Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Włókniarz Busko Zdrój


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 dusia

dusia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 18:58

Witam
Mam pytanie,w sierpniu br.wybieram sie na turnus rehabilitacyjny do Buska Zdrój sanatorium Włókniarz,proszę o opinie,jeśli już ktoś tam był.
Pozdrawiam:
  • 0

#2 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 16 czerwiec 2007 - 11:21

W samym "Włókniarzu" nie mieszkałem, jednak w Busku-Zdroju byłem już 6 razy, więc nierzadko sobie tam spacerowałem.
Budynek moloch, ktoś to jest tam pierwszy raz, może się zgubić. :) Jednak zdecydowanie poleca największy wachlarz zabiegów, sprzętu rehabilitacyjnego z jaskinią solną, SPA, basenem, aqua salon, kriokomorą itp. włącznie. W pobliżu park (obecnie powiększany), liczne alejki spacerowe, łatwy dojazd. Dwie stołówki, choć wg. mnie jadłospis mógłby być lepszy (w porównianiu z pozostałymi sanatoriami).
  • 1

#3 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 09 lipiec 2007 - 21:27

ja wygląda sprawa cen??


i jakies dane www :)
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#4 Izabell

Izabell

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 10 lipiec 2007 - 11:03

Witam wspanialych IPON-ków, chociaż nie było mi dane poznać osobiście.
Byłam w Busku Zdroju. Właśnie pobyt w tej miejscowości na rehabilitacji najbardziej mi pomógł. Naprawdę warto skorzystać.
Link do Sanatorium "Włókniarz" Busko Zdrój:
http://www.wlokniarz.pl/index_pl.htm
  • 0
Kupiłam balsam nadziei przy zbiegu Dobrej i Zgody. Nawilżę nim świeże rany. Wypełnię duchem pogody. Bo matką moją Nadzieja Wyrozumiała, ma takt. Muszę się wreszcie pozbierać, z uśmiechem spojrzeć na świat.

#5 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 10 lipiec 2007 - 19:44

a co do tego drugiego ośrodka??

chciałabym porównać oferty ;)
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#6 Izabell

Izabell

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 11 lipiec 2007 - 11:01

Najwięcej zabiegów (6) jest w 21 Wojskowym Szpitalu w Busku. Polecam bardzo również "Włókniarz". Ja zwracałam uwagę na to, czy w danym sanatorium jest basen. Ze względów zdrowotnych warto wybrać taki, gdyż te które nie mają, a lekarz zapisze basen, trzeba chodzić do innego sanatorium a odległości są różne.
Link do innych sanatoriów w Busku:
http://busko.net.pl/...goria.php?k=104
  • 0
Kupiłam balsam nadziei przy zbiegu Dobrej i Zgody. Nawilżę nim świeże rany. Wypełnię duchem pogody. Bo matką moją Nadzieja Wyrozumiała, ma takt. Muszę się wreszcie pozbierać, z uśmiechem spojrzeć na świat.

#7 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 13 lipiec 2007 - 20:00

mam pytanko wielu moim znajomym spodobał się Włókniarz ale mam pytnie czy ośrodek jest przystosowany dla osób na wózkach??

i czy ktoś juz był w tym włókniarzu i jakie macie wrażenie :D
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#8 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 15 lipiec 2007 - 17:46

arleta_p: sanatorium "Włókniarz" jest przede wszystkim przeznaczone dla osób na wózkach inw. Bez kłopotu można się tam poszukać na czterokołowcu. A o wrażeniach pisałem już parę postów wcześniej.
  • 0

#9 dusia

dusia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 20 sierpień 2007 - 16:10

Właśnie wróciłam z sanatorium Włókniarz.Muszę powiedzieć,że bazę zabiegową mają doskonałą,a posiłki przeciętne(mogli by urozmaicać).Budynek duży,dostosowany do osób niepełnosprawnych.Polecam.chociaż nie natrafiłam na towarzystwo w moim wieku,to i tak było super.
  • 0

#10 dusia

dusia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 31 marzec 2008 - 11:58

Witam!Pokoje są wyposażone i w czajnik i TV.Również i ja bez kawy nie mogę się obejść,także problemu nie ma.Wycieczki piesze są organizowane,ale można też i na własną rękę.Jak najbardziej przyjmują z dofinansowania PFRON,ale czy można przedłużyć pobyt to nie wiem.Polecam...
  • 0

#11 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 05 luty 2008 - 12:59

[quote name='dusia]Właśnie wróciłam z sanatorium Włókniarz.Muszę powiedzieć' date='że bazę zabiegową mają doskonałą,a posiłki przeciętne(mogli by urozmaicać).Budynek duży,dostosowany do osób niepełnosprawnych.Polecam.chociaż nie natrafiłam na towarzystwo w moim wieku,to i tak było super.[/quote']
Zgadzam się z Tobą, dusia. Byłem we "Włókniarzu" w listopadzie. Choć w samym Busku byłem 7 razy, to we "Włókniarzu" pierwszy raz. Baza zabiegowa bogata, chyba najlepsza przedstawiająca się w Busku. Jadłospis za to biedniejszy, mam skalę porównawczą. :P W pełni dostosowany dla wózkowiczów. A z towarzystwem, hm... podobnie. Czyżby mamy podobną ilość wiosen? ;) Nie znalazłem kogoś w okolicach mojego wieku, a może źle szukałem. :D Mimo to też zaliczam ten pobyt do udanych.
A najlepiej popatrzcie na mój osobisty ranking i miejsce jakie zajmuje tam "Włókniarz". :cool: http://www.stempel07...pl/ranking.html
  • 0

#12 Alicke

Alicke

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 luty 2008 - 22:20

Witam! Bardzo interesuje mnie czy w pokojach jest czajnik elektryczny i TV.Jestem kawoszka natomiast TV jako zaplecze w razie deszczowej pogody.I jeszcze jedno.Chodze o własnych siłach ale zaliczam się do wolnodystansowca.Czy mam szanse oprócz leczenia brania udziału w wycieczkach? Czy przyjmują ze skierowaniem PFRON? Czy można w razie co przedłużyć do 21 dni leczenia pobytu? Jestem na tym forum nowa.Proszę o odpowiedź. Alicke
  • 0

#13 dorota 01

dorota 01

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 31 marzec 2008 - 12:19

witam milutko!Mam skierowanie na 22.06.do Buska Zdrój do sanatorium-Wlókniarz.Czy jest mozliwośc zabrać ze soba 12 letniego syna,jaka byłaby cena za jego 21 dniowy pobyt?Zazwyczaj jeżdzę do Ladka tym razem mam Busko,ciekawe czy bede zadowolona?Pozdrawiam.
  • 0

#14 dusia

dusia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 31 marzec 2008 - 12:30

Witam!Najlepiej byłoby tam wcześniej zadzwonić i spytać się o syna.Ja w Włókniarzu byłam w tamtym roku i wróciłam zadowolona,i tak też będzie w Twoim przypadku-zobaczysz.Bogata baza zabiegu,ogromny park ...
A jak jest w Lądku?Chce się i w tym roku gdzieś wybrać,ale nie wiem jeszcze gdzie zahaczyć.
  • 0

#15 Michał

Michał

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 31 marzec 2008 - 13:21

Ja w Włókniarzu byłam w tamtym roku i wróciłam zadowolona

Dziwnym zbiegiem okoliczności :) ja też byłem w ubr. we "Włókniarzu" i też nie mogę narzekać...
  • 0

#16 dorota 01

dorota 01

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 28 lipiec 2008 - 00:10

witam milutko.Już wróciłam z Buska Zdrój byłam w 21 Wojskowym Szpitalu sanatoryjno -Uzdrowiskowym.Jestem bardzo zadowolona.Baza rehabilitacyjna ok,jedzonko urozmaicone lepsze niz we Włokniarzu bo narzekały kolezanki.Na stołowce zmieniono mi diete według zyczenia -bez miesa bez jajek,mnóstwo warzyw i nabiału i 1000 call.Miałam prywatne spotkanie z Dyrektorem sanatorium ,cóz za wspaniały człowiek!!!!!!!!!!Poniewaz nie mam mozliwosci zostawicic gdzies 13 latka pan dyrektor wyraził zgode ,abym go nastepnym razem ze soba przywiozła!!!!!!!!!!Nareszcie ktos zrozumiał samotna matkę.
  • 0

#17 moniczka_32

moniczka_32

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 00:02

A ja też kiedyś tam wpadnę:-) budynek moloch to coś w sam raz dla mnie:-)
  • 0

#18 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 15 marzec 2014 - 08:30

Ośrodek fajny. Byłam 3 lata temu z NFZ. Korytarze długie więc trzeba szybko chodzić żeby zdążyć na określoną godzinę zabiegów (a ja też wolnodystansowiec). Minusem są na pewno tylko 2 windy na taki moloch. Na plus dobre przystosowanie obiektu i ciekawe imprezy kulturalne, spotkania z ciekawymi ludźmi. Prawdziwa herbaciarnia to miejsce idealne na deszczowe dni. Można z budynku mieszkalnego zjechać windą i dojść korytarzem bez wychodzenia na zewnątrz. bardzo urokliwe miejsce, z przepysznymi herbatami z całego świata, super naleśnikami i ciachem oraz lodami z zielonej budki. Są też świeże soki, sokowirówka chodzi non stop.

 

Zdecydowanie bardziej polecam Nidę, też w Busku. Jeszcze lepiej przystosowana zabiegowo, ale mniej imprezowa. Za to od schorzeń narządu ruchu mają świetnego lekarza, który rzeczywiście pyta pacjentów jakie zabiegi są dla nich najlepsze. Tylko że jeżeli chodzi o NFZ to nie mamy wyboru (jedziemy, gdzie nas rzucą). Miłego pobytu. Busko jest piękne


Użytkownik Marta S edytował ten post 15 marzec 2014 - 09:10

  • 1

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#19 moniczka_32

moniczka_32

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 15 wrzesień 2014 - 21:22

a jak wygląda sprawa z potańcówkami??? bo ja bardzo lubię tańczyć na dancingach sanatoryjnych :lol: :D


  • 0

#20 Gość_VANPELIS_*

Gość_VANPELIS_*
  • Gość

Napisano 16 wrzesień 2014 - 11:39

Miałem przyjemność być w Busku latem zeszłego roku. NFZ skierował mnie do " KRYSTYNY"  (jeszcze w starym budynku). Pomijając warunki bytowe ( wspólne na piętrze ubikacje jak i prysznic z kobietami) uważam pobyt za udany. Samo Busko nie jest aż tak ciekawym miejscem dla "wędrujących kuracjuszy" bo w zasadzie zbytnio nie ma gdzie pójść , trzeba auta a wówczas w okolicy są ciekawe miejsca. Park oblegany przez stada czarnych ptaków :( A sprawa potancówek hmm...trzeba mieć zdrowie , by wszystkie zaliczyć :D


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych