Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Trening Uwagi słuchowej - terapia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 martaa

martaa

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 17:41

Witam, wszystkich szanownych Użytkowników :)

Jakiś czas temu miałam przyjemność odbywać praktyki w Poznaniu w ośrodku zajmującym się przeprowadzaniem treningu uwagi słuchowej metodą profesora Tomatisa. Klientami i korzystającymi z samego treningu były dzieci (z różnymi formami zaburzeń, trudnościami szkolnymi, problemami emocjonalnymi, społecznymi) a także dorośli. Dość duża część dzieci, które korzystały z terapii była dziećmi autystycznymi. Sama na własne oczy obserwowałam zmiany, jakie w tych dzieciach zachodziły, i to tak naprawdę w stosunkowo krótkim czasie (3 tygodnie, i po miesięcznej przerwie 1,5 tygodnia).

Trening jak sama nazwa wskazuje oddziałuje przede wszystkim na aparat słuchu - czyli nasze ucho, ale (o dziwo!) poprzez niego na naprawdę wiele dziedzin funkcjonowania - przede wszystkim skuteczny jest w ćwiczeniu mowy (albo nawet jej uczeniu w przypadku dzieci niemówiących), umiejętności komunikacyjnych i społecznych.

Chętnie podzielę się swoją wiedzą z tego zakresu z zainteresowanymi osobami, dlatego zapraszam do zadawania pytań. Ale także polecam stronę internetową:

treningsluchowy.pl.

Pozdrawiam,

Marta


P.S. Uważam, że informacje o dostępności i możliwości korzystania z dodatkowych form terapii wspomagających powinny docierać do wszystkich rodziców, a ci, których spotkałam w ośrodku Tomatisa, przede wszystkim narzekali na to, że nigdzie nie są o takich 'dodatkowych' możliwościach terapii informowani, że jeśli sami nie zaczną szukać, dopytywać innych rodziców to nie mają nawet szansy aby się dowiedzieć.. stąd mój pomysł aby troszeczkę pomóc Wam wszystkim zainteresowanym, szukającym w internecie informacji, pomocy, rady. Jeśli ktoś z Was trafił na to forum w tym celu to polecam wyżej wymienioną stronę:
  • 0

#2 aktolk

aktolk

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 marzec 2010 - 14:36

Hej ja 2 tygodnie temu skończyłam 1 etap Tomatisa, który był wyjazdowo w moim mieście ja mam MPD i jestem dorosła ale widziałam różne dzieci również z atyzmem na treningu i większość świetnie go wykorzytywała a efekty powoli ale zaczynają być
  • 0

#3 basia106

basia106

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 13 marzec 2010 - 22:12

Po półtora roku SI widzę poprawe u syna,za proponowano mi prowadzenie terapii Johansena równolegle z SI.Johansen lub Tomatis,ale względy finansowe{???}.Zaczynamy od maja wierze że będzie większa poprawa. martaa>>> napisz coś więcej,pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych