Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

urlop na1/2etatu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_sliwka_*

Gość_sliwka_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2017 - 19:13

Witam,

mam pytanie i prośbę o pomoc.

Pracuje od 07.12.2016 r. w Zakładzie Pracy Chronionej -jestem zatrudniona na okres próbny do28.02.2017r. na 1/2 etatu jako osoba niepełnosprawna z orzeczeniem umiarkowanym.

Otrzymałam informację od pracodawcy, że przysługuje mi prawo do urlopu  po przepracowaniu roku  w firmie 26 dni kalendarzowych.

Nie potrafię sobie wyliczyć ile mi się należy za przepracowanie okresu próbnego. Czy za każdy miesiąc przysługuje mi urlop w wysokości 1 dnia czy 2 dni.Przypominam, że pracuje tylko 3,5godziny dziennie.

tj.pół etatu.

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam

Śliwka


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 20 luty 2017 - 20:43

Witaj :)

Normy czasu pracy dla pracowników niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy w wymiarze 1/2 etatu.
Zgodnie ze stanowiskiem Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w opinii a dnia 18 kwietnia 2014 (znak: BON-I-52311-76-2-WK/14) w przypadku osób niepełnosprawnych zatrudnionych na część etatu, normy czasu pracy wskazane w art. 15 ust. 2 ustawy o rehabilitacji należy dodatkowo obniżyć proporcjonalnie do wymiaru etatu. Co za tym idzie w przypadku zatrudnienia na 1/2 etatu, wymiar czasu pracy wynosi 3,5 godziny na dobę i 17,5 godziny na tydzień.

Jesteś zatrudniona na 1/2 etatu. Pracując na cały etat, miałbyś prawo do 26 dni urlopu. Jako pracownik jesteś uprawniona do 13 dni urlopu z Kodeksu pracy (1/2 26 dni = 13 dni) w ciągu roku.

13 dni podzielić na 12 miesięcy (rok) = 1,083 dnia (zaokrąglona liczba) miesięcznie. Przepracowałaś (od 07.12.2016 do 28.02.2017 r.), co daje pełne 2 miesiące i 24 dni (tak wychodzi mi z wyliczeń). Teraz kłania się czysta matematyka:

1,083 dnia (na miesiąc) podzielić na 31 (dni przypada w grudniu 2016) = 0,034 (zaokrąglona liczba) x 24 dni (ten niepełny miesiąc) = 0,83 (zaokrąglona liczba) dnia.
Sumuję 0,83 (grudzień 2016) + 1,083 (styczeń 2017) + 1,083 (luty 2017) = 2,996 w zaokrągleniu 3 dni Ci przysługują.

Tak mi wyszło na szybko, jeśli się pomyliłam niech mnie ktoś poprawi. Pozdrawiam.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Gość_sliwka_*

Gość_sliwka_*
  • Gość

Napisano 21 luty 2017 - 14:57

1,083 dnia (na miesiąc) podzielić na 31 (dni przypada w grudniu 2016) = 0,034 (zaokrąglona liczba) x 24 dni (ten niepełny miesiąc) = 0,83 (zaokrąglona liczba) dnia.
Sumuję 0,83 (grudzień 2016) + 1,083 (styczeń 2017) + 1,083 (luty 2017) = 2,996 w zaokrągleniu 3 dni Ci przysługują.

Tak mi wyszło na szybko, jeśli się pomyliłam niech mnie ktoś poprawi. Pozdrawiam.

Drogi Aniołku:)

ja myślę, że Pani się nie myli-bo to jest logiczne, mi też tak wychodziło tylko chciałam się upewnić -bo już zgłupiałam.

Czyli w załączniku na temat urlopu powinnam mieć informację,że przysługuje mi 13 dni rocznie a nie 26?

Ja to bym policzyła w ten sposób-26:2=13 :(ilość miesięcy w roku)=1,083 i to pomnożyłabym x ilość miesięcy przepracowanych, co mi daje 3,249.Tak czy siak wychodzą 3 dni.Chociaż nie wiem czy nie  powinnam zaokrąglić w górę  do 4 dni. Ale wiem, że urlop przysługuje po przepracowaniu pełnego miesiąca więc może jest dobrze.Proszę Pani według Pani ten urlop przysługuje mi w wysokości 3 dni za cały okres umowy próbnej ale rozumiem,że gdybym chciała go wybrać to biorę w wysokości 3,5godz. dziennie i mam przez to 3,5godz. razy 3dni a nie 7 godz. za dzień urlopu?

Przepraszam, że tak dociekam ale chciałabym to dobrze zrozumieć.Dziękuję za pomoc, jeślibym mogła w czymś pomóc to również służę swoją wiedzą.

Pozdrawiam

Śliwka


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 21 luty 2017 - 15:31
zmniejszono cytat.

  • 0

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 21 luty 2017 - 15:44

ja myślę, że Pani się nie myli-bo to jest logiczne, mi też tak wychodziło tylko chciałam się upewnić -bo już zgłupiałam.
Czyli w załączniku na temat urlopu powinnam mieć informację,że przysługuje mi 13 dni rocznie a nie 26?
Ja to bym policzyła w ten sposób-26:2=13 :(ilość miesięcy w roku)=1,083 i to pomnożyłabym x ilość miesięcy przepracowanych, co mi daje 3,249.Tak czy siak wychodzą 3 dni. .Chociaż nie wiem czy nie  powinnam zaokrąglić w górę  do 4 dni.

Tak sobie myślę, że 4 dni to zdecydowanie za dużo, szczególnie że wyszło 3,249, a do 4 dni to jeszcze trochę jest ;) Gdybyśmy takie przyjęli zaokrąglanie to urlop szybko by Nam się wydłużył :P A w rzeczywistości nie ma tak dobrze.

Gdyby chcieli dać mi na przykład 4 dni urlopu za taki okres pracy, to bym brała nie pytając się o nic. No, ale to ja :)

Ale wiem, że urlop przysługuje po przepracowaniu pełnego miesiąca więc może jest dobrze.Proszę Pani według Pani ten urlop przysługuje mi w wysokości 3 dni za cały okres umowy próbnej ale rozumiem,że gdybym chciała go wybrać to biorę w wysokości 3,5godz. dziennie i mam przez to 3,5godz. razy 3dni a nie 7 godz. za dzień urlopu?

Myślę, że masz rację. Wysokość 3,5 godziny to Twój etat (dniówka) i nie należy go mylić z 7 godzinami. Innymi słowy przy 7 godzinach przepracujesz 140 (7*5*4=140) godzin miesięcznie, a przy wysokości 3,5 godziny dziennie to 70 godzin (3,5*5*4=70), a to już różnica.

Przepraszam, że tak dociekam ale chciałabym to dobrze zrozumieć.Dziękuję za pomoc, jeślibym mogła w czymś pomóc to również służę swoją wiedzą.

Nie masz za, co przepraszać. Jeśli można pomóc to warto to robić. Jeśli będę potrzebowała pomocy to również o nią poproszę. Ostatnia myśl - żadna Pani, bo poczuję się staro :P Na forum zazwyczaj mówimy sobie na TY. Taką przyjęto formę i ja z niej również skorzystałam. Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe :)
Pozdrawiam, Milena.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 Gość_sliwka_*

Gość_sliwka_*
  • Gość

Napisano 21 luty 2017 - 18:10

Tak sobie myślę, że 4 dni to zdecydowanie za dużo, szczególnie że wyszło 3,249, a do 4 dni to jeszcze trochę jest ;) Gdybyśmy takie przyjęli zaokrąglanie to urlop szybko by Nam się wydłużył :P A w rzeczywistości nie ma tak dobrze.

Gdyby chcieli dać mi na przykład 4 dni urlopu za taki okres pracy, to bym brała nie pytając się o nic. No, ale to ja :)

Myślę, że masz rację. Wysokość 3,5 godziny to Twój etat (dniówka) i nie należy go mylić z 7 godzinami. Innymi słowy przy 7 godzinach przepracujesz 140 (7*5*4=140) godzin miesięcznie, a przy wysokości 3,5 godziny dziennie to 70 godzin (3,5*5*4=70), a to już różnica.

Nie masz za, co przepraszać. Jeśli można pomóc to warto to robić. Jeśli będę potrzebowała pomocy to również o nią poproszę. Ostatnia myśl - żadna Pani, bo poczuję się staro :P Na forum zazwyczaj mówimy sobie na TY. Taką przyjęto formę i ja z niej również skorzystałam. Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe :)
Pozdrawiam, Milena.

Dziękuję ci bardzo Mileno za pomoc, bardzo mi pomogłaś

Pozdrawiam

Iwona


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych