Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Prawo jazdy a porażenie mózgowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#1 Banerx

Banerx

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 16 październik 2009 - 21:59

Ja kończe kurs 28 mam egzamin praktyczny mam mpd z spastyką prawostronną i nawet mi to idzie oczywiście automatyk i mam nadzieje że zalicze bo to nie tani interes takie prawko hehe pozdrawiam
  • 0

#2 ewa43

ewa43

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 16 październik 2009 - 19:57

Ja mam prawo jazdy od czternastu lat,lekarz bez problemu wydał mi zgodę... Problemów ze zrobieniem prawa jazdy nie miałam żadnych, zdałam za pierwszym podejściem jako jedyna z ośmiu kursantów. Zimą zresztą i po ciemku, a pan na zewnątrz biegał i mierzył linijką, co do centymetra. Jak wysiadłam z auta to mi brawo bili...I co? Koniec sukcesów! Ten egzamin to był ostatni raz kiedy usiadłam jako kierowca. Piszę to jako ostrzeżenie dla robiących kurs. Trzeba iść za ciosem i od razu po zrobieniu prawa jazdy jeździć. By nie zaprzepaścić swojej ciężkiej pracy-jak ja to zrobiłam... I nie dać się żadnym lękom .Pozdrawiam serdecznie Ewa
  • 0

#3 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 16 październik 2009 - 18:16

Owysocki, ze stanu fizycznego jaki opisujesz to raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie podpiszę Ci zgody na posiadanie prawa jazy. Brutalne, ale prawdziwę i czym prędzej się z tym pogodzisz tym lepiej.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#4 owysocki

owysocki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 16 październik 2009 - 16:17

ja tez mam mpd i chciałbyn z dac prowojazdy jeżcze na wózku ale to mi nie przeszkadza przeszkadzają mi tylko tzw. ruchy mimowolne który pewnie ma każdy z nas i po prostu boje się że się nienadaje bo np. jak ktoś za trobi to ja czasani podskakuje a wten sposób można spowodować wypadek i właśnie to mnie najpardziej w kurza bo wszyscy muwią że nie mogie jeżeli mam te ruszy i ja też w to wodpie ale wiem że nikt lepiej nie doradzi jak osoba s taką samą chorobą prosze odpiszcie mi coś bo ja wiem że jeżeli naprawde nie bęnde mógł to jestem przegrany bo wiemy wszyscy że jeżeli ktoś wiekszość czasu spędza na wózku to samochód to jest podstawa ponieważ ułatwie życie bardzo prosze niech mi ktoś odpisze podam swoje gg 4500873 a jestem osobą z porażeniem cztero kończynowym
  • 0

#5 smerfetka

smerfetka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 23:13

najważniejsze myśleć za kołem kierowniczym.

Tak zamierzam:)
będziesz musiał

Raczej musiała;)
  • 0
"Gdyby ludzie przestali rozmawiać o błachostkach,to wkrótce utraciliby zdolność mowy."

#6 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 23:45

hey! wszystkim wypowiadajacym, zwiazku ze jest taki watek wiec zapytam sie, czy sa osoby ktore maja epilepsje lecz bez napadow i czy zwiazku z tym lekarz wyrazil zgode na prowadzenie samochodu ? pytam oto gdyz dowiedzialam sie niedawno ze juz niemam epilepsji zwiazku z czym mam zmniejszana dawke, a chcialam podkreslic ze od urodzenia na epilepsje chorowalam tak w kartotece mam lecz napprawde to niedotlenienie mozgu, jesli sa takie osoby to prosze odpisac, bo ciekawa jestem, Pozdrawiam
  • 0

#7 smerfetka

smerfetka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 07 lipiec 2009 - 17:21

Mam pytanie: Czy ktoś z "mózgowców"obecnych na forum ma prawo jazdy?
A jeśli tak,to jak radzicie sobie z jazdą samochodem?

Jestem właśnie w trakcie załatwiania formalności potrzebnych do uzyskania prawka. Czeka mnie jeszcze wizyta u lekarza badającego kandytatów na kierowców. Mam nadzieję,że uda mi się uzyskać zgodę Pani doktor,choć nie wiem jak takie badanie wygląda i na co lekarz zwraca uwagę w przypadku osób z porażeniem.

Ktoś wie?
  • 0
"Gdyby ludzie przestali rozmawiać o błachostkach,to wkrótce utraciliby zdolność mowy."

#8 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 09 lipiec 2009 - 22:02

Nie wiem jakim jesteś mózgowcem. Ale jak nie masz ep i jesteś w miarę sprawny od pasa w górę - to nie powinno być problemu jak weźmiesz auto z a/t i rgh. Aczkolwiek licz się z tym że opanowanie tej " sztuki " może wymagać więcej czasu i cierpliwości niż u sprawnych , ale to nie jest nic negatywnego.
  • 0

#9 smerfetka

smerfetka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 07:20

xmen-nie występuje u mnie epilepsja. Poruszam się o kulach. Ręce mam sprawne.
Gdyby ktoś był zainteresowany rozwojem wydarzeń:

Byłam wczoraj u Pani doktor. Po krótkiej rozmowie powiedziała,że ona nie widzi przeciwwskazań. Ale dostałam skierowanie do neurologa i okulisty. Decydujące zdanie ma neurlog. Jak będę miała obie opinie,to mam przyjść ponownie.
Będę pisać jak sytuacja się rozwija.

Życzcie mi powodzenia:)
  • 0
"Gdyby ludzie przestali rozmawiać o błachostkach,to wkrótce utraciliby zdolność mowy."

#10 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 13:04

Trzymamy kciuki :)
  • 0

#11 xmen

xmen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 19:54

To było do przewidzenia :)
( licz się z tym że z większością medycznych pierdół będziesz musiał mieć papier od neurologa)
Teraz porządny instruktor i wykupić sobie tyle godzin ile ci potrzeba a nie tyle ile jest wymagane i najważniejsze myśleć za kołem kierowniczym.
  • 0

#12 Damian18

Damian18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 11 lipiec 2009 - 21:25

Cześć. ja jestem chory na MPD i włąśnie robie prawko tzn za miesiąc mam egzamin. Również poruszam sie o kulach i mialem podobne obawy do twoich. i tu był błąd ponieważ zdecydowałęm że pójde do lekarza który na pewno wyda mi pozwolenie i tak też zrobilem. Co prawda dostałęm to co chialem ale za 200 zł i nawet mnie nie oglądał;] A samochód musisz mieć dostosowany tzn reczny gaz i hamulec;] Najlepie udaj się do lekarza w szkole jazdy w ktorej bedziesz robila prawko on na pewno ci wyda zaswiadrczenie;] Bez chodzenia po badaniach itp;]
  • 0

#13 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 11 lipiec 2009 - 21:53

Panowie i panie a ja wam napisze na poważnie,wy sobie nie róbcie jaj za kasę jak ktos ma epilepsje nawet obecnie w formie łagodnej albo inne podobne schorzenia.Znam przypadek z nie dalekiej mojej okolicy gdzie kierowca zawodowy nie miał ataków padaczki przez parenascie lat,wsyatrczył jeden aby zabrał siebie i 2 inne osoby z tego świata.

Nie bądzie potencjalnymi zabójcami i samobójcami.I nie piszę tego złośliwie.Naprawdę jak juz chcecie robic prawko przy tego typu schorzeniach przebadajcie się gruntownie,bo to tylko nie o was chodzi ale i o innych uzytkowników dróg.
Mam nadzieję że nikt tego złośliwie nie odbierze...
  • 0

#14 smerfetka

smerfetka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 12 lipiec 2009 - 11:25

Kris26- masz rację. Przebadać się trzeba. Jeżeli neurolog z jakiegoś powodu stwierdzi,że nie mogę mieć prawka,to podporządkuję się tej decyzji.

Znajdę wtedy przystojnego szofera;)

Decyzja o prawo jazdy została przeze mnie przemyślana.

Obecnie mieszkam samodzielnie, pracuję, prowadzę normalne życie. Do pracy dojeżdżam. Jeśli chodzi o dowóz, to muszę liczyć na moich znajomych, lub bliskich. (w mojej miejscowości nie ma autobusów niskopodłogowych, a do tzw. "normalnego" niestety nie jestem w stanie wejść...)

Prawo jazdy chcę zrobić,bo wtedy będę całkowicie niezależna.
Ale bez stwierdzenia,czy na pewno zrobić je mogę,zaczynać nie zamierzam.
Poza tym badania są mi potrzebne,bo o dofinansowanie do prawka złożyłam wniosek do PFRON-u (zdążyłam w ostatnim momencie) bez aktualnych badań wniosek nie będzie brany pod uwagę.
  • 0
"Gdyby ludzie przestali rozmawiać o błachostkach,to wkrótce utraciliby zdolność mowy."

#15 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 12 lipiec 2009 - 16:45

smerfetko,nie traktuj mojego postu (ani inni) jako złośliwosci,porostu mnie troche jakby to napisac podrażnił post kolegi wyżej gdzie napisał iż za 200 zł załatwił bez oglądnia go...
nie dziwicie się naprawde że byc moze pózniej wiele wypadków jest powodowanych własnie ze względów zdrowotnych czyli ktos coś komus gdzies zapłacił i mimo tego iż nie powinien prowadzic samochodu i miec prawa jazdy ze względów zdrowotnych to je jednak dostał.
rozumiem że każdy chciałby miec przyjemnosc porszuania sie samochodem,w końcu jak ktoś kiedyś powiedzial "samochód to nie luksus,a środek lokomocji" i łatwosc przemieszczania sie,ale czasami bywa tak że nie mozna miec tego cudowanego papierku .....
  • 0

#16 smerfetka

smerfetka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 12 lipiec 2009 - 18:45

Kris26-ale ja wcale Twojego postu nie traktuję jako złośliwości,ani nie biorę go do siebie.
Uważam że masz rację. Badania są konieczne,bo tak jak napisałeś: ryzykujemy życie swoje i innych.
  • 0
"Gdyby ludzie przestali rozmawiać o błachostkach,to wkrótce utraciliby zdolność mowy."

#17 Damian18

Damian18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 12 lipiec 2009 - 20:51

smerfetko,nie traktuj mojego postu (ani inni) jako złośliwosci,porostu mnie troche jakby to napisac podrażnił post kolegi wyżej gdzie napisał iż za 200 zł załatwił bez oglądnia go...
nie dziwicie się naprawde że byc moze pózniej wiele wypadków jest powodowanych własnie ze względów zdrowotnych czyli ktos coś komus gdzies zapłacił i mimo tego iż nie powinien prowadzic samochodu i miec prawa jazdy ze względów zdrowotnych to je jednak dostał.
rozumiem że każdy chciałby miec przyjemnosc porszuania sie samochodem,w końcu jak ktoś kiedyś powiedzial "samochód to nie luksus,a środek lokomocji" i łatwosc przemieszczania sie,ale czasami bywa tak że nie mozna miec tego cudowanego papierku .....

Słuchaj skończyłem wszystkie 30 godz jazd i nie mam żadnych problemów z prowadzeniem samochodu..... a w dodatku dwaj inni lekarze mówili (jeden wydał kolejne zaswiadczenie do PFRON) że bez problemu dostałbym od nich zgode na prowadzenie samochodu.... Mówicie że bedzie zagrożenie na drogach itp a nie widzicie ile starszych osób jeżdzi samochodami przecie oni tez mogą w każdej chwili dostać np zawał serca a jeżdżą? może dla tego że nas kraj nie jest przyjazny osobą w podeszłym wieku i niepełnosprawnym a oni chcą żyć normalnie
  • 0

#18 smerfetka

smerfetka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 12 lipiec 2009 - 21:15

no to jeżeli bez problemu dostałbyś zgodę, to dlaczego wybrałeś metodę: "200 zł bez oglądania?"
Przecież spokojnie mogłeś zostać "obejrzany" skoro jesteś na tyle sprawny żeby prowadzić?
  • 0
"Gdyby ludzie przestali rozmawiać o błachostkach,to wkrótce utraciliby zdolność mowy."

#19 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 13 lipiec 2009 - 07:49

Damian18: każdy z użyutkowników drogi prowadzacy samochód może zasłabnac,dostac zawału,stracixc przytomnośc nagle itp.
Oczywscie osoby starsze są jakby "liderami" tego że moze sie tak stac,ale osoby mające takie problemy jak padaczka i podobne schorzenia są jakby na szczycie zagrożenia.
Może dostac ataku niespodziewanie mimo nawet brania lekarstw a jesli choroba ma ostry przebieg to tym bardziej jest ryzyko że dostanie ataku.
Według mnie lekarze powinni bardzo gruntownie takie osoby badac i naprawde zaskoczyęłs mnie pisząc "200 zł bez oglądania" a teraz piszesz że przebadali cię dwaj lekarze...
Ktoś kto majac tak powazne schorzenie a mimo tego świadomie wsiada w samochód staje sie zabójcą i samobójcą na drodze...
  • 0

#20 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 13 lipiec 2009 - 09:55

Racja teraz to można dostać prawko nawet bez zdawania za ok 2 tyś zł a nie umiejąc prowadzić więc nie ma się co dziwić iż lekarze za 200zł robią lewe zgody.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych