Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Wyliczenie wymiaru urlopu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 babelou

babelou

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 19 maj 2016 - 20:54

Hej, ze względu na to, że po długim bezrobociu udało mi się dostać wymarzoną pracę potrzebuję Waszej pomocy. Dostałam pracę w kadrach i mam problem z wyliczeniem urlopu dla Pani z niepełnosprawnością umiarkowaną.

Przedstawię okresy zatrudnienia i bardzo proszę o pomoc w wyliczeniu, bo mam z tym ogromny problem :(

Jeśli umieściłam post w złym miejscu to bardzo przepraszam, ale nie znalazłam podobnego, a w końcu poszukuję informacji.

 

Pani X

1.07.15-27.12.15 / pracowała na pół etatu (wymiar podstawowy 20 dni na rok) po 4 godziny dziennie i wybrała w tym czasie 6 dni urlopu po 4 godziny (nie wiem czy to dużo, w każdym razie dostałam polecenie, że mam wszystko zrobić tak żeby grało)

1.01.16-31.01.16 /dostała 1/8 etatu, godzinę dziennie, podstawa 20 dni

01.02.16-30.04.16 - nadal 1/8 po godzinie dziennie, ale wymiar wzrósł do 26 dni

wykorzystała w tym czasie 2 dni (mam na kartce urlopowej wpisane dwa dni, nie wiem jak to się przelicza-2 godziny?)

Przepraszam za problem, ale zależy mi na pracy, a próbowałam pytać innych, niby obcykanych i nikt nie umiał mi pomóc, może akurat tu znajdzie się dobra dusza, która mi to wytłumaczy.

Pozdrawiam.

 


  • 0

#2 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 22 maj 2016 - 19:23

Edytowałem tytuł i przeniosłem do bardziej pasującego działu.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#3 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 27 maj 2016 - 23:32

babelou z uwagi na część etatu spróbuj wyliczyć swój urlop za pomocą kalkulatora  http://www.kadry.abc...-wypoczynkowego

Pozdrawiam


  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 31 maj 2016 - 12:07

(...)...nikt nie umiał mi pomóc, może akurat tu znajdzie się dobra dusza, która mi to wytłumaczy.


I co udało się dobrze wyliczyć?! Mam nadzieję, że tak :) W końcu okazuje się to całkiem proste :)

Moje wyliczenie (na podstawie powyższych danych):


1.07.15-27.12.15 / pracowała na pół etatu (wymiar podstawowy 20 dni na rok) po 4 godziny dziennie i wybrała w tym czasie 6 dni urlopu po 4 godziny (nie wiem czy to dużo, w każdym razie dostałam polecenie, że mam wszystko zrobić tak żeby grało)


20 dni (wymiar podstawowy) / 12 miesięcy daje 1,66 dni urlopu. 1,66 x 6 miesięcy (od 1.07.15 do 27.12.15) = 9,96 dnia w zaokrągleniu 10 dni. Pracownik wykorzystał 6 dni po 4 godziny, zostały mu 4 dni po 4 godziny.


1.01.16-31.01.16 /dostała 1/8 etatu, godzinę dziennie, podstawa 20 dni


Biorąc pod uwagę wymiar czasu pracy, pracownik ma w ciągu roku kalendarzowego prawo do 3 dni urlopu wypoczynkowego, co wynika z wyliczenia: 1/8 etatu x 20 dni = 2,5 dnia, po zaokrągleniu 3 dni.

3 dni w przeliczeniu na godziny to 72. Następnie 72 godziny dzielimy na 12 (rok), co daje nam na miesiąc 6 godzin. Pracując przez miesiąc styczeń ma prawo do 6 godzin urlopu.


01.02.16-30.04.16 - nadal 1/8 po godzinie dziennie, ale wymiar wzrósł do 26 dni
wykorzystała w tym czasie 2 dni (mam na kartce urlopowej wpisane dwa dni, nie wiem jak to się przelicza-2 godziny?)


Ponownie biorąc pod uwagę wymiar czasu pracy, pracownik ma w ciągu roku kalendarzowego prawo do 4 dni urlopu wypoczynkowego, co wynika z wyliczenia: 1/8 etatu x 26 dni = 3,25 dnia, po zaokrągleniu 4 dni.

4 dni w przeliczeniu na godziny to 96. Następnie 96 godziny dzielimy na 12 (rok), co daje nam 8 godzin na miesiąc. Czyli 8 godzin x 3 miesiące (od 01.02.16 do 30.04.16) = 24 godziny, czyli 1 dzień urlopu.

Jeśli gdziekolwiek wkradł się "babol" proszę o poprawienie mnie, gdyż pisałam to na szybko ;) Pozdrawiam, M. :)


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych