Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Świadczenie pielęgnacyjne 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#61 meg0000

meg0000

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 14 kwiecień 2010 - 14:23

Zdecydowanie może dostać tylko jedno!
  • 0

#62 Gienek07

Gienek07

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 22 kwiecień 2010 - 12:24

mam umiarkowany stopień niepełnosprawności i 16 lat Jeśli moja mama ubezpiecza się w KRUS czy moze starać się o świadczenie pielęgnacyjne w OPS
  • 0

#63 ginaoti

ginaoti

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 maj 2010 - 20:17

Mam pytanie.Jestem rodzicem zastępczym i opiekunem prawnym dla 5 letniego dziecka z orzeczeniem w stopniu znacznym i niezdolnością do samodzielnej egzystencji . Nie mam możliwości podjęcia pracy bo zmarł mi mąż i sama się opiekuję córeczką. Czy w takiej sytuacji przysługuje mi świadczenie pielęgnacyjne?
  • 0

#64 Gienek07

Gienek07

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 28 maj 2010 - 08:16

Oczywiście ,że ci się należy świadczenie pielęgnacyjne i składki na ubezpieczenie emer. rentowe
  • 0

#65 ginaoti

ginaoti

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 maj 2010 - 08:51

W MOPS mi powiedziano że jeżeli dziecko jest umieszczone w rodzinie zastępczej to mi nie przysługuje.Nie rozumiem tego , ponieważ renty po mężu nie dostanę bo jestem za młoda mam 47 lat a mąż zmarł 3 lata temu .Praca nie wchodzi w grę bo córeczka jest niezdolna do samodzielnej egzystencji. Czas leci a ja nie mam żadnej szansy na wypracowanie sobie emerytury. Dlaczego nie przysługuje świadczenie dla rodzica zastępczego ?
  • 0

#66 Diablica2005

Diablica2005

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 204 postów

Napisano 28 maj 2010 - 14:25

Ginaoti znalazłam link w którym niestety potwierdzają się słowa Mops-u. Ale poczytaj tam ,bo to jest zagmatwane z jednej strony piszą że świadczenie przysługuje opiekunowi faktycznemu dziecka (tj osobie sprawującej opiekę nad dzieckiem) ,a niżej ,że świadczenie nie przysługuje osobie,która została umieszczona w rodzinie zastępczej, z wyjątkiem rodziny zastępczej spokrewnionej z dzieckiem, albo, w związku z koniecznością kształcenia, rewalidacji lub rehabilitacji w placówce zapewniającej całodobową opiekę, w tym w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym i korzysta w niej z całodobowej opieki przez więcej niż 5 dni w tygodniu (z wyjątkiem zakładów opieki zdrowotnej). Więc ja się przyznam ,ze tego nie rozumiem.
Proponuję zapoznaj się z całością link do tego artykułu podaję poniżej

http://zasilki.wiesz...cznia-2010.html

pozdrawiam i życzę powodzenia :)
  • 0
Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/

#67 faanazja

faanazja

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 grudzień 2010 - 14:56

witam jestem osoba niepełnosprawną i chciałabym zacząć staż, moja mama dostaje świadczenie pielęgnacyjne z tytułu opieki nademną. mam takie pytanie czy jeśli pójdę na ten staż zabiorą mojej mamie świadczenie ? a czy może jest jakiś sposób żeby jej nie zabrali?
  • 0

#68 faanazja

faanazja

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 grudzień 2010 - 14:58

witam jestem osoba niepełnosprawną i chciałabym zacząć staż, moja mama dostaje świadczenie pielęgnacyjne z tytułu opieki nademną. mam takie pytanie czy jeśli pójdę na ten staż zabiorą mojej mamie świadczenie ? a czy może jest jakiś sposób żeby jej nie zabrali?
  • 0

#69 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 14 grudzień 2010 - 18:39

W MOPS mi powiedziano że jeżeli dziecko jest umieszczone w rodzinie zastępczej to mi nie przysługuje.Nie rozumiem tego , ponieważ renty po mężu nie dostanę bo jestem za młoda mam 47 lat a mąż zmarł 3 lata temu .Praca nie wchodzi w grę bo córeczka jest niezdolna do samodzielnej egzystencji. Czas leci a ja nie mam żadnej szansy na wypracowanie sobie emerytury. Dlaczego nie przysługuje świadczenie dla rodzica zastępczego ?

Z tytułu statusu rodziny zastepczej równiez otrzymujesz pieniądze i wydaje mi sie ze wieksze niz na tzw zdrowe dziecko,a wiec nie masz juz prawa do swiadczenia .
pozdrawiam
serdusio28

  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych