Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

JAK NAPISAĆ PODANIE?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Agnieszka to ja

Agnieszka to ja

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 październik 2007 - 11:12

do ryszard1316 - wiadomość na e-mail wysłana. Dzięki
  • 0

#2 Agnieszka to ja

Agnieszka to ja

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 październik 2007 - 18:08

Witam
Zostałam Zapisana W Długiej Kolejce Do Zabiegu Wstawienia Endoprotezy Stawu Biodrowego- Czas Oczekiwania To Około 3-4 Lata
Jednakże Ze Względu Na Bardzo Duże Zniszczenie Stawu Oraz Na Młody Mój Wiek -31 Lat. Lekarz Zasugerował Napisanie Podania Do Szpitala O Przyspieszenie Tej Operacji- Czas Oczekiwania Skróciłby Się Do Roku Od Podjecia Przez Komisją Decyzji Przychylnej.
Szkopół W Tym Że Nie Mam Zielonego Pojecia Jak Napisać Takie Podanie, Co Powinno Zawierać W Treści Żeby Przekonało Lekarzy O Tym, Ze By Zapisać Mnie Na Wcześniejszy Termin.
Dodam, Ze Ból Bardzo Mi Doskwiera Noga Prawie Całkowicie Straciła Ruchliwość. Niestety
Bardzo Proszę O Przykład Takiego Podania.
Dziękuje.
  • 0

#3 ryszard1316

ryszard1316

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 03 październik 2007 - 19:43

Proszę o kontakt emailowy, sprobuję pomóc.
  • 0

#4 ryszard1316

ryszard1316

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 05 październik 2007 - 12:06

Oczywiście mamy kontakt i postaram Ci się pomóc.
  • 0

#5 Geeee

Geeee

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 05 październik 2007 - 15:20

Agnieszko - mam jakis problem z meilem - moje gg 5245662
  • 0
Szczęście to jedyna wartość, która sie mnoży,
jeśli się ją dzieli.

#6 Agnieszka to ja

Agnieszka to ja

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 październik 2007 - 19:33

Ryszard dopiero teraz zajrzałam na pocztę.
Jeszcze nie wysłałam nigdzie żadnego podania. Wysłałam ci list na e maila.
Wciąż czekam na Twoją pomoc w tej sprawie.
  • 0

#7 ryszard1316

ryszard1316

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 08 październik 2007 - 22:24

Agnieszko zdecyduj się, czy chcesz swoją osobistą historię choroby upublicznić i tutaj mamy prowadzić korespondencję? Czy też drogą emailową którą prowadzimy.
Niestety ja tego samegu Twojego tematu indywidualnego na dwóch komunikatorach prowadził nie będę. Być może ktoś innymi zechce Ci pomóc na forum ogólnym.
  • 0

#8 ryszard1316

ryszard1316

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 11 październik 2007 - 10:06

Masz podanie, szybko złóż i oczekują pomyślnej decyzji dla Ciebie. Pozdrawiam
  • 0

#9 TERESA1

TERESA1

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 październik 2008 - 10:54

Mam ten sam problem co Agnieszka muszę napisać podanie o przyśpieszenie operacji endoprotezy.Jestem zapisana w kolejke od czerwca 2005,ale w tej chwili już jest tak wielki ból,że leki i zastrzyki do stawu przestały działać i chce przyśpieszyć tą operacje.
Czy się uda to zobaczymy!Podanie mam dostarczyć 07.10.2008 więc czasu mam mało,ale liczę na czyjąś pomoc.
  • 0

#10 interpio

interpio

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 03 październik 2008 - 00:13

Po co od razu pisać podanie, powiem Wam jak jest we Wrocławiu, na Poświęckiej pacjenci czekają 5 lat na wszczepienie endoprotezy a parę kilometrów dalej we Wrocławiu
w szpitalu MSWiA ul. Ołbińska czas oczekiwania styczeń 2009 rok, czyli parę miesięcy!
  • 0
London is wonderful place to be :)

Kocham swojego Burmistrza... Borisa Johnsona :D

#11 TERESA1

TERESA1

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 październik 2008 - 06:52

Ja też jestem z Wrocławia i słyszałam o MSWIA,ale lekarz do którego chodze od 2005r pracuje właśnie w innym szpitalu,a ma bardzo dużą praktykę jesli chodzi o endoprotezy i dlatego chciałam ,aby to on mnie operował.
  • 0

#12 krysia1959

krysia1959

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 czerwiec 2011 - 21:04

Mam ten sam problem co pani Agnieszka nie mam bladego pojęcia jak napisac podanie o przyspieszenie operacji.Osiem miesięcy temu zapisałam sie w kolejce do zabiegu wstawienia endoprotezy stawu kolanowego. niestety czas oczekiwania jest tak długi,że nie doczekałabym operacji w tym bólu i przykuta do łóżka. A więc zebrałam pieniądze na operację trochę swoich i resztę pożyczając od znajomych...operacja się udała..W tej chwili jestem 4 miesiące po operacji.niestety drugie kolano jest 100% zniszczone i kwalifikuje się jak najszybciej do operacji.
W poniedziałek13 06 2011 jade do kontroli.I potrzebuję wzór podania o przyspieszeni tej operacji. Błagam pomóżcie mi..
  • 0

#13 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 12 czerwiec 2011 - 01:51

W związku z dramatyczną prośbą @krysia1959 o pomoc w napisaniu podania,
znalazłam wzór, który nieco zmodyfikowałam na użytek każdego, oto on:

Zwracam się do (tu miejsce adresata) z prośbą ( może być: uprzejmą, ale nie musi, zależy czy sprawa jest trudna, a więc jak bardzo chcecie się podlizać adresatowi podania), o zwrócenie uwagi na formę pisania podań, czyli pisma – wystąpienia o Coś. Ma ono charakter oficjalny, podlega zatem zwyczajowi czyli protokołowi. A zatem. Po lewej na górze – kto pisze podanie, plus skąd jest. Jeśli to jest podanie wewnętrzne ( do szpitala, do instytucji) -możemy napisać wiek, dolegliwości, grupę inw. (jeżeli posiadasz), jeśli zewnętrzne, czyli do innej instytucji, urzędu –piszemy swój adres. . Po prawej na górze – miejsce i data, poniżej – do kogo piszesz, jego stanowisko, tytuły, nazwa instytucji. Ujmij adresata swoim dobrym wychowaniem, możesz jego nazwisko napisać wytłuszczonym drukiem. Poniżej wreszcie zamieść treść. Wyłuszcz rzeczowo, nie za długo o co Ci chodzi. Uzasadnij krótko. I praktycznie to wszystko. Możesz wyrazić nadzieję, że Twoje podanie odniesie pozytywny skutek, i na przód dziękować, ale bardzo łatwo przekroczyć granicę bezczelności i osiągnąć skutek odwrotny, czyli zarobić na niechęć adresata. Całość powinna być czytelna estetyczna pełna "powietrza i światła". Przed podpisaniem się można umieścić formę grzecznościową np. "pozostaję z poważaniem", "łączę wyrazy szacunku" itp.

Biorąc zatem pod uwagę powyższe moje argumenty, i dbałość o zachowanie protokołu, proszę o: zadbanie, spowodowanie, zwrócenie uwagi na, potraktowanie, sprawienie, krótko mówiąc podjęcie działań, które sprawią, że Wasze podanie będzie tak świetne jak moje.

Pozostając w szacunku dla Waszej nieprzeciętnej Inteligencji i wyjątkowej Uważności (obrzydliwe przymilanie się, czyli lizusostwo)

(tu podpis)



Może ten wzór natchnie Cię jeszcze większą weną i pójdzie jak z płatka, czego
serdecznie życzę :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych