Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Prawo jazdy a porażenie mózgowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#41 ewa43

ewa43

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 17 październik 2009 - 19:13

Nie mam, ale znam chłopaka z ruchami mimowolnymi z mpd, który nie tylko ma ruchy mimowolne, ale także silne drżenie rąk i ma prawo jazdy.

Dodano sob 17 paź 20:37:40 2009 :
Niestety, nie mam z nim kontaktu teraz i nie mogę go zapytać przez jakie procedury przechodził,żeby dostać prawko, ale wiem, że jest to możliwe, więc nie trać nadziei:D
  • 0

#42 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 17 październik 2009 - 21:22

No, ja też znam. Od 1,5 roku leży sparaliżowany, z połamanym kręgosłupem bo spowodował wypadek.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#43 owysocki

owysocki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 18 październik 2009 - 10:32

moi zdaniem każdy spowodowack i tak wylądować ile jest takich przypadków że zdrowy człowiek tak zgączy i skoro on prowadził jeszczo dodatkowo zdzeniem rąk to ja też bym mógł spróbować nie muwie żeby od razu jeżdzić nie a poza tym te ruszy mam tylko wtedy jak mnie ktoś przestraszy i to jeszcze nie zawsze to zależy mam dzień czy jestem estresie wiecie o co chodzi nie więc jeżel ktoś ma kontakt z tym chłopakiem to proże o namiary ja pomiło tych ruchów chodze na mecze anwilu tranuje wieślarstwo gram w orkiestrze szkolnej chodze do szkoły itd. oczywiście zgadzam się że jest więkrze ryzyko to fakt pozdro

Dodano ndz 18 paź 11:37:53 2009 :
każdy może spowodować sorry za błąd hihihi
  • 0

#44 monika20

monika20

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 86 postów

Napisano 19 październik 2009 - 12:15

Też jestem ciekawa jeak to jest z prawem jazdy jeżeli ma się ruchy mimowolne. Najlepiej żeby była to opinia osoby, która ma prawko albo próbowała je zrobić.
  • 0

#45 owysocki

owysocki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 19 październik 2009 - 16:26

no właśnie ale wiesz mi się wydaje że to wszystko zależy od nas bo ja jak już muwiłem gram w orkiestrze i muzyka wogule mnie nie rusza no może nieraz jak ktoś pierdyknie na pierkusi albo coś ale tak to nie moi zdaniem tez nie należy słuchać tak do końca lekarzy bo oni oceniają nas tylko po tak zwanym perwszym
wrażeniu ja jestem porażeniem czterokończynowym a mimo tego chodze o kulach co prawda asekuracją ale chodze i największy muj dystans to 1 km a pozatym poruszam sie na wózku ale to już wiecie gdyby moi rodzice mieli słuchać lekarzy itd. to ja bym lerzał co prawde miałem trzy poważne operacje ale to nie ważne pozdro!
  • 0

#46 monika20

monika20

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 86 postów

Napisano 20 październik 2009 - 10:29

Wiem, że lekarze mogą mieć rację nie zgadzając się na wydanie zaświadczenia ponieważ to może być zagrożenie zarówno dla mnie jak i innych użytkowników drogi. Z własnego doświadczenia wiem, że im bardziej się staram żeby nie było tych ruchów mimowolnych tym bardziej mi to nie wychodzi. Aczkolwiek chciałabym wiedzieć od kogoś jak wygląda badanie bo mimo wszystko prawko znacznie ułatwia życie osobie niepełnosprawnej.
  • 0

#47 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 20 październik 2009 - 11:10

Badanie z tego co mi wiadomo niczym się nie różni od badań przeprowadzanych u osób sprawnych.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#48 Banerx

Banerx

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 20 październik 2009 - 18:54

Badanie przeprowadza sie jak u osób sprawnych także tu nie ma różnicy
  • 0

#49 owysocki

owysocki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 21 październik 2009 - 16:37

droga moniko 20 ale po co wogule myśleć że sie ma te ruszy najlepiej to podejść na luzie przecież jak bys próbowała zdać prawko to jest obok ciebie istruktor on jest od tego żeby zaragować jak coś stanie skoczysz to skoczysz trudno ty myślisz że jak zdrowy człowiek jak wsiada do auta to myśli że cos stanie no nie jak by tak było to nikt by nie jeżdził bo każdy by sie bał najgorszi są właśnie ci lekarze którzy nie dajom nawet spróbować ja nie mówie o jeżdzeniu nie pozdro
  • 0

#50 ewa43

ewa43

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 21 październik 2009 - 18:22

Myślę,że mój przedmówca jest jeszcze bardzo młody i co jest charakterystyczne dla młodego wieku kompletnie pozbawiony wyobraźni...Owszem instruktor jest obok Ciebie i może Ci pomóc, ale on jest obok w konkretnym celu: ma Cię przygotować do bycia kierowcą a nie sępić od Ciebie kasę za karmienie Cię złudzeniami. A Ty co widać w Twoich postach jesteś dość bezkompromisowy: niech się dzieje co chce, niech zginą ludzie, albo ja, co mi tam ja muszę mieć prawo jazdy. Z ruchami mimowolnymi potencjalnie jesteś 10 razy bardziej niebezpieczny na drodze, niż alkoholik, a pijakom od zawsze odbiera się prawo jazdy.To,co napisałeś,że masz ruchy mimowolne, gdy się przestraszysz, też niestety nie napawa optymizmem. Kierowca MUSI umieć się zachować na ulicy przede wszystkim w sytuacji stresogennej,a Ty co? Wypuścisz z rąk kierownicę? To,że grasz w orkiestrze jest chwalebne, życzę sukcesów- ale jeśli wypuścisz instrument z rąk nic nikomu się nie stanie,jeśli gwałtownie skręcisz autem,brrr, lepiej nie myśleć.Na początku Ci kibicowałam , teraz niestety już nie, więcej powiem mam nadzieję, że jeśli przejdziesz testy, nigdy nie pojawisz się na drodze, którą ja lub ktokolwiek z moich bliskich będzie podróżował, pozdrawiam

Dodano śro 21 paź 19:32:21 2009 :
Gdybym miała dać komuś prawo jazdy na podstawie rozmowy prędzej dałabym Monice 20, ona ma dużo zdrowego rozsądku, i potrafi realnie ocenić swoją sytuację i umiejętności, Ty jesteś jeszcze rozchwiany emocjonalnie i kierujesz się "chciejstwami"
  • 0

#51 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 21 październik 2009 - 20:08

Ewo, doskonale to ujęłaś.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#52 owysocki

owysocki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 22 październik 2009 - 16:08

możliwe

Dodano czw 22 paź 17:17:36 2009 :
możliwe ale pewnie też nie byłaś lepsza jak miałaś osiemnascie lat

Dodano czw 22 paź 17:34:50 2009 :
i jak jestes taka mądra to powiec mi jka mam życ normalnie bez samochodu tobie jest łatwiej bo ty pewnie nie masz mpd skoro nie masz ruchów mimowolnych bo każdy z mpd ma miejsze lub wieksze ale ma tobie jest łatwiej bo wsiądziesz do swojego auta i pojedziesz sobie wszendzie a my jestesmy z kazani albo na rodziców albo na autobusy niskopodłogowe które nie zawsze jeszczą a nikt z nas nie chce być zależny od innych
ja przepraszam za moje słowa bo ty pewnie jestes starsza i mąndrzejsza o de mnie ale myśle że każdy kto jest w takiej sytuacji jak ja ma podobne uczucia
  • 0

#53 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 22 październik 2009 - 18:32

Owysocki, jak być może zauważyłeś, piszesz w dziale Porażenie Mózgowe, więc praktycznie każdy udzielający się tutaj jest "po porażeniu" jak to się mawia, nie wiem gdzie znalazłeś informacje, jakoby każdy z MPD ma ruchy mimowolne, bo np ja także mam czterokończynowe, a owe ruchy u mnie nie występują i na koniec radził bym Ci byś zamiast w prawko zainwestował w dobry słownik ortograficzny, bo takich błędów jakie czynisz w pisaniu tutaj chyba nie widziano jeszcze.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#54 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 22 październik 2009 - 21:22

Przyglądam się temu wątkowi i powiem tak

@owysocki trochę dystansu do wiary w siebie musisz być świadomy swoich ograniczeń (zrób sobie rzetelne badania i testy neurologiczne) jak przejdziesz całą drogę uczciwie i dostaniesz prawo jazdy to będziesz miał podwójny powód do zadowolenia. A jak lekarz cię nie puści to jak powiesz " nie poszedłem na skróty bo to było by nie uczciwe i niebezpieczne " nie zrobisz sobie wstydu a wykażesz się dorosłością. Niepełnosprawny kierowca musi mieć papiery czyste. Jak lekarz cię dopuści to poszukaj sobie dobrego instruktora (a nie taniego)
i niech on też cię oceni wykup sobie więcej godzin na pewno ci to nie zaszkodzi

@Rafalek jako osoba niepełnosprawna z mpd powinieneś wiedzieć że w sprawach zrobienia czegoś to dopiero wychodzi w praniu a gdybanie nie za bardzo ma tu sens. Zauważyłem że trochę za bardzo chłopaka opier... .
  • 0

#55 ewa43

ewa43

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 22 październik 2009 - 22:14

owysocki,zgadzam się z Tobą, na pewno nie byłam lepsza jak miałam 18lat-każdy wiek ma swoje prawa,ja naprawdę nie zamierzałam Cię atakować, musisz zrozumieć,że ja w porównaniu z Tobą jestem po prostu STARA i przemawia przeze mnie jakieś tam doświadczenie życiowe.Mam mpd i mam prawo jazdy i NIE JEZDŻĘ samochodem, bo nie czułam się do tej pory zbyt pewnie za kierownicą. Wolę być zależna od innych niż zrobić komuś krzywdę.Ja być może popełniam błąd w drugą stronę- nie doceniam się, i boję ryzyka, może dałam sobie niepotrzebnie wmówić,że nie będę dobrym kierowcą. W każdym razie mam jeszcze przed sobą kilkadziesiąt lat życia może jeszcze będę kierować autem. A może nie? Nie wiem,chociaż zapewniam Cię,że mi także ułatwiło by to życie. Rozumiem Twoją wewnętrzną niezgodę na los, który Ci przypadł w udziale, rozumiem Twój bunt,że nie możesz kierować (póki co),i że jesteś zależny od kogoś, to są naturalne odczucia.Reszta? W stu procentach zgadzam się z Xmenem.Nic jeszcze nie jest przesądzone i to tylko gdybanie.Pozdrawiam Ewa
  • 0

#56 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 23 październik 2009 - 12:05

@ewa43 wiesz nie chcę cię oceniać ale czy ty nie wyszłaś z takiego założenia : po zdanym egzaminie nie czuje się pewnie za kierownicą to dalej nie siadam za kierownicę. A prawda jest taka że wyrobisz się dopiero jak wyjeździsz ileś tam i doświadczeń nabierzesz. I tyczy się to każdego kierowcy.
  • 0

#57 owysocki

owysocki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 23 październik 2009 - 16:35

drogi rafałek ci jak ci tam ty pewnie masz letkie porażanie i pewnie nie masz uszkodzonych tych neuronów które za to odpowiadają i pewnie nie jeżdzisz na wózku tylko chodzisz i jestes prawie sprawny i nie jeć mi tak człowieku bo słownik to sobie kup ty wogule to chciałbym wiedzieć ile masz lat i czy masz wogule mózg bo gdybyś miał to bys tak nie pisał bo byś wiedział że każdy z mpd ma inne problemy i bys napisał to inaczej bo może ty nie marz tych ruchów ale 95% osób ma a co do moich błędów to ten ostatni post pisałem
w nerwach ale widzisz ja potrafiłem ewe43 póżniej preprosić za swoje sława bo wsprzeciwieswie do ciebie po trafie uszanować zdanie innych i przedewszystkim umiem słychać ludzi ps. pojade ci 2 razy ostrzej drogi rafałek
Wulgaryzmy zmoderowano. Otrzymujesz ostrzeżenie, oraz tydzień bana, abyś przemyślał swoje zachowanie. Admin

Dodano ptk 23 paź 17:49:40 2009 :
a co do ewy 43 dzięki za zrozumienie
  • 0

#58 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 23 październik 2009 - 16:51

Owysocki, ręce załamuje jak czytam Twe słowa. Zgroza. Chociaż nie powinienem, ale odpowiem Ci; mam 36 lat, jak się urodziłem to dawano mi maksymalnie 2 tygodnie życia, słabo chodzę o jednej kuli i poruszam się także na skuterze elektrycznym, co także chciałem Ci doradzić, jednak z Twoim podejściem do życia i otoczenia to sam już nie wiem, bo np w nerwach mógłbyś np najechać na kogoś.
Xmen, oczywiście że rozumiem jednak ja także kiedyś miałem naście lat, także marzyło mi się prawko i byłem nawet u lekarza, który oczywiście nie podpisał mi zgody, czego wówczas się spodziewałem.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#59 ewa43

ewa43

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 23 październik 2009 - 19:04

OOOOOOOOOOO, no to pojechałeś owysocki tylko po co? A przed wysłaniem tego posta nie wyskoczyła Ci informacja,czy zapoznałeś się z regulaminem, i czy go akceptujesz? Wykropkowana obelga jest dalej obelgą! Wielki szacunek dla Rafalek za zimną krew...
  • 0

#60 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 23 październik 2009 - 23:53

Podsumowując - MPD nie mam, ale znam wiele osób, z różnym stopniem porażenia - nawet takiego chłopaka,który ma strasznie duże ruchy mimowolne - tak duże, że bez słomki nie jest w stanie napić się czegokolwiek. - Ten chłopak ma prawo jazdy i jeździ samochodem - jako kierowca. - Jako pasażer, siedzący obok kierowcy, stwarza większe zagrożenie, bo może "machnąć" kierowcę, trzepnąć, kopnąć (rodzaj ciosu dowolny);) i spowodować wypadek...
Oczywiście, ma samochód z automatyczną skrzynią biegów - żeby było mu łatwiej prowadzić.
Dlatego nic straconego :) - prawie każdy może mieć prawo jazdy - nawet osoba bez rąk.

Życzę więcej optymizmu :)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych