Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Wypociny Drakena


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 10 październik 2003 - 15:39

Oto chwila ruchu w miejscu pełnym
Wypieszczonym w myśli,
Gdzie rzeczywistość dzrew
Jest wiatrem ze szklistym profilem
I widokiem ptaka
Rozpiętego w otwartości pejzażu

Oto odkrywanie pulsu najpierwszego
Gwałtownie do gleby
Czekającej ziarna,
Narastanie przestrzeni
Do granicy rozdrażnionego snu.

Obłoki więdną jak rdza...
  • 0

#62 _Ayla_

_Ayla_

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 277 postów

Napisano 16 listopad 2003 - 17:07

Draken...

Dobra muzyka i dobry tekst zawsze powodują u mnie gęsią skórkę. Twoje wiersze postawiły mi na baczność większą część cebulek włosowych , a w oku zaczaiła się łza.
Nie jestem ekspertem ale czuję poezję i ubolewam, że sama w tak piękny sposób nie potrafię sprawić, by słowa aż cięzkie były od uczuć... jak Twoje...

Pisz... i wydaj tomik!

_Ayla_
  • 0

#63 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 02 lipiec 2004 - 01:50

Czasami nocą... tak gdzieś między pierwsza a druga, gdy na czacie zostaje już tylko kilka osób, czekam z nadzieją, że pojawisz się... Potem zaglądam tutaj poczytać... Mam nadzieję, że nasz się dobrze i jeszcze kiedyś tu zajrzysz...
Pozdrawiam
Liwia
  • 0

#64 Dolores

Dolores

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 05 lipiec 2004 - 17:07

Mój umysł jest ścisły....
nie potrafię odczuwać poezji tak, jakbym tego chciała...choć jestem wrażliwą osobą
nie potrafię czuć słów pełnych boleśći, choć potafię odczuć ludzki ból
nie piszę pięknie, choć uwielbiam słyszeć piękne słowa.....

choć wiem Drakenie, że pisałeś to dla Przyjaciół, a ja nie należę do tego grona....to jednak pragnę Ci podziękować za to, że jesteś.
Nie potrafię odnaleźć w sobie słów, które opisałyby moje uczucia kiedy czytałam Twoją poezję.......jakże piękną, głęboką i tak pełną cierpienia.
Nie potrafię Ci powiedzieć, jak bardzo te słowa rozdarły mą duszę i razem z nią serce zapłakało.

Pozdrawiam.
Dolores
  • 0
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia...

#65 Liwia

Liwia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 540 postów

Napisano 31 styczeń 2008 - 00:34

Znów jest noc... prawie pierwsza. A mnie naszło na wspomnienia. Jeśli czasami tu zaglądasz, odezwij się... Jednym słowem, wierszem, gestem... Została tu garstka tych, którzy myślą o Tobie i tęsknią...

Pozdrawiam
Liwia
  • 0

#66 Diamka

Diamka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 10 maj 2008 - 17:20

Jestem pod wrażeniem, pomimo, że nie przepadam za bialym wierszem, mnogość metafor i przenośni ,a jednocześnie prostota, niesłychanie bogate słownictwo ( choć czasem ciężko pojąć o co chodzi), czasami przeładowanie zaimkami ( to można dopracować) i smutek, a może odrobina egoizmu? Wróce tu jeszcze..poszukać tęczy..
  • 0
prawdziwa cnota krytyk się nie boi.. .I.Krasicki

#67 Saranova

Saranova

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 282 postów

Napisano 11 maj 2008 - 21:49

Szkoda, że pamięć maluje zgrzebną szarość faktów całą paletą śmiesznych półprawd. Czas zamknięty w plastikowej klepsydrze wystukuje na klawiaturze kalkulatora rytm sztucznego serca. Słowa przeciekają zółtym piaskiem przez gęste sito chorej wyobraźni. Dziwne, że to wszystko razem może być poezją, która pozostawia cierpki osad na dnie pustej karafki. A może poezja jest tylko wytrychem do duszy uwięzionej w szklanej wieży któregoś z wymiarów? Nic nie ma takiej wartości by warto było spoglądać za siebie. Istotne jest wyłącznie światło w tunelu łączącym dzień dzisiejszy z nieskończonością.
  • 0
kdk


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych