Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Porażenie Mózgowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#141 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 06 sierpień 2015 - 06:25

Witajcie

Podobnie jak wy mam MPD, niektórzy z was mnie znają z sylwestra, który odbywał się w Ciechocinku.

Miałem przypadek w Jantarze na turnusie, że pani, która  tam pracuje, nie chciało się tylko mnie asekurować przy wejściu do wanny z hydromasażem. Pojawiło się standardowe pytanie - czemu nie ma opiekuna?.

Na zachodzie nie ma oglądania za niepełnosprawnymi. Tacy ludzie mimo niepełnosprawności, wyglądu mają zdrowych partnerów, nikt się tego nie wstydzi. A u nas jak nie jesteś ciacho lub napakowany sterydami, to nie jesteś cool.

Niestety, cały czas musimy walczyć o swoje prawa i przełamywać stereotypy.


  • 0
karol

#142 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 16 maj 2016 - 06:30

Hej

Próbowaliście może z MPD robić prawo jazdy i jaki był rezultat , czy jest to w ogólne możliwe.


  • 0
karol

#143 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 01 czerwiec 2016 - 17:36

Jestem z MPD ale nie lubię gadać o chorobie i zastanawiać się co mnie boli, gdzie mi strzyka bo po co? Po prostu żyję . Jeśli chodzi o rehabilitację to wpisałam ją w życie tak jak sportowiec wpisuje treningi i tyle. A jak przeglądam wasze strony to tylko modlitwy i lekarze. Czasami mam wrażenie, że jest jakaś licytacja na ilość operacji, rehabilitacji, leków itp.  Lubię ludzi pozytywnych i pozdrawiam was serdecznie. Nie zamykajmy się na osoby z własnym schorzeniem. jak chcecie pogadać to piszcie :)


  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#144 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2016 - 20:55

Hej
Próbowaliście może z MPD robić prawo jazdy i jaki był rezultat , czy jest to w ogólne możliwe.

 
Jest parę tematów na forum dotyczących kierowców z MPD chociażby ten http://www.ipon.pl/f...ażenie-mózgowe/, ale o tym czy dostaniesz zgodę na kurs zadecyduje lekarz i on określi w jaki sposób będziesz musiał dostosować auto.


  • 0

#145 Gość_conrado21_*

Gość_conrado21_*
  • Gość

Napisano 08 lipiec 2016 - 18:17

Witam poszukuję koleżanki najlepiej z Lublina :P Może znajdzie się tu jakaś która nie ma konta w randkach?? :P


  • 0

#146 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 24 sierpień 2016 - 08:49

Witajcie mam MPD męczę się z chorobą już 42 lata i pomimo rehabilitacji jest mi coraz trudniej chodzić i przyznam się szczerze jestem tym coraz bardziej załamany. Obawiam się że za jakiś czas może czekać mnie wózek. Czy wy macie podobny problem i jak sobie z nim radzicie.

Pozdrawiam:

Karol


  • 0
karol

#147 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 24 sierpień 2016 - 09:54

Witajcie mam MPD męczę się z chorobą już 42 lata i pomimo rehabilitacji jest mi coraz trudniej chodzić i przyznam się szczerze jestem tym coraz bardziej załamany. Obawiam się że za jakiś czas może czekać mnie wózek. Czy wy macie podobny problem i jak sobie z nim radzicie.

Na to nie ma rady. Jest tylko rehabilitacja, ale z czasem i ona niewiele daje, mimo to nie radzę jej przerywać. Czasem stosuje się leki zmniejszające spastyczność, ale po dłuższym ich stosowaniu nie pozostaje to bez echa dla wątroby, a spastyczność praktycznie się nie zmniejsza, gdyż organizm przyzwyczaił się już do leków stąd taka reakcja.


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#148 Rufin

Rufin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 21:12

Jest tylko rehabilitacja, ale z czasem i ona niewiele daje,

 

Wychodzę z założenia że rehabilitacja nie musi sprawiać że będzie lepiej. Ważne że sprawia że nie jest gorzej. Miałem kiedyś takie okresowe pogorszenie stanu zdrowia, z okropną spastyką. Powrót do stanu sprzed tych kłopotów kosztował mnie dużo pracy i jeszcze więcej kasy, bo rehabilitanci kosztują, a na NFZ to sami wiecie...


  • 0

I'm pickle Rick :devil: :cool:


#149 Gość_JanekGreen_*

Gość_JanekGreen_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2019 - 18:27

Hej! 

Nazywam się Paweł, mam 30 lat mieszkam we Wrocławiu.

Pozdrawiam wszystkich!


  • 0

#150 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1457 postów

Napisano 05 lipiec 2019 - 11:00

Witaj Pawle :). Mam nadzieję, że na dobre rozgościsz się na naszym portalu. Pozdrawiam :).


  • 1

#151 ktamara

ktamara

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 06 lipiec 2019 - 13:20

Hej! 

Nazywam się Paweł, mam 30 lat mieszkam we Wrocławiu.

Pozdrawiam wszystkich!

Cześć :)

Też jestem z Wrocławia, pozdrawiam ;)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych