253 dzień roku, 10 września 2010, Piątek imieniny: Eligii, Irmy, Łukasza
Otto Bock Polska
REKLAMA

Logowanie
Login: 
Hasło: 


Szukaj newsa

Niepełnosprawni - Wiadomości
Prawa poszkodowanego w wypadku drogowym
Dodał: Administrator   
2008-01-31
Prawie każdego dnia dochodzi do wypadków drogowych. Nie każdy zna prawa,
jakie przysługują po wypadku jemu lub jego bliskim. Są to m.in:
zadośćuczynienie, jednorazowe odszkodowanie, renta z tytułu utraconych
dochodów, renta z tytułu zwiększonych potrzeb. Wypadek zmienia świat osoby
w nim poszkodowanej. Dzięki odpowiedniej wiedzy prawnej świat dla ofiary
wypadku wydaje się lepszy, bardziej przyjazny.

Zadośćuczynienie jest to rodzaj odszkodowania o  (...) czytaj całość
Kategoria: Z Kraju
W pełni zaradna biblioteka
Dodał: Administrator   
2008-01-30
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach informuje, że została wyróżniona w konkursie dla pracodawców w ramach II edycji kampanii W pełni zaradni!

Nasza instytucja jako laureat ogólnopolskiego konkursu "Lodołamacze 2006", kontynuuje w ten sposób politykę personalną, otwartą na potrzeby i problemy osób niepełnosprawnych poprzez tworzenie dla nich miejsc pracy. Prowadzi także staże pracownicze dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Śląskim Stowarzyszeniu "Ad Vitam (...) czytaj całość
Kategoria: Z Kraju
Tanczyc kazdy moze...
Dodał: Administrator   
2008-01-29
Śląski Teatr Tańca zaprasza na ogólnopolskie Warsztaty Tańca Integracyjnego, które odbędą się w dniach 26 - 27 lutego 2008 w Bytomiu. Warsztaty adresowane do osób poszukujących nowej formy wyrazu przez taniec współczesny niezależnie od możliwości ruchowych. Osoby niepełnosprawne uczestniczą w zajęciach bezpłatnie.
Zapraszamy przede wszystkim osoby niepełnosprawne poruszające się za wózku inwalidzkim, po amputacji, z porażeniem, jak również wszystkich zainteresowanych poszukiwaniem nowej es (...) czytaj całość
Kategoria: Z Kraju
Rodzic inwalidy pod ochroną w pracy
Dodał: Administrator   
2008-01-27
Europejski Trybunał Sprawiedliwości ma rozstrzygnąć, czy pracownik mający niepełnosprawne dziecko jest chroniony na tej podstawie przed dyskryminacją w miejscu zatrudnienia.

Dyrektywa 2000/78/WE, ustanawiająca ogólne warunki ramowe równego traktowania w zakresie zatrudnienia i pracy, przewiduje rozwiązania przeciwdziałające dyskryminacji ze względu na religię lub przekonania, wiek lub orientację seksualną, a także chroniące niepełnosprawnych.

W tym wypadku jednak nie ch (...) czytaj całość
Kategoria: Ze Świata
Maltanskie warsztaty w Katowicach
Dodał: Administrator   
2008-01-25
Maltański Ośrodek Pomocy w Katowicach zaprasza osoby zainteresowane, a szczególnie osoby niepełnosprawne na cykl warsztatów dotyczących m.in. asertywności, doradztwa zawodowego, fotografikii, obsługi komputera, które odbędą się w styczniu i lutym 2008 w Katowicach.

25.01.2007 w godz. 10.00 - 13.00
warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego i psychologii
„Samoświadomość w kontekście wejścia na rynek pracy” oraz „Asertywność”
W programie m.in (...) czytaj całość
Kategoria: Z Kraju
Dzień Otwarty w Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół "Ognisko"
Dodał: Administrator   
2008-01-24
24 stycznia 2008r. w godzinach 14.00-18.00, przy ul. Prądnickiej 10 (II i III p.), ChSON "Ognisko" zaprasza na Dzień Otwarty. Obok prezentacji dokonań, zapoznania gości ze swoją działalnością i planami na przyszłość, Stowarzyszenie uroczyście otworzy Przedsiębiorstwo Społeczne "Ognisko" Sp. z o.o., zatrudniające osoby
z niepełnosprawnością intelektualną, chorujące psychicznie i długotrwale bezrobotne. Honorowy patronat nad spotkaniem objął ks. Kardynał Franciszek Macharski.

czytaj całość
Kategoria: Z Kraju
PFRON nie zwraca wszystkich składek rencistom
Dodał: Administrator   
2008-01-21
Nie jest prawdą, że PFRON zwraca rencistom prowadzącym działalność całość ponoszonych przez nich składek. Z własnej kieszeni muszą opłacać składki zdrowotną, na Fundusz Pracy i wypadkową. Od 1 stycznia 2008 r. renciści mający własne firmy muszą uiszczać składki na ubezpieczenia społeczne, które potem oddaje im Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dotychczas obowiązkowo regulowali wyłącznie składkę zdrowotną. Wbrew zapowiedziom autorów reformy nie odzyskują jednak pełnych koszt (...) czytaj całość
Kategoria: Z Kraju
Jesteś zakrecony? Wkrec sie!
Dodał: Administrator   
2008-01-19
Biuro Projektu MISARN zaprasza na bezpłatne warsztaty: "Wkręć się do gry!" przeznaczone dla młodych osób z niepełnosprawnością ruchową, które rozpoczną się 28 stycznia 2008 w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim.
Koniecznie wkręć sie do naszej Gry Symulacyjnej i przeżyj przygodę połączoną z zabawą i zdobyciem nowych, cennych umijętności! Nie odjedziesz z pustymi rękami, dla wszystkich uczestników przewidujemy nagrody!

Jeśli jesteś młodym, niepełnosprawnym ruchowo warszawiakiem  (...) czytaj całość
Kategoria: Z Kraju
Odkryj w sobie duszę plastyka
Dodał: Administrator   
2008-01-18
om Kultury Rakowiec, filia Ośrodka Kultury Ochoty, zaprasza utalentowane plastycznie osoby niepełnosprawne, lub osoby z tzw. środowiska wykluczonego, zmagające się z problemem braku równych szans w realizacji swoich marzeń i umiejętności plastycznych, do udziału w plastycznych warsztatach integracyjnych „Strefa Otwarta” (11 - 13 lutego 2008).
Otwórz się na nowe wpływy artystyczne i w poszukiwaniu nowej inspiracji pokonaj kolejną barierę na drodze działania artystycznego!
 (...) czytaj całość
Kategoria: Z Kraju
Nowe biuro warszawskiego CPR-u
Dodał: Administrator   
2008-01-17
2 stycznia 2008 roku Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie realizujące zadania – w imieniu Miasta Stołecznego Warszawy – na rzecz osób niepełnosprawnych, otworzyło nowe biuro. Mieści się ono przy ulicy Gen. Andersa 1 (obok kina "Muranów").
W tym miejscu świadczone będą kompleksowo usługi na rzecz osób niepełnosprawnych, dotychczas realizowane przez:

* Miejski Ośrodek Zatrudnienia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z ulicy Czerniakowskiej 44,
* Mie (...) czytaj całość
Kategoria: Z Kraju
Zimowisko i rehabilitacja
Dodał: Administrator   
2008-01-10
14 stycznia rozpoczyna się 10-dniowy turnus rehabilitacyjny dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Organizatorem jest Fundacja PATMOS z Gdyni. Do tej pory do udziału zgłoszono 45 dzieci.
- Jest jeszcze kilka wolnych miejsc i w każdej chwili można zapisać dziecko na turnus rehabilitacyjny. Dzieci będą mogły skorzystać m.in. ze specjalnego urządzenia zwanego MOTOmed. Służy ono do rozluźniania mięśni. W odpowiednim tempie przystosowanym do schorzenia maszyna rozluźnia mięśnie rąk i nóg. Po  (...) czytaj całość
Kategoria: Z Kraju
Randka z mistrzem
Dodał: Administrator   
2008-01-09
Fundacja Arka ogłasza kolejny ogólnopolski konkurs z cyklu: Odkrywamy Świat Osób Niepełnosprawnych. Prace można nadsyłać do końca marca 2008.
Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną i posiadasz jakąś pasję, zainteresowania, które ciągle rozwijasz, weź udział w naszym konkursie pt. "Spotkanie z Mistrzem". W pracy konkursowej oprócz opisu zainteresowań przedstaw osobę, która jest niepodważalnym autorytetem w sferze Twoich zainteresowań. Gdybyś miał możliwość spędzenia kilku dni ze wskazaną prz (...) czytaj całość
Kategoria: Z Kraju
Święty Mikołaj w ponad 30 ośrodkach pomocy osobom niepełnosprawnym.
Dodał: Administrator   
2008-01-04
Z okazji zbliżających się Świąt firma IVO Software postanowiła przekazać ponad 200 sztuk programu Expressivo do ponad 30 ośrodków działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Aplikacja ta jest doskonałym narzędziem do czytania stron internetowych, tworzenia czytanych e-booków oraz nauki języków obcych. Osobom niepełnosprawnym Expressivo ułatwia edukację oraz korzystanie z nowoczesnych technologii takich jak Internet, poczta elektroniczna.

Lista ośrodków, które otrzymały Expressivo: (...) czytaj całość
Kategoria: Z Kraju
ZUS uczy się być miłym i kompetentnym dla klienta
Dodał: Administrator   
2008-01-03
Jaki powinien być dla petentów pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Kompetentny i... miły. Przynajmniej tak wynika ze specjalnej, częściowo tajnej instrukcji, do której udało się dotrzeć "Gazecie Krakowskiej".


Dziennik sprawdził na własnej skórze, jak ciepłym spojrzeniem i dobrym słowem zostaniemy potraktowani w tarnowskim inspektoracie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Urzędnicy zdali egzamin. Petentowi przychodzącemu np. w sprawie emerytury wzorowy urzędnik ZUS najpi (...) czytaj całość
Kategoria: Z Kraju
Sonda

Jaki jest rodzaj Twojej niepełnosprawności?

  • Uraz rdzenia kręgowego
  • Porażenie mózgowe
  • Epilepsja
  • Jestem po amputacji
  • Łamliwość kości
  • SM
  • Inne

[pokaż wyniki]


Randki

dan1975

Fotogaleria
Łódeczką popływ...
Łódeczką popływać (trochę inną)...

Dodał(a): melisa78

Copyright © 2002 Stowarzyszenie Internetowy Portal Osób Niepełnosprawnych
Szacuje się, że niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą.