Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

ataki podczas snu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 justyna206

justyna206

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 06:33

Witam wszystkich... Jestem mamą 4 latka który od 2 lat cierpi na padaczkę skroniową.. obecnie przyjmuje keepre 1-0-2 ml...mam pytanie czy ktoś z Was dostaje ataków tylko podczas spania a raczej zasypiania tak jak to się dzieje z moim synkiem? Bardzo chcę dać dzieciaczka do przedszkola ale nie wiem jak zareaguje na to otoczenie..... pochodzimy z Rymanowa Zdroju- wioseczki jednym słowem i tutaj niewiele wiedzą o jego chorobie... po prostu boje się ze gdy dostanie atak podczas zabaey( do tej pory taki niue wystąpił) to Pani padnie z przerażenia albo niezareaguje... powiedzcie proszę co sądzicie :images1: Justyna i Szymonek
  • 0

#2 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 12 maj 2009 - 20:48

czesc Justyna! Moze tak zaczne od poczatku najlepiej,otuz co do twoich pytan obawy jak zareaguje przedszkolanka ze moze nie pomoze to normalne z strony matki do dziecka opiekunczosc, natomiast jak najbardziej w podaniu musisz zaznaczyc na co dziecko choruje czyli (epilepsja)pozatym kazdy nauczyciel czy w tym przypadku przedszkolanka musi pierwsza pomoc dac kazdy osobnik nauczyciel przedszkolanka na studiach otym mieli i wiedza jak reagowac , pozatym co do epilepsji to sa roznego rodzaju i kazdy z osobna inne leki maja wypisane , sa epilepsje gdy podczas udezenia doznaje, albo ucisk w mozgo, jesli jest ucisk w mozku gozek to badania tomografi wykazuje, jesli jest epilepsja ta ktora ja mialam mowie w czasie przeszlym gdyz tydzien temu dowiedzialam sie ze niemam ja wlasnie mialam ta na skroni czyli niedotlenienie mozgu ostatnio 9 lat temu w skzole podstawowej mialam utrate przytomnosci mrowienie konczyn dolnych gornych, ust i bol glowy a przepisy medyczne mowia ze jak w ciagu 3 lat nie mialam ataku to niema mowy o epilepsji i wlasnie w szpitalu psychiatrycznym jak bylam w swieciu to zrobiono mi wszystkie badania czyli:eeg, ekg,tomografie komputerowa, mocz, krew, rendgen pluc, przy eeg wykazala niewielkie zmiany okolicy skroni jak ordynator nazwal to pewnymi cechami czyli ze jestem zdrowa, ordynator pytal mnie sie dlaczego jestem uposledzona?ja nie odpowiedzialam a to psycholog tak wypisala, i wczoraj bylam zwiazku z tym u neurolog i mi juz mniejsza leki aczkolwiek ja juz od paru lat sama sobie zmniejszam leki powiedziala lekarka ze do konca tego roku calkowicie zostana odstawione leki,przez 20 lat bylam na lekach , moge dac Pani rade? pod zadnym pozorem niech pani nie daje dziecka do szkoly specjalnej gdy juz bedzie w wieku szkolnym, mnie w szkole podstawowej 4 psycholog i wychowawczyni chceli by mnie przeniesiono do specjalnej lecz mama sie nie godzila natomiast szkole zawodowa specjalna konczylam a i tak poszlam po zawodowej dalej, co jeszcze moge powiedziec hmmm duzo by jeszcze otym mowic ...to moze kiedys jeszcze cos dopisze gdy mi przyjdzie mysl slow ...widze po wypowiedzi ze jest pani silna i niech pani nadal taka bedzie a wszystko dobrze bardzo dobrze sie potoczy jestem tego pewna pozdrawiam prosze ucalowac synka prawie bym sie poplakala
  • 0

#3 basia106

basia106

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 13 maj 2009 - 05:22

Sylwio masz racje trzeba walczyć o miejsce w normalnej szkole ,ja to robiłam przez 6lat dla mojego synka.Syn ma w eeg sporo dużych zmian i też ma epi .Samo epi u synka nie jest takie złe jak inne z którymi musimy sobie radzić.
  • 0

#4 incredible_me

incredible_me

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 lipiec 2009 - 11:33

Mój mąż tak miał - tylko podczas przechodzenia mózgu w inną czynność falową czyli w stan snu, a bierze neurotop.
Choć niestety zdarzyło mu się też kilka w dzień, ale raczej jesli wystąpiły jakieś specjalne okoliczności np. wysokie temperatury + duszność powietrza, duży wysiłek, zmęczenie, dużo czasu spędzanego przed komputerem przez kilka dni, alkohol, stroboskopy (to Wam raczej nie grozi ;)), niedocukrzenie organizmu (np. 10 godzin bez posiłku) lecz zwykle były to petit male (zagapienie z utratą świadomości ale bez utraty przytomności i drgawek) ale grand male też się niestety zdarzyły. Dlatego ważne jest żeby unikać tych czynników.

Pozdrawiam.

Dodano pon 6 lip 12:42:19 2009 :
To jak Pani zareaguje to jedno, a to jak dzieci, to drugie... Dlatego musisz zadbać aby w razie czego im to spokojnie i logicznie wytłumaczyła, mam nadzieję, że to możliwe.
I właśnie, nie zgadzaj się na szkołę specjalną - tak jak wyżej, psycholodzy mają tendencję to określania epileptyków jako upośledzonych, (też się z tym spotkałam :() i kierowania do szkół specjalnych... :(
  • 0

#5 sylwia33

sylwia33

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 06 lipiec 2009 - 12:27

Witajcie
Mam taki rodzaj padaczki(póki biorę leki,ataków nie mam).Padaczka u mnie wystąpiła w momencie w którym mój organizm zakończył etap dojrzewania,a choruję od dzieciństwa na niedowład lewostronny z wadą wymowy.
Nigdy nie miałam ataków w czasie dnia,zawsze w czasie snu i to już nad ranem.Wyniki EEG mam dobre,ale leków nie mogę odstawić.

Justyno czy prowadzisz notatki,kiedy były ataki,czy tego dnia synek miał jakieś przeżycia.......itp. ?Czy lekarz proponował inne leki?
Zapisz synka do normalnego przedszkola w karcie zgłoszeniowe napisz na jakie choroby choruje,zaznacz padaczka-nocna.


Ja chodziłam do normalnego przedszkola i normalnej podstawówki -zostałam tylko o rok szkolny odroczona.
  • 0

#6 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 06 lipiec 2009 - 13:27

sylwia33 , hey! Ja rownież do normalnej szkoly podstawowej uczeszczalam gdzie wogole dlamnie niebyl pozom materialu zmniejszany i rowniez bylam o rok odroczona w ''0', Pozdrawiam
  • 0

#7 ashish

ashish

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 09 lipiec 2009 - 22:12

miałam 2 ataki , które wystąpiły 1- tuz po przebudzeniu a drugi w trakcie snu , czy jest cos takiego jak padaczka nocna??
  • 0

#8 tajemnica17

tajemnica17

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 16:39

dygresja- Kocham Rymanów- Zdrój :) Pozdrawiam.
  • 0

#9 ashish

ashish

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 11 lipiec 2009 - 21:18

nie wiem czy jest to dygresja bo w wątku napisano tytuł "ataki podczas snu"..........
  • 0

#10 Edith

Edith

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 31 grudzień 2009 - 22:29

ja slyszalam ze czasem wystepuja lekkie drgawki podczas snu,i ze to nie jest choroba(jezeli nie sa czeste)
  • 0

#11 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 01 styczeń 2010 - 00:33

Edith , wystepuja mrowienia zarowno u chorego jak i zdrowego, pozdrawiam sylwia21serce
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#12 Rozowy mis

Rozowy mis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 01 styczeń 2010 - 01:30

Zdrowia zdrowia zdrowia w nowym roku 2010
  • 0

#13 Edith

Edith

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 01 styczeń 2010 - 12:59

mrowienie to juz inna bajka... mrowienie moze tez byc od kregoslupa. ja mowie o drgawkach(szarpnieciach)
  • 0

#14 natalia85

natalia85

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 24 luty 2010 - 17:38

moja córka ma tylko podczas snu ale wtedy ma szeroko otwarte oczy i spina wszystkie miesnie TO STRASZNE
  • 0

#15 marta2009

marta2009

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 sierpień 2010 - 22:36

Witaj Natalia85. Moja córka choruje na epi od 4 miesięcy i też ma ataki tylko podczas snu i podobne objawy do Twojej córki, czy masz może jakieś nowe wiadomości na temat takich ataków? Pozdrawiam.Marta.
  • 0

#16 PIMOT

PIMOT

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1842 postów

Napisano 12 sierpień 2010 - 19:19

Ja też mam epi. Ataki miałem i w dzien,i w nocy.Chodziłem do zwykłego przedszkola i, zwykłej szkoły.
O swoje musimy walczyć.
  • 0

Ludzie buduja za duzo murow a za malo mostow

 

Issac Newton


#17 marta2009

marta2009

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 sierpień 2010 - 10:30

Nasza lekarka poradziła nam, żeby zrobić córce badanie na refluks przełykowo-żołądkowy ze względu na to że ataki są tylko w nocy, może jedzenie jej się cofa i lekko poddusza i stąd mogą być takie ataki.Trochę się boję, bo nie wiem jak te badania wyglądają, mała źle reaguje na lekarzy...
  • 0

#18 marta2009

marta2009

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 sierpień 2010 - 07:41

Wylądowaliśmy w szpitalu, ponieważ mała miała taki atak że się dusiła, byłam w szoku bo nigdy takiego nie miała... nawet nie wiedzieliśmy że powinniśmy mieć w domu relsed-wlewkę... żaden lekarz nas o tym nie poinformował... mała dochodzi do siebie a we wtorek czeka nas rezonans...
  • 0

#19 majk3l

majk3l

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 31 sierpień 2013 - 18:25

Mój syn miał właśnie dwa ataki - podczas snu. Jako że to pierwszy raz i jestem przerażony to szukam jakiegoś rozwiązania.

 

Jak radzicie sobie w identyfikowaniu ataków w nocy. Ja mam twardy sen i pewnie gdyby nie żona to bym nawet nie zauważył...

 

Coś słyszałem o opaskach wykrywających sporą część napadów padaczkowych, ale w praktyce nie wiem gdzie i jak takie coś kupić.

http://affect.media..../fullstory.html

Aplikacje na telefon też są, ale to raczej pełna amatorka.

 

Jeżeli macie jakieś informacje to proszę o kontakt.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych