116 dzień roku, 26 kwietnia 2017, Środa imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
Pomoc w uzyskiwaniu odszkodowań - Czerkawski Odszkodowania
Kup reklamę w portalu   

Logowanie
Login: 
Hasło: 
Zapamiętaj mnie: 

Szukaj newsa
Niepełnosprawni - Wiadomości
Czytanie obrazów - sztuka dostępna dla niepełnosprawnych
2016-12-29  Dodał: Administrator   

Czytanie obrazów to nasza odpowiedź na marzenia o udostępnieniu, przynajmniej w wersji cyfrowej, dzieł sztuki plastycznej każdemu, kto choć raz tego zapragnie; każdemu, a więc także osobom z niepełnosprawnością - wciąż jeszcze zbyt często wykluczanym z naturalności życia społeczno - kulturalnego. Składające się naczytanieobrazów.pl portal i aplikacja to zaproszenie do odwiedzenia w jednym miejscu wielu polskich muzeów i galerii, do poznania ich różnorodności, do poczucia i zrozumienia zebranych przez nie dzieł, do zachwycenia się i zatęsknienia za częstszymi odwiedzinami w tych placówkach. Dzieła prezentowane na naszej stronie WWW i w naszej aplikacji można często spotkać na wystawach stałych eksponowanych w poszczególnych muzeach. Wirtualny świat jest jednak odrobinę bogatszy od codzienności. Czytanieobrazów.pl daje szansę oglądania także tych eksponatów, które spoczywają akurat w magazynach lub, wypożyczone, wędrują gdzieś po świecie.

Czytanie obrazów to kolejny pomysł na likwidowanie barier w dostępie do kultury. Na naszej stronie i w naszej aplikacji znajdują się więc eksponaty zdigitalizowane w ten sposób, by każdy znalazł coś dla siebie. Są audiodeskrypcje, tłumaczenia na polski język migowy, teksty uproszczone, zdjęcia, karty obiektów, są opisy dzieł – słowem wszystko, co udało nam się wymyślić, by oddać kulturę i sztukę każdemu. Niektóre z tych eksponatów, w takiej właśnie, dostępnej formie, można znaleźć na stronach WWW muzeów i galerii.Czytanieobrazów.plnie zastępuje tych stron, ale ułatwia osobom, którym trudniej jest wędrować po wirtualnych przestrzeniach kultury, odnalezienie i poznanie interesujących ich dzieł.

Czytanieobrazów.pljest tworzone we współpracy z wieloma muzeami i galeriami z całej Polski, jest tworzone przy niezwykle aktywnym udziale pracujących tam osób, których nie trzeba przekonywać, jak ważne jest likwidowanie barier w dostępie do sztuki.

http://czytanieobrazow.pl/

 

Kategoria: Z Kraju

Copyright © 2002 Stowarzyszenie Internetowy Portal Osób Niepełnosprawnych
Szacuje się, że niepełnosprawni w Polsce stanowią 14% ogółu społeczeństwa i odsetek ten ma tendencję rosnącą.
Wyczyść ciasteczka utworzone przez Portal