Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

opuchniete łydki i nadcisnienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jordan 23

Jordan 23

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 12 luty 2008 - 15:14

cZEŚĆ WAM JESTEM PIOTR I JESTEM PARAPLEGIKIEM, MAM PROBLEM , MOŻE KTOŚ DORADZIC WESPRZE DOBRĄ RADĄ, OD JAKIEGOS CZASU STRASZNIE PUCHNĄ MI ŁYDKI I OD TEGO CZASU ATAKUJE MNIE NADCISNIENIE, JESLI KTOS MOZE MI COŚ DORADZIC PROSZE O POMOC, CORAŻ CIĘZEJ MI SIĘ ŻYJE Z TYMI PROBLEMAMI, PROSZE DORADZĆIE MI JESLI MOZĘCIE
  • 0

#2 persona 35

persona 35

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 13 luty 2008 - 09:15

Uważam że dobrze byłoby sprawdzić pracę nerek,też mam nadciśnienie na tle chorych nerek i ,lub pęcherza.Objawia się sie to głównie opuchlizną nóg.Zaobserwuj czy w oodawaniu moczu pojawiły sie jakieś anomalie ( zbyt czeste,zbyt skąpe oddawnie moczu) podwyższona temperatura,silne uderzeniowe bóle głowy.Jeśli okaże sie na jakim tle jest owo nadciśnienie to wtedy można ustawić leki.A doraźnie to radzę jak naczęsciej trzymać nogi a miarę uniesione ( np podczas ogladania tv lepiej oprzec je na fotelu) żeby nie " zwisały" wtedy poprawia sie krążenie.Dobrze byłoby gdybyś mił możliwosć od czasu do czasu pionizowac się to znacznie usprawnia cały system krwionośny
  • 0

#3 o.Jaro

o.Jaro

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 13 luty 2008 - 13:59

Też mam taki problem a na nadciśnienie troche pomagają tabletki czosnkowe...nie weim jak sie nazywaja mama mi je daje. Ale jak napisała persona powodów tego może być kilka.
  • 0

#4 persona 35

persona 35

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 13 luty 2008 - 14:46

na nadciśnienie raczej nie warto przyjmować leków na własną rękę,bo trzeba stwierdzic na jakim jest tle.
  • 0

#5 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 13 luty 2008 - 17:29

A może coś ze zwieraczami? za mocno trzymają. Mi podobnie puchną i łydki i stopy, a już tak bardzo to jest zauważalne gdy mało sikam, a pęcherz jest wypełniony. I właśnie on jest też powodem podniesienia ciśnienia. Wtedy najlepiej się położyć i opukać dokładnie, przynjamniej u mnie to pomaga.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#6 Jordan 23

Jordan 23

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 14 luty 2008 - 09:24

bARDZO WAM DZIĘKUJE ZA CENNE RADY,

Dodano czw 14 lut 2008 09:26:29 CET :
Persona 35 możesz mi napisać jakie leki stosujesz czy leki typowo na nerki czy leki typowe na zmniejszenie nadcisnienia
  • 0

#7 persona 35

persona 35

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 14 luty 2008 - 16:09

od czasu do czasu biorę leki na nerki najczęsciej Cipronex gdy czuje ze zbyt często oddaje mocz,mam stan podgorączkowy.Natomiast na nadciśnienie biorę rano Prestarium,a wieczorem Amlozek.Jesli nie wezmę leków to natychmiast są bóle głowy ,tak z tyłu w okolicach potylicy.Co do puchnięcia nóg,trzeba pamietać by nie zakałdac zbyt ciasnych butow,stopa musi oddychać swobodnie.W czasie dnia chocby na kilka minut uozyć nogi powyżej reszty ciała by limfa mogła lepiej krążyć.Zazwyczaj latem opuchlizna się nasila,nie wiem czym to spowodowane,wtedy robię sobie masaż limfatyczny ,to przynosi ulgę umęczonym nogom,a śpię ( gdy zbyt opuchnięte) majac nogi np na zwinietym kocu lub poduszce by były wyżej niż tułów
  • 0

#8 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 24 luty 2008 - 21:39

moim ostatnio odkrytym sposobem na opuchnięte łydki jest...basen. Po godzinnym pływaniu problem znika na cały tydzień - polecam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych