Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czy wiecie, co to jest wegetarianizm?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 22 sierpień 2006 - 10:11

[quote name='LUBAWA]beda kielbasy ... ale ja tego jesc nie bede :P warzywa' date=' owoce tez beda :P.[/quote']
No tak za pieniądze można chandlować trupami :evil: i co klientom też będziesz obżydzać jedzenie i muwić że trupy jedzą?
  • 0

#42 fruit

fruit

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 19:39


Na co dzień wiele z nas ma w domu kotka albo pieska. Niektórzy mają rybki, chomika, żółwia albo świnki morskie. Uwielbiamy na nie patrzeć i się z nimi bawić. Kochamy te słodkie stworzonka:) Ale przecież są jeszcze inne zwierzęta. Świnki, krówki, koniki, owce, kozy, króliki, indyki, kurki... One też są wspaniałe. Są bardzo wrażliwe, lubią się bawić, są inteligentne i takie urocze. Nie dostrzegamy tego, bo nie przebywamy z nimi na co dzień. Najważniejsze jest to, że one też potrafią odczuwać ból, cierpieć, a nawet płakać, tak jak ty czy ja - a my wcale nie musimy ich zabijać i zjadać!


Dołączona grafika
  • 0
Tak długo jak człowiek będzie zabijał i zjadał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie, ten kto zabija i zadaje ból, nie zazna radości i miłości.
- Pitagoras

#43 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 19:53

tak w 100% się z Tobą zgadzam, placzą szczególnie króliczki i świnie czuja gdy nadchodzi na nie pora :( to bardzo inteligentne zwierzęta a zjadając ich mięso przyczyniamy się do ich śmierci :(
  • 0

#44 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2006 - 20:08

A handlując tym mięsem zarabiamy na ich śmierci
  • 0

#45 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 20:25

tylko konsumenci przyczyniaja sie do ich smierci, gdyby ludzie nie kupowali to inni by nie produkowali i nie sprzedawali. W sklepie nikt Ci nie kaze kupowac miesa czy nawet kremow i innych kosmentykow a nawet srodkow czystosci zawierajacych produktu pochodzenia zwierzecego.

Oto wybór popularnych w Polsce firm, których kosmetyki, środki chemiczne oraz inne wyroby (lub ich składniki) są testowane na zwierzętach. Wybór zaczerpnięty z listy organizacji PETA.

Bic Corporation
Produkty piśmiennicze Bic, Conte, Ballograf, Sheaffer, Wite-out i Tipp-ex, zapalniczki i golarki.

Colgate-Palmolive Co.
Środki czystości Ajax, pasty i płyny Colgate, dezodoranty Speed Stick, płyny, mydła Palmolive.

Coty
(Adidas, Davidoff, JOOP!, Rimmel)

Gillette Co.
Producent takich marek jak: Braun (golarki, roboty kuchenne, żelazka, tostery, czajniki, suszarki), baterie Duracell, Oral-B (środki do higieny jamy ustnej), artykuły piśmiennicze Parker.

Johnson & Johnson
(Clean & Clear, Johnson's Baby, Nizoral, Neutrogena, Bausch & Lomb)

Procter & Gamble Co.
Producent takich wyrobów i marek jak: Ace, Always, Ariel, Blend-a-Med, Pampers, Herbal Essences, Head & Shoulders, Hugo Boss, Lacoste, Lenor, Max Factor, Mr.Proper, Naturella, OLAY, Old Spice, Pantene, Pampers, Secret, Shamtu, Tampax, Vizir, Whitestrips.

Unilever
Producent takich marek jak: Dove, Signal, Timotei, Sunsilk, Rexona, Axe, Cif, Domestos, Coccolino, Pollena 2000, Omo, Algida, Knorr, Amino, Helmann's, Rama, Delma, Kasia, Flora, Lipton.


--------------------------------------------------------------------------------

Poniżej znajduje się lista kilku firm przyjaznych zwierzętom, których produkty można nabyć w Polsce. Wybór został zaczerpnięty z listy Klubu OK!, gdzie znajduje się pełen spis kosmetyków.

Alva Umweltschonende Produckte GmbH
W ofercie mydła, kremy, dezodoranty, olejki, kosmetyka stóp.

Börlind Annemarie GmbH
W ofercie kremy toniki, maseczki, mleczka, żele.

Cannabis
Kosmetyki dla młodzieży. Jak czytamy na stronie producenta, wszystkie produkty są w pełni "wegańskie".

Christy Cosmetics Ltd.
Seria maseczek do twarzy Face Mask, peelingi, kremy do stóp.

Laboratorium Kosmetyczne FLOS-LEK
W ofercie kremy, żele, toniki, balsamy, pomadki, mleczka, maseczki. Kosmetyki dostępne w sklepach drogeryjnych, aptekach oraz w ofercie wysyłkowej.

Gayata s. c.
Producent kosmetyków do higieny zębów, balsamów, kremów, olejków, ziół.

Kanu
W pełni wegańskie kosmetyki. W ofercie olejki kąpielowe, peelingi, sole, mydła, wody.

Lakshmi
W ofercie szampony, kremy, maseczki, mydła, pasty do zębów, olejki, szminki, kredki, tusze, pudry.

L'Anza
Szampony, odżywki, lakiery do włosów, pianki, żele, nabłyszczacze. (Re Balance, Curls & Color)

Lawendowe Pole
Firma produkuje m.in. kremy i wody lawendowe.

L'Occitane
W ofercie dezodoranty, perfumy, wody toaletowe.

Logona
Firma produkuje szampony, odżywki, mydła w płynie, kremy, pudry, kredki, tusze do oczu.

Miraculum
Producent kremów, dezodorantów, wód toaletowych takich marek jak: Brutal, Pani Walewska, Dafne, Blues. Pop, Chopin, Generation.

Polin
W ofercie szampony, proszki i płyny do prania, płyny do naczyń, żele do WC, do mycia szyb, dywanów, usuwania rdzy i kamienia, pasty BHP, odświeżacze powietrza.


--------------------------------------------------------------------------------

Jeżeli mamy wątpliwości, czy dany kosmetyk jest wolny od okrucieństwa, możemy posłużyc się poniższymi odnośnikami do stron, prezentujących stale aktualizowane listy i zestawienia:

Klub OK! - wykaz kosmetyków, do produkcji których nie użyto substancji odzwierzęcych i nie testowano ich na zwierzętach.

PETA Caring Consumer - wykazy firm, które do produkcji swoich kosmetyków wykorzystują/niewykorzystują testów na zwierzętach. Dodatkowo lista składników pochodzenia zwierzęcego, stosowanych w produkcji kosmetyków.

National Anti-vivisection Society - prosta i szybka wyszukiwarka firm lub produktów.


--------------------------------------------------------------------------------


  • 0

#46 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2006 - 21:31

No tak ale jeśli twoim wyborm jest nie jedzenie mięsa to nie musisz innym obrzydzać. Nikt Ci nie każe jeść mięsa. A jak jesteś vege to nie powinnaś też handlować mięchem. A skolei jeśli jesteś dostawcą to nie powinnaś stosować antyreklamy produktu który sprzedajesz. A ta lista wogule mnie nie interesuje bo ja nie musze udawać kogoś kim nie jestem i oczywiście jadam mięso itp. Nie grymasze przy jedzeniu :P
  • 0

#47 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 21:41

No tak ale jeśli twoim wyborm jest nie jedzenie mięsa to nie musisz innym obrzydzać. Nikt Ci nie każe jeść mięsa. A jak jesteś vege to nie powinnaś też handlować mięchem.A skolei jeśli jesteś dostawcą to nie powinnaś stosować antyreklamy produktu który sprzedajesz.

i tak mnie nie zniechecisz do otwarcia sklepu :P

A ta lista wogule mnie nie interesuje bo ja nie musze udawać kogoś kim nie jestem i oczywiście jadam mięso itp. Nie grymasze przy jedzeniu :P

jak juz to " w ogóle" sie pisze :P:P

Jadasz trupy, to co robisz na tym temacie, to temat dla wege nie dla pozeraczy niewinnych stworzen :P
  • 0

#48 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2006 - 21:56

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
I tak sie kończą vege-ideały, powodzenia w chandlu trupami :)

A wogule to ja nie chce cię zniechęcać do pracy w handlu ale jak najbardziej chcę cię zniechęcić do obrzydzania posiłków :P

Dodano śro 23 sie 2006 23:01:01 CEST :
Dodano śro 23 sie 2006 23:00:14 CEST :
[quote name='LUBAWA]Jadasz trupy' date=' to co robisz na tym temacie, to temat dla wege nie dla pozeraczy niewinnych stworzen :P[/quote']
Zastanawiam się czy nie zostać vege :P
  • 0

#49 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 22:01

no z tymi dolarami to dobre i masz racje chodzi o kase. Ale trzymam dietke i jak narazie jest najlepsza z wszystkich mozliwych, bez chleba, makaronow, miesa schudlam i chudne dalej az do 90/60/90 :lol:
  • 0

#50 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 22:10

Lubawa mimo ze nie jesz miesa, nie powinnas nazywaz sie wegetarianką. Wegeyarianizm to nie tylko dieta a filozofia, a Ty sprzedając mieso zwierząt bierzesz czynny udział w tym całym krwawym procederze. Prawdziwy wegetarianin napewno pogardził by takim zachowaniem...
  • 0

#51 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2006 - 22:13

[quote name='LUBAWA]no z tymi dolarami to dobre i masz racje chodzi o kase. Ale trzymam dietke i jak narazie jest najlepsza z wszystkich mozliwych' date=' bez chleba, makaronow, miesa schudlam i chudne dalej az do 90/60/90 :lol:[/quote']
Ważne że jest w zgodzie z samym sobą. Ja też bym chial troche schudnąć. Może jak będę pił mniej piwa to coś zżucę :)
  • 0

#52 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 22:23

[quote name='maskot]Lubawa mimo ze nie jesz miesa' date=' nie powinnas nazywaz sie wegetarianką. Wegeyarianizm to nie tylko dieta a filozofia, a Ty sprzedając mieso zwierząt bierzesz czynny udział w tym całym krwawym procederze. Prawdziwy wegetarianin napewno pogardził by takim zachowaniem...[/quote']
ale ja sie wcale nie nazywam wegetarianka poprostu nie jem miesa i juz, odzuca mnie, nie tylko ze wzgledu na diete, dzieki temu schudlam i dlatego bede to kontynuowac i moze w przyszlosci bede mogla sie tak nazwac :) chcialabym, kocham zwierzeta, rozumiem wegatarian, szukam nowych przepisow jest mi ciezko bo moj maz jest strasznie za miesem i chcac nie chcac musze je gotowac itp , a sklep tez jego pomysl, jakos na zycie trzeba zarabiac, ja zajme sie pewne papierami, maz reszta, ja tez wiecznie w zpchr nie mam zamiaru pracowac. Bardzo chcialbym zeby zaprzestano hodowac zwierzeta dla pokarmu, jest przeciez duzo sposobow na zastapienie miesa innymi produktami, ale niestety ... nie da sie i duzo czasu jeszcze minie, moze nasze 2 pokolenie podejdzie do sprawy bardziej logicznie i humanitarnie

Dodano śro 23 sie 2006 23:24:19 CEST :
[quote name='tymek_][quote=LUBAWA]no z tymi dolarami to dobre i masz racje chodzi o kase. Ale trzymam dietke i jak narazie jest najlepsza z wszystkich mozliwych' date=' bez chleba, makaronow, miesa schudlam i chudne dalej az do 90/60/90 :lol:[/quote']
Ważne że jest w zgodzie z samym sobą. Ja też bym chial troche schudnąć. Może jak będę pił mniej piwa to coś zżucę :)[/quote]
oj piwo tuczy, i rosnie miesien piwny :P , ile dziennie wypijasz?
  • 0

#53 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2006 - 22:28

jedno? czy to wpływa?
  • 0

#54 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 22:32

jedno piwko to jak kotlet schabowy ok 2000 kalori ( dzienna dawka :P) do tego sniadanko, obiadek (pewnie miesny plus ziemnaki) kolacja i piwo , bomba kaloryczna! Lecha light pij :P jest dietetyczny
  • 0

#55 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2006 - 22:35

Lubawa ale ja pracuje fizycznie myśle ze jedno piwko nie zaszkodzi :)
  • 0

#56 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 22:40

pewnie nie, spalisz je podczas pracy :P , jaki zawod wykonujesz - fizyczny ? bo moj maz pracuje jak narazie fizycznie jako kierowca pracownik drogowy wiec narobi sie, wypija 3 piwka dzinne i to na noc a nic po nim nie widac, chudy jak koperek :P
  • 0

#57 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2006 - 22:45

Pracuję w branży meblarskiej :)
  • 0

#58 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 22:51

to lepiej ogranicz piwko :P
  • 0

#59 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2006 - 22:56

[quote name='LUBAWA]pewnie nie' date=' spalisz je podczas pracy :P , jaki zawod wykonujesz - fizyczny ? bo moj maz pracuje jak narazie fizycznie jako kierowca pracownik drogowy wiec narobi sie, wypija 3 piwka dzinne i to na noc a nic po nim nie widac, chudy jak koperek :P[/quote']

Dodano śro 23 sie 2006 23:58:17 CEST :
Dodano śro 23 sie 2006 23:56:55 CEST :
[quote=LUBAWA]to lepiej ogranicz piwko :P[/quote]
No jak to twuj men łyka 3 a ty mi 1 wzbraniasz???
  • 0

#60 LUBAWA

LUBAWA

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 23 sierpień 2006 - 23:00

ale mojemu 3 nie szkodza, a Ty pisales ze tyjesz

Ja też bym chial troche schudnąć. Może jak będę pił mniej piwa to coś zżucę

wiec ... musisz ograniczyc , nie?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych