Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Kolorowanki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1457 postów

Napisano 16 grudzień 2015 - 20:28

Niedawno dowiedziałam się, że istnieją kolorowanki dla... dorosłych. Już widzę Wasze ironiczne uśmieszki :D . Kupiłam sobie jedną z wielu kolorowanek, dostępnych na polskim rynku, kredki oraz temperówkę i... wpadłam po uszy.

Świetny relaks po pracy, bardziej twórczy i kreatywny niż gapienie się w telewizor. 

Oto jeden z rysunków do pokolorowania:

dla-doroslych-kolorowanki-24.jpg


  • 4

#2 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 16 grudzień 2015 - 22:35

Wiesz... pokolorować zawsze można i potem wrzucić taki rysunek na półkę lub do worka z makulaturą. Ale ciekawszą formą, co prawda nie dla wszystkich, byłoby taki ciekawy wzór wyszyć nićmi... Przyjemne z pożytecznym ;)


  • 0

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 16 grudzień 2015 - 22:57

Zapewne @Kubo efekt końcowy takiego dzieła byłby piękny, ale jest mały szczegół. Trzeba zwyczajnie lubić igłę i nitkę lub mieć do tego pewną sprawność, często zwaną drygiem w rękach. Nie posiadam tego daru, dlatego kolorowanka bardziej do mnie przemawia. Prosto, szybko i przyjemnie :) Świetne zajęcie czasu wolnego i pewnego rodzaju powrót do kolorowego dzieciństwa :)


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 18 grudzień 2015 - 01:59

Widziałam efekty końcowe takich kolorowanek, które były pomalowane żelowymi, metalicznymi lub brokatowymi długopisami. - Wyglądają jak małe dzieła sztuki, więc złośliwych/ironicznych uśmieszków na pewno by nie było, gdyby wszyscy zobaczyli, jakie są piękne.


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#5 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1457 postów

Napisano 18 grudzień 2015 - 08:57

Kuba, od kiedy hobby musi być praktyczne? :D Ono ma sprawiać przyjemność. Tyle i aż tyle. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę inwidualne zainteresowania i możliwości manualne.

W nowym roku, gdy już dzikie hordy przestaną przewalać się przez sklepy, kupię sobie kolejny zestaw kredek.

A może ktoś z Was rysuje, koloruje i może mi doradzić, które kredki najlepiej się nadają do tego celu? Muszą być dość twarde, gdyż moje dłonie do delikatnych nie należą :P . Pamiętam, że w dzieciństwie wszystkie kredki tzw. "świecowe" były połamane, nie wytrzymując nacisku.


  • 3

#6 Evita

Evita

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 201 postów

Napisano 20 grudzień 2015 - 15:46

I ja jestem na etapie kolorowania, szczególnie jak mam maluszki pod opieką! :) Bardzo przyjemne zajęcie..Swego czasu najlepszymi kredkami były kredki Bambino..Ale to pamiętam je za czasów chodzenia do szkoły..nie wiem czy teraz są one takie świetne jak dawniej..?!  :) Lubiłam też pastele, ale łatwiej się nimi rysowało jak kolorowało..Ale zawsze można spróbować! :D..Trzymam kciuki Moniu. Życzę przyjemnego relaksu i odpoczynku podczas tworzenia swojego dzieła!..:) 


  • 0
"Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nigdy nie gaś światła nadziei..."
(Bob Dylan)

#7 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 08 luty 2016 - 12:29

Moniu może Cie tym zainteresuję ;) Znalazłam przez przypadek, szukając jakieś ciekawej pozycji wydawniczej.

tajemny-ogrod-rysuj-koloruj-przezywaj-pr

Ewentualnie:

365-dni-bez-stresu-kolorowanki-dla-doros


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#8 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1457 postów

Napisano 08 luty 2016 - 20:01

Dzięki, Aniołku :) . Znam te pozycje. Jednak książeczka, którą mam starczy mi na długo. Lubię skończyć jedną rzecz, nim zabiorę się za drugą.


  • 0

#9 macierzanka

macierzanka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów
  • Skąd:Małopolska

Napisano 12 maj 2016 - 22:35

Kochani.Ja włączę się jeśli mogę.ja też koloruję "Podróż do krainy czarów "
Dla mnie osobiście wyrabia koncentracje ,precyzje w palcach i pewna wrażliwość na kolory.jak za oknem szaro-buro to mój świat jest kolorowy w rysunkach.
Ja też długo szukałam kredek.Są podobno takie co się nie łamią
  • 0
Podnieść się po upadku i mieć marzenia.

#10 margolciav

margolciav

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 13 maj 2016 - 12:58

Również ja dołączam do fanów kolor maniaków:-) Przypadkiem na trafiłam na nie na początku tego roku przeglądając popularny sewis internetowy:-)

Znalazłam i wpadła m w szał:-) mam już cały stos kolorowanek  który czeka na pokolorowanie:-) używam kredek ołówkowych  24 szt:-)

Znalazłam stronę na którą dodają gotowce do pokolorowania  które można wrzucać i po pokolorowaniu  zdobyć w nagrodę w postaci jednej lub wielu kolorowanek:-)

Jeśli ktoś chce to mogę podrzucić link na priw


  • 0

#11 moduska

moduska

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 14 maj 2016 - 18:15

juz jakis czas temu znalazłam takie kolorowanki :) ktos mial genialny pomysł wrzucajać takie cos na rynek :) mozna sie poczuc troche jak dziecko, ale tez oderwanie od monitora i ekranu telewizora. Wciaga i cwiczy kreatywnosc- ten sam obrazek mozna malowac na tysiace sposobow. Są wciagające!


  • 0

#12 macierzanka

macierzanka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów
  • Skąd:Małopolska

Napisano 15 maj 2016 - 14:40

Ja bym chciała jeśli możesz margolciav.
  • 0
Podnieść się po upadku i mieć marzenia.

#13 sosinka

sosinka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 29 sierpień 2016 - 14:49

Ja również lubię takie kolorowanki. Cudownie odprężają. Można skupić się tylko na malowaniu i nie myśleć o niczym. A jak ktoś ma trochę talentu plastycznego, to zrobi z tego coś przeslicznego.


  • 0

Drze­wo nie sma­gane wichrem rzad­ko kiedy wy­ras­ta sil­ne i zdrowe. - Seneka Młodszy


#14 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 28 wrzesień 2016 - 12:07

Podpinam się tutaj, bo to chyba najlepsze miejsce...

 

Możesz tworzyć niesamowite rysunki, używając najprostszych przyborów – potrzebujesz jedynie czerwonego, czarnego i niebieskiego długopisu. Ta cudownie wywrotowa książeczka pełna jest fantastycznych pomysłów. Pokaże ci, jak powołać do życia urocze postaci (straszne też!) oraz jak kreować niezwykłe światy. Bogactwo inspiracji i przejrzyste instrukcje pomogą ci rozwijać zdolności plastyczne. Trzymasz w ręku pozycję obowiązkową dla indywidualistów o artystycznym zacięciu w każdym wieku! Trzy kolory wystarczą. Rysuj! Zajrzyj i zobacz jakie to proste:

trzy-kolory-wystarcza-rysuj-b-iext438772

Polecam!!! :)


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#15 Gość_Koralina_*

Gość_Koralina_*
  • Gość

Napisano 21 listopad 2016 - 11:33

Kolorowanki mogą rekompensować komuś brak talentu do rysowania. Ja się właśnie zaliczam do tego grona. Podobno nawet osoby, które zajmują się rysowaniem i malowaniem, używają kolorowanek do "ćwiczenia" ręki. Tutaj też przychodzi mi do głowy, że kolorowanki mogą być przydatne w rehabilitacji, gdy ktoś potrzebuje poprawić sprawność dłoni. U mnie gotowe kolorowanki nie lecą do kosza. Ozdabiam nimi albumy scrapbookingowe, kartki okolicznościowe, etc. Można też je oprawiać i wieszać na ściany. Są też oprawki, w których umieszcza się przycięte pokolorowane kartki i otrzymuje się podstawkę pod kubek. Tak naprawdę możliwości wykorzystania gotowych prac jest bez liku.
Tutaj dwie z moich prac.

http://images77.foto...bc29bf38gen.jpg (kredki ołówkowe)

http://images81.foto...0f48782fgen.jpg (żelpeny)
Może ktoś jeszcze się pochwali, co zmalował?
 


  • 2

#16 zaniczka

zaniczka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 13:50

A może ktoś z Was rysuje, koloruje i może mi doradzić, które kredki najlepiej się nadają do tego celu? Muszą być dość twarde, gdyż moje dłonie do delikatnych nie należą :P . Pamiętam, że w dzieciństwie wszystkie kredki tzw. "świecowe" były połamane, nie wytrzymując nacisku.

 
Monia ja koloruje polecam bardzo kredki bic tropicolors są fenomenalne i mają bardzo ładne kolory. Do tego elektryczna temperówka i kolorujesz. :)
W sieci jest tez wiele darmowych kolorowanek jakby coś :)


  • 0

#17 Tomki

Tomki

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • Skąd:Sosnowiec

Napisano 15 kwiecień 2018 - 12:58

Fajna sprawa, dużo kolorowałem.

W internecie możecie znaleźć, drukować i kolorować, miłego kolorowania :)


  • 0

#18 ktamara

ktamara

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 03 grudzień 2023 - 19:50

Odkopię temat - bo ostatnio ja zakupiłam kredki i kolorowankę. I odkryłam ,że to świetny sposób na odstresowanie ;) z kolorowaniem może nie idzie mi najpiękniej ale jak odpręża :)


  • 1

#19 kuba

kuba

    Narrator

  • Super Moderator
  • 1787 postów

Napisano 03 grudzień 2023 - 20:00

Puzzle są lepsze ;)


  • 0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom, a większość z nich jest w Polsce...   Piotr Bałtroczyk.

Dlaczego Państwo ma nas w nosie i vice versa? :dodgy:


#20 ktamara

ktamara

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 03 grudzień 2023 - 20:17

Puzzle są lepsze ;)

Też fajne, o ile nie masz kota,który ci utrudnia układanie :)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych