Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dofinansowanie na zakup komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 maria1357

maria1357

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 17 luty 2009 - 11:21

Dzięki za pomoc.
  • 0

#22 olinda

olinda

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 luty 2009 - 11:38

Mam 30 lat, znaczny stopień niepełnosprawności, upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim z cechami autystycznymi, jestem mieszkańcem Domu Pomocy Społecznej, dostałem odmowną decyzję na mój wniosek do działu rehabilitacji MOPS dotyczący dofinansowania zakupu komputera. Czy MOPS miał prawo odmówić mi dofinansowania zakupu komputera bo jestem mieszkańcem DPS?
Nie mam upośledzenia wzroku, słuchu i ruchu.
  • 0

#23 ALDI

ALDI

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 26 luty 2009 - 23:23

Nie mam upośledzenia wzroku, słuchu i ruchu.

 
 
W świetle przepisów ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U. Nr 64, poz. 593 ze zm.) wydatki związane m.in. z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb bytowych i społecznych mieszkańców domów pomocy społecznej, pokrywa w całości placówka. Ponieważ możliwość korzystania z komputera jest potrzebą społeczną, (Ustawa z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej art.68 pkt.1, ppkt.1, litera a i e) to ciężar zakupu tych urządzeń powinien obciążać dom pomocy społecznej - nawet w sytuacji, gdy jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności.
Powyższe okoliczności wpływają zatem negatywnie na możliwość dofinansowania ze środków PFRON w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się dla mieszkańca domu pomocy społecznej.
  • 0

#24 gege85

gege85

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 marzec 2009 - 21:44

Witam!
Mam nastepujące pytanie
Czy osoba w wieku 72 lat o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności ruchowej kończyn dolnych o kodzie 10N-05R może starac sie o dofinansowanie zakupu komputera???
  • 0

#25 ALDI

ALDI

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 04 marzec 2009 - 22:22

Twój wiek nie ma znaczenia, a stopień niepełnosprawności kwalifikuje Cię do otrzymania dofinansowania na zakup komputera w ramach programu PFRON "Likwidacja barier w komunikowaniu się". Dokumentem, który potwierdzi Twoje prawo do zakupu komputera jest zaświadczenie lekarskie w którym zawarta jest informacja o konieczności zakupu takiego urządzenia. Zaświadczenie należy dołączyć do wniosku.
  • 0

#26 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 09:30

Pierwszy raz słyszę, że to tego wniosku należy dołączyć zaświadczenie od lekarza. Przynajmniej nic mi o tym nie pisze we wniosku w pozycji, załączniki.

A czy ktoś z was odwoływał się od decyzji nie przyznania środków na zakup komputera?
  • 0

#27 justynakima

justynakima

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 20:37

Witam i chciałabym zapytac .czy aby ubiegac sie o dofinansowanie do komputera ,trzeba pracowac? i czy musze wyłozyc na to najpierw wlasne pieniadze?
  • 0
PATRZ W SERCE I MIEJ SERCE

#28 ALDI

ALDI

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 22:17

Witam i chciałabym zapytac .czy aby ubiegac sie o dofinansowanie do komputera trzeba pracowac? i czy musze wyłozyc na to najpierw wlasne pieniadze?


Aby otrzymać dofinansowanie do zakupu komputera nie musisz pracować. Po dokonaniu wyboru komputera wpłacasz sprzedawcy kwotę stanowiącą 20% jego wartości (minimalny wymagany wkład własny, to 20%). Po dokonaniu wpłaty stanowiącej Twój 20%-owy wkład własny otrzymasz od sprzedawcy fakturę zakupu komputera, którą należy dostarczyć do PCPR, a PCPR w przeciągu dwóch tygodni dokona przelewu gotówki na konto sprzedawcy. Po dokonaniu przelewu będziesz mogła odebrać ze sklepu zakupiony komputer.

P.S. Jeśli Twój dochód kwalifikuje Cę do otrzymania zasiłku z opieki społecznej, to złóż wniosek do swojego Ośrodka Pomocy Społecznej o przyznanie zasiłku celowego na pokrycie 20% wkładu własnego do zakupu niezbędnego przedmiotu użytku domowego tj. komputera (patrz: Ustawa "o pomocy społecznej" z dnia 12 marca 2004r. Rozdział "Zasiłki i usługi", art. 39 pkt.2).
  • 0

#29 justynakima

justynakima

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 09:04

Aldi slicznie dziekuje za podpowiedz ale nie rozumiem tego wkładu 20% w sklepie .czy taki sprzedawca wyrazi zgode zebym wpłaciła 20%,i czy faktura wystawiona przez sprzeddawce opiewa na całą kwote kompuutera ....Czy najpierw składam wniosek do PCPR i dopiero jak wyrazą zgode to z tym ide do sklepu ,bardzo to dla mnie zawiłe nigdy nie korzystałam z takich przywileji,wniosek juz posiadam w domu i co dalej wypełnic ,zaniesc i czekac czy jak,?prosze odpisz...POZDRAWIAM SERDECZNIE

Dodano czw 12 mar 09:11:03 2009 :

Pierwszy raz słyszę, że to tego wniosku należy dołączyć zaświadczenie od lekarza. Przynajmniej nic mi o tym nie pisze we wniosku w pozycji, załączniki.

A czy ktoś z was odwoływał się od decyzji nie przyznania środków na zakup komputera?

Minutka mi tez w opolskim kazali takie z\aswiadczenie dołączyc
  • 0
PATRZ W SERCE I MIEJ SERCE

#30 ALDI

ALDI

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 15:05

Minutka mi tez w opolskim kazali takie z\aswiadczenie dołączyc

Zapytaj w PCPR w jakiej wysokości udzielają dofinansowania do zakupu komputera (PCPR-y ze względu na duża ilość wniosków i okrojone środki finansowe wprowadzają limity przy dofinansowaniach np. 2000zł, a wtedy Twój minimalny wkład własny przy zakupie zestawu komputerowego o wartości 2.500zł i dofinansowaniu 2000zł wyniesie 500zł). Wypełnij wniosek wpisując określoną przez PCPR kwotę dofinansowania (do wniosku dołącz wymagane załączniki). Po otrzymaniu pozytywnej decyzji z PCPR udaj się do sklepu i daj decyzję do wglądu sprzedawcy, a następnie wybierz zestaw komputerowy w cenie odpowiadającej wysokości dofinansowania i Twojego wkładu własnego (minimalny wkład własny,to 20% wartości urządzenia, choć może być większy, a wszystko zależy od zasobności Twojego portfela). Po dokonaniu wyboru wpłać sprzedawcy tzw. zaliczkę stanowiącą Twój 20% wkład własny, a od sprzedawcy odbierz fakturę zakupu (oryginał) w której musi być podana pełna cena urządzenia. Oryginał faktury zanieś do PCPR i czekaj na przelanie 80% dofinansowania na rachunek sprzedawcy, a gdy przelew nastąpi udaj się do sprzedawcy po odbiór zakupionego sprzętu.
  • 0

#31 rad10

rad10

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 17:43

Witam!!
Mam pytanie dotyczace dofinasowania na zakup komputera.
Skladalem wniosek PCPR 23 styczniu dostalem pismo ze zakfalifikowalem sie do dofinansowania wczoraj dostale nastepne pismo ze realizacja wnioskow na dofinansowanie zostala wstrzymana do odwolania niewiadomo do kiedy z braku srodkow.

Czy ktos z panstwa dostal w ostanim czasie dofinansowanie do zakupu komputera z PCPR jezeli tak kiedy skladal wniosek.
Jak to wyglada z waszych doswiadczen jak dlugo sie czeka na dofinansowanie od zlozenia wniosku w poprzednich latach.

Pozdrawiam!!
rad10
  • 0

#32 wwwjerzyk

wwwjerzyk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 20 marzec 2009 - 10:54

proponuję to jeśli spełniasz warunki dofinansowania są większe
Jakiego typu pomoc jest udzielana w ramach programu PEGAZ 2003?

Program realizowany jest w trzech obszarach:


1.moduł I – pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się, w tym:
■obszar B – pomoc w zakupie sprzętu komputerowego,
■obszar C – pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
■obszar D – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, tj. w zakupie części zamiennych, akumulatorów, dodatkowego wyposażenia i/lub w pokryciu kosztów jego niezbędnych napraw, remontów, przeglądów technicznych, konserwacji i renowacji.
zerżnęłem ze str pfron :) przepraszam tam dowiesz się szczegółów

Dodano ptk 20 mar 10:57:29 2009 :
nie wiem czy mogę daję link http://www.pfron.org...Pegaz_2003.html
  • 0

#33 sebun

sebun

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 wrzesień 2009 - 22:04

witam was, jestem tutaj pierwszy raz ;) mam do was prośbę, pomóżcie mi jak napisać wniosek aby dostać dofinansowanie o to pytanie wniosek: Chciałbym kupić laptopa w cenie 2700 zł, i nie bardzo rozumiem o co tu chodzi wniosek pytanie, bardzo prosiłbym o pomoc, jak mam tutaj napisać. Byłbym bardzo wdzieczny.

Przedmiot dofinansowania Laptopa
Miejsce realizacji zadania..................................?
Termin rozpoczęcia realizacji zadania.............................?
Przewidywane efekty realizacji zadania...............................?

Informacje o ogólnej wysokości poniesionych dotychczas nakładów na realizację zadania............?
Informacja o innych żródłach finansowania realizacji zadania...................................?
Przewidywany koszt realizacji zadania (w zł).................................?
Wysokość wnioskowanego dofinansowania (w zł) .....................................?

Dodano ptk 25 wrz 21:25:10 2009 :
Nikt nie jest w stanie udzielić mi pomocy :(
  • 0

#34 Kaziu87

Kaziu87

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 07 październik 2009 - 17:39

orientuje się ktoś może czy przyjmują te karteczki od pegaza 2003 w takich sklepach jak saturn czy mediamarkt? czy kiedy pisalem w tym wniosku, że chce na laptopa i nic tam wiecej nie wpisalem to czy moge kupić tańszego lapka ale za to z drukarką czy też innym sprzętem...? jesli tak to czy torba na laptopa tez by się do tego liczyła?
  • 0

#35 centek9

centek9

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 czerwiec 2012 - 10:24

Witam serdecznie wszystkich.

Jestem osoba niepełnosprawną i mam II grupę starałem się o dofinansowanie do laptopa, oczywiście żeby była jasność to wcześniej też się starałem o dofinansowanie do komputera stacjonarnego i dostałem ale to są już zamierzchłe czasy, bo minęło z 7 lat. Ale wróćmy do sedna sprawy złożyłem wniosek, dostałem odpowiedz, że mój wniosek został rozpatrzony pozytywnie było by super gdyby pani mądra nie zastrzeliła mnie takim tekstem jak, że oni tylko dofinansowują mi laptop o kwotę tylko 450 zł a ja płacę o ile pamiętam to 1800zl. I teraz moje pytanie do osoby która zna się na tych wszystkich art. itp. Czy to prawda że mogą mi tylko tyle dofinansować i dla czego?

Pozdrawiam ===> centek9<===
  • 0

#36 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 03 czerwiec 2012 - 19:21

Jeżeli chodzi o likwidację barier w komunikowaniu się, to ja składałam z tego obszaru o komputer w 2008r. ale wiem, że ten program nadal jest. Trzeba uzasadnić dokładnie do czego ma ci służyć sprzęt, o zakup którego się starasz. Jeśli osoby nie pracują to mogą przedstawić zaświadczenie z Urzędu Pracy o rejestracji, jako os. poszukująca pracy( ja nie pracowałam wtedy i przedstawiłam takie zaświadczenie) Z tego programu mogą też korzystać osoby mające problemy z pisaniem długopisem.
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych