Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Porażenie Mózgowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#101 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 04 styczeń 2011 - 19:57

Marta S chyba mylisz pojęcia.
Czy Twoim zdaniem można przejść obojętnie nad tym, że ktoś obrzuca inwektywami osobę niepełnosprawną słowami:

Chciałam zapytać jak sobie dajecie radę z osobami które próbują Was złamać mówiąc "kaleka", "łamaga" ?

nazywając to tworzeniem afery?
Znam takie sytuacje z własnego życia i zapewniam Cię, że nie było moim zamiarem robienie z tego tematu afery, lecz podzielenie się długoletnim doświadczeniem, aby nie pozostawić bez odpowiedzi wypowiedź koleżanki Anki, którą zachęcam aby nie dała się stłamsić przez otoczenie.
  • 0

#102 zulka

zulka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 11 styczeń 2011 - 18:26

Ja tez na to choruje na mpd dobrze ze znalazłam ta strone wreście ktoś mnie tu zrozumie
  • 0

#103 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 11 styczeń 2011 - 20:29

Chciałam zapytać jak sobie dajecie radę z osobami które próbują Was złamać mówiąc "kaleka", "łamaga" ?

Wcale nie zwracam na takie docinki uwagi.
Zresztą każdy pełnosprawny człowiek jest "łamagą" w jakiejś dziedzinie.
Nikt i nic nie może być doskonałe.
Im bardziej ktoś chce mnie zdołować to skutek jest wręcz odwrotny.
Ja wiem czego chcę, akceptuję siebie w 100% a reszta mnie nie obchodzi.
Korzystając z okazji to przypominam osobom pełnosprawnym, że w każdej chwili możecie dołączyć do grona inwalidów gdyż: Nie znacie dnia ani godziny...
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#104 Anka_20

Anka_20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 06 luty 2011 - 22:05

Jejć jak mnie długo nie było, sesja mnie rzuciła wir zaliczeń, ale wyszłam zwycięsko z tej batalii :)

Macie rację, będę to ignorować a co. Ważne że mam miłość przy swoim boku a dalej jakoś to będzie :)
  • 0
marzenia się spełniają, lecz sama wiara nie wystarcza.

#105 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 20 luty 2011 - 15:34

Dziewczyny, czy występują u was podczas ćwiczenia PNF krwawienia między miesiączkowe? Ta metoda dość mocno agażuje mięśnie brzucha. To już drugi rehabilitant pracujący ze mną tą metodą i znów ta sama historia :-/ Dodam tylko, że gdy mam przerwę w ćwiczeniach nie mam takich objawów.
  • 0

#106 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 20 luty 2011 - 18:36

Wiesz Agata, wiadomo nie jestem lekarzem ale wydaje mi się ze te krwawienia nie mają nic wspólnego z ćwiczeniami.Tez ćwiczę i nigdy takich objawów nie miałam.Zdaje sobie sprawę jak trudno przy porażeniu pójść do lekarza ale chyba jednak musisz.
Miała bym jeszcze jedno małe rozwiązanie o którym nie chce pisać na forum, jeśli chcesz to napisz na moje gg.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#107 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 20 luty 2011 - 19:05

Jeśli chodzi o choroby powodowane przez hpv, jak np. rak, to zostały one wykluczone i nawet mój lekarz podejrzewa, że to przez intensywne ćwiczenia brzucha.
  • 0

#108 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 20 luty 2011 - 19:22

No to skoro byłas u lekarza to znaczy że raczej nie ma sie czym martwic.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#109 Tomek111

Tomek111

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 27 lipiec 2011 - 15:33

części ja też ma dpm ale jakoś sobie radze porusza m sie samodzienie w domu jakoś trzeba sobie radzić pozdrawiam
  • 0

#110 mi956l34

mi956l34

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 09:25

witam.
tez choruje na to samo chetnie poznam osoby takie jak ja.
  • 0

#111 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1460 postów

Napisano 23 wrzesień 2011 - 09:19

Witaj.
Zapraszam do korzystania z naszego Portalu. Na pewno poznasz bratnie dusze. Pozdrawiam.
  • 0

#112 zbychunt

zbychunt

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano 23 wrzesień 2011 - 15:52

Marta S chyba mylisz pojęcia.
Czy Twoim zdaniem można przejść obojętnie nad tym, że ktoś obrzuca inwektywami osobę niepełnosprawną słowami:

 

Chciałam zapytać jak sobie dajecie radę z osobami które próbują Was złamać mówiąc "kaleka", "łamaga" ?

nazywając to tworzeniem afery?
Znam takie sytuacje z własnego życia i zapewniam Cię, że nie było moim zamiarem robienie z tego tematu afery, lecz podzielenie się długoletnim doświadczeniem, aby nie pozostawić bez odpowiedzi wypowiedź koleżanki Anki, którą zachęcam aby nie dała się stłamsić przez otoczenie.

 


hmm Dawniej jeszcze takimi słowami bym się przejął teraz zlewam takich ludzi stałem się obojętny na innych, dawniej sam zaczynałem rozmowę ale złe na tym wychodziłem nie raz teraz jak ktoś chce ze mną zacząć rozmowę, to zaczyna jak nie to nie zaczyna i koniec, nie można się zamykać na ludzi ale nie można im tez pokazywać ze dasz sobą Pomiatać, czasem jeśli jesteś niedostępny tajemniczy można na długo czas zainteresowane osoby zatrzymać jeśli wyjawiasz na początku za dożo i jesteś zbyt wylewny szybko się nudzisz :)


  • 0

#113 edek8911

edek8911

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 październik 2011 - 17:54

Post moderowany.
Proszę nie łamać regulaminu forum!
Admin

  • 0

#114 stacha

stacha

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 październik 2011 - 20:59

Właśnie ruch. Ja abym dostała skierowanie na rehabilitację to muszę iść do neurologa, ale prywatnie, bo na kasę chorych to mi wciskają za każdym razem wózek inwalidzki.
Kilka razy lekarze odmówili mi leczenia ze względu na mpd.
Raz dentystka dała mi do zrozumienia, że jak jestem inwalidą to nie mam co liczyć, że się zajmie leczeniem moich zębów, bo z kalekami to zawsze jest problem...
W zeszłym roku nie chcieli mnie przyjąć na oddział laryngologiczny gdyż mam mpd, a personel medyczny nie będzie tracił na mnie czasu, bo przy takiej osobie to jest tyle pracy...
Dopiero jak lekarka zobaczyła, że jestem w dobrym stanie to powiedziała: "Dobra bierzemy ją. To dobry okaz jest!" Poczułam się jak eksponat muzealny. Nie jesteśmy żadnymi okazami, ale zwyczajnymi ludźmi, którzy niektóre czynności robią trochę inaczej.
I właśnie ze strony lekarzy powinniśmy liczyć na największą wyrozumiałość i pomoc.
Zresztą w kodeksie etyki lekarskiej czytamy:

Lekarz powinien zawsze wypełniać swoje obowiązki z poszanowaniem człowieka bez względu na wiek, płeć, rasę, wyposażenie genetyczne, narodowość, wyznanie, przynależność społeczną, sytuację materialną, poglądy polityczne lub inne uwarunkowania.

 

 
siemka mam na imię Viola. Myślę że osoby niepełnosprawne może stały się zbyt popularne a to z powodu osiągnięć w paraolimpiadach czy też w nauce i pełnosprawni czują się może zagrożeni przez nas, lub są zazdrośni i traktują nas czasem jak zło konieczne. Ostatnio miałam odmówioną wizytę domową przez lekarza. Choruję od urodzenia na MPD zawsze starałam się być samodzielna lecz gdy spuchły mi nogi tak że nie mogłam założyć butów poprosiłam o wizytę domową a lekarza argument był taki: przecież tydzień temu sama pani była i dała pani radę ale wtedy byłam na szczepieniu i jeśli mogę tak nazwać byłam ZDROWA :) Skończyło się przyjazdem karetki i pobytem w szpitalu. Kochani ta PRZYJAZNA :( przychodnia ma nazwę BAJKA !!! ale ta Pani i tak nie zachwieje mojej wiary w ludzi.


  • 0

#115 marcinek77

marcinek77

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 28 czerwiec 2012 - 17:22

czesc jestem marcin tez mam mpd
  • 0

#116 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 29 czerwiec 2012 - 13:12

Jakiś dziwnych macie tych lekarzy. Ja mam super dentystkę. Jest to jedyny przystosowany gabinet, ale z bardzo ludzkim podejściem. Nigdy mi nikt nie powiedział, że za dużo czasu zajmuję zanim się wgramolę na fotel. Na rehabilitację do szpitala raz do roku też idę i nie ma problemu z ustaleniem terminu przez tel, nie muszę w kolejce sterczeć cały dzień ( w najbliższej mi placówce musiałabym siedzieć cały dzień na samo zarejestrowanie). Fakt, że nie idę do najbliższej placówki, tylko odległej prawie o 170 km. Poruszam się o kulach. Myślę, że tak jest w mniejszych miejscowościach, bo w miastach, niby życie codzienne jest łatwiejsze, ale zanikła w ludziach chęć zwrócenia uwagi na człowieka. Sama nie wiem.

Samo skierowanie na rehabilitację potrzebne jest z przychodni rehabilitacyjnej, albo od neurologa. Lekarz rodzinny już nie wystarczy. To już chyba wszędzie tak jest.
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#117 aneczka18

aneczka18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 29 czerwiec 2012 - 21:23

Witam
czy macie czasami tak że macie nie chęć do rehabilitacji i nie widzicie sensu dalszej rehabilitacji , ja tak ostatnio mam , nie wiem jak sobie z tym poradzić brak mi motywacji, jak wy sobie z taką sytuacją radzicie
  • 0

#118 Tomek111

Tomek111

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 30 czerwiec 2012 - 15:52

Witam
czy macie czasami tak że macie nie chęć do rehabilitacji i nie widzicie sensu dalszej rehabilitacji , ja tak ostatnio mam , nie wiem jak sobie z tym poradzić brak mi motywacji, jak wy sobie z taką sytuacją radzicie


ostatnio doszedłem do wniosku że brak motywacji z naszej strony to nasza niewiara ze to coś przyniesie ale głownię jest usprawiedliwianie swojego lenistwa pracy nad samym sobą
  • 0

#119 daria2031

daria2031

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 20 kwiecień 2013 - 19:41

Hej Gursonek,

Właśnie przeczytałam Twoją wiadomość i żadnego e-maila od Ciebie nie otrzymałam. Jak chcesz, to napisz mi swój numer GG, a na pewno się do Ciebie odezwę. Czekam na odpowiedź :)


  • 0

#120 daria2031

daria2031

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 21 kwiecień 2013 - 11:31

Hej Marcinek 77

Ja też mam MPD i co najgorsze, że nie mam szans na całkowite wyleczenie i do końca życia będę poruszała się przy pomocy kul łokciowych.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych