Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Padaczka a włosy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 rex

rex

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 17 lipiec 2009 - 13:32

Witam! Mam pytanie czy leki przeciwpadaczkowe powodują wypadanie włosów? Biore Apydan i Kepre włosy wypadają mi coraz mocniej. Na początku myślałem że to poprostu męskie łysienie bo tak to wyglądało, potwierdzali to zresztą lekarze, ale ostatnio zauważyłem, że wlosy wypadają mi na całej głowie. Czy ma ktoś z was jakieś doświadczenia na ten temat?
  • 0

#2 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 17 lipiec 2009 - 19:50

rex, hey! ja oddziecka chorowalamna epilepsje, lecz 2 miesiace temu dowiedzialm sie ze juz nie choruje natomiast jeszcze jestem na lekach moge powiedziec ze mnie rowniez wlosy wypadaja lecz ja biore leki tegretol200 i neotropil, natomiast jak tobie wlosy wypadaja duze ilosci to najlepiej powiedz otym lekarzowi neurolog moze Ci przepisze inne , pozdrawiam zycze powodzenia i zdrowia
  • 0

#3 ropucha

ropucha

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 20:55

Keppra może powodować wypadanie włosów. Mam ten sam problem. Mówiłam o tym lekarzowi, powiedział, że jeśli problem nie ustąpi, zmieni mi lek.
  • 0

#4 asia24

asia24

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 21:46

Apydan i Kepre to leki po których takie nieprzyjemności często się zdarzają , mojemu synowi dopiero po zmianie leku na tegretol włosy przestały wypadać, w tej chwili bierze dawkę 1200 na dobę i specjalnie nic się nie dzieje
  • 0
"Spałam i śniło mi się, że życie jest radością.
Obudziłam się i stwierdziłem, że życie jest służbą.
Podjęłam działanie i zrozumiałem, że służba jest radością"
Rabindranath Tagore

#5 Kasde

Kasde

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 24 kwiecień 2010 - 21:33

Ja biore depakine keppre i lamitrin wiem ze po kepprze wypadaja włosy niestety ;/ a po depakinie dowiaduje sie dopiero teraz dzięki za informacje.
  • 0

#6 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 24 kwiecień 2010 - 20:32

[quote name='ewelina7741]Hej:) leczę się na padaczkę 9 lat' date=' biorę trileptal rano 660 w południe 300 i na noc 600, nigdy nie miałam problemów z wypadaniem włosów, w ręcz przeciwnie, mam dłuższe włosy, zdrowe włosy, chciałam zaznaczyć ze przez długi czas, robiłam pasemka.To tym bardziej nie miało wpływu na ich osłabienie, co lepsze wypadanie. pozdrawiam.[/quote']
Witam
To zależy od rodzaju leku jaki spożywamy.
Najgorzej jest jak się bierze depakine.
POZDRAWIAM

  • 0

#7 ewelina7741

ewelina7741

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 24 kwiecień 2010 - 20:29

Hej:) leczę się na padaczkę 9 lat, biorę trileptal rano 660 w południe 300 i na noc 600, nigdy nie miałam problemów z wypadaniem włosów, w ręcz przeciwnie, mam dłuższe włosy, zdrowe włosy, chciałam zaznaczyć ze przez długi czas, robiłam pasemka.To tym bardziej nie miało wpływu na ich osłabienie, co lepsze wypadanie. pozdrawiam.
  • 0

#8 rex

rex

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 05 luty 2010 - 21:32

A czy leki przeciwpadaczkowe mogą powodować nadmierny porost włosów jako skutek uboczny bądź wpływać na hormony odpowiedzialne za to?
  • 0

#9 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 13 luty 2010 - 22:25

[quote name='ropucha]Keppra może powodować wypadanie włosów. Mam ten sam problem. Mówiłam o tym lekarzowi' date=' powiedział, że jeśli problem nie ustąpi, zmieni mi lek.[/quote']
Lek Depakine powoduje wypadanie włosów w przypadku mojej koleżanki.
  • 0

#10 Viola10

Viola10

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 luty 2010 - 21:41

Moja corka po kilkuletniej terapii Vupralem stracila wiecej chyba niz polowe jej wlosow:(, miala swoich na szczescie mnostwo i to tak wygladalo ze jesli sie odchylilo delikatnie wlosy to byly placki lysa doslownie! Ja bylam zalamana i prosilam o zmiane leku ale neurolog nie przystala na to:(. Mysle ze byc moze wszystkie leki przeciwpadaczkowe maja taki skutek uboczny i to dlatego doktor jej nie pozwolila innego brac, poniewaz na ten szla bardzo ladnie. Z bardzo silnych ognisk ognisk napadowych, zmian w obszarze calego mozgu, napady zmniejszyly sie i sukcesywnie zanikly a po kilku latach pomimo stale widocznych ognisk w zapisie EEG juz nie wielkich lecz srednich, leczenie neurolog wylaczyla stopniowo i powiedziala ze jak na razie problem ustapil ale moze powrocic w wieku dojrzewania. Odpukac nie powrocil a corka ma juz prawie 18 lat:). Wracajac do tematu, wlosy w bardzo szybkim tempie odrosly po odstawieniu leku:). No coz, czasem jedno dobro musi przewyzszyc inne..Pozdrawiam cie.
  • 0
"People may forget what you said, but they will never forget how you made them feel." - Carl W. Buechner

#11 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 25 kwiecień 2010 - 20:07

Ja biore depakine keppre i lamitrin wiem ze po kepprze wypadaja włosy niestety ;/ a po depakinie dowiaduje sie dopiero teraz dzięki za informacje.

Takie same leki biore co ty Kasde.
Depakine biore od dłuższego czasu.
I ten lek denerwuje mnie jak i innym
Podam powody:
W przypadku moim od kąd co zaczełem brać depakine to mi ręce się trzęsą jak pijakowi.
A co do mojej koleżanki to jej włosy odpadają że musiała się obciąć na krótko.
A miała długie.
Najbardziej to jestem zadowolony z leku Keppry ponieważ całkowicie ataki mi odstąpily.

  • 0

#12 Majka_Cz

Majka_Cz

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 320 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 05 marzec 2012 - 22:57

Myślę że leki na nasze włosy jakoś wpływają ale grunt to się nie przejmować, ja nie mam jakiegoś max ale niezła garść przy kazdym myciu włosów jest. Jednak nie przeszkadza mi to.
  • 0
Majka_Cz

#13 mariola42

mariola42

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 20:47

Mój syn brał też dekapine przez kilka lat a włosy ma takie gęste i szybko mu rosną.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych