Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

stopien niepeln.umiarkowany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 BOZENA112

BOZENA112

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 09 czerwiec 2008 - 20:51

dziekuje za odpowiedz.Nie wiem tylko czy na padaczke dostane stopien niepelnosprawnosci umiarkowany bo na takowy nalezy sie zasilek pielegnacyjny
  • 0

#2 miniludek

miniludek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 09 czerwiec 2008 - 18:24

Zasiłek pielęgnacyjny należy się jak najbardziej jeżeli dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności. Do tego jest jeszcze dodatek na rehabilitacje.
Jeżeli dziecko wymaga stałej opieki, to można sie starać o świadczenie pielęgnacyjne. Można na to przejść pod warunkiem, że zrezygnujesz z pracy. Wtedy otrzymasz świadczenie pielęgnacyjne, zasiłek pielęgnacyjny i dodatek rehabilitacyjny. Niestety przy pobieraniu tych pieniążków nie wolno mieć nawet umowy zlecenie, nawet na złotówkę, bo zabiorą świadczenie, a nie ma tego za dużo, więc jeśli masz dobrą pracę to przemyśl zatrudnienie opiekunki.
Pozdrawiam. :)
  • 0
Nadzieja to przeznaczenie, którego poszukujemy
Miłość to droga, która prowadzi do nadziei
Odwaga to siła, która nas napędza
Z ciemności podążamy ku wierze (D.Koontz)

#3 BOZENA112

BOZENA112

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 08 czerwiec 2008 - 17:09

Witam wszystkich.Mam pytanie czy na padaczke nalezy sie zasilek pielegnacyjny(stopien niepelnosprawnosci umiarkowany)? Pozdrawiam
  • 0

#4 Martita

Martita

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 09 czerwiec 2008 - 10:34

Witam, z tego co wiem, z doświadczenia także, to mając drugi stopień i jeśli niepełnosprawność powstała przed (chyba) 18 rokiem życia, lub w czasie nauki w szkole średniej lub wyższej (do ukończenia 25 roku życia, ale tego nie jestem pewna), to należy się zasiłek pielęgnacyjny. Ja nie mam padaczki, ale inną chorobę, zachorowałam w liceum i mam przyznany zasiłek.
  • 0

#5 BOZENA112

BOZENA112

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 09 czerwiec 2008 - 13:23

Dziekuje Za Odpowiedz Syn Ma Ja Przed 18 Rokiem.dostal Ja W Wieku 13 Lat.pozdrawiam
  • 0

#6 onylka

onylka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 25 listopad 2008 - 16:54

Wszystko zależy nie od stopnia niepełnosprawności tylko od wieku w jakim ujawniła się choroba. Ja mam umiarkowany stopień niepełnosprawności a choroba na dobre ujawniła się w wieku 23 lat- jak sie okazało 2 lata za późno. Poinformowano mnie, że jeśli miałabym zdiagnozowaną epi przed ukończeniem max 21 lat to nalezałby mi się zasiłek pielęgnacyjny ale w powyższej sytuacji się nie kwalifikuję.
  • 0
...Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca...

#7 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 03 styczeń 2009 - 23:20

Na każdą chorobę należy się zasiłek pielęgnacyjny.Na epilepsję również.Trzeba tylko wylegitymować się powstaniem choroby przed 18-tym rokiem życia i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#8 londi

londi

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 13:47

witam. mam pytanie: czy przy stwierdzonej epilepsji, w której nie występują ataki, ze względu na przyjmowane leki, jest możliwość otrzymania stopnia niepełnosprawności?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych