Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Umowa-zlecenie na odśnieżanie - kilka pytań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Boguslogin

Boguslogin

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 27 październik 2016 - 17:21

Witam prosze o doradzenie bo nie chce wpakowac sie na mine.Wiem,ze sa google ale nie doczytalem jak to jest z umowa zlecenie i z renta a wy pewnie tak juz pracowaliscie.

znalazlem oferte pracy przy odsniezaniu ,osoba chce mnie zatrudnic na umowe zlecenie na 3 miesiace.

W zwiazku z tym mam pytania

na co zwrocic szczegolna uwage w takiej umowie zeby mnie nie oszukali tzn kwota ma byc podana i ilosc godzin ?

czy przy informowaniu zusu na koniec roku bede placil jakis podatek od tego wynagrodzenia ktore zarobie bedzie to kwota 600 zl miesiecznie przez 3 miesiace?

prosze odpiszcie pilnie


Użytkownik Boguslogin edytował ten post 27 październik 2016 - 17:22

  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 27 październik 2016 - 18:53

Tutaj masz przykładową umowę zlecenia i co powinna zawierać:

http://msp.money.pl/...9,dokument.html

 

Następnie zmiany w przepisach i ich następstwo:

http://kadry.infor.p...cenia-2016.html

http://www.bankier.p...ku-7293124.html


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Gość_sliwka_*

Gość_sliwka_*
  • Gość

Napisano 27 październik 2016 - 18:59

według mnie będą musieli ci wystawić pit na podstawie, którego wpiszesz do dochodu  rozliczenie podatku   z umowy zlecenia.(na koniec roku) co oznacza , że podatek musi być ściągnięty. Resztę dopytaj najlepiej w Zus i  US na temat składek i umowy zlecenia.

Pozdrawiam

Śliwa


  • 0

#4 Boguslogin

Boguslogin

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 28 październik 2016 - 14:24

dziekuje wirtualni przyjaciele ,kurcze czyli mialem racje lepiej tyrac na czarno przynajmniej z malego zarobku nie trzeba placic podatku a tak zarobie 600 zl i zabiora mi 18% a i pracodawca musi odprowadzic skladki i tez jest stratny dramat to wszystko


  • 0

#5 liczydlo

liczydlo

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 28 grudzień 2016 - 13:53

Zawsze lepiej na czarno ;p  

Nasze kochane nowoczesne średniowiecze

Tylko teraz zabierają nam pieniądze w taki sposób że nie do końca wiadomo co kiedy jak i gdzie.


  • 0

#6 Boguslogin

Boguslogin

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 19:07

Na forum doradzono mi w innym temacie, ze lepiej pracować z umowa. Ja kiedyś pracowałem na czarno i ludzie podali argumenty i w sumie mieli racje. W obecnej pracy, czuje się dobrze śniegu nie ma dużo a jak już jest, to idę na dwie godziny odśnieżyć i wracam, a jeszcze lepiej jest jak idę tylko posypać piaskiem, gdy jest sam mróz, bo wtedy pies ogonem nie merdnie i jestem z powrotem w domu. Dostałem pierwsza wypłatę kupiłem sobie porządne buty, kurtkę zimową, szalik i smakołyki, które wystarcza mi na tydzień.. Większość ludzi, których spotykam jest życzliwa, mam kłopot z jednym mieszkańcem, który często mi się przygląda jak pali papierosa i ja źle się z tym czuję, ale nie chce mu zwrócić uwagi, bo przecież ma prawo gapić się.


Użytkownik kuba edytował ten post 02 styczeń 2017 - 18:30
Poprawiono styl wypowiedzi

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych