Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak radzicie sobie psychologicznie z problemami ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bratek

Bratek

Milczek

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 11 January 2017 - 15:51

Jak radzicie sobie psychologicznie z problemami ?​ Czy korzystacie z pomocy psychologa czy macie opracowane własne techniki i sposoby. Jak tak to wymieńcie, proszę. Nie tylko dla mnie :)  :)  :) 

• 0

#2 niezapominajka1980

niezapominajka1980

Widz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 January 2017 - 15:54

Ja zdecydowałam się na pomoc Punktu Maltańskiego, w którym mają też bardzo dobrego terapeutę...

• 1

#3 Paulla

Paulla

Gawędziarz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 15 January 2017 - 16:36

Zdecydowanie sama zajmuję się rozwiązywaniem problemów własnych a zawodowo i cudzych :)

• 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#4 Bratek

Bratek

Milczek

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 15 January 2017 - 20:14

Zabrzmiało jak "killerka",  a tak na poważnie to możesz podać kilka sposobów dla zachowania spokoju i zdrowia psychicznego w czasie ekstremalnie stresujących warunków zewnętrznych, ataków psychicznych, itd. ?

• 0

#5 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

Orator

• Super Moderator
  • 4814 postów

Napisano 15 January 2017 - 20:35

(...) .... na poważnie to możesz podać kilka sposobów dla zachowania spokoju i zdrowia psychicznego w czasie ekstremalnie stresujących warunków zewnętrznych, ataków psychicznych, itd. ?

W przypadku ataków psychicznych chcesz sobie radzić sam? Tutaj nie ma żartów. Nie baw się w Harre'go Pottera i nie próbuj cudować. Tylko ktoś profesjonalny i z doświadczeniem może pomóc. Działanie na własną rękę może przynieść więcej szkód niż pożytku.

Całkiem informacyjnie to PCPR-y dysponują swoimi psychologami, oczywiście w określonych dniach i godzinach.

• 0

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej są dla mnie nieprzewidywalni w swoim działaniu.

#6 Bratek

Bratek

Milczek

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 15 January 2017 - 21:01

W przypadku ataków psychicznych chcesz sobie radzić sam? Tutaj nie ma żartów. Nie baw się w Harre'go Pottera i nie próbuj cudować. Tylko ktoś profesjonalny i z doświadczeniem może pomóc. Działanie na własną rękę może przynieść więcej szkód niż pożytku.

Całkiem informacyjnie to PCPR-y dysponują swoimi psychologami, oczywiście w określonych dniach i godzinach.

... nie jest tak źle, mnie krzywdę robią słabsi i głupsi ode mnie próbując się dowartościować i na chwile poczuć się lepsi,.... Przychodnie, psychologa i lekarza mam 20 minut drogi na piechotę, ale wolał bym sobie radzić sam niż być na łasce psychologów. Jak znacie jakieś dobre sposoby dla Zdrowia Psychicznego, spokoju, zmniejszenia stresu to piszcie. Dziękuje :)

• 1

#7 Valeska

Valeska

Sufler

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 18 January 2017 - 02:02

W przypadku ataków psychicznych chcesz sobie radzić sam? Tutaj nie ma żartów. Nie baw się w Harre'go Pottera i nie próbuj cudować. Tylko ktoś profesjonalny i z doświadczeniem może pomóc.

Nie zawsze, bo nie każdemu da się pomóc. Poza tym...cóż on może? Zapisać masę psychotropów, po których tylko chce się spać i jest pustka w głowie. Chorą duszę trudno wyleczyć farmakologicznie a i terapia niewiele pomaga.

mnie krzywdę robią słabsi i głupsi ode mnie próbując się dowartościować i na chwile poczuć się lepsi,....

I właśnie takie zachowania innych mogą wywoływać jak to nazwałeś ataki psychiczne., bo chociaż Twoja osoba nie jest bezpośrednio zagrożona to jednak cierpi Twoje ego, przez co źle się czujesz sam ze sobą i wstydzisz tego jaki jesteś. Pytasz czy można sobie z tym poradzić samemu. Moim zdaniem najlepsza jest zmiana otoczenia, wyjazdy w nowe miejsca, albo tam gdzie zawsze czuliśmy się dobrze.Może i problemów do końca to nie rozwiąże, bo prędzej czy później trzeba wrócić do smutnej rzeczywistości, ale przynajmniej pozwoli na spojrzenie na nią z dystansu.

• 0

#8 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

Orator

• Super Moderator
  • 4814 postów

Napisano 18 January 2017 - 18:29

Poza tym...cóż on może? Zapisać masę psychotropów, po których tylko chce się spać i jest pustka w głowie. Chorą duszę trudno wyleczyć farmakologicznie a i terapia niewiele pomaga.

Psychotropy to nie wszystko, są indywidualne terapie, czy grupowe spotkania. Wszystko zależy od potrzeb. My mamy garstkę informacji podanej przez użytkownika, a to zdecydowanie za mało, by cokolwiek mądrego doradzić.

Moim zdaniem najlepsza jest zmiana otoczenia, wyjazdy w nowe miejsca, albo tam gdzie zawsze czuliśmy się dobrze.Może i problemów do końca to nie rozwiąże, bo prędzej czy później trzeba wrócić do smutnej rzeczywistości, ale przynajmniej pozwoli na spojrzenie na nią z dystansu.

Skoro do końca problemów to nie rozwiąże, to jaki sens coś takiego radzić? Nowe otoczenie, fajna sprawa tylko jest małe ale. Wszystko, co nowe może spotęgować skrywany lęk, bo to, co wokół jest nieznane, niepewne i zupełnie nie moje (np: łózko, pokój, dom, czy nawet i ludzie - w sensie otoczenia i relacji). Nie popieram eksperymentów na własną rękę w tak delikatnej materii. Dusza wymaga większej troski. Od tego są specjaliści - psychiatrzy, czy też psycholodzy, jak zwał tak zwał. Uczą się, zdobywają wiedzę i umiejętności. Pomaganie innym to ich cel. Najlepsi są przy fundacjach i stowarzyszeniach, lub innych organizacjach, ale czasem i nam samym udaje się takiego znaleźć. Grunt to chcieć sobie pomóc i nie uciekać od problemów w byle gdzie i w byle jak.

• 0

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej są dla mnie nieprzewidywalni w swoim działaniu.

#9 VANPELIS

VANPELIS

Gawędziarz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 649 postów

Napisano 18 January 2017 - 18:40

... nie jest tak źle, mnie krzywdę robią słabsi i głupsi ode mnie próbując się dowartościować i na chwile poczuć się lepsi,.... Przychodnie, psychologa i lekarza mam 20 minut drogi na piechotę, ale wolał bym sobie radzić sam niż być na łasce psychologów. Jak znacie jakieś dobre sposoby dla Zdrowia Psychicznego, spokoju, zmniejszenia stresu to piszcie. Dziękuje

Skoro wolisz sam to jest jedyny dobry sposób: Wziąć się w garść i zacząć od nowa. To jest trudne bo jest i nie ma co tu lukrować , niemniej każdy ma swój sposób a ten z kolei każdemu innemu nie zawsze pomoże z uwagi na różnorodność psychiki gatunku ludzkiego. A na koniec dodam, że to nie psycholog robi Ci łaskę rozmawiając z Tobą a zgoła odmiennie.

• 2

Nie trafiła się mi nigdy śliwka bez pestki , ale człowieka bez serca spotkałem. (Sted)

#10 Paulla

Paulla

Gawędziarz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 19 January 2017 - 17:05

Zabrzmiało jak "killerka",  a tak na poważnie to możesz podać kilka sposobów dla zachowania spokoju i zdrowia psychicznego w czasie ekstremalnie stresujących warunków zewnętrznych, ataków psychicznych, itd. ?

Zależy jakiego rodzaju ataki masz na myśli i jak one przebiegają. W przypadku nasilenia objawów potrzebne jest wsparcie farmakologiczne

• 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych