Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Praca a padaczka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 magdzia78

magdzia78

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 14 sierpień 2009 - 22:27

Czy mieliście problem ze znalezieniem pracy z powodu padaczki?Ja od dłuższego czasu niestety nie mogę jej znależć.Z moich obserwacji wynika iż nie tylko ja mam z tym problem.Udało mi się wspólnie z redaktorem "Gazety Krakowskiej "napisać o tym artykuł.Czy moje spostrzeżenia są słuszne czy jednak mylę się.
Piszcie co myślicie?Nie jesteśmy ludzmi drugiej kategorii !
  • 0

#2 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 24 sierpień 2009 - 13:42

twoje spostrzeżenia są słuszne. Bo ja sama jestem chora na padaczkę i nie mogę jej znaleźć . Za to mój kolega pracował tylko do 1 ataku......
  • 0

#3 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 24 sierpień 2009 - 16:17

Magdziu, podaj, proszę, link do artykułu, o którym wspomniałaś. Dzięki.
  • 0

#4 magdzia78

magdzia78

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 25 sierpień 2009 - 22:02

http://polskatimes.p...aczke,id,t.html

Dodano wto 25 sie 23:18:22 2009 :
Jest tam pewna nieścisłość nie założyłam własnej firmy.I nie jest to pełny artykuł tylko jego zapowidz nie mogę go znalażć w ich archiwum.Było to gazeta z 8-9.08 2009 "Gazeta Krakowska".Tytuł tego artykułu "Przez padaczkę nie może znależć pracy".
  • 0

#5 mariusz86

mariusz86

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 wrzesień 2009 - 00:03

cześć jeśli chodzi o pracę u mnie też był ten problem przez długi czas nie pracowałem a jak pracowałem to krótko do póki nie miałem ataku, ale wraz ze zmianą leków co dało dobre efekty również znalazłem pracę powiedziałem o chorobie co, kiedy mam mniej wiecej atak no i tak pracowałem prawie 8 miesięcy nawet mialem atak w pracy gdy mialem aurę zwalniałem się , dalej moze bym pracował choć to praca przy jako telemarketer:) ale wzrok mi się chrzanił kiepskie oświetlenie no i znalazłem następną bez żadnych bez pracy też przy fonie też wiedzieli o epi no i pracowalem tak kilka miesiecy ale mnie zwolnili bo nie robilem normy :) ale za kilka dni powiedzieli żebym przyszedł bo mają być szkolenia także myślę że z pracą jest różnie w różnych miejscach zależy dużo od ataków i od farta ,jak to się mówi ,obyście coś znależli
pozdrawiam
  • 0

#6 pol90

pol90

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 10 wrzesień 2009 - 11:59

U mnie sprawa wyglądała tak pracowałem najpierw na stażu jako urzędnik państwowy na stanowisku informatyk i w tym czasie stwierdzili u mnie padaczkę bo miałem drugi atak, a po trzecim ataku wszyscy się o tym dowiedzieli bo dostałem go jak szedłem do pracy i tak dalej przedłużali mi ten staż, a potem jak już dalej nie mogłem pracować na stażu to zatrudnili mnie na pracach interwencyjnych miałem wtedy stopień niepełnosprawności umiarkowany i pracowałem godzinę mniej niż inni, jak skończyła mi się umowa z nimi to nie mogli mi przedłużyć, ale to na pewno nie z powodu choroby i teraz jestem na zasiłku dla bezrobotnych.
  • 0

#7 magdzia78

magdzia78

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 02 luty 2010 - 16:18

Nareszcie udało mi się znależć prace.Nie jest to szczyt moich marzeń ale od czegoś trzeba zacząć.Jestem sprzątaczką w firmie arma-krosna.Zarobki przyzwoite i jestem między ludzmi a to naprawdę dużo.
  • 0

#8 emiliastasiak

emiliastasiak

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 09 lipiec 2010 - 11:04

Witam.
Jestem Emilia.Od 14 roku życia choruję na padaczkę.W chwili obecnej mam 24 lata.
Przez napad padaczki zmuszono mnie do zwolnienia się z pracy już trzy razy.W zakładach pracy chronionej mnie nie chcą z powodu schorzenia.
Posiadam orzeczenie stopnia lekkiego.Nie należy mi się nic.Ani renta, ani praca, bo przecież jestem chora-tak mówią pracodawcy którzy mnie nie zatrudniają...
Od 4 lat poszukuję pracy stałej i nic.Mam dwójkę dzieci, dwu i czterolatka.Wspaniałego męża, który poza najbliższą rodziną jest jedynym człowiekiem, który w moim otoczeniu po prostu to toleruje...
Nie mam już sił na swoje schorzenie i brak tolerancji ze strony innych...
Więc chyba jednak my z Epi, mamy problem...:( ze znalezieniem pracy
  • 0
Moje serce to cmentarz pogrzebanych nadziei

#9 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 12 lipiec 2010 - 12:21

Witam.
Jestem Emilia.Od 14 roku życia choruję na padaczkę.W chwili obecnej mam 24 lata.
Przez napad padaczki zmuszono mnie do zwolnienia się z pracy już trzy razy.W zakładach pracy chronionej mnie nie chcą z powodu schorzenia.
Posiadam orzeczenie stopnia lekkiego.Nie należy mi się nic.Ani renta, ani praca, bo przecież jestem chora-tak mówią pracodawcy którzy mnie nie zatrudniają...
Od 4 lat poszukuję pracy stałej i nic.Mam dwójkę dzieci, dwu i czterolatka.Wspaniałego męża, który poza najbliższą rodziną jest jedynym człowiekiem, który w moim otoczeniu po prostu to toleruje...
Nie mam już sił na swoje schorzenie i brak tolerancji ze strony innych...
Więc chyba jednak my z Epi, mamy problem...:( ze znalezieniem pracy

Witam.
Ja również jestem chory na padaczkę. I wiem jak nas tolerują pracodawcy.
Też miałem kłopoty ze znalezieniem pracy.
Mam 30 lat. W wieku 25 lat zatrudniony zostałem na 3 lata z możliwością przedłużenia. Ale nie stety po 3 latach mi nie przedłużyli.
Więc się nie poddałem i szukałem pracy aż w końcu po miesiącu znalazłem na umowe zlecenie. Po miesiącu mi nie przedłużyli.
I nadal szukałem i znalazłem i do tej pory pracuje.
Emilia.
Ty się nie poddawaj i nie siedź w domu tylko szukaj pracy. Chodząc do Urzedu Pracy lub szukać ogłoszeń pracy przez internet.

  • 0

#10 emiliastasiak

emiliastasiak

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 13 lipiec 2010 - 18:51

Oczywiście cały czas to robię...codzienna prasa, internet jestem zarejestrowana w urzędzie pracy, codziennie sprawdzam ogłoszenia na stronie, ...jeżdżę tam raz na tydzień...i nic!!
Tracę powoli nadzieję na jakiekolwiek zatrudnienie.
Chciałam otworzyc swoją działalność to pojawiły się schody ...potrzeba aż dwóch poręczycieli ze srednią pensją 1600pln...
ach, pozdrawiam i trwam w nadzieji
  • 0
Moje serce to cmentarz pogrzebanych nadziei

#11 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 16 lipiec 2010 - 19:21

Powinnaś sprawdzać codziennie w internecie stronę Urzedu Pracy.
Powiatowy Urząd Pracy w ...........
  • 0

#12 emiliastasiak

emiliastasiak

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 12:32

...toruniu....
pozdrawiam i staram sie uśmiechać staram się...

Dodano Wed Jul 21 13:35:23 2010 :
"Monia75" skąd wiesz jaką mam mordkę:)

Dodano Wed Jul 21 13:41:45 2010 :
"Monia74" a nie "Monia75";p
  • 0
Moje serce to cmentarz pogrzebanych nadziei

#13 Pawlo24

Pawlo24

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 październik 2010 - 02:23

Witam czy mając tą chorobę jest się ograniczonym czy można miec ambitne cele marzenia i je zrealizowac chodzi mi o prace państwową?:)
  • 0

#14 magdzia78

magdzia78

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 17 październik 2010 - 08:52

Czy jesteś ograniczony?Trudno na to pytanie odpowiedzieć.Są niektóre rzeczy które pewnie nie będziesz mógł robić.W moim przypadku i pewnie w większości którzy mają padaczkę- pracować na wysokości,przy maszynach w ruchu i prowadzić samochodu.
Swoje plany i marzenia dlaczego ich nie realizować.mi osobiście nie udało się znależć pracy w pracy w biurze ani w sklepie.Było to spowodowane tym iż pracodawcy bali się mnie przyjęć.trudno takie jest życie.Jedynie udało mi się zostać sprzątaczką.Ktoś mógłby powiedzieć że kariera po "byku".Ale z drugiej strony poznałam swoją wartość.Dla wielu osób w miejscu gdzie dbam o porządek a są to biura jestem dobrym nie tylko pracownikiem ale i człowiekiem.Rzadko się zdarza aby ktoś patrzył na mnie z góry.Od samego dyrektora usłyszałam wiele ciepłych słów i mądre słowa."On jest dziś dyrektorem a jutro może być sprzątaczem".Moim szczęściem było to że ktoś dał mi szanse,sprawdziłam się i póki moja firma będzie miała wygrany przetarg ja będę miała praca.Nie wiem jak długo to jeszcze potrwać ale jestem szczęśliwa.Jestem wśród ludżmi a nie zamknięta w czterech ścianach.Trzymam kciuki aby Tobie też się udało.pozdrawiam
  • 0

#15 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 21 październik 2010 - 11:10

Przy naszym schorzeniu mamy zakaz pracowaniu na wysokościach ( rusztowania ) jak i przy ruszających się maszynach ( taśmy itp.)
  • 0

#16 andreas

andreas

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 luty 2011 - 00:34

dzień dobry od dziecka choruje na padaczkę prowadziłem działalność gospodarcza od kilku tygodni dostaje listy i telefony z pogróżkami od Firmy for lajn z Krakowa ze mam Zapłacić 700 złotych z reklamę a nigdy nie zamawiałem i niepodpisywaniem żadnej umowy pan z Kraków posyła pod mój dom koleżków ze jak nie place to pożałuje i ze sprawę kieruje do sądu wciąż jestem zastraszany przez firmę for lajn dostałem list polecony z numerem konta ze mam zapłacić 700 zl a ja na leki nie mam żeby wykupić to nie wszystko kilka lat wykryto druga chorobę sarkoidozę czy jest sprawiedliwość na tym świecie sprawa ma sie odbyć w sondzie w Krakowie ale ja już myślę w sondzie popełnić samobójstwo mieszkam w miejscowości Wisła [/size]
  • 0

#17 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 24 luty 2011 - 09:57

Padaczka w Polsce,to kilka aspektów.Od prawnego,po ekonomiczny.Prawny,to taki
,iż nikt nie przejmuje się tego typu schorzeniami i udaje się,że wszystko gra.Ekonomiczny,to kolejna fikcja w Urzędach Pracy i innych instytucjach powołanych do pełnienia funkcji publicznych w kierunku pracy.
Dlaczego z tą chorobą nie można dostać państwowej posady?Dlaczego zawsze słyszę tą samą odpowiedź ze strony pracodawcy.Nie chodzi tu o to,że ktoś nie ma doświadczenia.
Odpowiedź zawsze taka sama:Po co nam kłopoty
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#18 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 08 marzec 2011 - 15:32

Krzysztof_31
Jeśli chodzi o prace to trzeba chcieć pracować a nie siedzenia w domu i wpadać w psychikę.
Bo to człowieka chorego denerwuje jak nie można znaleźć pracy.
Nie którzy pracodawcy to nie zatrudniają w przypadku naszej choroby.
W przypadku moim ja prace znalazłem przez Powiadowu Urząd Pracy w Koszalinie.
I pracuje jako pracownik ochrony - zwłaszcza mam inny zawód wyuczony a pracuje w innym zawodzie.
  • 0

#19 asia1288

asia1288

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 czerwiec 2012 - 18:27

Ja choruję od 11-tego roku życia na padaczkę, a mam 24 lata powiem wam, że ja jeszcze nie szukałam pracy ale niedługo chcem tylko też wątpie kto będzie chciał mnie zatrudnić jeśli ja mam częste ataki. Nie mam nawet zdanej do końca matury już 3 razy podchodziłam, skończyłam 3 policealne szkoły , ale bez dyplomów i denerwuję się przyszłością co to będzie czy mnie jakiś mężczyzna zrozumie, zaakcepyuje ? :(
  • 0

#20 Sylwunia56

Sylwunia56

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 styczeń 2016 - 08:30

Cześć.

Mam pytanie.

Prowadze swoją działalność (mam sklep spożywczo monopolowy)

Moja mama choruje już od 35 lat na epilepsje i pracuje u mnie. Problem polega na tym,że nie chce się leczyć ani przyjmować leków czy jestem w stanie ją jakoś zmusić do leczenia ?

Prosze pomóżcie.

 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych