Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jak pisać cv i listy motywacyjne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 09 wrzesień 2005 - 15:53

Wpadł mi w łapki taki właśnie ebook, niestety, w plikach *.jpg. Wszystko razem ma ok. 10 MB. Znam tę książeczkę, miałam ją w rękach i korzystałam z niej, pisząc własne cv - jest przydatna, rzeczowa, jasno napisana, więc myślę, że przyda się też innym. Nie mam gdzie jej wrzucić, ale jeśli ktoś jest w stanie przeżyć przesyłkę 10 MB, to chętnie się podzielę i wyślę. :) [gmail sobie z tym radzi]

A okładka wygląda tak:

Dołączona grafika
  • 0
Daga

#2 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 10 wrzesień 2005 - 14:49

Zawiera wiele pożytecznych porad...
Myślę, że warto zajrzeć ;)
  • 0

#3 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 30 wrzesień 2005 - 17:11

A tutaj można się zapisać na darmowy kurs pisania cv:
http://www.smiech.org/praca.html
  • 0
Daga

#4 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 06 październik 2005 - 20:29

Wpadł mi w łapki taki właśnie ebook, niestety, w plikach *.jpg. Wszystko razem ma ok. 10 MB. Znam tę książeczkę, miałam ją w rękach i korzystałam z niej, pisząc własne cv - jest przydatna, rzeczowa, jasno napisana, więc myślę, że przyda się też innym. Nie mam gdzie jej wrzucić, ale jeśli ktoś jest w stanie przeżyć przesyłkę 10 MB, to chętnie się podzielę i wyślę. :) [gmail sobie z tym radzi]


Daga - możesz spróbować mi wysłać mailem :-D


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 03 grudzień 2014 - 13:46
zmniejszono cytat.

  • 0

#5 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 06 październik 2005 - 20:35

www.praca.wp.pl
  • 0

#6 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 06 październik 2005 - 20:46

Daga - możesz spróbować mi wysłać mailem :-D


Spróbuję, tylko mi go podaj. :)
  • 0
Daga

#7 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 06 październik 2005 - 20:50

Wyśle ci na PW
  • 0

#8 jwr1952

jwr1952

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 04 grudzień 2007 - 17:18

Dużą pomocą w pisaniu CV,listu motywacyjnego(aplikowaniu) a także w szukaniu pracy służą:POPON-polska organizacja pracodawców osób niepełnosprawnych:(http://www.popon.pl) Również współpracujące z popon CAZON-centra aktywizacjizawodowej O.N.
W ISPP-internetowy serwis pośrednictwa pracy( http://www.ispp.pl )można nawet nagrać swoje wideo-CV.I TO WSZYSTKO GRATIS!!!:):cool:
  • 0

#9 pola01

pola01

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 29 październik 2008 - 13:23

Witajcie, za bardzo nie wiedziałam, gdzie się wpisać, a że zauważyłam temat o CV, to postanowiłam tutaj się dołączyć, jako że temat pokrewny, a może ktoś coś doradzi, taką mam nadzieję.
Mam problem z szukaniem pracy. Mam umiarkowany stopień i całkowitą niezdolność do racy z ZUS-u.
Nie jestem w stanie pracować na cały etat (chodzi mi o pogarszające się zdrowie, nie o prawo), ale chcę spróbować na pół. Przeglądam ogłoszenia w internecie, no i tu mam problem.
Czy mogę wysyłać CV gdzie popadnie czy jest tak, że nie każda firma/placówka przyjmuje niepełnosprawnych i przysługuje praca chroniona (w moim przypadku to niezbędne, skrócony czas pracy itd).
Jak i gdzie i jak na CV zaznaczyć, że jestem niepełnosprawna, że ma to być praca chroniona i na pół etatu?
Doradzi ktoś coś?
  • 0

#10 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 29 październik 2008 - 14:21

pola01- jezeli masz orzeczenie gdzie napisane jest iz mozesz pracowac w wylacznie w zakladach pracy chronionej,to szukasz takowych,jezeli masz ze mozesz pracowac na otwartym rynku pracy pisz do firm obojetnie jakich.I tak przechodzisz weryfikacje no i udajesz sie na badania do lekarza medycyny pracy przy przyjeciu,wiec on decyduje czy sie nadajesz do pracy konkretnie tej.

a jesli idzie o CV i LM,to nalezy szukac na portalach zwiazanych z praca,np. pracuj.pl

pozdrawiam
serdusio28

  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#11 pola01

pola01

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 29 październik 2008 - 15:01

Dziękuję serduszko, mam orzeczenie o pracy chronionej, czyli rozumiem, że nie wszędzie mogę pracować? Bo myślałam, że to tylko kwestia skróconego czasu pracy i dodatkowych dni wolnych.
Czyli mój problem pozostaje, gdzie to zaznaczyć na CV?
Bo Ty piszesz o weryfikacji później, ale po co dodawać sobie ogromnych stresów no i trudów (ze względów zdrowotnych), skoro później się okaże, że w danych miejscach nie moge pracować.
Dlatego myślałam, że najlepiej będzie z góry jasność w obydwie strony: że dana firma ma taką możliwość takiego zatrudnnainia i że ja mam grupę i że potrzebuje ulg z tym związanych.
Bo przeglądając ogłoszenia, przecież prawie nigdzie nie widać, że szukają niepełnosprawnych czy na pół etatu, więc już sama nie wiem, co robić, czy to w CV jakoś umieścić, jeśli wymagają tylko wysłania CV?
  • 0

#12 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 29 październik 2008 - 15:58

No niestety nie wszędzie,tylko w zakładach ze statusem zakładu pracy chronionej...
Jak ja pisalam CV ,to pisalam pod szkołami ze mam stopien niepelnosprawnosci.
Skad jestes ??
  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#13 pola01

pola01

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 29 październik 2008 - 16:35

A jak to napisałaś, pamiętasz może dokładnie, jak ujęłaś słowami i czy jakiś tytuł tej "rubryki"? Sorrka, że tak wypytuję upierdliwie, ale chciałabym, żeby było dobrze ;)
Jestem z niedużego miasta 60 km od Warszawy i to właśnie wielki problem, bo nie jestem wstanie dojeżdżać, a szukając przez internet czy w Wyborczej prawie nigdy mojego miasta nie widzę :(
  • 0

#14 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 30 październik 2008 - 10:55

Osoba niepełnosprawna-tutaj podajesz stopien niepelnosprawnosci.Sama nie wiem czy dobrze,ale widocznie przynajmniej :-)
  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#15 pola01

pola01

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 130 postów

Napisano 30 październik 2008 - 11:00

Dziękuję Serdusio.
  • 0

#16 marcin1987

marcin1987

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 27 grudzień 2011 - 14:27

Jak i gdzie i jak na CV zaznaczyć, że jestem niepełnosprawna, że ma to być praca chroniona i na pół etatu?
Doradzi ktoś coś?

 

Możesz poszukać ogłoszeń firm które poszukują osób na pół lub 3/4 etatu lub poszukać ogłoszeń gdzie pracodawca daje umowę zlecenie. przy umowie zlecenie masz nienormowany czas pracy tak że możesz z pracodawcą uzgodnić po ile godzin i w jakie dni chcesz pracować. Ja sam zatrudniony jestem na umowę zlecenie pracuję po 5 lub po 6 godzin dziennie tak jak mi pasuje i jeszcze do tego mam rentę. Jeśli chodzi o CV to ja na końcu w opcji "informacje dodatkowe" wpisuję że mam m.in. orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności, i pracodawca przy czytaniu CV wie że mam grupę.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 04 grudzień 2014 - 19:38
zmniejszono cytat.

  • 0

#17 don't_believe_me

don't_believe_me

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 30 grudzień 2011 - 12:11

Witaj :)
Ja w CV na samym końcu dodaję rubrykę "INNE" i tam od kropek, tak jak w rubrykach "WYKSZTAŁCENIE" itp. piszę "orzeczenie o stopniu niepełnosprawności - stopień znaczny (niepełnosprawność ruchowa)".

Nie mam w orzeczeniu nic na temat pracy w zakładach pracy chronionej, więc nie wiem jak to jest, ale właśnie ja bym szukała na Twoim miejscu i wysyłała do ZPCHr-u swoje dokumenty (nawet bez ogłoszenia o wakacie, do kadr), odpowiadała na ogłoszenia skierowane dla osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności (chcą mieć dofinansowanie do Twojego stanowiska pracy), a także tam, gdzie piszą, że na niepełny wymiar etatu zatrudnienie.

Ja bym dodała też pod koniec listu motywacyjnego zdanie na temat Twojej niepełnosprawności i że możesz pracować tyle i tyle godzin. Warto też dodać, że jesteś "otwarty" (nie wiem jak to teraz ująć ładnie) na propozycje i negocjacje dotyczące warunków i charakteru zatrudnienia (no wiesz, że jesteś elastyczny).

Czemu pisałam o tym, żeby podkreślić niepełnosprawność ruchową?
Ponieważ osoba z dajmy na to epilepsją często wymaga opieki (nawet najmniejszej) innego pracownika, ewentualnej pomocy przy ataku. Często wyklucza się u takiej osoby kontakt z klientem ("na wszelki wypadek").
A niepełnosprawność ruchowa wymaga jedynie warunków architektonicznych.

Mam nadzieję, że pomogłam :)
  • 1

#18 witek74

witek74

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 12:53

Dzieki za wpisy, mam nadzieję ze pomoże :).


  • 0

#19 flavia

flavia

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Skąd:Wawa

Napisano 17 lipiec 2014 - 14:59

Wydawałoby się, że CV i list motywacyjny to taka prosta sprawa, ale jak przychodzi co do czego to nikt nie umie napisać...


  • 0

#20 magdalena558

magdalena558

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 12:05

witam 

w dobie rozwoju technologicznego wystarczy znaleźć dobrą stronę internetową z opisem jak krok po kroku napisać profesjonalny list cv i takich stron jest właściwie dużo (złamanie regulaminu, link do strony usunięto, gdyż to zwykła reklama, moderator) i nie trzeba zapisywać się na żadne kursy:) wystarczy zastosować się do ich rad a nawet można się wzorować na przykładach które tam umieścili:)


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 03 grudzień 2014 - 13:45
usunięto link do strony www - reklama.

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych