Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Porażenie Mózgowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#21 misia1982r

misia1982r

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 luty 2010 - 19:51

Czesc Ania Ja tez choruje na mpd o urodzenia i mam nadzieje, ze znajde tu pokrewne dusze, bo moim zdaniem nikt lepiej nie zrozumie chorego niz ten ktorego choroba w jakis sposob dotyczy pozdrawiam
  • 0

#22 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 03 luty 2010 - 21:02

Czesc Ania Ja tez choruje na mpd o urodzenia i mam nadzieje ze znajde tu pokrewne dusze, bo moim zdaniem nikt lepiej nie zrozumie chorego niz ten ktorego choroba w jakis sposob dotyczy pozdrawiam

 
Choc nie mam mpd, jestem po urazie czaszkowo-mózg. z niedowładem spastycznym samotnym i szukam bliskiej osoby...Mam 33 lata i z byłego kaliskiego jestem..


  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#23 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 03 luty 2010 - 21:04

Grubby 77 załóż sobie lepiej profil w zakładkach - randki - być może tam znajdziesz bratnią duszę :)
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#24 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 05 luty 2010 - 18:43

No to jest nas trochę MPD owców . też się do nich zaliczam:)
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#25 Banerx

Banerx

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 05 luty 2010 - 19:40

No to jest nas trochę MPD owców . też się do nich zaliczam:)

No pewnie że jesteśmy i to spora grupa nas jest
  • 0

#26 misia1982r

misia1982r

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 luty 2010 - 10:59

Jest nas duzo, to fakt dobrze ze sa takie fora jak to to mozna poczuc sie normalnie.
  • 0

#27 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 06 luty 2010 - 18:14

fora dobrze że są ale nie można też zamykać się we własnej grupie. wszedzie trzeba się znaleźć , ze zdrowymi też:)
A tak po pierwsze, witaj na forum. widzę że jesteś tu nowa:)
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#28 misia1982r

misia1982r

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 luty 2010 - 14:02

Czesc Ja rowniez witam Cie serdecznie. Masz racje ze nie wolno sie na cala reszte zamykac i wcale tego nie robie ale wydaje mi sie ze w internecie latwiej znalezc ludzi z podobnej grupy niz np na ulicy. Mieszkam w malym miasteczku i wlasciwie mnie jedyna widac wsrod ludzi reszta jest pochowana jakby wogole nie istnieli, a zapewne sa. Rozumiem z czego to wynika, ale dzieki temu trudno nam sie odnalezc i zintegrowac pozdrawiam zapraszam do rozmow na moim gg. Jestem otwarta na nowe znajomosci


  • 0

#29 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 09 luty 2010 - 22:08

Również witam na forum :)
  • 0

#30 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 10 luty 2010 - 19:01

co to jest ta metoda PNF. rehabilitują mnie od czasu do czasu ale na metodach sie nie znam. A takie małe pytanko, jak częśto macie rehabilitację. ja rehabilitowałam się rzadko Nie miałam na to wpływu. Od dwóch lat wziełam się za robotę bo ktoś mi powiedział że wogóle mozna
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#31 magdulka

magdulka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 11 luty 2010 - 09:16

Ja rehabilitowana byłam jako dziecko ( miałam też operację). Potem nie chciałam ćwiczyć. A od 11 lat chodzę regularnie na reh, a ostatnio nawet codziennie i uważam, że warto. Szkoda, że zrozumiałam to tak pożno
  • 0

#32 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 11 luty 2010 - 19:08

Ja rehabilitowana byłam jako dziecko ( miałam też operację). Potem nie chciałam ćwiczyć. A od 11 lat chodzę regularnie na reh a ostatnio nawet codziennie i uważam, że warto. Szkoda, że zrozumiałam to tak pożno

 

Ja czy się rehabilituję czy nie to jakoś poprawy samopoczucia nie widzę.
A czy jako osoby z MPD czujecie sie dyskryminowani przez lekarzy? Ja niestety tak :(


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#33 Aleksandra1201

Aleksandra1201

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 11 luty 2010 - 19:49

Lekarze są bezradni wobec chorych na MPD. Jedyną radą jaką zawsze słyszę jest żebym się cieszyła że mój stan jest w miarę dobry, a mogło być dużo gorzej. Ja to wiem ale jak idę do lekarza z konkretnym problemem to raczej potrzebuję porady co robić żeby dolegliwość ustąpiła a nie porady psychologicznej. Wnioskuję ze albo nie ma dla mnie ratunku i jedynym wyjściem jest cieszyć się że jest jak jest, albo nie trafiłam na właściwego lekarza.
  • 0

#34 niunia125

niunia125

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 173 postów

Napisano 11 luty 2010 - 20:48

ja tez mam mpd pelen zekres
  • 0
tak mnir skrusz tak mnie złam tak mnie wypal Jezu byś został tylko ty

#35 magdulka

magdulka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 12 luty 2010 - 09:31

Lekarze są bezradni wobec chorych na MPD. Jedyną radą jaką zawsze słyszę jest żebym się cieszyła że mój stan jest w miarę dobry a mogło być dużo gorzej. Ja to wiem ale jak idę do lekarza z konkretnym problemem to raczej potrzebuję porady co robić żeby dolegliwość ustąpiła a nie porady psychologicznej. Wnioskuję ze albo nie ma dla mnie ratunku i jedynym wyjściem jest cieszyć się że jest jak jest, albo nie trafiłam na właściwego lekarza.

 

Na cuda nie liczę, ale wiem, ze ruch to najlepsze lekarstwo na mpd. Nie znaczy to jednak, ze jestem tak bardzo zadowolona ze swojego stanu zdrowia, ale czuję się na pewno trochę lepiej i nie jest to tylko moje zdanie.


  • 0

#36 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 12 luty 2010 - 13:07

Właśnie ruch. Ja abym dostała skierowanie na rehabilitację to muszę iść do neurologa, ale prywatnie, bo na kasę chorych to mi wciskają za każdym razem wózek inwalidzki.
Kilka razy lekarze odmówili mi leczenia ze względu na mpd.
Raz dentystka dała mi do zrozumienia, że jak jestem inwalidą to nie mam co liczyć, że się zajmie leczeniem moich zębów, bo z kalekami to zawsze jest problem...
W zeszłym roku nie chcieli mnie przyjąć na oddział laryngologiczny gdyż mam mpd, a personel medyczny nie będzie tracił na mnie czasu, bo przy takiej osobie to jest tyle pracy...
Dopiero jak lekarka zobaczyła, że jestem w dobrym stanie to powiedziała: "Dobra bierzemy ją. To dobry okaz jest!" Poczułam się jak eksponat muzealny. Nie jesteśmy żadnymi okazami, ale zwyczajnymi ludźmi, którzy niektóre czynności robią trochę inaczej.
I właśnie ze strony lekarzy powinniśmy liczyć na największą wyrozumiałość i pomoc.
Zresztą w kodeksie etyki lekarskiej czytamy:

Lekarz powinien zawsze wypełniać swoje obowiązki z poszanowaniem człowieka bez względu na wiek, płeć, rasę, wyposażenie genetyczne, narodowość, wyznanie, przynależność społeczną, sytuację materialną, poglądy polityczne lub inne uwarunkowania.


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#37 Aleksandra1201

Aleksandra1201

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 12 luty 2010 - 13:56

No niestety opisana powyżej sytuacja dotyczy także mnie. Jak poprosiłam o skierowanie do sanatorium to panu doktor (lekarz rodzinny) powiedziała „po co, i tak to nic nie zmieni” no i odmówiła skierowania na rehabilitację. Jestem osobą która nie poddaje się od razu więc zmieniłam lekarza rodzinnego. Pierwsze pytanie tego drugiego było: „kiedy pani była ostatnio w sanatorium i jak przebiega rehabilitacja” – bo trzeba przyznać że jestem w dość dobrej kondycji. Jak opowiedziałam nowej Pani doktor moją przeprawę z poprzednią to jej dosłownie szczęka opadła. :-)
  • 0

#38 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 12 luty 2010 - 14:12

No niestety opisana powyżej sytuacja dotyczy także mnie. Jak poprosiłam o skierowanie do sanatorium to panu doktor (lekarz rodzinny) powiedziała „po co i tak to nic nie zmieni”

 

Otóż to. Co jeszcze usłyszałam hmm totalną bzdurę. Mianowicie bezpłatny pobyt sanatoryjny jest tylko dla dzieci i młodzieży. A mnie się już nic nie należy, bo mam 27 lat i czego ja jeszcze chcę!
Skandal


  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#39 Aleksandra1201

Aleksandra1201

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 12 luty 2010 - 14:30

Bezpłatne jest leczenie w szpitalu uzdrowiskowym, natomiast pobyt w sanatorium uzdrowiskowym jest częściowo odpłatny. Wysokość opłaty uzależniona jest od standardu zakwaterowania. Masz 27 lat więc korzystasz z leczenia jak osoba dorosła, takie są reguły, no to nie mamy wpływu. Podstawa to wywalczyć skierowanie i modlić się żeby NFZ go nie odrzucił bo i tak mi się zdarzyło.
  • 0

#40 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 12 luty 2010 - 16:21

Podstawa to wywalczyć skierowanie i modlić się żeby NFZ go nie odrzucił bo i tak mi się zdarzyło.

I w walce o skierowanie leży niestety problem. A z tymi senatoriami to paranoja biorąc pod uwagę Nasze dochody, a dofinansowania są marne, że głowa boli.
Chętnie poznam nowe metody rehabilitacji. Napiszcie coś o efektach tej metody PNF. Jak długo ją stosujecie itd.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych