Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czy to już jest wyleczona padaczka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 pol90

pol90

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 07 czerwiec 2007 - 16:23

Mam do Was pytanie miałem 3 napady w życiu jak zacząłem brać leki Depacine chromo to pomiędzy 2, a 3 napadam minęło 2 miesiące, a teraz już od 3 miesięcy nie mam żadnego ataku i obecnie biorę Trileptal 450 mb 2 razy na dobę raz mi się zdarzyło, że nie wziąłem dawki wieczornej, a w ten wieczór wypiłem 6 piw i na drugi dzień lek wziąłem dopiero o 10:00, czyli wtedy od wzięcia ostatniej dawki minęła przeszło doba.

Skąd wiadomo czy padaczka jest już wyleczona.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 11 październik 2014 - 11:32
poprawiono błędy.

  • 0

#2 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2007 - 17:15

Padaczki az tak szybko sie nie leczy ... miales farta i juz :))) ja np mam atak raz na 6 miesiecy ale wciaz jestem chora ...
  • 0

#3 asiatko31

asiatko31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów
  • Skąd:Polska ;)

Napisano 07 czerwiec 2007 - 22:11

znam osobę która ma zły wynik EEG Wszystkie badania wykazują ze jest chora na padaczkę a musi brać leki do końca
  • 0

#4 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 08 czerwiec 2007 - 13:44

Zgodnie z moją wiedzą medyczną - jeśli przez trzy lata, przy ustalonej i niezmiennej dawce leku nie ma napadów, można zacząć schodzić z dawki. Kiedy uda się dojść do zera (ok. roku, półtora) i nadal nie ma ataku - padaczkę uważa się za wyleczoną...

Dlatego może ciesz się, że ataku nie było - Pol 90, ale nie licz na to, że i padaczki nie ma...

To nie takie proste - ta choroba jest podstępna i nieprzewidywalna. Moja córka miała przerwę 5 lat. Myśleliśmy wszyscy, że choroba się skończyła, a tu guzik... Pojawiła się znowu. Dlaczego? Nikt nie wie...
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#5 miniludek

miniludek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 11 czerwiec 2007 - 15:37

Lekarz mojego syna zaraz na wstępie po zdiagnozowaniu padaczki powiedział bardzo brutalną rzecz "proszę się przygotować że dziecko będzie chorowało do końca życia i cieszyć się chwilami bez ataków". Tak też zrobiliśmy, zaakceptowaliśmy chorobę, jest i już, nie szukamy winy, nie pytamy dlaczego. Po prostu nauczyliśmy się z tym żyć. Tak jest dużo łatwiej. Bywa, że Arek (syn) ma przerwy dwu, trzy miesięczne i tym się cieszymy. Jednak trzeba do euforii podchodzić z rozwagą. Kiedyś był bez ataków osiem miesięcy, by potem mieć przez następne dwa po dwa ataki dziennie. W padaczce nie ma niczego pewnego.
  • 0
Nadzieja to przeznaczenie, którego poszukujemy
Miłość to droga, która prowadzi do nadziei
Odwaga to siła, która nas napędza
Z ciemności podążamy ku wierze (D.Koontz)

#6 krzysztof_31

krzysztof_31

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 278 postów

Napisano 19 czerwiec 2007 - 19:41

Niestety na to pytanie nie zna odpowiedzi nawet najlepszy profesor.Padaczke nosimy w sobie (każdy!!!)muszą jednak zaistnieć czynniki biochemiczne w mózgu,które spowodują,ze wystąpią napady pod rózną postacią.Niestety padaczka nie jest wyleczona bo za mały odstęp,a leki warto brać o czasie,nawet jak sie uda,ze nie dostanie się ataku.
Wiedza medyczna donosi iż leki mozna zacząc powoli odstawiać po 3 latach,jeśli ataków nie było.Częstym jednak zjawiskiem jest,iż nawet po 10 lub 15 latach powraca od nowa.To niestety bolączka.
  • 0
Wehikuł czasu to byłby cud ...

#7 Gość_AleksandraU127_*

Gość_AleksandraU127_*
  • Gość

Napisano 30 sierpień 2014 - 08:53

Trzeba o tym pamiętać że mimo że padaczkę się nie ma tyle lat ona jest i tak nie przewidywalna i w każdej chwili może powrócić nawet jak się bieżne  leki zgodnie  z zaleceniami lekarza.  :) 


  • 0

#8 swistak2112

swistak2112

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 27 wrzesień 2014 - 10:15

Oprócz tych 3 lat bez napadów (to nie muszą być duże napady, mogą być tzw. ekwwalenty padaczkowe- ich też ma nie być) to kontroluje się EEG podczas b.powolnego zmniejszania leków. Gdy w zapisie EEG dochodzi do pogorszenia (pojawiają lub nasilają się fale patologiczne) to leków się nie odstawia- można próbować je zmienić, ale nie odstawia się zazwyczaj do końca życia.

Warto pamiętać, że kazdy napad toruje drogę następnemu- zatem jak najwcześniejsze  zahamowanie napadów to najważniejszy krok w utrzymaniu zdrowia.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych