Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Orzeczenie o niepełnosprawności


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kropelek

kropelek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 luty 2017 - 19:19

Cześć, jako osoba z wrodzonymi problemami kręgosłupa, mam od dziecka stopień niepełnosprawności. Niedługo staje na komisje o kolejne przedłużenie orzeczenia. Jak nigdy wcześniej, przyszło mi zawiadomienie, że muszę dołączyć do dokumentacji jakąś opinię psychologa. 
I tutaj się zastanawiam - czy oni mogą mieć wiedzę, że leczę się psychiatrycznie? Jeśli tak, to mają wgląd do dokumentacji?
Czułbym się nie komfortowo z faktem, że ileś tam osób w ośrodku orzecznictwa mogłoby dostać do ręki pełną listę moich prywatnych trosk, zapisanych w tej dokumentacji. 

Jak to wygląda?


  • 0

#2 Gość_Marecki68_*

Gość_Marecki68_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2017 - 20:43

To czy maja wgląd na co się leczysz - nie wiem, ale uważam, że im więcej dokumentów i zaświadczeń od różnych lekarzy weźmiesz na komisje, to będzie lepiej dla Ciebie. Niech widzą, że się leczysz. Znając to jak działają dziś  komisje orzekające, to weź wszystko co chcą i wszystkie inne dokumenty jakie posiadasz o innych chorobach.


Użytkownik kuba edytował ten post 28 luty 2017 - 23:23
Poprawa ortografii i stylu wypowiedzi

  • 0

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 01 marzec 2017 - 14:29

Jak nigdy wcześniej, przyszło mi zawiadomienie, że muszę dołączyć do dokumentacji jakąś opinię psychologa. 
I tutaj się zastanawiam - czy oni mogą mieć wiedzę, że leczę się psychiatrycznie? Jeśli tak, to mają wgląd do dokumentacji?

 

Nie muszą mieć takiej wiedzy, po prostu takie są teraz procedury. Więcej na ten temat:

http://www.kodip.pl/...pelnosprawnosci


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 01 marzec 2017 - 14:35

Według mnie na pewno nie posiadają wiedzy o tym, że leczysz się psychiatrycznie.

Jedyne, co mi przychodzi do głowy to, że przymierzają się żeby obniżyć Ci grupę/stopień niepełnosprawności, bo teraz każdemu niepełnosprawnemu chcieliby tak zrobić. - Dlatego pewnie chcieliby Ci wytknąć, że choroba nie wpływa źle na Twoją psychikę, więc jeśli nie chcesz dać im takiej możliwości, to lepiej weź opinię psychologa i psychiatry. - Bez obaw, ani psycholog, ani psychiatra, w wystawianej opinii, nie będą opisywać ze szczegółami Twoich "prywatnych trosk".


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych