Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Padaczka a wpływ na pamieć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 eliza1505

eliza1505

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 11 maj 2008 - 23:18

Witam :) Chciałabym się dowiedzieć czy zauważyliście u siebie problemy z pamięcią (nie tylko po rozpoczęciu zażywania leków) tylko czy zanim diagnozą była ta pani epi? czy może mieć ona związek z naszą pamięcią? I czy duży ma wpływ na nią?
  • 0

#2 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 12 maj 2008 - 08:41

Witam
Na każdej ulotce dowiesz się takich informacji.Nie bez znaczenia jest jednak fakt,iż niektóre wpływają na obniżenie koncentacji,niektóre zaburzają inne funkcje.
Jak też powszechnie wiadomo "rewelacje lat 80" niezbyt sprzyjają naszej pamięci.
Z mojego przykładu,mam depakine i Lamitrin.Do Lamitrinu nie mam zbytnich zastrzeżeń,natomiast Depakine Chrono to "relikt"skutecznie utrudniający szybką koncentrację,głównie spowalnia myślenie.
Pozdrawiam
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#3 Gość_adam poeta_*

Gość_adam poeta_*
  • Gość

Napisano 16 maj 2008 - 10:32

ja musze zaglądać do słownika synonimów, duzo czytaj, i bądz dobrej myśli :)

adampoeta
  • 0

#4 iwa372

iwa372

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Środek Polski

Napisano 16 maj 2008 - 13:38

Witam,od 5 lat biorę Depakine chrono i zauważyłam,że mam trudności z koncentracją.
Ktoś mi mówi ''dzień dobry'',a ja nie mogę skojarzyć skąd ja tego człowieka znam.
Czasem mi się przypomni,ale to rzadko.
Staram się rozwiązywać dużo krzyżówek i czytać,ale mimo wszystko chemia robi swoje.
Pozdrawiam.
  • 0
Iwa 372
Tylko dla miłości nie ma przeszkód.(M.Gogol)

#5 fiolecik

fiolecik

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 19 czerwiec 2008 - 20:06

Napewno coś w tym , neurolog zawsze się pyta. Ale w jakim % to decyzja naszego organizmu.
U mnie też coś występuje, powiem jak to wygląda : czasami pomylę słowo, dlatego , że niedawno rozmawialiśmy na inny temat. Lub też zamiast cebula zawsze cytryna.
Ale cieszę się, że pewna umiejętnośc mi została- to co chcę sobie przypomnieć, to wiem że będzie zaczynać sie na odpowiednią liter np. Jak on sie nazywa? Ale napewno na K.
Aaa... to Kowalski.
Miejmy nadzeję , że się nie pogorszy. Optymizm leczy.
  • 1

#6 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 13 lipiec 2008 - 10:39

Konsekwencje pobierania leków są różne dla organizmu.Występują czasem zaburzenia pamięci,oczywiście jeśli pobiera się leki w max.dawkach jest to nieuniknione.Po drugie to samo dotyczy nietrafnego wyboru leku do określonego typu padaczki.Po trzecie po długim czasie leczenia padaczki np.o silnych dawkach może wystąpić delikatny regres funkcji poznawczych.W najgorszym przypadku demencja.
Nie dotyczy to oczywiscie każdego organizmu.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#7 BOZENA112

BOZENA112

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 15 lipiec 2008 - 16:36

czy na padaczke mozna starac sie o stopien niepelnosprawnosci umiarkowany?
  • 0

#8 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 15 lipiec 2008 - 22:35

Obecny system leczenia odchodzi od przyznawania rent epileptykom.
Nie stanowi to jednak problemu w przyznaniu renty.Ogólnie rzecz biorąc aby dostać obecnie rente na padaczkę trzeba być przynajmniej z 5-6 razy w roku w szpitalu,mieć ataki ok. 20 na miesiąc lub wiecej,najlepiej coddziennie o rożnych porach.
Wtedy orzecznik ZUS jest bez wyjscia,choć niepowiedziane.
Całość tego nie opiera się o samą chorobę,jedynie o to,ze ZUS przestał być wypłacalny i musi redukować koszty do minimum.Jego wypłacalność wynosi ok 65-70%.
Reszte musi dopłacać skarb państwa.Głownie dlatego epileptycy zdrowieją (na papierze).
  • 1
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#9 brylkaxx33

brylkaxx33

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 grudzień 2008 - 12:40

Jestem osobą niepełnosprawną, a poza tym choruję na padaczkę od 12 roku życia. Na początku miałam ją co dziennie od 20 do 30 ataków dziennie. Teraz mam już nieco miej, zdaża się, że są dni gdzie jej nie mam. Skończyłam przez to tylko podstawówke,bo dalej mnie nie chieli przyjąć do szkoły.Teraz poszłam do liceum ogólnokształcącego dla dorosłych. Przyjeli mnie do niej pod warunkiem,że będę chodziła z opiekunem. Dopiero w szkole zobaczyłam jak tabletki mój mózg zmieniły. Nie mogę szybko myśleć, a także i pisać,mam nadzieję,że przez szkołe będę myśleć,a także i pisać szybciej.Miejmy nadzeję , że się nie pogorszy i skończę szkołe co jest moim marzeniem.

Dodano ptk 5 gru 12:43:46 2008 :
pozdrawiam wszystkich :-) :-)
  • 0

#10 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 03 styczeń 2009 - 23:16

Obecnie posiadanie wyższego wykształcenia i epilepsja kłócą się ze sobą.Orzecznik ZUS uznaje to jako poprawę zdrowia.Przekonałem się o tym na własnym przykładzie.
Jakież to dziwne,że uzdrowienia są tylko papierowe.Cóż powszechnie wiadomo,iż papier przyjmie wszystko.
Natomiast co do pamięci.Wiadomo,że czym większa dawka i dłuższy okres pobierania leków,tym większe uszkodzenia.Na starość nawet demencja.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#11 mały

mały

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 21 styczeń 2009 - 18:46

Bożena
czy na padaczke mozna starac sie o stopien niepelnosprawnosci umiarkowany?

Jak masz chorobe padaczke to na komisji dostaniesz gr II tj stopien umiarkowany bo to mam,wystarczyły same papiery,nawet nie badali
  • 0

#12 magdzia78

magdzia78

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 23 styczeń 2009 - 23:05

Jeśli chodzi o wpływ padaczki na pamięć,według mnie uzależnione jest to od przyjmowanych leków.Gdy brałam depakine z clonazepanem nie było najlepiej.Przy neurotinie jest ok.

Na komisji zus również zostałam uzdrowiona.Składałam dokumenty o ustalenie niepełnosprawności i dostałam stopień umiarkowany.Jedyne co mi się należy to zasiłek pielęgnacyjny.
  • 0

#13 aneczka27

aneczka27

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 16 marzec 2009 - 12:18

Witajcie:)
Ja przy przyjmowaniu Lamitrinu 100mg dwa razy dziennie mam czasem problem z koncentracją, ale tylko czasem, z pamięcia jest ok.
Zachorowałam jak byłam w 2 klasie LO. W podstawówce do klasy 3 uczyłam się wzorowo. potem od klasy 4 do 8 już mi się nie chciało. I jechałam na różnych ocenach, a z matmy i z przedmiotów ścisłych zawsze miałam problemy. Jestem typową humanistką, język polski lubiłam zawsze i zawsze byłam dobra. Moej złe oceny brały się zmojego charkteru poprostu nie chciało mi się uczyć, wołałam czytać książki obojętnie czy lektury szkolne czy dla przyjemności. A uczyłam się tak naprawdę jak mnie przyszpiliło pod koniec 1 semestru i przed wakacjami zakończeniem roku szkolnego. I zaliczałam na dobre albo dostateczne oceny. Nigdy nie powtarzałam klasy. Poszłam do LO, mimo, że chciałam do liceum księgarskiego ale tu się nie dostałam-moje linistwo zwiniło z punktami. W LO było ok byłam wklasie humanistycznej. W 2 klasie LO dostałam pierwszy napad, kilka dni w szpitalu.zapisali mi depakine chromo .I miałam trochę zaległości. Ale też nadrobiłam bez zbędnych problemów, koleżanki mi bardzo pomagały. W LO też uczyłam się włąściwie źle z własnej winy, dalej wolałam przyjemności a potem uczenie. W maturalnej klasie zabrałam się porządnie do nauki i zdałam maturę za pierwszym razem:) Poszłam do pomaturalnego studium bibliotekarskiego we Wrocławiu na specjalizację biblioterapia. szkoła 2 letnia. I na 1 roku, przez to że lekarka zaczęła zmiejszać dawkę leku dostałam drugi i ostatni atak. Przepisali Lamitrin 100mg dwa razy dziennie. W studium nie miałam problemów z nauką, z pamięcią też nie, zdałam wszystkie przedmioty na dobre i bardzo dobre oceny.Egzamin zawodowy obroniłam na ocenę bardzo dobrą. Potem z własnego wyboru miałam rok przerwy w nauce, poszłam na staz pół roku w bibliotece. Potem poszłam na zaoczną pedagogikę na uniwersytet. Tu zaczęły się schody z nauką właściwie z jednym przedmiotem. Zawaliłam, ale z własnej winy, bo mi się te studia nie podobały. Poszłam więc na studia bibliotekoznawcze. Nie miałam zbytnich problemów, tak jak większośc moich zdrowych koleżanek na roku miałam kilka poprawek więc to nie z winy mojej pamięci iz choroby. Tylko na studiach tak było i tak jest że student bez poprawki to nie student. Nawet u mnie na roku, najlepsza studentka nie zdała za 1 razem egzaminu licencjackiego. A jest zdrowa. Ja nie zdałam licencjatu ale uczę się i będę zdawać zobecnym 3 rokiem. i mam zamiar kontynuować magistrkę. Obecnie pracuję w swoim zawodzie od miesiąca w bibliotece. Wszystko w miesiąc pojęłam, nie przysparza mi jakos problemów moja choroba. Co do pamięci osób i nazwisk. To jak kogoś długo nie widzę np z 10 albo i więcej lat to na początku nie mogę sobie przypomniec kto to. Ale rozmawiałam o tym z moją koleżanką zdrową i ona ma to samo. Więc to normalne. A teraz mamy naszą-klasę więc można szybko odswierzyć pamięć.
także myślę, że wpływ padaczki na pamięć jest uzależniona od leków, dawki, stopnia niepełnosprawności itp.
pozdrawiam wszystkich i wracam uczciwie pracować, bo jestem jezcze w pracy.
Anka
  • 0

#14 pp

pp

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 30 marzec 2009 - 20:46

Witam
Mam padaczke... Lecze sie obecnie lamitrinem. I tak czytając to wszystko sama się zastanawiam jak to u mnie jest z tą pamięcią... Zawsze byłam takim 'genialnym dzieckiem'- olimpiada za olimpiadą itd... Teraz studia- dwa dzienne kierunki... i wszystko było ok... tyle że teraz mam atak średnio raz/dwa w tygodniu i z pamięcią też mam problemy... Tyle że nawet do tej pory nie myslalam za bardzoże to od choroby, a raczej od przemęczenia...
  • 0

#15 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 01:07

czesc wszystkim wypowiadajacym sie ja rowniez choruje na epilepsje od urodzenia, zwroce sie co do pytania osoby wyzej ktora pytala czy przy epilepsji mozna o rente socjalna sie starac,juz teraz niewiem albo pisalas o grupie tak o grupie sie pytalas jako umiarkowy?oczywiscie mozesz o grupe sie starac jak najbardziej jesli oczywiscie przed 16 rokiem zycia zachorowalas w mopsie musisz zlozyc wniosek sory najpierw z mopsu poprosi o wniosek zas ten wniosek lekaz ktory ciebie leczy wypelnia a zas dane swoje to ty wpisujesz czyli(wnioskodawca) zas wyznaczaja tobie po pewnym czasie juz niepamietam jaki termin o zgloszenie sie do mopsu kiedy masz sie wstawic razem z dowodem osobistym jesli mas zukonczone 18 lat wstawiasz sie jeszcze musisz wejsc do sekretariatu mopsu by zlozyc stawiennictwo czyli pismo ktore dostalas odnich wczesniej i oni zas podaja sale pod ktora bedziesz przez lekarza badana mam nadzieje ze dobrze ta procedure podalam, a co do waszego tematu o pamieci to umnie jest tak dokladnie jak uwas, czyli jak mama mi cos powie zeby cos kupic to ja po chwili zapomne, a najgorzej jest z nauka zawsze z tym byl problem szkole podstawowa normalna kocnczylam lecz z litosci nauczycieli gdyz w 4 klasie skzoly podstawowej psycholog i wychowawca chcieli przenies mnie do specjlanej tylko jeden z nauczycieli byl madry i powiedzial zeby wcale nie przenosic, mama niezgodizla sie przeniesienie do specjalnej tak wiec skoncyzlam podstawowa lecz zas do zawodowej specjalnej poszlam tam niemusialm wcale sie uczyc gdyz takie tylko podstawy mielismy krotkie sprawdziany np bylo takie pytanie wymienic obrobke cieplna gdyz ja na kierunku kucharz bylam lecz ja juz od 1 klasy specjalnej zawodowej wiedzialm ze chcem sie dalej uczyc po zawodowej zapisalm sie do liceum tylko dyrektorka wiedziala ze specjalna koncyzlam nawet niechciala po specjalnej przyjac chyba ze jak sie podstawowa normalna konczylo to moglam swiadectwo zlozyc wiec tak postapilam teraz zaluje ze nie poszlam na technik zywienia ,lecz w liceum mialam tez trudnosci w nauce jak sie uczylam na poprawe to wieksza czesc zapomnialam, byla sytuacja ze z matematyki bylo zadanie na ocene ja oczywiscie wiedzialm jak zrobic a gdy podeszlam do tablicy to mnie szlak trafil bo co inne myslalam a co inne napisalam i niemialam oceny, do matury nie podchodzilam bo to byla ta nowa matura ja przy komisji bym plakala nizeli miala bym mowic nawet bym niewiedziala do tego konspektu z polskiego jak odpowiedziec bo pytan bym nierozumiala, w poprzednij skzole policelnej amdinistracji niezdalam egzmainu zawodowego teorytyczny nie przygotowywalm sie do tego egzmainu gdyz uwazm ze niemialo by to sensu wiekszosc bym zapomniala nizeli spamietala a tez nierozumialm to co w zeszycie jest teraw w cerwcu bede miec poprawek sam teorytyczny, ja jestem glupia, nie jestem madra, nie jestem inteligentna jak widac, niecierpie studentow oni tylko sie przemadrzaja, ja ostatni atak z utrata pryztomnosci mrowien koncyzn dolnych gornych ust i bol glowy mialam w skzole podstawowej podczas zajec w-f czyli 11 albo 12 lat temu, a jeszcze wczesniej to jak mialm 8 miesiecy to w szpitalu poprzez krtan sie dusilam lepiej jak by mnie wtedy nieratowano lepiej by bylo bo ja wszystkim przeszkadzam swoja osoba, pozdrawiam

Tue Mar 31 10:18:12 2009 :
czesc wszystkim ponownie, chcialm jeszcze dodac, ze kobiety z epilepsja wczasie sexsu stosunku to epilepsja przechodzi tak slyszalam wlasnie, pozdrawiam Was
  • 0

#16 pp

pp

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 kwiecień 2009 - 19:59

Bardzo mnie poruszyło to co napisała Sylwia... Nie możesz nawet myśleć o tym, że lepiej bybyło gdyby Cię nie ratowano!! Na pewno na świecie jest wiele ludzi, którzy naprawdę Cię kochają, dla których wiele znaczysz... Nie każdy musi się dobrze uczyć, sończyć studia. KAŻDY ma inny talent! Jedni się dobrze uczą, inni pięknie śpiewają, jeszcze inni malują, gotują... I to jest piękne! Bo gdyby wszyscy byli dobrzy w tym samym świat nie miałby sensu!!!
Piszesz, że przeszkadzasz swoją osobą... Każdy człowiek komuś przeszkadza, a dla kogoś jest ważny. Nigdy nie jest tak, że wszyscy są pozytywnie nastawieni... ale choćby dla jednej kochanej osoby warto życ!
I nie chciałabym, żebyś myślała, że się wymądrzam, bo gdzieś wyżej napisałam, że akurat z nauką problemów nie mam... Z nauką nie, ale jest wiele innych rzeczy, które mogłabym robić lepiej, w których TY napewno poradziłabyś sobie lepiej...
Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć takie zajęcie, w którym się będziesz w pełni realizować i grupę, w której będziesz w pełni akceptowana... Życzę Ci tego z całego serca!!
  • 0

#17 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 01 kwiecień 2009 - 23:05

czesc, wszystkim a mianowicie pp rowniez czesc wiesz pp , ja nie jestem lubiania nia kochana, lecz zapomniana ja nic nie potrafie, gdybym potrafila to bymmogla podchodzic do matury a w policealnej bym zdala egzamin zawodowo ktory tylko JA z teori niezdalam a reszta zdala tylko ja , a 2 osoby tylko z praktycznego i faktem jest ze JA niezdalam poprawkowego egzmainu zawodowego , a kolega z kolezanka zdadza praktyczny, wogole to praktyczny wtedy niebyl trudny, a pisemny byl trudny i pomimo ze koleznaki tez mowily ze pisemny 1 czesc pisemnego byla trudna to i tak oni zdali wszyscy, obecnie gdy jestem w policealnej hotelarstwo to jedna z nauczycielek ktora uuczy jescze w dziennej skzoly z mlodzieza w technikum hotelarstwo to mowila ze jedna uczennica to nadae sie do szkoly specjalnej gdyz nauczyciele ja tylko dopychaja zeby klase skonczyc ze nic nieumie niepotrafi dokumentu wypelnic i ze ona bedzie zaskoczona jesli zda egzamin zawodowy gdy to mowila to tak jakbym to slyszala nauczyciela ktory omnie to mowi gdyz tak samo mialam w podstawowej z litosci skonczylam podstawowa oceny byly jedynyka zajedynka sprawdzian za sprawdzianem jedynki, tylko za zadania badz za zeszyt prowadzony mialm pozytywne oceny, a tez za wypracowania jezdze zalezy z jakiego przedmiotu , w szkole zawodowej tylko tak naprawde nietrzeba bylo sie uczyc mniej materialu i mniej sprawdzianow mniej polecen i krotkie polecenia takie podstawowe na ktore w skzole normalnej zwodowej to za takiego typu pytan podstawowych np jakie sa obrubki cieplne to by sie mialo 2 , a w specjalnej jk mowila mniej materialu lecz oceny wyzsze zato, w zawodowej mi zazdroszczono to ze nauczyciele lepiej mnie traktowali od innych ze wyrozniana bylam smiano sie zemnie dlatego bo mi zazdroszczono, ja w niczym niemam talent lekarz zus franca nieprzyzla mi renty, powiedziala ze jestem mloda ladna i znajde prace ze oni na eeg sie nieopieraja bo zdrowy czlowiek ma ten sam zapis nieprawidlowy i ze z poradi wychowawczo zawodowe zaswiadczenie ze 52% inteligencji to zalicza sie do lekko umiarkowany franca przemadrzala, powiedzialam francy ze co z tego ze mloda jak gdy pytaam o staz w pensjonacie i powiedzialm o grupie to odrazu w pewien sposob powiedziala a na co choruje ntym sie skoncyla ze zadzwoni, zero oddzewu niepryzjela mnie franca, a ta z zusu pomylona lekarka mowila ze moze cos sie zmieni i franca z tym eeg tak mowi gdyby zdrowy czlowiek mialby taki sam zapis to kazdy by o rente chcial skladac pozatym zdrowy czlowiek napewno niamialby zapis ze jedne kreski na dol a drogi do gory wysoko gdyz zdrowy clowiek to tylko przy zdenerwowaniu moglby miec tak ale nie zbey co chwile wysoki zapis, pomylona do kwadratu powiedziala franca ze moze prace przy komputerze znajde , ja jestem DYSKRYMINOWANA, 2 lata temu probowalm sie zabic lecz niestety zyje przedawkowac probowalam, niecierpie studentow, pozdrawiam
  • 0

#18 pp

pp

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 10:00

"pomylona do kwadratu powiedziala franca ze moze prace przy komputerze znajde , ja jestem DYSKRYMINOWANA, 2 lata temu probowalm sie zabic lecz niestety zyje przedawkowac probowalam, niecierpie studentow"

Dodano czw 2 kwi 11:02:26 2009 :
Jakoś mam takie wrażenie, że TY chcesz być nieakceptowana... Chciałam wyciągnąć rękę w Twoją stronę, a Ty piszesz że nienawidzisz... Może żeby KTOŚ CIEBIE ZAAKCEPTOWAŁ NAJPIERW POWINNAŚ TY ZAAKCEPTOWAĆ JEGO!
  • 0

#19 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 10:18

pp widze, ze zle rozumujesz, ze nic nierozumiesz to co napisalam
  • 0

#20 pp

pp

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 10:25

Możliwe... Życzę powodzenia!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych