Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Renta socjalna a dostanie kredytu lub zakupy na raty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 kka5

kka5

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 07 czerwiec 2009 - 21:20

witam
czy na rentę socjalna można dostać kredyt gotówkowy lub raty jesli tak to proszę podanie nazw banków
  • 0

#2 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 07 czerwiec 2009 - 22:24

Z tego co wiem to tak, ale po co się w to pakować i robić sobie kłopoty, takie jest moje zdanie.
A z nazwy ci nie powiem, chyba na pewno eurobank, a inni to nie wiem trzeba by iść do oddziału i się pytać.
  • 0

#3 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 08 czerwiec 2009 - 07:27

Wszystkie banki udzielają kredytów wiec po co wymieniac,z tym że każdy Bank inaczej podchodzi do wymaganych dokumentów oraz zródła dochodu.Musisz popytac.
  • 0

#4 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 08 czerwiec 2009 - 08:07

kka5 hey! oczywiscie jak najbardziej uzyskasz kredyt wystarczy miec dochod w tym przypadku renta tylko w zaleznosci ile chcesz wziasc tego kredytu bo zapewne sa jakies wymogi natomiast w kazdym banku uzyskasz kredyt a tylko ostrzegam bys czasem niebral w miller takie cos gdyz to nie jest bank to jest tylko punkt kredytow , a jeszcze cos w Banku WBK jest najwieksze oprocentowanie najlepiej jak juz to w Banku PKO tam jest mniejsze oprocentowanie, Pozdrawiam
  • 0

#5 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 08 czerwiec 2009 - 08:38

Witaj jeżeli masz rentę socjalną to niema możliwości zaciągnięcia kredytu ani wzięcia czegoś na raty. Spowodowane jest to tym że według prawa polskiego jeżeli nie będziesz wypełniała swojego zobowiązania czyli spłacała zgodnie z procedurami. Pożyczkobiorca według prawa nie może "wejść" na rentę socjalną i wyegzekwować od Ciebie spłaty w raz z odsetkami zobowiązania.
Ale możesz oczywiście pytać indywidualnie w każdym razie w PKO SA takiej mi udzielili informacji.
Poza tym jak się ma taką rentę to z czego spłacać raty?
Chyba jak się weźmie czajnik na wodę elektryczny i to też z niższej półki ;)


  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#6 persona37

persona37

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 08 czerwiec 2009 - 09:45

suchero to nie zupełnie prawda co piszesz.Mam rentę socjalną i w ub roku wzięłam na kredyt komputer na kwotę 2000 zł.
  • 0

#7 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 08 czerwiec 2009 - 10:38

suchero to nie zupełnie prawda co piszesz.Mam rentę socjalną i w ub roku wzięłam na kredyt komputer na kwotę 2000 zł.

Ja kiedyś coś myślałem i byłem się dowiedzieć ale udzielili mi takiej informacji. Miałem tylko te rentę żadnych innych dochodów ani poręczycieli. Moim znajomym też odmówili. No ale może teraz coś się zmieniło w tym temacie w końcu banki mają dużo kasy i chcą jak najwięcej pożyczkobiorców nałapać. teoretycznie na atrakcyjny kredyt...
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#8 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 08 czerwiec 2009 - 14:47

sucherro;
Ktos ci bujde sprzedał niestety,jedyne to jeśli miałem za mały dochód (za mała renta) to byc moze przez to,ale mając rentę mozna swobodnie dostac kre3dyt,sęk tylko w tym jaki póg minimalny jeśli chodzi o dochód jest w Banku
Jeśli masz np. 600 zł renty a Bank wymagana minimalne 650 to wtedy owszem,nie dostaniesz bo nie masz minimum wymaganego przez Bank.
Lukas Bank i GE Money mają najmniesze wymagane netto (i renta jest akceptowana jako dochód ,w Lukas Banku jest to 370 zł netto a w GE chyba 400.
PKO BP polecam jak ktoś ma ponad 600 zł renty na rekę.
  • 0

#9

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 08 czerwiec 2009 - 16:29

lukas ma wadę w kredycie ze raty są stałe ,nie maleją ...
  • 0

#10 danielkl

danielkl

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 08 czerwiec 2009 - 20:59

W lukasie nic z tego przynajmiej rok temu tak bylo bo bylem pokazalem dowod osobisty i kwity od siocjalnej i byla odmowa
  • 0

#11 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 08 czerwiec 2009 - 23:33

Mówię wam na rentę socjalną nie można dostać pożyczki.Nie mylcie ją z inną rentą. Bo to jest "socjalna" w dopisku czyli "nie normalna" i ma odpowiednio inne zasady.Dzisiaj po egzaminie podejdę do banków i popytam w celu uściślenia jak się wyrobie...Postaram się o odpowiednie udokumentowanie o ile osoby kompetentne mi udzielą takiej informacji.
Pozdrawiam
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#12 persona37

persona37

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 09 czerwiec 2009 - 07:39

mój kredyt na komputer jest w Lukasie.Może do 2000 tys to jest możliwe?Może uznali że rata miesięczna 83 zł nie nadszarpnie mego budżetu
  • 0

#13 danielkl

danielkl

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 09 czerwiec 2009 - 07:59

W ogóle na tą rentę socjalną, to ani kredytów ani umów z telefonem itp. Traktują tą grupę jak trędowatych


  • 0

#14 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 09 czerwiec 2009 - 08:25

Renta socjalna jest obecnie wypłaca przez ZUS banki udzielają kredytów bo w razie nie niespłacalności przez dłużnika mogą te rente zająć.
Kiedys socjalka była wypłacana przez Mops i nie było można wziąść kreytu teraz nie ma z tym problemu.
  • 0
karol

#15 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 15 czerwiec 2009 - 20:54

pracuje w branży IT udzielamy kredytów obecnie jest mocny podział banki patrzą głównie na ryzyko utraty dochodów no co jak co ale renta socjalną trudniej utracić niż prace więc dla banków masz dość dużą liczbę punktów zresztą w ostatni piątek sprzedawałem na taką właśnie rentę komputer 2100 zł i bez problemów zgoda od ręki
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#16 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 15 czerwiec 2009 - 21:36

Ano właśnie,dla Banku jakby nie było taka osoba z renta jest bardziej wiarygodna niż ktoś kto ma umowę na czas nie określony (o ironio !) ,i to jeszcze teraz kiedy podobno kryzys szaleje (tylko ja go jakoś nie widzę,wszyscy wszystko kupują...) ,no chyba że mowa o osobach któe miąły góry kasy i nagle im gdzies to stopnialo no to ci to faktycznie mają kryzys...)
  • 0

#17 Gość_SZYMEK_*

Gość_SZYMEK_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2009 - 21:59

:D Dprovident :D
  • 0

#18 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 15 czerwiec 2009 - 22:01

dla banku klient jest punktem ilość dzieci stan cywilny status mieszkaniowy branża w jakiej pracuje wszytko ma swoje punkty żeby dostać kredyt trzeba uzyskać odpowiednią ilość punktów ostatnio w dobie szalejącego kryzysu ilość punktów wymaganych jest podpięta pod źródło uzyskania dochodów
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#19 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 16 czerwiec 2009 - 08:25

:D Dprovident :D

Taaa idz do Providenta...
Znajomy ma od dwóch lat i za cholere nie moze wyjsc z tego ,jak skończy jedna pozyczke bierze następna bo ma luke w budżecie a wszystko własnie przez wysokie (lichwiarskie ale sprytnie obchodzone) odsetki.
  • 0

#20 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 16 czerwiec 2009 - 09:35

PROVIDEN TTAAAA klub zrzeszający desperatów samobójców sadomasochistów albo ludzi naprawdę nieświadomych tego co robią

KRIS26 poradź znajomemu konsolidacje w jakimś normalnym banku
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych