Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Gdzie na rehabilitację po operacji kręgosłupa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 proxxima

proxxima

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 marzec 2009 - 15:01

Witam,
szukam informacji na temat ośrodków rehabilitacyjnych, sanatoriów i szpitali rehabilitacyjnych gdzie warto udać się na rehabiliację po stabilizacji kręgosłupa.

3 tygodnie temu miałam operację w ramach której wykonano facetektomię L4/L5 po stronie prawej, odbarczenie kanału kręgowego i korzeni nerwowych, usunięcie blizy w kanale kręgowym, stabilizację transpedikularną L4, L5 LEGACY oraz stabilizację międzytrzonową L4/L5 z użyciem systemu TLIF (CAPSTONE).

Szukam miejsca gdzie sensownie będą mnie rehabilitowali. Warunki "bytowania" to sprawa wtórna. Interesują mnie zarówno miejsca gdzie można wyjechać na podstawie skierowania (pewnie trzeba na to długo czekać...), jak i takie gdzie odpłatnie w krótkim czasie można zacząć rehabilitację.
Idealnie by było by w okolicy można było chodzić z kijkami do Nordic Walking.

Czy Ktoś z Was mógłby polecić jakieś miejsca? Najchętniej na Mazowszu ale mogą być też inne lokalizacje.

Pozdrawiam,
proxxima
  • 0

#2 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 01 kwiecień 2009 - 23:27

PROXIMA czesc, ja nigdy niebylam na turnusach natomiast ostatnio jedna kobieta podala mi linka na turnus gdyz w przyszlym roku wybiore sie do glogowa, wlasnie w glogowie jest osirodek rowniez dla osob poruszajacyhc sie na wozku i nie tylko nawe zauwazylam ze niedrogi pobyt jest spojz na link:www.cisi.pl , pozdrawiam zycze zdrowia

Thu Apr 2 00:31:36 2009 :
proxima, albo tez umnie w miescie inowroclwiu jest sanatoium to jest jedyny sanatorium w ktorym jest poszpitalny tylko ze w nim niemaja za duzo pielegniarek i trzeba samemu sie obsuuzyc gdyz pytalam wlasnie bo kolega chcial przyjechac podam ten link: www.inowroclaw.pl tam sa sanatoria wymienione wlasnie jednym znich to kolejowy tam sa poszpitalne bo w innych to juz nie, pozdrawiam zycze zdrowia
  • 0

#3 Frania

Frania

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 25 październik 2011 - 08:30

Najlepszy znany mi ośrodek rehabilitacyjny, to Nowy Dwór. Nie wiem wszak jak sprawa wygląda z przystosowaniem dla wózków inwalidzkich, jednak jestem przekonana, że warto się tym zainteresować. Ośrodek znajduje się po drodze z Łodzi do Warszawy, niedaleko Skierniewic.
  • 0

#4 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 25 październik 2011 - 11:13

Jeśli blisko Warszawy to Konstancin-Jeziorna.
http://www.ckir.pl/node/161 Co prawda nie leczyłam się tam ale słyszałam same dobre rzeczy o tym Ośrodku.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#5 Papararra

Papararra

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 październik 2011 - 08:35

Co do Nowego Dworu się zgodzę, to dobra klinika. Pod warunkiem oczywiście, że lekarze są w stanie coś dla ciebie zrobić, bo jeżeli nie, to nie zostaniesz przyjęty na turnus. Dużym plusem jest to, że klinika jest autentycznie nastawiona na to, żeby pomagać ludziom, a nie robić ściemę, że się pomoże, a później tłumaczyć, że jednak nie wyszło.
  • 0

#6 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1414 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 26 październik 2011 - 13:36

[quote name='Papararra]Co do Nowego Dworu się zgodzę' date=' to dobra klinika[/quote']
Mam prośbę,już nie pierwszy raz czytam tutaj o tym Nowym Dworze,podaj proszę linka do strony tej klinki chętnie bym zajrzała.Z góry dziękuje.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#7 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 29 październik 2011 - 12:07

Rehabilitacja w Nowym Dworze nie jest dla osób na wózkach, ani dla osób z problemami w poruszaniu. - Pokoje są wszystkie na piętrze, są wąskie korytarze i brak windy. Wyposażenie sali rehabilitacyjnej, też raczej skromne.
Kilka razy można było już przeczytać na naszym forum o tym miejscu i to w zasadzie od jednej osoby, która ma napisane tylko 3 posty i wszystkie tylko zachwalają Nowy Dwór, więc to wygląda na linkowanie - podnoszenie sobie statów w google.
Druga osoba zachwalająca ten ośrodek ma napisane 2 posty i także tylko o tym ośrodku. 

Najlepszy znany mi ośrodek rehabilitacyjny, to Nowy Dwór. Nie wiem wszak jak sprawa wygląda z przystosowaniem dla wózków inwalidzkich, jednak jestem przekonana, że warto się tym zainteresować. Ośrodek znajduje się po drodze z Łodzi do Warszawy, niedaleko Skierniewic.

Jeśli ośrodek jest Ci znany, to powinnaś wiedzieć, czy jest przystosowany - według mnie absolutnie nie jest - widać to po opisie i po zdjęciach.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#8 Larka

Larka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 styczeń 2012 - 18:06

Szukam miłego i profesjonalnego miejsca dla mojego taty. Ma on problemy ze zwyrodnieniami kręgosłupa lędźwiowego oraz szyjnego. Porusza się samodzielnie i właściwie normalnie funkcjonuje, problem stanowią dolegliwości bólowe. Jakieś propozycje?
  • 0

#9 styksus

styksus

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 czerwiec 2012 - 18:30

Możesz spróbować w klinice rehabilitacji w Nowym Dworze - wygląda na ciche i spokojne miejsce, a pracownicy mają naprawdę imponujące życiorysy zawodowe. Cytują za ich stroną internetową:

Klinika Rehabilitacji Nowy Dwór zajmuje się usprawniającym leczeniem stanów związanych ze schorzeniami kręgosłupa, narządu ruchu oraz schorzeń neurologicznych

Myślę, że w takim miejscu powrót do zdrowia będzie o tyle łatwiejszy, że spędza się czas w spokojnej atmosferze w ładnym miejscu - zwłaszcza latem.
  • 0

#10 ElizabethII

ElizabethII

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 czerwiec 2012 - 22:24

Jeśli ośrodek jest Ci znany, to powinnaś wiedzieć, czy jest przystosowany - według mnie absolutnie nie jest - widać to po opisie i po zdjęciach.

Nowy Dwór jest przystosowany do rehabilitacji ale specjalizują się w reumatyzmie i urazach. może dla wózków nie jest przystosowany ponieważ to nie ich działka. Mimo wszystko uważam że to dobry ośrodek dla osób ze zwyrodnieniami i dyskopatią, sama jeżdżę i jestem zadowolona.


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 17 lipiec 2013 - 16:11
poprawiono tagi.

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych