Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Długość życia z mpd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#1 sb1mm7g5

sb1mm7g5

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 16 październik 2009 - 13:15

Witam serdecznie i włączam się do tematu a ja uważam że to bzdury powiem z doświadczenia mojemu dziadkowi lekarze powiedzieli że zostało mu tylko 10 lat życia w młodym wieku a miał jakieś wtedy 30 pare lat a przeżył lat 98 z dobrą kondycją i jeździł do końca rowerem do sklepu i jak zawsze wyprostowany no i powiem że Ci lekarze prędzej umarli niż dziadek mój.

Po za tym też mogę wymyślić że np osoby z wadami mowy i słuchu dożywają tylko do 26 roku życia.
powiem wam szczerze nikt nie potrafi policzyć długości życia ile jeszcze będziemy żyć.
tak samo jak nikt nie wie w którym momencie się przewróci gdy by wiedział to by się położył i by się nie przewrócił :)

i prawdę mówiąc trzeba tryskać z życia i z każdego czasu które mamy każdy nasz dzień starajmy się wykorzystać i się z niego cieszyć

z Panem Bogiem
  • 0

#2 ewa43

ewa43

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 15 październik 2009 - 20:57

Jak uczy serial "Dr House" można umrzeć na wszystko i w zasadzie w każdej chwili, bo organizm ludzki to taka skomplikowana maszyneria, w której może nawalić milion rzeczy wtedy nawet, kiedy się tego nie spodziewamy i uważamy się za okazy zdrowia, bo nie było wcześniej żadnych sygnałów alarmowych.Ale gdyby o tym myśleć to można by oszaleć. Nie wspomnę nawet,że można umrzeć z powodu,że pijany sąsiad nie zakręci gazu w kuchni i cały blok razem z nami wyleci w powietrze.Póki co cieszmy się,że żyjemy i wszystkim na portalu (także sobie) życzę dłuuuuuuuuuuuuuugiego i szczęśliwego życia.
  • 0

#3 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 14 październik 2009 - 10:04

pierwszy raz słyszę że mpd skraca życie jakas głupota nie wierze w to
  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#4 kurczak

kurczak

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 325 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 14 październik 2009 - 10:08

hhahahaha to bzdury!
  • 0
CZASEM TRZEBA DAC SIĘ ZGIĄĆ ŻEBY NIE DAĆ SIĘ ZŁAMAĆ. AGA

#5 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 14 październik 2009 - 10:13

no własnie
  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#6 ewa43

ewa43

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 13 październik 2009 - 17:46

Mam mpd i 33 lata. Zawsze zakładałam,że moje życie mimo,że cięższe niż osób zdrowych, będzie w miarę szczęśliwe i co tu mówić, na tyle długie bym mogła nacieszyć się wnukami.Do tej pory nie spotkałam w realu nikogo z mpd,więc kiedy natknęłam się na osobę z takim schorzeniem,to rzuciłam się na nią jak szczerbaty na suchary, żeby dowiedzieć się czegoś o specyfice jej choroby,porównać, spytać jak sobie radzi itp.Byłam zaskoczona jej odwagą-ona pracuje, a ona szczerze zaskoczona moją.Spytala mnie "masz dzieci,-podziwiam ludzie z mpd krótko żyją,jeszcze nie zdążysz ich odchować." Jestem szczerze zdumiona, nie słyszałam dotąd byśmy krócej żyli-chyba ktoś ją wprowadził w błąd, ona ma męża kochającego i nie zamierza decydować się na dzieci bo rzekomo za 10 lub 15 lat umrze.Głupio mi poruszać taki temat,bo znamionuje moją kompletną ignorancję w tym zakresie,ale dziewczyna mi posiała ziarno niepewności.
  • 0

#7 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 14 październik 2009 - 02:14

Idę sobie jutro wybrać trumnę

a tak na serio choć w 100% pewny nie jestem to bardzo ciężkie postaci mogą powodować powikłania
np. zapalenia płuc , itp , ale pierwszy raz słyszę że mpd skraca życie.
  • 0

#8 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 14 październik 2009 - 05:23

A ja tą serie bzdur pierwszy raz słyszałem prawie 20 lat temu jako nastoletni chłopak. Kilka miesięcy z tego powodu chodziłem jak struty. Teraz śmieje się z tego, ale wtedy śmieszne to nie było.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#9 ewa43

ewa43

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 14 październik 2009 - 06:55

Bardzo się cieszę,że do Was trafiłam,też wydawało mi się,że to bzdury, ale w związku z tym,że ostatnio wszystkie choróbska mnie się czepiają,to przestałam być taka pewna... W rodzinie już krąży żarcik, że jeśli w moim mieście pojawi się A1hn1 to będę pierwszym przypadkiem zachorowania.Dobrze,że jest ten portal, dzięki temu ja nie muszę kilka miesięcy chodzić jak struta jak ty kiedyś rafalek- bardzo ci współczuję,tak inaformacja dla młodego chłopaka musiała być straszna. Z wiekiem nabiera się dystansu do pewnych "rewelacji".
  • 0

#10 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1417 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 14 październik 2009 - 11:24

Tak sobie myślę nad tematem... Nie wiem czy jest tak ze ludzie z MPD żyją krócej ale trzeba pamiętać o jednym, postaci porażenia jest duzo i ludzie którzy leżą na pewno mają słabsze serce, mniej siły itp a to wszystko jest niestety ze sobą powiązane i to skraca życie. Ja mam słabe krążenie i w zimie jest mi bardzo ciężko czy np szybko się męczę i myślę że to ma (czy będzie miało) wpływ na to kiedy umrę i 80tka to chyba nie będzie. Oczywiście nie chce żeby tak było ale chyba nikt z nas nie ma wpływu na to kiedy umrze.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#11 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 14 październik 2009 - 12:21

czyli powiedzmy sobie krótko nie samo MPD a powikłania występujące w ciężkich postaciach mogą skracać życie

ps
herbata też może skrócić życie bo możesz się nią zahcłystnonć
  • 0

#12 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 14 październik 2009 - 14:10

Wiem ze to glupie ale byl taki film o dziewczynce z MPD ktora pisala listy do Presleya.. Oprocz porazenia miala tez inna przypadlosc no i umarla... Nie pamietam tytułu, a szkoda.

Na samo MPD napewno sie nie umiera.
  • 0

#13 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 14 październik 2009 - 14:47

Kasia ale jak masz słabe serce, to napewno nie dlatego że masz MPD. Zakładam, że porażenie mózgowe to porażenie mózgowe(ojj chyba troche zamieszałem zdanie)

[color=brown]Ja mam słabe krążenie i w zimie jest mi bardzo ciężko czy np szybko się męczę i myślę że to ma (czy będzie miało) wpływ na to kiedy umrę i 80tka to chyba nie będzie.

Kasiu, to nie tylko ty tak masz. Wielu zdrowych ludzi mają np. zimnie ręce, nogi itp. Moja rada Kacha, Idź do lekarza i porób sobie badania :))
  • 0

#14 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 14 październik 2009 - 15:28

Hm, no to może testament spiszę :D. Misiek, odziedziczysz wszystkie moje książki :D.

  • 0

#15 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 14 październik 2009 - 18:38

wszystkie choroby skracają życie a nie ma na świecie człowieka zdrowego w 100%:)
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#16 ewa43

ewa43

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 14 październik 2009 - 18:51

Ja mogę odziedziczyć książki po tobie Monia 74-ale nieeee,zapomniałam, że my równolatki jesteśmy,razem nam przyjdzie sobie trumny szykować haha, no chyba,że jesteś trochę młodsza to pożyjesz z miesiąc dłużej i wtedy ty odziedziczysz po mnie ( a sporo tego mam)!!! Haha pozdrawiam serdecznie ewa
  • 0

#17 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 14 październik 2009 - 19:03

Ja mogę odziedziczyć książki po tobie Monia 74

Przykro mi, ale książki odziedziczę ja :P
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#18 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 15 październik 2009 - 07:58

To moja ostatnia wypowiedź w tym temacie mimo ze napisałam poprzednie 2 posty i wiem ze to bzdury w wiiększości........ A ja tą serie bzdur pierwszy raz słyszałem prawie 20 lat temu ( tu cytat poprzednika) to temat wcale nie nastraja mnie optymistycznie........... to na tyle
  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#19 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1417 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 15 październik 2009 - 10:15

Dopełnienie do mojego poprzedniego postu.
Tezą postu jest informacja ze ludzie z MPD żyją krócej. Teraz tak, ja powiedziałam tylko że przy cięższych postaciach tej choroby może tak być ale nie musi. Nie uważam ze od teraz wszyscy MPDcy mamy się położyć i umrzeć nie.Widziałam w swoim życiu postacie porażenia takie ze ktoś leży i nie mówi i naprawdę wydaje mi się że osoby z taką postacią MPD długo nie będą żyły,jasne nie jestem ani lekarzem ani prorokiem ale...
Co do mnie (bo opisałam wyżej siebie) mam takie a nie inne przypadłości które przyplątały się do MPD i fakt Tommy ma racje że np problemy z krążeniem nie mają nic z tą chorobą wspólnego. (Tommy myśmy sobie juz wszystko wyjaśnili :) )
Nigdy nie zastanawiałam sie nad tym tematem ten post mnie trochę zdenerwował. Wiem jedno po sobie -porażenie jest chorobą układu nerwowego i w sytuacjach kiedy jest sie bardzo spiętym organizm trochę wariuje, jaki to ma wpływ na długość życia nie wiem.
Powtórze za Marianną- to mój ostatni post w temacie.

  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#20 skazany2008

skazany2008

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 07 marzec 2010 - 20:23

a ja tam chciałbym umrzeć sam sie zastanawiam czy nie skończyć ze sobą. bo co to za życie na wózku?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych