Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Mieszkanie dla inwalidy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 14 listopad 2015 - 19:46

Właśnie. Chodziło mi o to że nie jest to uregulowane prawnie, a szkoda bo jest to sposób na w miarę tanie mieszkanie.


  • 0

#22 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 15 listopad 2015 - 14:44

Wiesz, Wszystko zależy od przyjętego modelu na życie. Można całe życie przeżyć "na walizkach" w wynajmowanych lokalach, można też budować na kredyt coś swojego i namacalnego. I gdyby porównać kosztowo te dwie sytuacje, to rata kredytowa niewiele czasem odbiega od opłaty za wynajem. A jesteś na swoim...     


  • 0

#23 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 15 listopad 2015 - 16:44

Masz racje, ale biorąc kredyt trzeba w miarę dobrze zarabiać. Poza tym biorąc kredyt na 30 lat, jest to równoznaczne z założeniem sobie "sznura na szyje", Jeżeli za 15-20 lat zdrowie nie pozwoli Ci pracować, to co? wszystko co masz "idzie pod młotek". Trudno jest przewidzieć przyszłość.


  • 0

#24 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 16 listopad 2015 - 01:33

Oczywiście. Przyglądając się warunkom kredytowania dochodzi się do smutnej konstatacji, że dla większości singli zarabiających standardowe 2 tys. zł o własnym M można tylko pomarzyć... Ale też życie z partnerką, dziećmi i z rodzicami ną głowie w M3 lub M4 też nie jest dobrym rozwiązaniem. Pół biedy jeśli wszyscy potrafią się dogadać, a jeśli z teściami się żyje jak przysłowiowy pies z kotem - to katastrofa. I prędzej czy później będzie trzeba znaleźć wyjście z sytuacji.

Jest takie powiedzenie, że nic tak nie cementuje związku dwóch ludzi jak kredyt... ;) Życie w związku, mniej czy bardziej zalegalizowanym i w 100% zdrowiu przez długie lata także niczego nie gwarantuje - czego dowodem są dzisiejsze kłopoty frankowiczów. O ile w szczęśliwszej sytuacji są Ci, których wartość mieszkania/domu przewyższa wartość zadłużenia w banku, zawsze mogą je sprzedać i zaczynać od zerowego stanu zadłużenia na koncie bądź lekkiego plusa. Jednak sytuację nie do pozazdroszczenia mają Ci, którzy wpadli w spiralę zadłużenia i ich wartość nieruchomości nie pokrywa w 100% bankowego zadłużenia. Tę sprawę trzeba na spokojno wynegocjować. Natomiast pewnym rozwiązaniem patowej sytuacji mieszkaniowej są tanie mieszkania na wynajem, gdzie niezamożni ludzie, także ON a może przede wszystkim, będą w stanie uniezależnić się mieszkaniowo. A czy powstaną, to już inna bajka...


  • 0

#25 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 25 styczeń 2016 - 13:01

Wiecie, trudno jest mi podjąć decyzję.  Mój Tata mówi, że na mieszkanie przyjdzie czas po ślubie. W sumie to i racja, lecz ja nie śmigam po imprezach ani po pubach żeby kogoś zapoznać. A tak w domu, to raczej nierealne, by poznać wybrankę serca. Więc powoli zaczynam się godzić z losem starego kawalera. Dostawałem też liczne rady, aby wstąpić do zakonu, niemniej mi jest niezbędna druga połówka dla egzystencji. Dlatego coraz bardziej zaczynam być przekonany do położenia się w domu opieki. Wiem, że istnieją domy opieki dla obłożnie chorych, ale mam nadzieję, że są też takie, które świadczą usługo rehabilitacji długodystansowej, że tak powiem.


  • 0

#26 asia_86

asia_86

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 29 styczeń 2016 - 12:19

Nikt nie buduje bloków ani mieszkań dla niepełnosprawnych.. Przynajmniej u mnie.

 

Mieszkanie można jeszcze przystosować do potrzeb ON - biorąc dofinansowanie z PCPR [o ile były by środki pieniężne na ten cel].

 

PS A do DPS - są tam przeważnie ludzie starsi i leżący... PPS Są też tzw ZOL-e czyli Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze ale pobyt tam też nie jest za darmo:).


Użytkownik asia_86 edytował ten post 29 styczeń 2016 - 12:24

  • 0

#27 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 14 luty 2016 - 22:56

To mnie pocieszyłaś :(
  • 0

#28 asia_86

asia_86

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 15 luty 2016 - 20:31

Powtórzę tu za kimś : nie dało by się przystosować mieszkania rodziców na Twoje potrzeby ?? PS Na którym piętrze mieszkasz i czy w bloku jest np winda osobowa czy choćby "towarowa" itp ??


Użytkownik asia_86 edytował ten post 15 luty 2016 - 20:33

  • 0

#29 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 17 luty 2016 - 20:31

Widzisz Asiu aktualnie mieszkam na wsi :( . Na jedno to ma mase zalet takie jak świeże powietrze i kontakt z naturą ale ma też wiele wad. Szczególnie jeśli posiada się dysfunkcje ruchową. Mieszkam w domku jednopiętrowym. Z tego względu jestem zainteresowany kupnem mieszkania w Lublinie. To by mnie napewno wcieliło w życie miasta.
  • 0

#30 Brrisi

Brrisi

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 16:17

Jajcon1986 PFRON w tym roku uruchomił taki program:

http://www.pfron.org...c-Programu.html

jest w nim mowa o:

 

mieszkaniu wspomaganym – oznacza to usługę świadczoną w lokalnej społeczności:

  1. w postaci mieszkania chronionego, o którym mowa w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. (Dz. U. z 2015 poz. 163) o pomocy społecznej lub
  2. w postaci mieszkania lub domu, przygotowującego osoby w nim przebywające, pod opieką specjalistów, do prowadzenia samodzielnego życia lub zapewniającego pomoc w prowadzeniu samodzielnego życia. Mieszkanie lub dom może być prowadzone przez podmioty ekonomii społecznej. Może być prowadzone jako usługa mieszkania:
    • treningowego, przygotowującego osoby w nim przebywające do prowadzenia samodzielnego życia. Usługa ma charakter okresowy i służy określonym kategoriom osób (w szczególności osobom opuszczającym pieczę zastępczą, osobom bezdomnym, osobom z zaburzeniami psychicznymi) w osiągnięciu częściowej lub całkowitej samodzielności m.in. poprzez trening samodzielności, poradnictwo, pracę socjalną lub inne usługi aktywnej integracji,
    • wspieranego, stanowiącego alternatywę dla pobytu w placówce zapewniającej całodobową opiekę. Usługa ma charakter pobytu stałego lub okresowego (w przypadku potrzeby opieki w zastępstwie za opiekunów faktycznych). Służy osobom starszym i osobom z niepełnosprawnościami, w szczególności osobom niesamodzielnym i wymagającym wsparcia w formie usług opiekuńczych.

      Formą mieszkania wspomaganego nie jest mieszkanie socjalne.;

Wiele lat pisano i informowano Członków Zarządu, że takie mieszkania lub pomoc w ich zdobyciu jest niezbędna do prawidłowej rehabilitacji społecznej.

Co wyjdzie z tego programu, nie mam pojęcia, ale może to pierwszy krok ku lepszemu.

 

ps. próbowałeś w TBS?


  • 0
"Czlowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, ktore ma dla innych ale i za te ktore w innych budzi"

#31 asia_86

asia_86

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 17 marzec 2016 - 17:59

Z mieszkaniami nie jest łatwo ...

 

Treningowe to mieszkanie- max pół roku i co dalej ? Powrót do domu - gdzie mieszkanie/blok/dom jest niestosowany ?   A projekt już ma np Fundacja Podaj Dalej : Akademia Życia: http://podajdalej.or...akademia-zycia/

 

A na inne mieszkania się czeka kilka lat [typu socjalne czy komunalne]. PS Ciekawe kto inne niż w/w  wybuduje ? :)


Użytkownik asia_86 edytował ten post 17 marzec 2016 - 18:01

  • 0

#32 asia_86

asia_86

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 09 czerwiec 2016 - 12:32

Obecny rząd ma  od 2107 budować tanie mieszkania-  na razie w Warszawie : O tu masz link : http://wawalove.pl/N...nie-Plus-a22916

 

Albo jak chcesz kupić : Szukaj na Otodom : http://otodom.pl/ofe...in-ID30dAq.html


  • 0

#33 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 09 czerwiec 2016 - 13:58

A pytałeś się w fundacji habitat o mieszkania dla osób niepełnosprawnych ?


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych