką, kliknij na preferencje drukowania, tam masz ustawienia jasności, nasycenia itd. Ja używam drukarek epsona od kilku lat i jak dotąd nie miałam z tym problemu. Pozdrawiam:-)
  • 0

#6 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 03 grudzień 2009 - 23:37

A była wykonana kalibracja?
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#7 Gość_Pudlarz_*

Gość_Pudlarz_*
  • Gość

Napisano 04 grudzień 2009 - 08:39

Dziękuję za podpowiedzi. Wypróbuję "elementy sterujące" - jasność, kontrast, nasycenie. Drukowanie ekonomiczne i szybkie ekonomiczne jest takie samo czyli blade (zbyt blade). Ze sterownikami nie próbowałem, to zbyt trudne dla mnie i jeśli coś sknocę nie mam w tej chwili kogo prosić o ratunek. Kalibracja była przy pierwszym uruchamianiu drukarki - tak sądzę.
Pozdrawiam
  • 0

#8 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 04 grudzień 2009 - 12:06

Jak coś to sterowniki zawsze możesz z sieci ściągnąć.
http://www.download.net.pl/c284/Epson/
To tylko przykładowa strona.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#9 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 04 grudzień 2009 - 14:57

a tak z ciekawości zapytam a tusze masz oryginalne czy nabijane albo odnawiane ?? i czy używałeś kiedyś takowych ?
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#10 Gość_Pudlarz_*

Gość_Pudlarz_*
  • Gość

Napisano 05 grudzień 2009 - 09:02

Pojemników "ładowanych" nigdy nie używałem. Epsona mam od przeszło roku i też używam pojemników oryginalnych.
  • 0

#11 bobo_ssj

bobo_ssj

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 15:02

może spróbuj je przemyć letnią wodą i delikatnie przetrzeć np chusteczką :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych