Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Dowcipy religijne

humor dowcipy religia Kościół

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_JoannaKrzysztofik_*

Gość_JoannaKrzysztofik_*
  • Gość

Napisano 19 kwiecień 2017 - 14:10

Się macie, kochani :). Dawno nie zaglądałam, ale mam na głowie studia i parę innych spraw. Teraz pytanko: gdzie w dowcipach religijnych jest granica między zwykłym niewinnym żartem, a chamstwem i obrażaniem czyichś uczuć religijnych? Może najlepiej podam przykład znaleziony w Internecie (gość mówił, że opowiedział mu to ksiądz):
Po weselu w Kanie Galijskiej wszyscy budzą się z Saharą w ustach.
- Poślijcie kogoś po wodę - odzywa się jeden.
- Byle nie Jezusa - dodaje drugi.

 

Możecie ocenić na przykładzie tego dowcipu, gdzie ta granica jest?


Użytkownik kuba edytował ten post 19 kwiecień 2017 - 15:08
Połączono posty, poprawa stylu wypowiedzi

  • 1

#2 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 19 kwiecień 2017 - 15:23

Po weselu w Kanie Galijskiej wszyscy budzą się z Saharą w ustach. - Poślijcie kogoś po wodę - odzywa się jeden. - Byle nie Jezusa - dodaje drugi. Możecie ocenić na przykładzie tego dowcipu, gdzie ta granica jest?

 

Uważam, że to kwestia indywidualna każdego kto czyta te dowcipy ale także tego kto je daje, żeby nikogo nie obraził. Przecież każda osoba ma inne poczucie humoru.


  • 0

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 19 kwiecień 2017 - 16:14

Trudno jest wyznaczać granicę, bo dla każdego będzie ona gdzie indziej. Mnie ten dowcip nie śmieszy, bo jest płytki (w moim odczuciu). Wychodzę z założenia, że nie musi. Nic na siłę i tyle...


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 Gość_VANPELIS_*

Gość_VANPELIS_*
  • Gość

Napisano 19 kwiecień 2017 - 19:27

Aaaaa ja bym na Twoim miejscu wpierw przedstawił swoje wyobrażenie owej granicy. Chowając się za naszym wyobrażeniem owej granicy dajesz sygnał, że prowokujesz. W imię czego i kogo?


  • 1



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: humor, dowcipy, religia, Kościół

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych