Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jakie programy wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Merol

Merol

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 17:28

Witam

Poszukuję następujących programów:

Sprawdzony, darmowy, z polskim menu program konwertujący pliki Word na pliki PDF. Podobnie program do obróbki zdjęć/ grafiki.

Z góry dzięki za informacje. Pozdrawiam

 


  • 0

#2 koperss

koperss

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 20 czerwiec 2016 - 18:44

Jeżeli chodzi o konwertowanie z word na pdf. Open office posiada opcję zapisu do pdfa. Microsoft Office chyba od 2010 też ma taką opcję. Ale najprościej jest zainstalować program, który jest wirtualną drukarką, Nie ma menu, nie wiem nawet w jakim jest języku - po prostu (nie tylko w wordzie) kiedy wciśniesz 'drukuj' możesz wydrukować w pdfie, czyli konkretnie zapisać dany plik jako pdf. Jednym z takich programów jest PDF Creator. Zapewne jest też masa innych.

 

Program do obróbki grafiki.. zależy jakiej. Jakieś proste operacje typu przycinanie, zmienianie barw to ja robię w przeglądarce plików graficznych (Irfan View, można pobrać spolszczenie). Jakieś bardziej skomplikowane to polecam GIMP - darmowy, chyba też można spolszczenie.


  • 0

#3 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 20 czerwiec 2016 - 21:37

Na stronach Microsoftu, jest do pobrania dodatek do MS Office 2007 umożliwiający zapisywanie dokumentów z pakietu Office jako plik pdf.
Oczywiście, programy o otwartym kodzie typu Open Office, Libre Office są wyposażone w taki dodatek "na dzień dobry", także nie trzeba nic dodatkowo instalować. Ale nie ma róży bez kolców... Przy odczytywaniu bardziej skomplikowanego układu tekstu stworzonego w microsoftowskim Wordzie, Open/Libre Office potrafi nieco go zdeformować - także wtedy trzeba nieco posiedzieć i na nowo formatować tekst...
Programy typu wirtualna drukarka (pdf Creator) mają jedną zaletę - można w nim zapisać pracę z prawie każdego zainstalowanego w komputerze programu.

 

Do obróbki grafiki rastrowej, w zależności od wprowadzanych zmian - można stosować rzeczony Irfan View, może być XnView lub GIMP.
Do obróbki wektorowej (stosowanej przez Corel) można zastosować program Inkscape.
Do zaawansowanego tworzenia plików pdf można użyć programu Scribus.
 
Wszystkie są w języku polskim, są dostępne w wersjach instalacyjnych na Windows lub Linux, bądź w wersjach typu pendrive (wystarczy je rozpakować do danego folderu - bez żadnej zaawansowanej instalacji).


  • 0

#4 Merol

Merol

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 21 czerwiec 2016 - 21:11

Dzięki panowie za info. Zainstalowałem dodatek do MS Office 2007. Szeroki wybór programów do grafiki również będzie mi bardzo pomocny.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych